Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסבר איזון גלגלים

taos
שימו לב! השרשור הזה בן 7819 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רציתי לדעת אם יש למישהו אתר רצוי בעברית שמסביר את תהליך איזון הגלגלים

כי ממה שאני ראיתי אצלנו באיזור תעשיה זה לא בדיוק איזון אלא מפרקים צמיג מסמנים איפה היתה המשקולת ושמחזירים צמיג תוקעים את המשקולת בחזרה בסימון איפה שהיא היתה לפני הפרוק

tAoS FoReVeR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלום שום דבר

זה התהליך:

פרוק גלגל

סימון בגיר על הג'נט איפה המשקולת יושבת

פרוק הצמיג מהג'נט ותיקון הפנצ'ר

החזרת הצמיג לג'נט

החזרה של משקולת לאיפה שהיתה בסימון הגיר

הרכבה של הגלגל על האוטו ותשלם 20 שקל וסע

ונתקלתי בזה כבר ב 2 מקומות

tAoS FoReVeR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל טיפול בצמיג יכול לשנות את האיזון שלו במיוחד אם נסעו בו קצת עם פחות אוויר

אני הייתי דורש איזון של הצמיג על המכשיר וכך נוהגים המקצוענים האמיתיים

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזון עושים רק על מכשיר ואסור להתפשר על האיזון עצמו ... צריך שהמכשיר יגיד OK שזה אומר 0 רעידות מכל צד ..

אל תאמינו לפנצ'ריות שאומרים ש - 10 זה בסדר...

תאמינו לי ... נאבקתי הרבה עד שעשו לי איזון טוב .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון חשבתי להחליף 4 צמיגים

אבל האוטו רק ב 54 אלף ק"מ ואני מנסה להחליף כל מה שאפשר כדי להרגיש שיש לי רכב חדש ולא יד שניה אבל זה יקר מידי כבר 4 צמיגים

tAoS FoReVeR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, זהו מנהג רווח בקר בעלי תקריות לחסוך בזמן עבודתם ולהמנע מבצוע איזון לצמיג אשר הגיע בשבית תיקון פנצ'ר.

התהליך שתארת אכן מתבצע ע"י סימון מיקום המשקולת ומיקום פיית המילוי בגיר ע"ג צמיג.

כאשר מחזירים את הצמיג אל האופן מוודאים כי הסימון של הפייה יושב במקביל לפייה והמשולת לא זזה ממקומה.

הבנאדם הרי בא לתיקון פנצ'ר ולא התלונן על רעידות אז מדוע לבצע בעבורו שירות ולאזן לו :!::?::shock:

כמו כן נתקלתי בתופעה נוספת שצמיגים אשר מורכבים על הסרן האח' גם-כן בעלי התקריות אינם ששים לאזנם,והתירוצים:

(1)הגלגל מאחור אינו משפיע :mad:

(2)זה משפיע רק במהירויות גבוהות מאוד :shock:

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, זהו מנהג רווח בקר בעלי תקריות לחסוך בזמן עבודתם ולהמנע מבצוע איזון לצמיג אשר הגיע בשבית תיקון פנצ'ר.

התהליך שתארת אכן מתבצע ע"י סימון מיקום המשקולת ומיקום פיית המילוי בגיר ע"ג צמיג.

כאשר מחזירים את הצמיג אל האופן מוודאים כי הסימון של הפייה יושב במקביל לפייה והמשולת לא זזה ממקומה.

הבנאדם הרי בא לתיקון פנצ'ר ולא התלונן על רעידות אז מדוע לבצע בעבורו שירות ולאזן לו :!::?::shock:

כמו כן נתקלתי בתופעה נוספת שצמיגים אשר מורכבים על הסרן האח' גם-כן בעלי התקריות אינם ששים לאזנם,והתירוצים:

(1)הגלגל מאחור אינו משפיע :mad:

(2)זה משפיע רק במהירויות גבוהות מאוד :shock:

עמית

שלום קומפי ,

לא מסכים אתך שהגלגים האחוריים לא משפיעים , ברכב כמו הראלי שהשלדה מאד קשה וההגה מאד ישיר מרגישים את זה ... אני פעם חסכתי על איזון אחוריים והרעידות עדיין היו, לאחר שאיזנתי את האחוריים הכל עבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמית דווקא בראשון לא רחוק ממך גם שם חיפפו ושם בפעם הראשונה ראיתי תיקון פנצ'ר ע"י גומי

הוא לקח מקל גומי הכניס בחור של הפנצ'ר חתך את השארית הרכיב את הגלגל והכל היה טוב

הוא נמצא על הכביש הראשי לכיוון בית דגן בצד ימין ליד המאפייה שהיתה שם מתחת לאולם אירועים נדמה לי (לא מצות ראשון אלא אחריי) ליד הבורגראנץ ממש אחריי זה יש רחבה ענקית של מוסכים או משהו והוא נמצא שם

tAoS FoReVeR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רד-אר, אני חושב שעמית לא הצדיק את המשפטים האלה, אלא רק אמר שאלו הם תירוצים בגינם לא מאזנים אותם.

ואכן יש חשיבות שכל ארבעת הצמיגים יהיו מאוזנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

RedR כתב:

שלום קומפי ,

לא מסכים אתך שהגלגים האחוריים לא משפיעים , ברכב כמו הראלי שהשלדה מאד קשה וההגה מאד ישיר מרגישים את זה ... אני פעם חסכתי על איזון אחוריים והרעידות עדיין היו, לאחר שאיזנתי את האחוריים הכל עבר.

קצת הבנת הנקרא:

(1)הגלגל מאחור אינו משפיע

(2)זה משפיע רק במהירויות גבוהות מאוד

התירוצים אינם שלי, האתי אום בשם אומרם.

taos כתב:

עמית דווקא בראשון לא רחוק ממך גם שם חיפפו ושם בפעם הראשונה ראיתי תיקון פנצ'ר ע"י גומי

הוא לקח מקל גומי הכניס בחור של הפנצ'ר חתך את השארית הרכיב את הגלגל והכל היה טוב

תיקון ע"י "נחשים" הוא אסור בהחלט ע"פ הוראות משרד התחבורה :!:

מותר לתקן פנצ'רים רק ע"י "פטריות".

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת לגבי התיקון שתואר כאן, זה דופק את האמאמא של הצמיג, וזה אסור לתקן ככה.

אני לא הייתי נכנס לאחד שעובד ככה...פטריה היא אותה מדבקה ששמים על החור, בתוך הצמיג!!!

ואם כבר מדברים על צמיגים, היום נכנסתי לפנצ'ריה כי כל פעם היה חסר לי אוויר בגלגל, בקיצור פרקו, חשבו סתם פנצ'ר, מתברר שזה היה מסמר 10 שנכנס לצמיג, ובגלל שהוא היה שם "קצת זמן" הוא גרד את הדופן של הצמיג וצריך להחליף...

די מבאס בהתחשב שזה מישלין שהוחלף לפני 12K ק"מ, ועכשיו יעלה איזה 500 שקל להחליף...

מה שכן, בפנצ'ריה רצו 760 שקל, ואני קניתי את ארבעת הצמיגים לפני שנה ב 450 שקל לצמיג אצל אנטון. הבחור שם לא האמין לי שזה המחיר, אבל מה אכפת לי...אני מחר אצל אנטון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7819 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...