Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אני חושב שהלך לי הקלאץ... הנה הסממנים שמצאתי.

בנצי
שימו לב! השרשור הזה בן 7819 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נסעתי היום לסופרלנד לראות קצת מוטוקורסים וכשבאתי לחזור הביתה שמתי לב שמשהו לא בסדר, שמתי לב שאני נותן גז והרכב נוסע לאט והטורים עולים ועולים... העלתי הילוך במטרה לחנוק את המנוע וכלום הוא פשוט נסע באותה מהירות והטורים המשיכו לעלות כאילו אני בניוטרל.

עצרתי בצד ואז החלטתי שאני צריך להחליף רפידות קלאץ', מה אתם אומרים אני צודק או שיש עוד איזה משהו שאני צריך לקחת בחשבון?.

נגיד שאני צודק, זה מסובך להחליף רפידות לבד כי באופנוע אני עשיתי את זה בעצמי...

תודה ושבת שלום...

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בגלל ש.......

דוגרי , תקח למוסך , יש שם אחריות !

חוץ מזה , תנסה לבד !

אני רוצה לראות אותך מחזיק את הגיר ביד אחת וביד השנייה מחליף רפידה.... :shock:

זה צריך להיות - :lol:

אתה יכול גם לצלם את זה תוך כדי ההחלפה ולהעלות את זה כאן ?

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי התיאור הקלאץ' מחליק.... אני הייתי ניגש להחלפה במוסך

יאשה! לא נסעת למפגש?

לא איפה.....

אני העדפתי להשיר את ה AX במוסך ולא להוציא אותה היום !

אני אוציא אותה כבר אחרי כיווני מנוע וקאמשאפט..... אין לי כוח לבוא ללכת לחזור , יאללה לעשות / לסדר הכל במכה אחת....

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי התיאור הקלאץ' מחליק.... אני הייתי ניגש להחלפה במוסך

יאשה! לא נסעת למפגש?

לא איפה.....

אני העדפתי להשיר את ה AX במוסך ולא להוציא אותה היום !

אני אוציא אותה כבר אחרי כיווני מנוע וקאמשאפט..... אין לי כוח לבוא ללכת לחזור , יאללה לעשות / לסדר הכל במכה אחת....

אחלה, בהצלחה :)

יובל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ההחלקה הופיעה בפתאמיות לא בטוח שהקלאץ גמור.

בכל מקרה הקלאץ בגיר רגיל (לא אוטומטי) שונה לחלוטין מאשר באופנועים. זו דיסקית שנימצאת בין המנוע לגיר כשההחלקה היא כנגד גלגל התנופה של המנוע, לכן זה מחייב פירוק הגיר ולא כמו באופנוע מהצד. דרך אגב, קלאץ דומה יש במוטו-גוצי.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חביבי הלך הקלאץ !!!

לידע כללי בד" קלאץ מתבצעת כך:::מניעים את האוטו לוחצים קלאץ מכניסים הילוך הכי גבוה שקיים {4או5 אים קיים} ומשחררים קלאץ לאט לאט אים האוטו נכבה קלאץ תקין אים האוטו לא נכבה ומתחיל לנוע לאט מאוד קלאץ מחליק קנה חדש.....

באיזה רכב מדובר יש רכבים שהחלפת קלאץ היא עבודה קלה מאוד...?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד בדיקה - להחזיק את האוטו עם הנדברקס למעלה, להכניס להילוך ולאט לאט להרים קלאץ'. אם האוטו מתחיל לגמגם ולהכבות, הקלאץ' בסדר. אם המנוע ממשיך לסחוב, הקלאץ' גמור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חביבי הלך הקלאץ !!!

לידע כללי בד" קלאץ מתבצעת כך:::מניעים את האוטו לוחצים קלאץ מכניסים הילוך הכי גבוה שקיים {4או5 אים קיים} ומשחררים קלאץ לאט לאט אים האוטו נכבה קלאץ תקין אים האוטו לא נכבה ומתחיל לנוע לאט מאוד קלאץ מחליק קנה חדש.....

באיזה רכב מדובר יש רכבים שהחלפת קלאץ היא עבודה קלה מאוד...?

לפני הח' הקלאץ' וכאלה.

שיחקת קצת בשלוליות במקרה? זה אמנם נדיר מאוד ,אבל אם חדרו מים ,או בוץ לקלאץ' , עלול להיות מצב שהקלאץ' יתחיל להחליק. תעשה את הבדיקה שהמליצו לך ,אבל מחר ,אחרי שהאוטו עמד. קצת לא סביר לי שהקלאץ' הלך במכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קרה ביום שישי, אחרי שחניתי ליד הדיונות של הסופרלנד ובדרך הביתה שמתי לב לבעיה, ביום שבת התנעתי את הרכב והכל היה כרגיל. כנראה שבאמת נכנס קצת חול כי היתה רוח מאוד חזקה וכשפתחתי את המכסה מנוע היה חול על כולו.

בכל מקרה אני שמח שעשיתי ביטוח עם גרירה ואני נוסע עד שהרכב יתקע (חס וחלילה).

מדובר בסוזוקי סוויפט 1.0 שרק השבוע סיימה הרצה....

באופנוע זה ממש פשוט, כל מה שצריך לעשות זה להוציא את השמן מנוע ולפתוח 8 ברגים, להוציא את הרפידות לשים חדשות, לכוון, לשים אטם חדש ולסגור... הבעיה הריחידה זה להרכיב את הקיק בחזרה כי יש לו קפיץ מעצבן...

תודה....

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קרה ביום שישי, אחרי שחניתי ליד הדיונות של הסופרלנד ובדרך הביתה שמתי לב לבעיה, ביום שבת התנעתי את הרכב והכל היה כרגיל. כנראה שבאמת נכנס קצת חול כי היתה רוח מאוד חזקה וכשפתחתי את המכסה מנוע היה חול על כולו.

בכל מקרה אני שמח שעשיתי ביטוח עם גרירה ואני נוסע עד שהרכב יתקע (חס וחלילה).

מדובר בסוזוקי סוויפט 1.0 שרק השבוע סיימה הרצה....

באופנוע זה ממש פשוט, כל מה שצריך לעשות זה להוציא את השמן מנוע ולפתוח 8 ברגים, להוציא את הרפידות לשים חדשות, לכוון, לשים אטם חדש ולסגור... הבעיה הריחידה זה להרכיב את הקיק בחזרה כי יש לו קפיץ מעצבן...

תודה....

חול ? אם ככה דחוף למוסך להעיף בלחץ אוויר כל מה שאפשר.

ההבדל בין אופנוע (או רוב האופנועים) לרכב הוא סוג הקלאץ'. בד"כ באופנוע זה קלאץ רטוב (חד או רב דסקיות) שיושב בתוך שמן המנוע (מכאן-רטוב) , בעוד ברכב המנוע בא בתור בלוק והגיר ב-HOUSING נפרד - כך שהקלאץ' מורכב בין שניהם והוא נשאר יבש.

קח בחשבון שבאופנוע כל המידות קטנות בהרבה ,מה שמקל מאוד על חיי המכונאי (נסה להרים פעם קרבורטור אחד בודד של V8 אמריקאי , ורק אח"כ תחשוב על לעבור למנוע/גיר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש איזה מקום מסויים שאני צריך להתעמק בו... ומה לגביי שטיפת מנוע בתחנת דלק? אם נכנס לי חול יש סיכוי ששטיפת המנוע תגרום נזק מסויים???

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7819 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...