Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה לגבי רכישת רמקולים ...

יוני
שימו לב! השרשור הזה בן 7840 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב ככה אני רוצה לקנות רמקולים לרכב ואני יכול להשיג את אלה במחיר מצחיק זה נשמע לי חזק וטוב רק תגידו לי מה אתם אומרים אם זה באמת שווה למה אני לא כל כך מבין בזה..

תודה

http://www.netaction.co.il/item.phtml?item=754075

הנה ימים רבים חלפו ושני ידי עייפו .. רק להזכר ולהזיל דמעה, הראלי השחורה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך זה נשמע לך חזק? גם אם תקנה רמקול של 2000 וואט ותחבר אותו לרדיו דיסק שלך הוא עדיין יהיה חזק כמו רמקול של 20 וואט, לכן הכל תלוי לאיזה מגבר הוא מחובר.

הרמקולים לא מומלצים, אם התקציב נמוך עדיף פיוניר או קנווד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם אייל

הרמקולים האלו מיוצרים בארץ באזור עזה או משהו כזה, אם תדפדף בדפי הפורום אז תראה שהנושא כבר עלה ופירלס היא לא חברה מומלצת.

אבל אם הם נשמעים לך טוב והם מספקים את הצרכים שלך אז תיקנה אותם

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש איזה רמקולים שאתם ממליצים לקנות ?

אני מחפש מערכת לא זולה אבל לא יקרה משהו ככה עד ה 5 אלף שקל שזה אומר רמקולים מגבר ווופר יש רעיונות ? הצעות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך תקציב יפה, אל תשכול בכלל את הרמקולים האלה (מיוצרים בנצרת דרך אגב)

לא אמרת אם יש לך רדיו דיסק?

בכל מקרה פוקו מנהל הפורום מוכר סט של MB QUART הייתי קונה ממנו אותו וכבר יש לך התחלה מצויינת.

אם אתה רוצה חדש אז בתקציב הזה הייתי הולך על מורל דוטק עולה סביב ה1000 (יש מקומות שיותר ולאחרונה נודע לנו פה על מקום בבת ים שזה עולה גם פחות)

תקנה מגבר 4 ערוצים, ככה שתתן זוג ערוצים לרמקולים הקדמיים וזוג לסאב. על רמקולים אחוריים אני לא ממליץ ואם בכל זאת אתה רוצה תחבר אותם על הרדיו דיסק.

אתה תצטרך להסתובב באזור שלך בחנויות ולראות מה מציעים לך בסכום הזה.

איזה רכב יש לך?

תמנע מחברות כמו RED SOUND, CALIFORNIA BOOM וכל מיני כאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אממ מה שפוקו מוכר כמה עולה בעקרון חדש?

אממ עוד שאלה למה לא לחבר את הרמקולים האחוריים הרי הם הכי חזקים פה..

מגבר 4 ערוצים אני ייקנה יש חברות מסויימות שיותר טוב פחות טוב? מה ההבדלים ביניהם למה במגברים אני לא מבין כל כך..

אממ רכב?

עוד לא מצאתי אותו אבל יהיה לי 106 ראלי בעזרת השם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע כמה עולה של פוקו חדש, תשאל אותו הוא בחור ישר ויתן לך תשובה אמיתית.

דבר ראשון אין דבר כזה רמקול חזק, רמקול בנוי ככה שיוכל לעמוד בהספק מסויים, אם תקח רמקול של 100 וואט RMS ורמקול 50וואט RMS ותחבר אותם למגבר של 50 וואט הם יהיו חזקים באותה מידה (יכול להיות גם תלוי ברמקול בנצילות שלו אבל ברמת העקרון) אבל אם תחבר אותם למגבר 100 וואט הרמקול שהוא 50 וואט יכול להישרף, להתעוות ובקיצור לא יעבוד טוב בזמן שהרמקול שהוא 100וואט RMS יהיה מצויין.

כל הרמקולים 6X9 שאתה רואה שרשום עליהם 260 וואט זה לא RMS אלא מקסימום (שלא אומר כלום) בפועל הם משהו כמו 60 וואט RMS. כל סט קומפוננט סביר בדרך כלל יוכל לעמוד בהספק של מעל 60 וואט RMS.

רצוי שהרמקולים הקדמיים יהיו מחוברים למגבר (וישמעו חזק יותר) מסיבה פשוטה, כשאתה שומע בבית דיסק במערכת היכן מימוקמים הרמקולים? כשאתה הולך להופעה איפה נמצאים הנגנים? מאחורייך??? התשובה היא כמובן לא. לכן גם רצוי שהצליל ברכב יבוא מלפנייך ולא מאחורייך.

חברות טובות שאפשר להשיג בארץ למגברים הן:

rockford fosgate, kicker, planet audio, cadence

מתחתיהם

LIGHTNING AUDIO

ועוד מתחת

LANZAR

ההבדלים העיקריים במגברים היא האמינות בחייו של המכשיר וכמו כן בזמן העבודה (שלא יתחמם ויכנס למצב הגנה- קורה לפעמים בלנזר) וההספקים שהם נותנים. המגברים של החברות הטובות יותר מוציאים הספק גדול יותר ממה שהחברה מפרסמת ושל הטובות פחות לעיתים גם פיות ממ שהיא מפרסמת. כל החברות שרשמתי פה מוציאות לפחות את ההספק הרשום עליהם (בלנזר זה לעיתים תלוי בדגם).

בכל מקרה קודם תקנה רכב ואחרי זה תתעניין במערכת, זו דעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה אחרונה לי אלייך..

אני קונה

MP3 לאוטו שלרוב יעבוד על MP3

אז ככה שהאיכות יורדת..

האם באמת שווה להשקיע פה בכסף ? במה באמת שווה להשקיע אם יש לי את זה באוטו כי זה יהיה...?

למה לעשות דיסקים עכשיו של רמה וזה זה הרבה כסף ואין לי

:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שווה בהחלט, גם לי יש MP3 ברכב וכל עוד יהיו לך קבצים באיכות טובה של מעל 192KPBS אני מבטיח לך שאף אחד לא יצליח להבדיל באיכות במיוחד לא באוטו. בבית אולי עם מערכות טובות מאוד אבל ב320KBPS אני בספק שגם מישהו עם מערכת יקרה מאוד יצליח להבדיל. במספר ניסויים שקראתי עם מערכות ביתיות אקזוטיות ביותר המאזינים לא הצליחו להבדיל (במבחן עיוור כמובן) בין הדיסק המקורי לבין MP3 ב320KBPS ו256KBPS ב192KBPS מעטים מאוד הצליחו ולכן לפי דעתי לרכב קידוד ב192KBPS הוא הטוב ביותר (מבחינת איכות צליל וגודל קובץ) מכיוון שאם בבית ובמערכת יקרה מאוד תתקשה להבדיל, ברכב אין סיכוי שתצליח (וזאת לאחר ניסיון אישי עם מספר לא קטן של אנשים).

אם אתה רוצה לחסוך עצתי היא שתקנה מפוקו את הרמקולים או מורל דוטק שעולים 1200, תקנה מגבר לנזר 4 ערוצים VIBE420 שעולה בסביבות ה1300 ותקנה סאב של פיוניר עם תיבה שעולה 600 שקל.

מערכת נחמדה ביותר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיכויות שהזכרת אייל ברור שאין הבדל נשמע לאוזן, (רק בניחוש טוב אפשר לדעת), מכיוון שבאיכויות האלו נצרבים דיסקים רגילים!!! של מוזיקה.

320kps זו האיכות שבה חברות צורבות את הדיסקים (לגבי המספר אני לא בטוח, הוא אולי נמוך יותר).

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם ב320KBPS נחתך חומר הדיסק המקורי, ככה שזה לא כמו דיסק מקורי בגלל שמתבצע חיתוך. בל החיתוך כאן הוא כל כך קטן שאין סיכוי לשמוע אותו, ככל שיורדים בKBPS ככה הסיכוי לשמוע הבדל באיכות גדל. החוכמה היא למצוא נקודת שווי משקל שכזו שבה האיכות תהיה מעולה והגודל יהיה טוב ולטעמי 192KBPS שקודד עם מקודד טוב ישמע מצויין ובמיוחד ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7840 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...