Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום החודשים הראשונים עם הונדה סיוויק 2008

neon turtle
שימו לב! השרשור הזה בן 4308 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מאמת את נתוני הצריכה של המחשב מול הצריכה האמתית והמחשב יוצא דובר אמת. אבל יתכן וברכב כזה או אחר ישנה תקלה.

לגבי שדה ראייה... בהתחלה זה מאוד הפריעה לי בתוך העיר לא הרגשתי בטוח. אבל עם הזמן התרגלתי למבנה הרכב. נשארה רק הבעיה של חניות צמוד למדרכה. אני עדיין חש בצורך להוציא את ראש החוצה ולראות את המדרכה.

לגבי המגרעות... הם ישנן לכל רכב, במיוחד לזולים שבינהם. ובכל זאת... דעתי האישית היא כי לא שווה לרכוש את סיוויק 4 דלתות במחיר מלא. ברמות מחירים כאלה ישנן אופציות עדיפות, למשל טויוטה אבנסיס או אפילו מאזדה 6 (אני יודע שתקף יגידו לי כי מדובר בקבוצה אחרת, אך אני מתייחס לתמורה לכסף). אבל מדי פעם מאיר עושה מבצעים אגרסיביים ואז רכישת סיוויק נהיה עסק כדאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיראה, זה לא ללכלך, זה בסך הכל חוות דעת של בעל רכב.

אני לא נהגתי אומנם בדגם ה-5 דלתות, אך אכן במבחנים רבים טענו שבאמת הספוילר הנ"ל גורע הרבה מהראות במראה האחורית.

עינייין הקורה זה דבר שהוא מאוד מפריע, וליפעמים אף יכול ליהיות מסוכן, כי זה ממש במיקום שהוא משמעותי.

בסך הכל הרבה הוא טוב, אבל שוב, עם מעט מאמץ, מתכנני הונדה יכלו לעשות אותה טובה יותר , זוהי לדעתי הבעייה העיקרית שכן הם יושבים ומשקיעים רבוצת על הרכבים שלהם, אך ליפעמים זה ניראה מעט לא מספיק, שכאילו הם פיספסו משהו, שלפעמי די משמעותי, וממש גורע מהרכב.

אגב משום מה במחשב הרכב תמיד מופיע לי בין 7.9 ליטר ל-100 ק"מ ל-8.3 ליטר ל-100 ק"מ.

כלומר הרי יש שני מצבים TRIP A ו- TRIP B האחר מורה 8.3 והשני מורה 7.9 וזה כימעט ולא מישתנה.גם בפעמים שנהגו ברכב בצורה מאוד אגרסיבית שללא ספק הצריכה הייתה גדולה וגם שנהגו בו בצורה מאוד מאוד חסכונית והצריכה הייתה מאוד נמוכה.

מישהו יכול להסביר איך בדיוק זה עובד ?

זה שני מצבי מדידה שונים, פשוט כנראה הם מאופסים בזמן שונה וזה מראה לך צריכה שונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור הונדה סיוויק 2008 זהו רכב מעולה יש אותו להורים שלי כשאני נוהג בו איני מרגיש שום בעיה, אני חושב

שהונדה שיחקו אותה הפעם והוציאו רכב משפחתי מדהים לכבישי ישראל.:-)

ALFA ROMEO MITO 1.4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלבה, הבנתי שהם שני מצבי מדידה שונים, העניין הוא, שהם אף פעם לא ראיתי שמשתנים .

אני אישית התרגלתי מאוד לינהוג בסיוויק מודל 91, קלי קלות, והמעבר להונד החדשה, אכן מוזר מאוד, בעיקר ביגלל הגודל שלה והחניות, היא מאוד מגושמת וזה לפעמים ממעיק מעט.

אישית אני עדיין אוהב את חווית הנהיגה בהונדה הישנה, ועוד כמה אחרים ששיצא להם לינהוג על שני הרכבים אמרו את אותו הדבר.

על הישנה אתה מרגיש הונדה, נמוכה, וקרובה לכביש, קטנה יחסית וזריזה.

אבל אתה יודע עם הזמן, ניכנסו המערכות בטיחות השונות כריות אוויר ועוד שאילצו שינוי מיבנה כאלה או אחרים, וכן ביכלל הרצון להיתפתח (שים לב לרווח גלגלי של 272 ס"מ שהוא המהגדולים בקטגוריה, וליפעמים פולש לקטגוריה שמעלייה).

כן שאני נוהג על החדשה, אכן אני מרגיש מאוד בטוח, בכיוון שיש לי את ה-ABS, את ה-VSA לשעות הצורך, רכב בעל 4 כוכבי בטיחות לאומת רכב בעל כוכב 1 לערך ושישה כריות אוויר, וזה ללא ספק בימי החורף לפחות העדיפות שלי לינהוג על החדשה,למרות שאני נהג זהיר ורגוע, ישנה העדיפות לינהוג בחדשה והבטוחה יותר, אך ליפעמים עקב החוויה וההנאה, בהונדה הישנה אתה מרגיש יותר חיי משום מה, אבל זה רק אני .

- BLUE HONDA CIVIC EX EF (ED4) D16Y8 1991

- BLUE HONDA CIVIC ES FD 2008

- Black HONDA CIVIC HATCH 5DR 2006 manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי היתה הונדה 94 DX אני יודע על מה אתה מדבר, אין על מה להתווכח, צריך להתרגל לדור החדש כל פעם יוצא דגם חדש והוא מתרחק יותר ויותר מהנהג זה ידוע.

בקשר לצריכת הדלק, לפי מה שמראה לי זה דיי מדוייק לפי מה שבדקתי פשוט הוא עושה ממוצע, נגיד אם עברתה 150 ק"מ בנסיעה רגועה וחסכונית ותאמץ את האוטו אחרי זה לזמן מסויים הממוצע לא ישתנה בהרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

שלום חברים, אני צריך אזרה דחופה בנוגע לסיויק-2008: רופא של חבר שלי מוכר דגם רגיל (1.8, 4-דלתות, LS) במחיר 63.000 שקל. העיניין שאוטו נסע 130.000 קילומטר ב-4 שנים. הרכב נראה בסדר, קצת שיפשופים בפלאסטיקים של ידיוית וכמה סריטות על הטמבונים. לא היה מעורב בתאונות. שאלה: האם זה לא יותר מדי? ועוד: האם הגיוני שסיויק אוכל רק 6.5 ליטר ל-100 קילומטר???

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית יותר אוהב את ה 4D (הרגישה לי יותר נורמלית בשיכוך מהמורות - מתלים שונים?) וגם הצורה שלה..

דעת אישית שלי שבתור מכונית חדשה כל סוכנות מאיר עדיין לא רלוונטיות ויש תחליפים יותר איכותיים (וזולים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום חברים, אני צריך אזרה דחופה בנוגע לסיויק-2008: רופא של חבר שלי מוכר דגם רגיל (1.8, 4-דלתות, LS) במחיר 63.000 שקל. העיניין שאוטו נסע 130.000 קילומטר ב-4 שנים. הרכב נראה בסדר, קצת שיפשופים בפלאסטיקים של ידיוית וכמה סריטות על הטמבונים. לא היה מעורב בתאונות. שאלה: האם זה לא יותר מדי? ועוד: האם הגיוני שסיויק אוכל רק 6.5 ליטר ל-100 קילומטר???

שלום,

ברשותי סיויק 2008, 4 דלתות LS תוצרת יפן.

שים לב שבמהלך שנת 2008 יבוא של תוצרת יפן הופסק והתחיל יבוא של רכבים מטורקיה.

לגבי הרכב שלי, אני יכול להגיד שבנסיע רגוע מחוץ לעיר הרכב אוכל 6.5 ליטר, אך בתוך העיר המצב משתנה פלאים והצריכה עולה לסביבות 10 - 11 ליטר ל 100 ק"מ.

שים לב גם, שהמד שמציג את הצריכה של הדלק בסיויק מזייף ב 10%. בדקתי את זה עם מספר אנשים שמחזיקים את האוטו, כך שאם אתה רואה על המד של הצריכה 6.5 ליטר, הצריכה בפועל היא בסביבות 7- 7.1 ליטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4308 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...