Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כללי-נעילת דיפרנציאל,הסברים.

עמית123
שימו לב! השרשור הזה בן 5234 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אותי לימדו פעם ,שכאשר נועלים דיפרנציאל אחורי,זה למעשה מחבר את שני הגלגלים האחוריים,כאילו הם מונעים על ידי מוט אחד ולכן אסור בתכלית האיסור לסובב את ההגה ,כי זה עלול לשבור את נעילת הדיפרנציאל,מכיוון שהגלגל החיצוני עושה סיבוב גדול יותר מהגלגל הפנימי,זה בדרך כלל נעשה כאשר נכנסים לבוץ או כשרוצים לנסוע בקו ישר,כל מה שהוסבר כאן נכון לגבי טרקטור,

איך זה עובד ברכב? והאם זה באמת נעילת דיפרנציאל או משהו אחר?

תודה,עמית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההסבר שנתת כאן הוא נכון , נעילת דיפ' גם ברכב מבוצעת ככה .

תפקידו של הדיפ' זה לחלק את הכוח בין הגלגלים בזמן סיבוב למשל גלגל אחד יסתובב פחות מהשני.

אם הדיפ' נעול אז תמיד יעבור 50% מהכוח לכל גלגל וזה בדיוק כמו המצב שהגלגלים מחוברים בציר ,רכבי שטח משתמשים בניעלות על מנת לעבור מכשול קשה בשטח על הכביש אי אפשר לסוע עם זה זה מאוד מאוד מסוכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשנוסעים בשטח אין בעיה לנעול את הדיפרנציאל האחורי ולהמשיך בתנועה כמעט רגילה, היות והמשטח עליו נע הרכב אינו אוחז במיוחד (חול, כורכר, דרדרת) ואין בעיה להסתובב למרות שהדיפרנציאל נעול. על הכביש זה כבר סיפור אחר :twisted:

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם שתדעו אני עד לפני 3 שבועות נהגתי בסופה שלי עם דיפרנציאל שהסטליטים שלו מרותכים.

זה אומר שאני תמיד "נעול".

בכביש חוץ מחריקת צמיגים מחרישת אוזניים לא היה ממש קושי בסיבוב רק בסיבובים איטיים.

אבל בשטח הזנב שמח.

אני אישית הורדתי את זה כי פשוט זה "אכל" לי את הצמיגים במהירות מטורפת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הענין עם ההגה וההגבלה שלו מורגש כאשר יש נעילה בסרן הקידמי !!

לגבי האחורי לא ממש קריטי ישנם רכבים שנוסעים עם סרן אחורי נעול תמיד (נעילת זיקה) ישנם נעילות אוטמטיות שלא יודעות להבדיל בין שטח לכביש

וישנם נשלטות שהנהג מחליט מתי לניעול .

כאשר הנעילה קבוע או אוטמטית יש לשים לב בעיקר בכביש רטוב בסיבובים פשוט לינסוע לאט יותר.

כמובן שהכי טוב נעילה נישלטת אבל כמובן שהיא היקרה ביותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • שנה מאוחר יותר...

שלום ,יש למישהו אולי אנימציה על איך עובד הדיפרנציאל בהנעה אחורית? (כמו בטרנזיט למשל),ואם מישהו יכול להסביר בצורה מובנת איך הוא עובד? כי לא הבנתי באתר של ויקיפדיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום ,יש למישהו אולי אנימציה על איך עובד הדיפרנציאל בהנעה אחורית? (כמו בטרנזיט למשל),ואם מישהו יכול להסביר בצורה מובנת איך הוא עובד? כי לא הבנתי באתר של ויקיפדיה.

בבקשה:

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

בגלל זה אם עושים נעילה עושים ARB ( כן כן, אני יודע שזה יקר מאד אבל החלקים של הרכב יקרים לא פחות!) ולא נעילה אוטומטית בנוסף לכך נעילה אוטומטית מסוכנת מאד בגשם ראשון.

יוסי צ'צ'קס / יוסף צ'צ'קס

אם תרצו אין זו אגדה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5234 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...