Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נכשלת בטסט בבדיקת זיהום-אויר ברכב ממודל 95 ומעלה? כל המידע כאן.[לרשום את ערכי הבדיקה]

איציק נ.
שימו לב! השרשור הזה בן 2996 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הסקופ שקיים במכשיר SCANNER של דני הוא למעשה גרף "דמוי סקופ" שבונה המכשיר בהתאם לקריאת החיישן למדה המותקן באגזוז.

סקופ מעבדה אמיתי יראה את הגרף בתצורה הנכונה - שהיא עוצמה\ערך הגל (אם ניתן לקרוא לזה כך) בחתך זמן (בלוקים) של 50 עד 100 מילישניות לבלוק.

חיישן תקין צריך להיבדק, קודם כל, בזמן תגובה מתאים.

לפי מידע שמצאתי לפני מספר חודשים באינטרנט, חיישן טוב צריך להגיב כך:

1. זמן תגובה מתערובת עניה לעשירה (ולהפך) של עד 100 מילישניות...זה נחשב לזמן תגובה טוב לחיישן חם ותקין. לטענת אתרים מסויימים 100 מילישניות הם המקסימום והמצב האידאלי הוא באיזור ה 20-40 מילישניות.

2. SIGNAL של תערובת עשירה ינפיק מינימום 0.800 וולט (800 מיליוולט)

3. SIGNAL של תערובת עניה ינפיק מקסימום 0.200 וולט (200 מיליוולט).

בגדול ניתן למצוא הבדלים קלים בין אתרים מסויימים העוסקים בתחום (כאלה שאומרים שהתחום המקסימלי של תערובת עניה הוא 175 מיליוולט ולא 200 מיליוולט - אבל ברור לכולנו שמדובר בזוטות וזה לא מה שיעשה את ההבדל).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הסקופ שקיים במכשיר SCANNER של דני הוא למעשה גרף "דמוי סקופ" שבונה המכשיר בהתאם לקריאת החיישן למדה המותקן באגזוז.

איציק

ממש לא נכון---

המכשיר שלי הוא סקופ מעבדה לכל דבר ועניין, וכולל אופציות נוספות כמו שציינת:

הוא אכן יודע כביכול להפוך את נתון החיישן לגרף, זו אחת האופציות הזניחות שלו מבחינתי.

ברגע שיש תקלה/ חשד לתקלה בחיישן החמצן, הקריאה המתורגמת הזו, נזנחת בצד,

ואני עובר לבדיקת סקופ מעבדה רגיל על חוט המידע של החיישן

כאשר המכשיר מנותק מתקע הדיאגנוסטיקה.

המכשיר שיש לי כולל בתוכו סקופ מעבדה אמיתי,

לא רק זאת, הוא סקופ דו ערוצי, ניתן לבדוק 2 פרמטרים בו זמנית אחד מתחת לשני

לכן הוא עלה בעשרות אחוזים יקר יותר מאחיו הקטן שלכאורה עושה הכל, ומראה נתוני וגרפי חיישנים דרך התקע דיאגנוסטיקה, אך אינו כולל בתוכו סקופ מעבדה אמיתי שניתן לבדוק איתו חיישן חיישן באופן נקודתי ללא קשר למחשב ניהול המנוע.

יתרה מכך, יש לי גם סקופ מעבדה ("קוביה גדולה עם מסך תכלת..והמון מתגים (של פעם ובמצב חדש)" , הוא מקצועי, בו אתה יכול לברור על פי הבדיקה שאתה רוצה לבצע, הוא דו ערוצי.

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואלה ? אז אם כך אז אני מתנצל בשם ההנהלה וצוות העובדים על הפגיעה בכבודו של ה SCANNER של דני זומרשטיין ! :) :) :)

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים משהו עדיין לא ברור לי,

כששאלתי על סקופ התכוונתי ל"סקופ מעבדה אמיתי" בקיצור Oscilloscope שהוא כיודע יד ימינם של אלקטרונאים.

גם אם להתייחס לנתונים שהמעבר מתערובת ענייה (0.2V) לתערובת עשירה (0.8V) צריך להיעשות ב-100ms הרי שזהו למיטב הבנתי נתון שלא ניתן לבדוק אותו, הרי איך אתה יכול ליצור באופן מלאכותי לצורך הבדיקה מעבר כזה מהיר (עשירית שנייה)?

או שפשוט אתה משחק עם הגז בתקווה שהמשחקים יגרמו לשינויי תערובת קיצוניים ואז מסתכל עם סקופ כאשר כיוונת את בסיס בזמן למשהו כמו 100-500ms/div ואז ניתן לראות עליות שקורות במשבצת אחת נניח... הרי בכל מקרה זאת לא בדיקה להוכחת תאימות לנתוני היצרן של החישן.... אכן זה המצב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שפשוט אתה משחק עם הגז בתקווה שהמשחקים יגרמו לשינויי תערובת קיצוניים ואז מסתכל עם סקופ כאשר כיוונת את בסיס בזמן למשהו כמו 100-500ms/div ואז ניתן לראות עליות שקורות במשבצת אחת נניח... הרי בכל מקרה זאת לא בדיקה להוכחת תאימות לנתוני היצרן של החישן.... אכן זה המצב?

זו בדיוק הבדיקה שאתה צריך לבצע. לתת כמה "מכות גז" חדות ביותר ולצפות בשינוי שמופיע על צג האוסילוסקופ.

גם אם "פיקששת" בבדיקה של מצב עני לעשיר, פשוט תבדוק גם את הנתונים ההפוכים למצב זה (ירידה ממצב עשיר לעני) ותראה כמה זמן לוקח לחיישן להגיב מהרגע ששיחררת את פרפר המצערת "במכה" חזרה למקומו (אחרי כמובן שנתת "מכת גז" חדה).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים משהו עדיין לא ברור לי,

כששאלתי על סקופ התכוונתי ל"סקופ מעבדה אמיתי" בקיצור Oscilloscope שהוא כיודע יד ימינם של אלקטרונאים.

בתחום הרכב משתמשים ב Digital storage oscilloscopes שמאפשר פתיחת מישרעת הזמן ליותר מ 1s/div.

חיישן חמצן (תקין) משנה כל חצי שנייה עד שנייה את הוולטאז' מ 100mv ל 900mv ובחזרה.

הנה גרף לדוגמא:

CJ-9162scrn02sensor.gif

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרשור מוצלח ביותר! :-)

עכשיו הוא רלוונטי גם לגבי...

בקרוב עלי לעשות טסט.

אני יודע כמעט בוודאות שיש לי תערובת עניה במידה מסוימת (המנוע לא עובד יציב בסרק, ומתייצב לגמרי כאשר מעשירים את התערובת, כמו שבני ל. הראה לי).

האוטו עם ממיר ומערכת פליטה מקורית בת 9 שנים ברובה.

השאלה היא - האם כדאי למהר ולטפל בתערובת העניה לפני הטסט? או ששווה לגשת, להיבחן, ולעשות טסט חוזר במידת הצורך?

- - -------[Fireball]------ - -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה מעניינת לבעלי ווסת לחץ דלק מתכוונן.. :

האם כיוון ללחץ דלק נמוך מאוד מאוד מאוד,יעזור כדי לעבור את הטסט או שהוא אף יחריף את הבעיה של הזיהום?

DSCF901111111105_resize1.jpg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי קליאו 96' שלא עברה טסט עקב בעיה בזיהום אוויר. כל ערכי האנלייזר תקינים פרט ללמדה שערכו 1.08. במוסך החליפו לי דוד פליטה אחורי ו"הכינו" אותי להחלפת ממיר קטליטי, אך ביקשתי שלא יחליפו בינתיים. נסעתי עם תוסף מעל 200 ק"מ, חזרתי לטסט והלמדה נשארה בדיוק על אותו ערך. הרצתי את האותו באותו יום לכמה דקות על סל"ד גבוה ומיד נכנסתי שוב לטסט, אבל זה לא עזר. מזה הבנתי שהחלפת הדוד האחורי היתה מיותרת, או שעבדו עליי.

ממה שקראתי בפורום אני מבינה שאין בעיה בממיר (כי שאר הערכים תקינים). ובמוסך אחר מציעים לי עכשיו להחליף חיישן. גם זה סיפור יקר מאוד ולכן- אם למישהו יש חוות דעת מקצועית בעניין שתעזור לי להבין מה כדאי לעשות, אודה לו מאוד!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני חודש וחצי העברתי את הרכב שלי טסט. תוצאות הבדיקה היו זהות לשלך, משמע כל הערכים תקנים למעט ערך הלמדה-שאצלך מראה על תערובת ענייה, משמע יש יותר אויר מדלק. כתוצאה מכך ובמקום ללכת לפי השיטה של להחליף חלק חלק (בדר"כ, לאנשים יש נטייה להתחיל בחלקים היקרים) הלכתי לבדיקה במכון לאגזוזים לבדיקה, לראות האם יש חור לאורך כל הצנרת. הבדיקה הראתה שישנו חור. סידור הבעיה עלה 60 ש"ח,חזרתי באותו יום למכון הטסטים והרכב עבר כמו גדול, לדעתי שווה לך לבדוק.

הדלתא חוזרת! (לא הרומנית, האמיתית)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדון "קליאו", תבדוק את הדוד האמצעי שלך, 99% שיש בו דליפות(לעיתים גם בחלקו העליון).

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר טוב נכשל השבוע על בעיה דומה- הערכים תקינים למעט ערך למדה בשמיים - 1.42!

ערך קיצוני שכזה מן הסתם עשוי להקל דווקא על איתור מקור הבעיה.

הרכב - פורד פוקוס, לא עבר טיפול זמן רב והשלב הראשון מבחינתו יהיה טיפול מקיף לפני הגישה לטסט.

ת'כלס - האם גם כאן יש מקרה של 99% בעיית אגזוז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראה תגובות קודמות לגבי חור באגזוז.

התערובת (למבדה) מצביעה על תערובת עניה.

אם אכן הבעיה היא חור באגזוז, לאחר התיקון עלול להתגלות CO גבוה...

קח סמרטוט רטוב וסתום את פתח היציאה של האגזוז, ניתן יהיה בקלות לשמוע אם אכן ישנו חור.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר טוב נכשל השבוע על בעיה דומה- הערכים תקינים למעט ערך למדה בשמיים - 1.42!

ערך קיצוני שכזה מן הסתם עשוי להקל דווקא על איתור מקור הבעיה.

הרכב - פורד פוקוס, לא עבר טיפול זמן רב והשלב הראשון מבחינתו יהיה טיפול מקיף לפני הגישה לטסט.

ת'כלס - האם גם כאן יש מקרה של 99% בעיית אגזוז?

לא נראה כבעית אגזוז, לפחות לא רק כבעית אגזוז.

לא רשמת מה נתוני שאר הגזים, זה מהותי כפי שכבר צויין כאן מס' פעמים.

בכל אופן יש לבדוק דליפת אוויר מאיזור צנרת ליד צילנדר מס' 1

או קרוב אליו ובין 1 ל 2 .

זו עיצה ב"להתכתב", בלי לראות את האוטו.

בהצלחה

דני

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2996 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...