Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב שני למשפחה בניחוח ספורטיבי (30K)

Ziv
שימו לב! השרשור הזה בן 6411 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום!

עקב הצטרפות הנהג הרביעי למשפחה, ובבעלותינו אך ורק מכונית אחת, המשפחה מעוניינת ברכב שני. הוחלט כי הרכב יהיה בעל ניחוח ספורטיבי, בכל זאת ישנם 2 צעירים, אך עם זאת זול לאחזקה.

כמובן שאין צורך שהרכב יהיה גדול יותר מאשר משפתית-נטולת-בגאז' (האצ'בק).

הוחלט על תקציב של 30K (ובמקרה הצורך 35K).

הציפיות מהרכב הן: אמינות ברמה כלשהי (אני לא מבקש אמינות יפנית, יש כבר כזאת במשפחה, אך איני מעוניין לבלות את רוב זמני במוסכים), אחזקה לא יקרה מדי (שוב, הכל יחסי בחיים..), זמינות חלקים, וכמובן שתרגש אותנו כהוגן (ספורטיביות).

ידע במכוניות יש במשפחה, ועל כן חשבנו על:

1) פורד אסקורט RS2000. (אחזקה/זמינות חלקים?)

2) אסטרה GSI. (האם אמת כי התיקונים, אם מוכנים לתקן, יקרים להחריד?)

3) פז'ו 106 ראלי 1.6 בלבד. (אחזקה?)

4) פז'ו 306 GTI/S-16/XSI (שמעתי שלאחד מן הדגמים המוזכרים יש בעיית אמינות, איני זוכר לאיזה).

5) ZX וולקן/V16 (האם מנוע 2 ליטר מומלץ? הבנתי שהוא חלש יחסית לרכב בעל ניחוח ספורטיבי).

6) אלפא רומיאו 145 1.7 (עונה על דרישת האמינות וזמינות החלקים?).

רכבים שאיני יודע עליהם דבר, אך בכל זאת תפסו את עיני:

1) טויוטה סליקה/מאזדה MX3 (הבנתי שהן לא כוחניות כל כך).

תודה רבה לעונים! (מצטער על המגילה..)

זיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, כמו שנאמר מעלי, המבוקש הוא יותר התנהגות מאשר כח בקו ישר. כמובן שכדי שהרכב יהיה "ספורטיבי" עליו להיות חזק מספיק. חזק מספיק= כח שלפחות יוכיח שזוהי מכונית ספורט ולא מכונית משפחתית.

ספורטיבית בשבילי זו מכונית שבעיקר צולחת פניות, בעלת התנהגות מפתה, אך מבלי שיהיה לה מנוע חלש מדי (ועל כן רשמתי ראלי 1.6, לדעתי ה-1.3 חלש מדי).

הרכב אינו לפוזה, ואין שום בעיה לסוע עם רכב שיראה ככל הרכבים, אפילו מומלץ.

הרכב ישמש כרכב יום-יומי לנסיעות של שעה לכל היותר (לכל כיוון), בעיקרו לבן אדם יחיד או לשניים.

אם למישהו יש תשובות, אפילו לגבי חלק מהרכבים אני אשמח לשמוע.

כמו-כן, על איזו דווקא אתם ממליצים?

זיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל בכוח בין הראלי 1.3 ל1.6 עומדים על כוחות סוס בודדים. אופי המנוע הוא מה שמפריד ביניהם.

קצת לגבי כל רכב:

2) אסטרה GSI. (האם אמת כי התיקונים, אם מוכנים לתקן, יקרים להחריד?) - אמת, היא לא זולה לאחזקה, לא ממש מתנהגת, בעיקר בהשוואה לשאר הרכבים. מה שכן, מהירה בקו ישר (150 כ"ס) ומאובזרת.

3) פז'ו 106 ראלי 1.6 בלבד. (אחזקה?) - אחזקה סבירה לרכב ספורטיבי, התנהגות מעולה, רכב מאוד מהנה, אם כי קשה למצוא את הדור השני במצב טוב.

4) פז'ו 306 GTI/S-16/XSI (שמעתי שלאחד מן הדגמים המוזכרים יש בעיית אמינות, איני זוכר לאיזה) - מה ששמעת נוגע לS16, לא בטוח עד כמה אמת יש לשמועות. רכב מאוד מהנה לנהיגה - הגה מעולה, החיבור עם הנהג ממש נדיר, בעיקר יחסית לרכבים "ספורטיבים" מודרנים, ואחזקה סבירה בהחלט. עד שנת 97 (כולל) מנועי 2.0 עם 123 כ"ס, מ98 -132 כ"ס ועיצוב חיצוני שונה. הS16 מגיעה עם 155 כ"ס. מהGTI תשכח בתקציבך, בעיקר כאשר נשארו בערך 12 בארץ.

5) ZX וולקן/V16 (האם מנוע 2 ליטר מומלץ? הבנתי שהוא חלש יחסית לרכב בעל ניחוח ספורטיבי) - ההבדל העיקרי בין הZX ל306 הוא במראה, כל מה שנכתב לגבי ה306 נוגע לZX.

PUG-306 XSI MK2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לאסטרה GSI:

• אם תמצא כזו במצב טוב אז כנראה המחיר אשר ידרש יהיה גבוה מהמחירון בכמה אלפים טובים; ולדעתי יהיה לך ממש קשה למצוא אחת במצב טוב...
  • התחזוקה לא זולה אבל לא כל כך נוראה אם הרכב טופל כראוי, אבל עוד פעם אני אומר שכנראה יהיה קשה למצוא כנ"ל...
  • מבחינת חווית נהיגה, אני יכול להעיד אחרי שההתנסיתי בה כי מדובר באחד הרכבים הכי מהנים ולפעמים מפחידים שנהגתי בהם...

אגב, לא מזמן ראיתי בנצרת שתיים כאלה שנראו במצב מקורי וכנראה טוב אבל קשה לי להאמין שמישהו יסכים להפרד מרכב כזה במחיר מחירון...

הייתי מציע לך לשקול טיגרה 1.6 ליטר שנת 95, אמנם לא ספוטיבית כמו ה- GSI אבל אני לפחות דיי נהנה ממנה ובמיוחד מעלות התחזוקה והאמינות שלה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זיו,

האם אתה אב המשפחה או אחד מהחברה הצעירים ?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את כל הרכבים שציינת קשה מאוד למצוא במצב טוב, ושאני אומר מצב טוב אני מתכוון ללא פגיעות שילדה או הרוסות באופן כזה שתצטרך להוציא על הרכב ביישור קו כמעט את אותו סכום שהשקעת בקנייה.

עצה שלי, תחפש את כולם וברגע שתימצא אחת שמורה תיקנה, גם אם התיקונים יקרים קצת יותר בין אחת לשנייה זה לא משהו יותר מידי קריטי לרכב ספורטיבי בן עשר.

אני בכל מיקרה הייתי מעדיף 106 ראלי דור שני (שאחת שמורה תימכר ביותר מ 30) או מזדה mx3 מנוע v6 (שקונדסון יכול להעיד שהיא יחסית חזקה) אך קח בחשבון שגם אחת כזאת תימכר ביותר מ 30.

ואם תימצא אסקורט במצב טוב אתה תיהיה מאושר שבאדם (אבל אתה לא תימצא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העצות!

fish, אני חושב שבאמת נשמע בעצתך ונחפש את כל הרכבים במקביל. במיוחד כשלפי הבנתי הדעות לגבי ההתנהגות בין ה-306/ZX/106 חלוקות, ואלו ככל הנראה הרכבים שנחפש.

bagira, אני אחד מה"חברה" הצעירים.

ההודעה נכתבה עקב בקשתו של אבי לשמוע דעות שונות על הרכבים.

הייתי שמח לו היו יותר דעות, אך חוששני שזה מספיק לעת עתה. האם לך יש מה לספר על אחד הרכבים? אשמח לשמוע אם כן.

נתחיל לפקוח עיניים ולחפש.

וכמובן שאם למישהו יש מידע על רכב למכירה מהנ"ל במצב טוב (בלי פגיעת שלדה/שאסי או בעיית גיר/מנוע), אשמח לקבל כל מידע שבידכם.

זיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחזקה זולה, ביחוד בהתחשב באופי החריף והספורטיבי של המכונית.

לטעמי היא זאת שמשלבת ספורטיביות ואחזקה זולה בצורה הטובה ביותר.

DS 7 CROSSBACK 2019

OPEL ASTRA BERLINA 2014

RENAULT SPORT CLIO 203 2010

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום!

1) פורד אסקורט RS2000. (אחזקה/זמינות חלקים?)

2) אסטרה GSI. (האם אמת כי התיקונים, אם מוכנים לתקן, יקרים להחריד?)

4) פז'ו 306 GTI/S-16/XSI (שמעתי שלאחד מן הדגמים המוזכרים יש בעיית אמינות, איני זוכר לאיזה).

5) ZX וולקן/V16 (האם מנוע 2 ליטר מומלץ? הבנתי שהוא חלש יחסית לרכב בעל ניחוח ספורטיבי).

6) אלפא רומיאו 145 1.7 (עונה על דרישת האמינות וזמינות החלקים?).

רכבים שאיני יודע עליהם דבר, אך בכל זאת תפסו את עיני:

1) טויוטה סליקה/מאזדה MX3 (הבנתי שהן לא כוחניות כל כך).

זיו.

זיו שלום,

יש איזה בעיתיות כאן, 99% ממלאי המכוניות שציינת הן מכוניות שחוטות שלא שווה לגעת בהן עם מקל של מטאטא.

האחוז הבודד ששוה משהוא נסחר במחירים גבוהים שלעיתים מגיעים לכפליים מהמחירון.

גם אלא שטובות, הן טובות רק בגלל שטופלו ותוחזקו בהשקעה של ממון רב שכדי שאתה תהנה מהאוטו, גם אתה תצתרך להמשיך להשקיע.

כך שגם אם תמצא רכב מהרשימה במצב טוב בתקציב המצויין, תידרש לעוד כסף נזיל לישורי קו ובלת"מים למיניהם.

סתם לדוגמא, מנוע ערום (ללא כל האביזרים הנילווים) של אסטרה GSI יעלה לך 8K ש"ח וגם זה, רק במידה ובכלל תימצא אחד.

לכן הייתי שוקל ללכת על הפחות "נדירות" בארץ כמו ה 306 XSI או הוולקן (בפרוש לא ה 16V) שלהן זמינות חלפים יותר קלה ויותר זולה.

האם נהגת באחת מהן?

יניב

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יניב למצוא 306 xsi במצב סביר קשה מאוד מאוד. יותר קל למצוא וולקן הן מבחינת כמות אקזמפלרים על הכביש והן מבחינת "אופי הבעלים" (כמובן שאני מכליל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6411 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...