Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אכלו לי שתו לי(המכוניות החסכוניות והבזבזניות)

נהגת שודים
שימו לב! השרשור הזה בן 6685 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אכן מנוע גרמני, אבל מלפני שני דורות. שים לב שהמנוע (בנזין) של הרקסטון הוא מנוע טורי - במרצדסים 320 האחרונים זה כבר היה V6, וגם הוא כבר הוחלף בכל ההיצע על-ידי ה-350 החדש. גם מנוע הדיזל של הרקסטון XDi כבר לא ממש עדכני, והוחלף בכל ההיצע של מרצדס למעט ה-G-קלאס. על אותו משקל אפשר לומר שהמנוע של המוסו-טנדר הוא מנוע גרמני מתוצרת מרצדס... נסעת בו פעם?

אלו עדיין הנתונים של המנוע הישן. בכל אירופה עברו למנועי דיזל תואמים יורו 4, עם שינויים פה-ושם בהספקים. בקונצרן פולקסווגן, כמו שאמר אודי, במקום מנוע אחד 1.4 TDI יש עכשיו שניים, עם 70 או 80 כ"ס. ברנו, למשל, מנועי ה-1.5 שהוציאו קודם 80 ו-100 כ"ס מוציאים אחרי המעבר ליורו 4 85 ו-105 כ"ס. בפיאט דובלו שעבר מתיחת פנים כבר לא מציעים את מנוע ה-1.9 הבלתי-מוגדש, ובמקומו יש מנוע 1.3 מולטיג'ט. אני מניח שבמדינות דרג ג' שאינן מחויבות בתקנים האירופיים יש מצב שעדיין ימכרו את המנוע הישן.

טל

כן,יצא לי לנסוע על על הטנדר מוסו,והוא דוו'א הפתיע אותי לטובה,יחסית.

בניגוד לכל הטנדרים האחרים,יש לו מיתלה בעל קפיצי סליל מאחור ולא קפיצי עלים.

המנוע שלו שונה משל הרקסטון,ונילקח מדגמים עוד יותר ישנים של מרצדס,אולם הוא מספק בהחלט,במונחים של טנדר.

לפחות יש לו מושב אחורי נוח ומרווח,בניגוד לסדי העינויים בטנדרים היפנים,וגם תא הנוסעים שלו ניראה טוב.

לרקסטון יש מנוע מרצדס מדור קודם,שנחשב למעולה בכל קנה מידה,ותיבת ההילוכים שלו מיתקדמת יחסית.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

איפה EVO STI ברשימה? 5 ק"מ לליטר בנסיעה סופר רגועה...ו3.5 בנסיעה פחות רגועה

יותר גרוע מהאמר/SL600 וM5...

חוץ מזה בתור אחד שזכה לנסוע על EVO/STI וSL600 ,אני יכול להגיד רק שנסיעה בהם שווה

כל טיפת דלק, ובאמת שמי שרוכש רכב כזה מודע להוצאות ומתכחש להם או שבאמת לא איפאת לו..

בכל אופן הפאסאט 1.8T שלי עושה בערך 1-10..שזה דיי טוב (אני חושב..)

1.8T 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן,יצא לי לנסוע על על הטנדר מוסו,והוא דוו'א הפתיע אותי לטובה,יחסית.

בניגוד לכל הטנדרים האחרים,יש לו מיתלה בעל קפיצי סליל מאחור ולא קפיצי עלים.

המנוע שלו שונה משל הרקסטון,ונילקח מדגמים עוד יותר ישנים של מרצדס,אולם הוא מספק בהחלט,במונחים של טנדר.

לפחות יש לו מושב אחורי נוח ומרווח,בניגוד לסדי העינויים בטנדרים היפנים,וגם תא הנוסעים שלו ניראה טוב.

לרקסטון יש מנוע מרצדס מדור קודם,שנחשב למעולה בכל קנה מידה,ותיבת ההילוכים שלו מיתקדמת יחסית.

חן, נדמה לי שקצת שכחת על מה הדיון... מרחב פנים או יעילות מיתלים לא קשורים לנושא עליו מדברים - צריכת דלק. לכן, גם היות המנוע של המוסו-ספורטס "מספק" לעומת טנדרים אחרים לא רלבנטי (למרות שאפשר להתווכח על הסוגיה. לטעמי, ועוד כמה אחרים שבחנו אותו, המנוע הוא נקודת התורפה המרכזית בטנדר הזה). גם לגבי מנוע הבנזין של הרקסטון, הסוגיה היא צריכת-הדלק שלו לעומת מנועים אחרים - וכאן, העובדה שזה "מנוע מעולה" לא רלבנטית. מרצדס ייצרו מנועים מעולים גם לפני 20 שנה, כאלו שיכולים להחזיק מעמד לנצח; זה לא אומר שהם ברי-השוואה למנועים מודרניים מבחינת ביצועים, צריכת דלק, זיהום וכן הלאה. מעולה על פי כל קנה מידה? בהשוואה למה? למנועי ה-3.0 ל' של ב.מ.וו, נניח? הנוכחיים של מרצדס, 3.0 או 3.5 ל'? של ניסאן? טויוטה? ולדעתי, לומר על תיבת 4 הילוכים אוטומטית כלשהי שהיא "מתקדמת יחסית" פירושו להתעלם מהשינויים שחלו בתחום תיבות אוטומטיות בשנים האחרונות, ומההבדלים העקרוניים בין תיבת 4 הילוכים לתיבות עם 5, 6 או אף 7 הילוכים.

טל

חבר הפורום טל שביט נהרג בתאונת דרכים כשהוא רכוב על אופנוע בזמן מילוי תפקידו ככתב רכב. יהי זכרו ברוך.

* "מוטב שתשתוק ויחשבו שאתה טפש, מאשר לפתוח את הפה ולהסיר כל ספק" (בנג'מין פרנקלין)

* "If I were in your shoes, I'd whisper before I'd shout" (רייצ'ל סטיבנס, "סוויט דרימס מיי ל.א. אקס")

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טל,לרקסטון יש מנוע דיזל 2.7 מודרני יחסית מתוצרת מרצדס,וגיר אוטומטי 5 הילוכים שמיוצר גם ע"י מרצדס.

חיסכון בדלק?-כדאי לחפש במקום אחר,לא בג'אמוס ששוקל 2 טון.

צריכת הדלק של כל הג'יפים הגדולים מונעי הבנזין גבוהה מאד,כמעט בלי קשר לרמת הטכנולוגייה שלהם.

היתה לי סיטרואן AX שהיתה צורכת בממוצע 18 ק"מ לליטר-ולא בשל הטכנולוגייה המיקדמת שלה(מאייד בודד)אלה בשל מישקל הזבוב שלה,אותו כנ"ל לגבי אונו 45 FIRE.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שהחלטת להתיחס לדברים שלא קשורים, מה שלא יהיה... הדיון כאן היה על מכוניות בזבזניות, ולמה הרקסטון ב-נ-ז-י-ן נמצא ברשימה. הדיון היה על מנוע הבנזין, ואליו אני התייחסתי. ולמנוע הבנזין יש תיבת 4 הילוכים. מנוע הדיזל של המוסו-ספורטס הוזכר כדוגמה בלבד לכך שזה שמנוע מיוצר על-ידי מרצדס עוד לא הופך אותו למודרני/חסכוני.

ואגב, נושא צריכת דלק מטריד מאד את היצרנים, במיוחד כיום, והם נותנים לו תשומת לב גם (ואולי במיוחד) ב"ג'אמוסים של 2 טון". שים לב, למשל, איזה מנועים במרצדס קיבלו את התיבה עם 7 הילוכים, ואיך מרצדס מתגאה בחסכון בצריכת הדלק של אחוזים בודדים שתורמת התיבה הזו. אני כבר לא מדבר על מה שקורה בתחום הדיזל...

ונכון, מכוניות קלות צורכות פחות דלק מכבדות. אלמנטרי. איך זה קשור לדיון?

טל

חבר הפורום טל שביט נהרג בתאונת דרכים כשהוא רכוב על אופנוע בזמן מילוי תפקידו ככתב רכב. יהי זכרו ברוך.

* "מוטב שתשתוק ויחשבו שאתה טפש, מאשר לפתוח את הפה ולהסיר כל ספק" (בנג'מין פרנקלין)

* "If I were in your shoes, I'd whisper before I'd shout" (רייצ'ל סטיבנס, "סוויט דרימס מיי ל.א. אקס")

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6685 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...