Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השבוע רציתי להתקין גז

feel
שימו לב! השרשור הזה בן 6827 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בא נחשוב על העתיד

אז גם הגז הזה לא יהיה משתלם..

עוד מעט בטח יהיה עוד סוג דלק תחליפי...גם הוא יפול מהסיבות המובאות לעיל

ניראה לי שבסוף הפיתרון יגיע רק בצורן הידרוגן-פרוקסייד:

כל אחד יקנה מכשירי יצור גז וייצר לעצמו את הגז שמיוצר ממיים וגופרית (זול) ויש עוד המון חומרים תחליפיים

המנועים של הרכבים ישקלו רק 10-15 קילו ובמצב חסכוני יוציאו הספק של 200 כוחות סוס..

במצב לא חסכוני אפשר להוצי מהמנועי טורבו של ההידרוגן פרוקסייד 1500 כוחות סוס מ 15 קילו מנוע.

רק הבעיה היא שתחנת תידלוק עצמית עולה 20000$

אבל עדין שווה לירכוש תחנת דלק ב 100000 שח ורכב במחיר דומה ודלק כימעת בחינם ללא הגבלה ..יש קויטר גבוהה אבל אין זיהום אויר

אהה רק אין מכוניות כאלו :roll:

אלא אם כן יבא איזה יאשה וישתיל את זה

http://www.swissrocketman.com/images_gtre/41.gif

המניפות זה היציאת אגזוז ולמטה הגלגל שיניים זה הקראנק

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה, "כי נאמר כבר הכל, אין לי מה להוסיף לזה"...

אני כבר אמרתי הכל, אם תביטו בשירשורים שניפתחו, בחלקים שאני הגבתי, זה בדיוק מה שחזיתי שיהיה, רק שאני קיוויתי שזה יהיה בעתיד היותר רחוק!

מה לעשות? מישהו אמר שמתנול עולה 3 שקל לליטר. נכון. וזה מחיר יקר יחסית כי הוא לא "זמין"...

מתנול הוא דלק מיתחדש... זה אומר שניתן להפיק אותו מצמחים, מזבל וכו'...

ניתן להפיק מתנול בבית, בארה"ב ניתן לקבל רישיון לזיקוק מתנול תוך חודש, כל עוד אתה לא עבריין או חולה נפש...

אפשר להפיק מתנול יחסית בקלות בבית, במירפסת או בגינה... כל מה שצריך זה אישור... מי מרים את הכפפה? מישהו? או שר להתלונן אתם יודעים?!

קישור שמצאתי...

האם זה חוקי ביכלל לינסוע בעזרת "דלק אלטרנטיבי"?

נניח שהמצאתי דלק שמורכב ממים, מחומוס וזעתר... הוא אינו יותר זיהום אוויר, הוא בטוח לשימוש. אין כל שינוי במיבנה הרכב או בתצורת המנוע (שינויי מרכב). האם זה חוקי להישתמש בו?

האם חוקית אני יכול לדחוף כל דבר למיכל הדלק שלי?! הרי זה האוטו שלי (חופש השימוש בו ניתן לי כל עוד הוא נעשה בתחומי החוק), וכל עוד הוא עומד בתקנות זיהום האוויר ותקנות הרעלים הסביבתיים (שעליהם אני ארחיב) אין (לכאורה) מניעה...

תקנות הרעלים הסביבתיים אומרות שצריך להיפטר מרעלים מסוכנים בדרך כל שהיא ע"י גוף מוסמך...

חברות הדלק בישראל, שהן כידוע דוף ממשלתי, וזה לא משנה כרגע אם הן פרטיות או לא, המדינה מרוויחה מהן המון כסף, בית הזיקוק היחידי בארץ הוא בידיים ממשלתיות כך שאין ממש תחרות ושוק פתוח... מונופול ממשלתי... בקיצור, הפיקוח על תחנות הדלק לוקה בחסר (מאוד!).

בבדיקות שנערכו במי התהום באזור גוש דן ניתגלו שרידי דלקים. אל תתחילו לשמוח, אין כאן בארות נפט, המיבנה הגאולוגי של הקרקע לא מאפשר זאת. תחנות הדלק דולפות. כולן... המדינה לא ממש אוכפת את זה כי היא לא תכניס כדור בפרה החולבת שלה... מי סובל? אנחנו... מחלות מסרטנות, מחלות מעיים, קשיים בעיכול וכו'...

האם המדינה תאשר תידלוק במתנול? סביר להניח שלא... אלא אם כן מישהו מספיק חזק יתארגן מולה!

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

redbaron אני מסכים עם כל מילה.:mm_yeah:

וmurik, הוונטורי פטיש (fetish.. שם מעניין למכונית..) היא מונעת ע"י מנוע חשמלי.

זה טוב יפה, מה שלא כ"כ טוב יפה זה המחיר.

חפש את זה.

אור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2.2 שקל מס לליטר בנזין.

עכשיו סוף כל סוף מתברר לי ההבדל במחיר בארצנו לבין חו"ל.

כמה קל לדבר בסיסמאות... כנראה שלא ממש בדקת מחירים.

הנה, כאן, מחירי דלק באירופה. מתוך 20 מדינות, רק ב-3 מחיר הבנזין הוא פחות מ-1 יורו - בקצת. הכי זול: ספרד. 0.95 יורו לליטר (1 יורו=5.63 ש"ח, נכון לעכשיו). מחיר ממוצע ל-20 המדינות הללו: 1.1455 יורו לליטר. בשקלים: 6.45. מעניין, הא?

והנה עוד משהו שאולי חדש לך: תקציב המדינה מתבסס על מסים. ובמקרה, לעניות דעתי, מיסוי על דלק הוא אמצעי הוגן ביותר. מי שמשתמש יותר - משלם יותר מס; מי שקונה אוטו קטן וחסכוני - משלם פחות.

טל

חבר הפורום טל שביט נהרג בתאונת דרכים כשהוא רכוב על אופנוע בזמן מילוי תפקידו ככתב רכב. יהי זכרו ברוך.

* "מוטב שתשתוק ויחשבו שאתה טפש, מאשר לפתוח את הפה ולהסיר כל ספק" (בנג'מין פרנקלין)

* "If I were in your shoes, I'd whisper before I'd shout" (רייצ'ל סטיבנס, "סוויט דרימס מיי ל.א. אקס")

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניות דעתי, מיסוי על דלק הוא אמצעי הוגן ביותר. מי שמשתמש יותר - משלם יותר מס; מי שקונה אוטו קטן וחסכוני - משלם פחות.

טל

זה נכון - ולא נכון.

מה עושה אדם שנוסע (כמוני) 50K ק"מ בשנה לצורך עבודתו? הוא משלם אותו מס כמו אדם שקונה אוטו "בזבזן" פי שנים אבל שנוסע רק חצי מהקילומטרים.

מעבר לזה, מחירי הדלק משפיעים על מחיר של כמעט כל דבר אחר. בגלל משקל מחיר הדלק במדד, עליה במחירו עקב מיסוי גוררת גם עליה בדברים אחרים שאינם קשורים.

דבר שלישי, וזה הכי מפריע לי, התנהלות האוצר גורמת לכך שאדם נורמלי לא יכול לעשות שום תכנון כלכלי, ומרגיש שתמיד מנסים לדפוק אותו. כשקניתי את האוטו שלי ב 2001, בחרתי בדיזל בגלל חישובי עלות מסוימים. באו בחורי האוצר ושינו את כללי המשחק באופן חד צדדי ע"י העלאת הבלו על סולר. כיום אני צריך להחליט אם להשאר עם דיזל או לעבור לגפ"מ. אני בטוח לחלוטין שברגע שאעשה את זה - יועלה המס על הגז. למה אי אפשר לדבוק במדיניות קבועה?

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדמה לי (לא סגור על זה לחלוטין , אבל ממה שאני יודע) שבאירופה שאר המיסוי על ענף התחבורה (חלפים וכו') נמוך יותר , ובנוסף לכך איכות המוצר שאתה מקבל (כבישים,דלק) אינה זהה למה שאתה מקבל באירופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמר נגע בנקדה מאוד טובה (אני ידע שזה נשמע קצת רע, אבל תקשיבו)

הפואנטה באירופה היא האיכות.

שמה אין מהילות דלק, הלדק הרבה יותר טוב השירות, כל דבר, פשט יותר טוב.

ויש הצדקה לכסף הנוסף הזה שהם משלימים.

למעט (יחסית לאירופה) שאנחנו משלמים אין הצדקה.

כי הכסף פשוט לא הלךף לשום מקום חוץ מלכיס הפרטי של XYZ.

אור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6827 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...