Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדוע זה לגיטימי להשאיר כביש מקורצף כל כך הרבה זמן?

Fraysa

פוסטים מומלצים

נדמה שבשנים האחרונות כל הכבישים במדינה שלנו בעבודה תמידית, ולא פעם הכבישים נשארים מקורצפים ימים שלמים ללא עבודה. קרה לי לפני מספר שבועות שנסעתי בכביש 5 לכיוון מזרח

והיה קטע מקורצף די ארוך. כמובן של-90% מהנהגים בישראל לא אכפת והם פשוט נוסעים רגיל, והדבר גורם לפגיעה חיצונית די משמעותית ברכבים. זה פשוט הזוי כמה אבנים עפות ויכולות לשבור

שמשות/לפגוע בצבע - אבל נראה שלאף אחד לא אכפת, הם ממשיכים לנסוע כרגיל. ניסיתי להתחמק כמה שניתן ולנסוע במהירות נמוכה בנתיב הימני הכי קיצוני, אבל היה כל כך עמוס שזה לא סייע כלל.

אני מבין שיש תקופה מסוימת שצריך להמתין בין הקרצוף עד השלב הבא, ומדובר בכבישים עמוסים שאי אפשר לתקוע יותר מדי, אבל זה פשוט לא הגיוני להשאיר נזק כל כך עצום במשך כל כך  הרבה זמן.

למזלי, לא נסעתי עם הרכב שלי אלא הייתי עד לדבר ברכב אחר, אבל אם זה היה הרכב שלי, הייתי מאוד מוטרד מכמות האבנים שעפה שם, היא בקלות הייתה יכולה לגרום לנזק חיצוני רב, שלא נדבר על נזק

למתלים/צמיגים וכיו״ב.

מדוע הדבר הזה כל כך מקובל?

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא לגיטימי. אבל זו תופעה דיי שכיחה.

שים לב לכמות העבודות ה"פתוחות" בערים למשל (אני מאיזור המרכז) - התחילו בהרבה מקומות  (לחפור, לסגור נתיבים, חלקן קשורות לרקבת הקלה, חלקן לא), והרבה אתרים עומדים כך באמצע העבודה בהם, ללא התקדמות עם נתיבים סגורים חודשים רבים ללא הצדקה, בורות וטלאים בכבישים (יש פועלים או אין פועלים שיעבדו - אין קשר !)

אופייני (בצער אני אומר).

• אהבתי 1

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Fraysa כתב:

נדמה שבשנים האחרונות כל הכבישים במדינה שלנו בעבודה תמידית, ולא פעם הכבישים נשארים מקורצפים ימים שלמים ללא עבודה. קרה לי לפני מספר שבועות שנסעתי בכביש 5 לכיוון מזרח

והיה קטע מקורצף די ארוך. כמובן של-90% מהנהגים בישראל לא אכפת והם פשוט נוסעים רגיל, והדבר גורם לפגיעה חיצונית די משמעותית ברכבים. זה פשוט הזוי כמה אבנים עפות ויכולות לשבור

שמשות/לפגוע בצבע - אבל נראה שלאף אחד לא אכפת, הם ממשיכים לנסוע כרגיל. ניסיתי להתחמק כמה שניתן ולנסוע במהירות נמוכה בנתיב הימני הכי קיצוני, אבל היה כל כך עמוס שזה לא סייע כלל.

אני מבין שיש תקופה מסוימת שצריך להמתין בין הקרצוף עד השלב הבא, ומדובר בכבישים עמוסים שאי אפשר לתקוע יותר מדי, אבל זה פשוט לא הגיוני להשאיר נזק כל כך עצום במשך כל כך  הרבה זמן.

למזלי, לא נסעתי עם הרכב שלי אלא הייתי עד לדבר ברכב אחר, אבל אם זה היה הרכב שלי, הייתי מאוד מוטרד מכמות האבנים שעפה שם, היא בקלות הייתה יכולה לגרום לנזק חיצוני רב, שלא נדבר על נזק

למתלים/צמיגים וכיו״ב.

מדוע הדבר הזה כל כך מקובל?

מסכים שזה לא נוח - אבל מכאן ועד לגרום נזק חיצוני רב?  וגם למיתלים בהשפעה של כמה שבועות נסיעה על כביש מקורצף לא חושב שזה גורם נזק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה בהחלט עלול לגרום נזק מאבנים עפות וגם בלאי מוגבר לצמיגים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלאי צמיגים יכול להיות (אבל גם נסיעה של שבועיים שלוש לא אמורה להיות קריטית), נזק מאבנים מניח שוב מינורי,
מעצבן כן, לא נעים גם כן אבל נזק רחב?
שוב זוהי ההנחה שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אבנים זה לא רק נזק קוסמטי. להחליף שמשה זה טרטור מעצבן גם אם יש ביטוח.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבוא לחיפה ותגלה שחצי מהכבישים פה מקורצפים 365 ימים בשנה בטענה של "בטיחות".

אז נראה שלפחות בישראל, כביש מקורצף לאו דווקא נחשב למפגע.

מיותר לציין שגם הכבישים שלא מקורצפים לא באמת במצב ראוי לנסיעה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, חולגי כתב:

זה לא לגיטימי. אבל זו תופעה דיי שכיחה.

שים לב לכמות העבודות ה"פתוחות" בערים למשל (אני מאיזור המרכז) - התחילו בהרבה מקומות  (לחפור, לסגור נתיבים, חלקן קשורות לרקבת הקלה, חלקן לא), והרבה אתרים עומדים כך באמצע העבודה בהם, ללא התקדמות עם נתיבים סגורים חודשים רבים ללא הצדקה, בורות וטלאים בכבישים (יש פועלים או אין פועלים שיעבדו - אין קשר !)

אופייני (בצער אני אומר).

בעיה מוכרת מאוד בירושלים
השמועות אומרות שמאז הקורונה העובדים (בכבישים) התחילו לעבוד מהבית

• מצחיק 8
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בירושלים, קח דוגמא את צומת יצחק רבין \ לורך
הורידו נתיבים והרסו את הכביש לצורך הקמת פסי הרכבת
העבודות הסתיימו לפני כחודשיים, אבל הצומת עדיין חסומה חלקית, אולי בגלל שהעובדים צריכים מקומות חניה
כנ"ל בשד' גולדה מאיר צמוד לגוש 80, כבר כמה שנים שהורידו 2 נתיבים ובכלל לא עובדים שם
בשתי המקומות הללו, כדוגמא, יש פקקים איומים בכל בוקר ואחה"צ ללא שום סיבה נראית לעין
אם למישהו היה איכפת מהאזרח הקטן היו יכולים מזמן לפתוח חזרה את הכבישים הנ"ל

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, llaavvii כתב:

מסכים שזה לא נוח - אבל מכאן ועד לגרום נזק חיצוני רב?  וגם למיתלים בהשפעה של כמה שבועות נסיעה על כביש מקורצף לא חושב שזה גורם נזק.

המתלים אני יכול לקבל, אבל ברור שזה גורם נזק חיצוני רב. ניסית פעם לנהוג בשעות העומס בכביש מהיר שהוא מקורצף? אללה יסטור.

אתה נע במכונה במהירות של 100+ קמ״ש שמולך מגיח אובייקט שנע לכיוונך גם במהירות מסוימת - מה אתה מצפה שיקרה?

לפני 16 דקות, יענקלה הדובי כתב:

ומה יעשו

אין עובדים

מה יעשו? זה די פשוט. שלא יתחילו עבודה ולא יסיימו אותה. יש כבישים שנמצאים במצב מקורצף גם שבועות שלמים. אז למה להתחיל?

עריכה אחרונה על ידי Fraysa

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, Fraysa כתב:

המתלים אני יכול לקבל, אבל ברור שזה גורם נזק חיצוני רב. ניסית פעם לנהוג בשעות העומס בכביש מהיר שהוא מקורצף? אללה יסטור.

אתה נע במכונה במהירות של 100+ קמ״ש שמולך מגיח אובייקט שנע לכיוונך גם במהירות מסוימת - מה אתה מצפה שיקרה?

וואלה - בלי עין הרע לא היו נזקים
ואני נוסע בכבישי ישראל המון - פי 3 מהממוצע השנתי...

לפני 59 דקות, Fraysa כתב:

מה יעשו? זה די פשוט. שלא יתחילו עבודה ולא יסיימו אותה. יש כבישים שנמצאים במצב מקורצף גם שבועות שלמים. אז למה להתחיל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יענקלה הדובי כתב:

ומה יעשו

אין עובדים

לא נראה לי שזו הסיבה,

כי גם לפני כל האירועים האחרונים, הם התנהלו באותה הצורה (שעבודות פשוט "עומדות" ואינן מתקדמות).

לפני שעתיים, cohen motor 377 כתב:

כי אתה בסך הכל אזרח זוטר.

זו התשובה ללמה.

ומאותה סיבה שכלב / חתול יכולים ללקק לעצמם את הביצים.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...