Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האצ'בק/SUV מאובזר עם תא מטען גדול בתקציב די מפוזר 😉 ​

Menro
שימו לב! השרשור הזה בן 273 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 1.9.2023 בשעה 15:32, sperial כתב:

התקדמות נאה, 4בל כמה הערות:

1. חמישה חודשים עוברים מהר מאוד. אם שניכם זקוקים לרכב הייתי כמעט מתעלם מתקופה זו, כי ייקח זמן למכור את המכוניות הקיימות ולמצוא מחליפות (או להמתין לאספקה.של חדשה).

2. את הריבית אתה לא צריך להשוות לצריכת הדלק אלא להפרש בין דלק לחשמל.

3. מתקשר לסעיף הקודם: האם יש לך אופציה לנקודת טעינה פרטית או שתצטרך לטעון בציבורית? בעמדה פרטית תהיה לך הוצאה ראשונית על ההתקנה, מצד שני עלויות שוטפות פחותות.  צריך להכניס למשוואה.

4. בלקיחת הלוואה לוודא התאמה לתזרים המשפחתי השוטף. אגב - איזה. סכום ואיזה ריביץ הכנבת לתחשיב?

5. בחזרה לסעיף 1: איך אתה מתכוון לממן את הרכב לאישה? אם תוציא כעת סכום גדול על הטסלה ותזקק למימון מלא לרכב משומש תצטרך להוסיף אותו לחישוב התזרים.

6. מה הנסועה והמצב המיכאני של היונדאי? מה הסיכוי שאחרי שתמכור את הוולבו היונדאי יתחיל לבקר במוסך בתדירות מוגזמת?

בקיצור, החלטה לא פשוטה. אין לי ספק שתצטרך להתפשר, השאלה רק על מה. בלי להכיר את המצב הכלכלי שלך תחושתי היא שאם בכלל צריך להחליף רכב (וזה "אם" גדול) הרימז. היונדאי, גם משיקולי אמינות וגם משיקולי מערכות בטיחות.. והרכב היותר מרווח צריך להיות בידי מי שמוביל את הילד. 

אגב, מה הריבית שהכנסת לחישוב ילות ההלוואה?

1. העניין הוא שבכל מקרה יש בבית איזשהו רצון להחליף את הרכבים: היונדאי כבר ישנה יחסית והוולוו לא מתאימה לצרכים.

2. הכנסתי גם ריבית וגם צריכת חשמל שנתיים ועדיין שניהם יותר זולים מעלות מהדלק השנתית.

3. יש לי עמדת טעינה במשרד. מאמין שלא אצטרך בבית, אבל גם זה לא בעיה יחסית. 

4. בדיוק מה שיש באתר של טסלה. 

5. מאוד תלוי מה נעשה. אם היונדאי תישאר אז במקרה הזה ההוצאות עליה ישארו אותו דבר, רק אלה שעל הוולוו ישתנו. 
לעשות את ההפך אני כבר מבין שלא ישתלם (ההוצאות על היונדאי נמוכות משמעותית מאלו על הוולוו), אבל בכל מקרה כמו שציינתי בסעיף אחד, אנחנו מעדיפים להחליף את שניהם. 

6. היונדאי מאוד אמינה, הטיפולים זולים וגם עד שהייתה תקלה אחת פתרתי אותה בסכום לא משמעותי. 
הנסועה מאוד משתנה. אשתי לא נוסעת הרבה, בערך 6,000 ק"מ בשנה, אני נסעתי עד היום 12,000 ק"מ בשנה, אבל זה כי את הנסיעות הארוכות של העבודה שלי עשיתי עם רכב אחר ולא עם הפרטי. במידה ויהיה רכב גדול שמכיל יותר, אסע איתו ואז אעלה לפחות ל-15,000 ק"מ בשנה. 

וכן, המטרה היא שהרכב היותר גדול, הבטוח והאיכותי יוביל את הילדה ואת רוב הנסיעות של הבית, כשהשני באמת פחות חשוב ויותר למקרה שהרכב הראשון תפוס. 

בתאריך 1.9.2023 בשעה 18:34, פראג כתב:

הריבית של טסלה (מימון ישיר) לא נמוכה בכלל, אוי ואבוי. תברח ממנה

כל הריביות היום גבוהות מן הסתם, דווקא אלו שטסלה מציעות די סבירות: 

נגיד מודל Y RWD - אם אני מגזים ולוקח 100% מימון ל-96 חודשים (הלכתי על הקצה)
אני משלם כ-500 ש"ח ריבית בחודש - לא נמוך בכלל, אבל היום על דלק אני מוציא בערך כפול מזה. 
מכאן כמובן אפשר רק לשפר את התנאים (תלוי במקדמה ובפריסה).

לפני 42 דקות, אייל כתב:

תכניס למשוואה גם ירידת ערך, לא רק ריבית.

אני מחזיק וולוו. נראה לך שירידת ערך מפחידה אותי? 😜
ועכשיו ברצינות: לקחתי בחשבון שה-Y תרד נגיד ב3 שנים מ-224 ל160 בערך, אני חושב שזה די ריאלי לא? 
אם כן, אז המספרים די מסתדרים לי. לדעתך היא תרד יותר מזה? 

Volvo V40CC T3 Inscription 2019
Volvo S60 T5 R-Desing Plus 2015
Mazda 6 2.0L 2008
Mitsubishi Lancer Sportback 1.8L CVT 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טסלה מחביאים את תנאי המימון בתוך ״חשבון טסלה״ אז איני מבין מהם. מכל מקום, המספרים שהבאת הם סך ריבית קרוב ל-50,000 ש״ח על פני 8 שנים. מביא את מחירה ללמעלה מ-270,000 ש״ח (בהנחה שהריבית לא תשתנה). עכשיו נראה לך סביר?

אגב, ניסית לבדוק תנאי הלוואה בנקאית? אם אתה לווה טוב כנראה שהתנאים יהיו הרבה יותר טובים מאלה של ״חברות המימון״. בדוק זאת.

ואני חוזר: אתה נמצא בשלב בחיים עם הוצאות גדולות. הבן שלי שכר היום מטפלת לתינוקת, עולה לו (בחיפה, לא במרכז) סדר גודל שמשנה את המאזן המשפחתי מקצה לקצה. חשוב על התמונה השלמה, לא על הפרטים.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, אייל כתב:

תכניס למשוואה גם ירידת ערך, לא רק ריבית.

2 דברים 

1 אתה יכול לקנות יד 2 ואז זה ירידת רכב רגילה 

2 אולי אבל אולי בינואר יעלו את המס של החשמליות ואז תרוויח את הירידת ערך (אבל אל תסמוך על זה יותר מידי קח את זה כבונוס)

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.9.2023 בשעה 22:11, sperial כתב:

טסלה מחביאים את תנאי המימון בתוך ״חשבון טסלה״ אז איני מבין מהם. מכל מקום, המספרים שהבאת הם סך ריבית קרוב ל-50,000 ש״ח על פני 8 שנים. מביא את מחירה ללמעלה מ-270,000 ש״ח (בהנחה שהריבית לא תשתנה). עכשיו נראה לך סביר?

אגב, ניסית לבדוק תנאי הלוואה בנקאית? אם אתה לווה טוב כנראה שהתנאים יהיו הרבה יותר טובים מאלה של ״חברות המימון״. בדוק זאת.

ואני חוזר: אתה נמצא בשלב בחיים עם הוצאות גדולות. הבן שלי שכר היום מטפלת לתינוקת, עולה לו (בחיפה, לא במרכז) סדר גודל שמשנה את המאזן המשפחתי מקצה לקצה. חשוב על התמונה השלמה, לא על הפרטים.

העניין הוא שאני יוצא מהמימון עוד 3 שנים ולא עוד 8, אז לא אספיק לשלם להם 50K ש"ח. 
מחישוב שעשיתי זה יוצא משהו כמו 20K ש"ח ריבית ב3 שנים, זה גם לא מעט, אבל זה במקרה של 0 מקדמה. 
אם אתן 80K ש"ח מקדמה ואפרוס את השאר ל-60 חודשים יצא לי בערך 13K ש"ח ריבית. 

עוד לא בדקתי בבנק האמת, אבל אבדוק את זה 👍

בתאריך 3.9.2023 בשעה 22:48, הרוכב המתמיד כתב:

2 דברים 

1 אתה יכול לקנות יד 2 ואז זה ירידת רכב רגילה 

2 אולי אבל אולי בינואר יעלו את המס של החשמליות ואז תרוויח את הירידת ערך (אבל אל תסמוך על זה יותר מידי קח את זה כבונוס)

כן חשבתי על זה, אבל טסלה לא צפויה בכל מקרה ואחרי יציאת מודל 3 החדשה, המודל Y גם תקבל עדכון וככל הנראה תרד במחיר. מי שבטוח תרד במחיר היא גרסת הלונג שמאוד רחוקה מהסטנדרט אבל מאוד קרובה לפרפורמנס. 

Mazda 6 2.0L 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, motizkn כתב:

גרסת הלונג לא רחוקה מהסנדרט, ההבדלים מינורים ובישראל הסטנדרט מספיקה ל 99% מהנסיעות.

התכוונתי רחוקה במחיר, לא בטווח 🙂

Mazda 6 2.0L 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 273 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...