Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוסיה VS אוקראינה. 2022 - 2023 - 2024

avargel

פוסטים מומלצים

הוא יכול גם לפלוש למדינת תל אביב ולהעביר אותם לעזה, ככה לא יצאו משם "אנשי תרבות" לייצג רוצחים בימי הזכרון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Giant_TA כתב:

אני חושב שברגע שנגיע לגרעין סיימנו. קראתי בזמנו איזה הסבר שאומר שבמידה וארסנל גרעיני כמו של רוסיה מתפוצץ בשטח שלה, אפילו בלי לשגר טיל אחד - לא יהיו חיים יותר בכדור הארץ. 

ארסנל גרעיני הוא חסר תועלת אם הוא לא חמוש, משמע מספיק להפציץ מספיק טוב את הסילו שבו הוא נמצא והוא כבר לא יהיה נשק כלל. כנל ביירוט של נשק גרעיני כשהוא בחלק הראשון של הדרך. בקיצור, לאו דווקא נמות כולנו אם מישהו יחליט לשגר כאלה.

אני אישית נוטה לחשוב שאם פוטין ישתמש בנשק גרעיני, ברית נאטו תיקח צעד אחורה. אבל אלא ספקולציות ותו לו, ואין מישהו שיכול לדעת מה יקרה.

מאיך שפוטין דיבר ביום הנצחון נראה שנשארה שם קצת שפיות (שזה טוב), אבל מצד שני מכבסת המילים מעידה על כך שכנראה אין לו מושג איך לצאת מהמצב הדפוק שהוא נכנס אליו.

ובראיה קצת אחרת - רוסיה נמצאת עכשיו בין הפטיש לסדן וכל המערב לוחץ עליה חזק. זה לגמרי מגיע להם, אבל זה מצב קצת מסוכן (שוב, לדעתי).

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, bobi כתב:

מהלך שפוטין יכול לעשות זה לפלוש לאיזה אי נידח ליד פינלנד או שבדיה רק כדי לחשוף את הבלוף של נאט"ו שלא תצא גם אז למלחמה ברוסיה בגלל איזה אי לא מיושב, מה שיפורר את החזות של כולם למען אחד ואחד למען כולם של נאט"ו.

זה מה שהארגנטינאים חשבו כשפלשו לפוקלנד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, farkash7 כתב:

חזרתי מחו"ל השבוע. פגשתי שם פינים. "We are going to f*ck him" ,"We are going to war", זה מה שהם אמרו על פוטין.
לא נראה שהם מפחדים, אבל אולי זה בגלל שהם היו שיכורים.

בכל מקרה כל "הישג" של פוטין נקבר בינתיים תחת אינספור הפסדים שהוא סופג בזירות אחרות.
לקח שתי מדינות שתמיד נלחמו כדי להישאר נטרליות והפך אותן לנאט"ו, ולא מדובר פה על מדינות סוביטיות לשעבר אלה על מדינות מערביות עם נשק מתקדם חייל אוויר לא רע בכלל וגנים של ויקינגים...

הפינים מודעים לכך שבמלחמה הקודמת ביניהם, כעשירית פינלנד סופחה לרוסיה לאחר כריתת הסכם מוסקבה (לאחר שהפינים הבינו שלמרות סיוע של הבריטים והצרפתים, הם מסתכנים בכיבוש מדינתם ע"י הרוסים)?

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפינלנד יש פחות מ-6 מיליון תושבים סך הכל. גם לפני 80 שנה וגם היום מספרית היכולת שלהם לעמוד מול רוסיה מוגבלת. מצד שני, גם היום וגם אז הצבא הרוסי נראה גרוע ומתבסס לחלוטין על היכולת לשלוח מספיק חיילים למות כדי להשיג את המטרה בסוף. ואני מניח שיש עוד הקבלות שאפשר להעביר בין שתי המלחמות. 

אני מקווה שהמלחמה לא תזלוג למדינות הבלטיות ולסקנדינביה, אבל בסופו של דבר, את הפחד של האנשים שם אני מבין לחלוטין. מי יכול להבטיח שמחר בבוקר פוטין לא ירצה לכבוש את הלסינקי או את טלין או ריגה? אישית מאוד מקווה שההצטרפות של שוודיה ופינלנד לנאטו פשוט תייצר הרתעה ואולי גם תדחוף לשינויים פנימיים ברוסיה עצמה.

• אהבתי 4
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפסקתי מזמן לעקוב אחרי השירשור אבל זה פורום רכב, אז אני מעלה לפה:

בעקבות הסנקציות והמשבר בשוק הרכב המקומי, ב 12 במאי 2022 הוכנסו על ידי הממשלה הרוסית ההקלות  בתקינה של כל הרכב החדשים הנמכרים במדינה.

המטרה היא למצמם שימוש ברכיבים אלקטרוניים שהיו מסופקים על ידי יצרנים מערביים. 

ראשית כל, ביטול הדרישה לעמידה בתקן יורו 5 שהיה בתוקף עד כה וחזרה לתקן יורו 0 שהיה בראשית שנות ה 90.

זה יאפשר לוותר על מספר חיישנים ומחשבים אבל חזרה לרכבי קרבורטור כנראה לא על הפרק. 

שנית, אין יותר חובה למערכת ABS, אין צורך בכריות אוויר ומותחני חגורות.

ממיר קטליטי דווקא נשאר כהתקן לחובה. 

יש עוד כמה הקלות אבל אלו העיקריות. למעשה מדובר בחזרה לשנות ה 90. כל המערכות שנוספו ב 30 השנים האחרונות והיו חלק מהתקינה, הפכו למערכות רשות, ניתן לייצר ולמכור רכב חדש גם בלעדיהן. 

בנתיים הנוהל הזה זמני עד פברואר 2023, יכולים להאריך אותו לפי הצורך.

התגובות בפורומים הרוסים מתחלקות לשני סוגים. הסוג הראשון זה: חחחחחחח, פי....ץ,

ומנגד יש את התגובות שאומרות "זה כורח המציאות, נגיד יש משאית אספקה צבאית שבזמן מלחמה מובילה נשק ומזון לחיילים בשדה הקרב, האם תעצור אותה במחסום ולא תתן לה לצאת למשימה בגלל שהמנוע שלה מזהם יותר מהתקן?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי את הטענה השניה, כאילו שאי אפשר לעשות החרגה לכלי רכב צבאיים? זה לא בשביל הצבא

עריכה אחרונה על ידי Mech Morphix
  • רעיון טוב! 1

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Mech Morphix כתב:

לא הבנתי את הטענה השניה, כאילו שאי אפשר לעשות החרגה לכלי רכב צבאיים? זה לא בשביל הצבא

כן, חששתי  שזה לא יהיה מספיק ברור.

הטענה השניה אומרת "אנחנו במצב שזה בשביל לשרוד, זה לא הזמן להתעסק בזיהום אוויר ועוד מערכות, גם רכב אזרחי לצורך העניין הוא כמו בתנאי מלחמה, זה או ככה או כלום".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח לא במצב להתעסק בזיהום אוויר. אני בטוח בזה שהשטיק הזה של פוטין שיחרר לנו כמויות חגזי חממה שנפלטות בכמה שנים. כול הפצצות, הטנקים, השריפות, העובדה שיהיה צריך לבנות מחדש ערים.

ביטל שנים של ''חיסכון''.

לגבי החלק הראשון, אולי יש עוד תבניות של 2107, יוכלו למכור ''חדש'' שנת 2023.

בנימה אחרת, באמת מעניין איפה צריך להיות האיזון בכלים צבאים בין זיהום, צריכת דלק, טכנולוגיה ואמינות.

עריכה אחרונה על ידי David32
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים הרוסים שיגרו טיל S300 לעבר מטוסי חייל האוויר בסוריה אתמול. לא מובן לי כ"כ מה הם מנסים להשיג ומה צריכה להיות תגובת ישראל כי מצד אחד כולנו יודעים שאם הרוסים יהוו איום ממשי על ישראל בסוריה אז הלך עליהם מצד שני הם מנסים לצייר תמונה כאילו הם בעלי הבית באזור והיחסים הדיפלומטיים בין המדינות שלנו בנושאים כלכליים עדיין לא רעים.
האם זה ניסיון לרצות שותפים אזוריים כמו איראן, חיזבאללה ואסד?
https://www.israeldefense.co.il/node/54532

ופינלנד ושוודיה מגישות בקשה להצטרפות לנאטו, חתיכת BACKFIRE לנרטיב של "להרחיק את נאטו מהגבולות שלנו"
https://www.israeldefense.co.il/node/54488

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי ניסיון נואש להציג איזשהו הישג ולהסיט את תשומת הלב הציבורית?

סוג של "תראו הנה ציפור"

פגיעה במטוס קרב ישראלי תהיה חתיכת הישג.

עד עכשיו לא היה דחוף להם להגן על חיזבאללה והאיראנים.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, Gavrik כתב:

בינתיים הרוסים שיגרו טיל S300 לעבר מטוסי חייל האוויר בסוריה אתמול. לא מובן לי כ"כ מה הם מנסים להשיג ומה צריכה להיות תגובת ישראל כי מצד אחד כולנו יודעים שאם הרוסים יהוו איום ממשי על ישראל בסוריה אז הלך עליהם מצד שני הם מנסים לצייר תמונה כאילו הם בעלי הבית באזור והיחסים הדיפלומטיים בין המדינות שלנו בנושאים כלכליים עדיין לא רעים.
האם זה ניסיון לרצות שותפים אזוריים כמו איראן, חיזבאללה ואסד?
https://www.israeldefense.co.il/node/54532

"הלך עליהם"?   מה אתה בן 12?

גם אם לישראל יש יכולת להשמיד את כל סוללות ה-S-300 בסוריה, סביר להניח שאף מנהיג ישראלי עם שכל בראש לא יעז אפילו לחשוב בכיוון של עימות כל כך ישיר עם הרוסים.

עימות מול רוסיה זה לא משהו שאפשר לנצח בו (רק) עם חיל אוויר חזק.

עריכה אחרונה על ידי gadik6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גבריק, אתה כמו איזה סוויטץ שמתאקטב ברגע שמישהו מחזיר את השרשור הזה לחיים. וישר רץ לחפש איזה זריקת מורל בנדראית.

לפני 39 דקות, Gavrik כתב:

כולנו יודעים שאם הרוסים יהוו איום ממשי על ישראל בסוריה אז הלך עליהם

אני חושב שאתה מתבזבז בפורום ויש לך כישרון לכתוב תסריט לשובר קופות הבא של סטאלון.

לפני 39 דקות, Gavrik כתב:

ופינלנד ושוודיה מגישות בקשה להצטרפות לנאטו, חתיכת BACKFIRE לנרטיב של "להרחיק את נאטו מהגבולות שלנו"

מהלך מיותר, אבל כל עוד נאטו לא מנסים לדחוף לשם חימוש ובסיסים אין לו משמעות. כמובן במידה וזה יקרה(בסיסים וחימוש), תהדק את החגורה כי פריזמת האינפנטיליות תישבר ותבין שזה מסוכן יותר ממשפטים של ילדים בגן...

עריכה אחרונה על ידי Giant_TA
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...