Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פונטיאק טמפסט 1992 רכב לא מניע זקוק ליעוץ

renault5
שימו לב! השרשור הזה בן 702 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, renault5 כתב:

אני יודע. למזלי הרבה זמן לא נכנסתי למוסכים כי הייתי עם רכבי השכרה בתקופה

הזאת.  אני אנסה כמה שאפשר אלך גם מחר.

בעל המוסך אמר לי היום שזה יצטרך שעות עבודה לעבוד על הרכב אמרתי בסדר

אבל כרגע לבנתיים לא נגעו ברכב אפילו לא הרימו אותו על הליפט.

גם ניתבתי אותו לכיון החיישן קראנק מקווה שהוא יעשה אם זה משהו.

אפילו שהתקשרתי לבעל מוסך הפיסגה הוא אמר לי שזה לרוב הצמה של החיישן קראנק

אבל הוא לא מטפל בזה.

תאמין לי שאתה צודק. דווקא הרבה דברים הייתי מסדר לבד אבל בדבר הזה לא הצלחתי

כמה שניסתי.

איך הוא כבר קבע שצריך לעבוד על הרכב שעות רבות מבלי שבכלל טרח להרים ולבדוק אותו ואיתר את מקור הבעיה? תזהר, נראה לי שנפלת על אדם לא ישר ולא מיקצועי שמתכוון לעקוץ אותך ולעשות עליך קופה. עושה רושם שהוא מנצל את העובדה שהרכב היה מוקפא 10 שנים ומתכוון לדחוף לך החלפה של הרבה דברים, תציין בפניו שאתה רק מעוניין להתניע אותו בשלב הראשון ואח״כ כבר תחליט אם אתה מעוניין להמשיך לטפל אצלו בשאר הדברים או שתיסע למוסך אחר.

עריכה אחרונה על ידי much
  • רעיון טוב! 1

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 225
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 13 דקות, much כתב:

איך הוא כבר קבע שצריך לעבוד על הרכב שעות רבות מבלי שבכלל טרח להרים ולבדוק אותו ואיתר את מקור הבעיה? תזהר, נראה לי שנפלת על אדם לא ישר ולא מיקצועי שמתכוון לעקוץ אותך ולעשות עליך קופה. עושה רושם שהוא מנצל את העובדה שהרכב היה מוקפא 10 שנים ומתכוון לדחוף לך החלפה של הרבה דברים, תציין בפניו שאתה רק מעוניין להתניע אותו בשלב הראשון ואח״כ כבר תחליט אם אתה מעוניין להמשיך לטפל אצלו בשאר הדברים או שתיסע למוסך אחר.

מהתחלה אמרתי שאני רוצה רק להניע את הרכב בשביל זה באתי לפתור את התקלה של ההנעה

הוא לא אמר שצריך שעות לעבוד הוא התכוון שאצטרך לשלם פר שעה על העבודה על הרכב כמה שיקח האבחון והתיקון.

לא רוצה להשמיץ אנשים לא יכול לקבוע שהוא לא ישר ולא מקצועי חלילה

לא זה המצב.

עריכה אחרונה על ידי renault5

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, much כתב:

יש חדש? מצאו זמן לבדוק/לעבוד על הרכב?הצליחו להתניע אותו?

הוא אמר שאתמול ינסה לעלות אותו לליפט/לחבר למחשב בנתיים לא קיבלתי תשובה.

להניע לא מאמין שהוא יצליח אם זה חיישן קראנק אצטרך לרכוש לו ולהביא לו את החלק מאוטו ליין

מקווה שקודם ישלוף אותו ויתקשר אלי להביא את החלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתנאי מוסך טובים עם ליפט וכלים מתאימים אין מצב שהם לא יצליחו לחלץ את החיישן קראנק ממקומו.

רק כך בחשבון שברכבים הללו בשנים האלה מתחת ל96 היה שקע דיאגנוסטיקה ALDL בעל 12 פינים שמתאים למחשב/סקאנר טייק 1 ולמרבית המוסכים היום אין את הסקאנר הזה.לכל הרכבים המודרניים  של היום מעל שנת 96 יש שקע דיאגנוסטיקה שונה שמתאים לסקאנר טייק 2 שאותו כן יש כמעט לכל מוסך מיקצועי שמכבד את עצמו.

עריכה אחרונה על ידי much
  • אהבתי 2

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, much כתב:

בתנאי מוסך טובים עם ליפט וכלים מתאימים אין מצב שהם לא יצליחו לחלץ את החיישן קראנק ממקומו.

רק כך בחשבון שברכבים הללו בשנים האלה מתחת ל96 היה שקע דיאגנוסטיקה ALDL בעל 12 פינים שמתאים למחשב/סקאנר טייק 1 ולמרבית המוסכים היום אין את הסקאנר הזה.לכל הרכבים המודרניים  של היום מעל שנת 96 יש שקע דיאגנוסטיקה שונה שמתאים לסקאנר טייק 2 שאותו כן יש כמעט לכל מוסך מיקצועי שמכבד את עצמו.

אכן כן. הוא אמר שהוא יחבר למחשב לא ראיתי איזה מחשב יש לו אני בספק שיש לו מתאם כזה.

שלחתי לו הודעה לראות מה קורה אם הוא העלה לליפט כפי שהבטיח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, much כתב:

נו מה קורה חבר, יש התקדמות? הצליחו כבר להתניע? התחילו בכלל לבדוק/לעבוד על הרכב?

העלו אותו לליפט והתחילו לבדוק חיברו אותו למחשב רכב עלתה קריאה של חיישן כפי שחשבתי מהתחלה

ובעיית מתח הוא רוצה לבדוק לעומק בע"ה מקווה שאקנה את החלק ויניעו את הרכב בקרוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה לך בעבר שהרכב כבה תוך כדי נסיעה וסירב להניע אח״כ? ניסית לשחק קצת עם הצמה/חיווט שמגיע אל החיישן קראנק ולנסות להניע שוב?למה אני שואל? כי לפעמים הבעיה אינה בחיישן עצמו אלה בחיווט/בקונקטור שמגיע אליו בשל המיקום הבעייתי שהצמה עוברת במנוע ובשל החום הרב באיזור החיווט פשוט נפגע ומתפורר וגורם לקצר.

עריכה אחרונה על ידי much
  • אהבתי 1

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, much כתב:

קרה לך בעבר שהרכב כבה תוך כדי נסיעה וסירב להניע אח״כ? ניסית לשחק קצת עם הצמה/חיווט שמגיע אל החיישן קראנק ולנסות להניע שוב?למה אני שואל? כי לפעמים הבעיה אינה בחיישן עצמו אלה בחיווט/בקונקטור שמגיע אליו בשל המיקום הבעייתי שהצמה עוברת במנוע ובשל החום הרב באיזור החיווט פשוט נפגע ומתפורר וגורם לקצר.

החבר שעזר לי ניסה לשחק קצת עם הצמה ולנקות את הקונקטור של החיישן זה לא עזר.

אבל אולי החיווט עצמו יש לו בעיה כי שהתקשרתי למוסך הפסגה בטלפון הוא בדיוק אמר לי מה שאתה אומר אחד לאחד.

בעבר לפני המון שנים היה לי תקלה דומה אבל בזמנו זה היה שהייתי צריך להחליף סליל הצתה חושב שהרכב יותר "זייף" מאשר כמו עכשיו לא זכור לי תקלה כזאת שסירב להניע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נחזור שנייה להתחלה, דבר ראשון והכי בסיסי בתקלה של אי התנעה בודקים פיוזים וממסרים גם בתיבה מתחת להגה וגם בתא המנוע, בדקת? לפעמים הפתרון הוא בסה״כ החלפת פיוז/ממסר שרוף, בדר״כ לסליל הצתה יש פיוז בתיבת הנתיכים ואם הוא שרוף לא יהיה לך ניצוץ, גם למשאבת הדלק החשמלית יש פיוז ולרוב גם ממסר צריך לבדוק את תקינותם.

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, much כתב:

בוא נחזור שנייה להתחלה, דבר ראשון והכי בסיסי בתקלה של אי התנעה בודקים פיוזים וממסרים גם בתיבה מתחת להגה וגם בתא המנוע, בדקת? לפעמים הפתרון הוא בסה״כ החלפת פיוז/ממסר שרוף, בדר״כ לסליל הצתה יש פיוז בתיבת הנתיכים ואם הוא שרוף לא יהיה לך ניצוץ, גם למשאבת הדלק החשמלית יש פיוז ולרוב גם ממסר צריך לבדוק את תקינותם.

נבדקו הפיוזים בתיבת פיוזים לא נמצא פיוז שרוף.

לגבי הממסר מתחת להגה זה לא נבדק בעבר החלפתי ממסר כזה חושב שזה יכול לגרום לאי התנעה?

כי חושב שבעיה של ממסר יגרום לחוסר אפילו ברעש "קראנק" של הנעה או שאני טועה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב תיבת ממסרים ופיוזים יש גם בתא המנוע ולא רק בקבינה מתחת להגה, בוודאי שממסר תקול יכול לגרום לאי התנעה אם נניח מדובר בממסר של המשאבת דלק, אין קשר בין הממסר של המשאבת דלק או הפיוז של הסליל הצתה לסטרטר, כלומר אם אחד מאלה תקול או שרוף כן יהיה לך סטרטר והמנוע הסתובב אבל לא תהיה לך הצתה והרכב לא יתניע.

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, much כתב:

לרוב תיבת ממסרים ופיוזים יש גם בתא המנוע ולא רק בקבינה מתחת להגה, בוודאי שממסר תקול יכול לגרום לאי התנעה אם נניח מדובר בממסר של המשאבת דלק, אין קשר בין הממסר של המשאבת דלק או הפיוז של הסליל הצתה לסטרטר, כלומר אם אחד מאלה תקול או שרוף כן יהיה לך סטרטר והמנוע הסתובב אבל לא תהיה לך הצתה והרכב לא יתניע.

ברכב שלי לא מצאתי תיבת פיוזים בתא המנוע רק יש פיוז אחד שהוא לא קשור להצתה.

יש תיבת פיוזים בתוך הרכב והממסר של ההצתה מתחת להגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

נו מה קורה גבר? יש התקדמות? אתה רוצה להגיד שהרכב שוכב במוסך כבר כמעט חודש וחצי ועדיין לא הצליחו להתניע אותו אפילו?אני במקומך הייתי ניגש לשם ובודק את העניין לעומק.

• רעיון טוב! 1

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 702 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...