Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לפני רכישת רכב - כמה שאלות לגבי אמינות

KZ
שימו לב! השרשור הזה בן 997 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 23.7.2021 בשעה 11:08, eyalkar כתב:

לא דווח על בעיות בגיר הרובוטי של הרכב קיה נירו.

טוב לדעת. תודה.

בתאריך 23.7.2021 בשעה 18:34, itamar01 כתב:

הייתי מוסיף לשיקולים את התוספות הטכנולוגיות של השנים האחרונות בבטיחות (כמו תיקון סטיה מנתיב ובלימה אוטונומית) ונוחות (כמו בקרת שיוט אדפטיבית). אם רוכשים לטווח ארוך כדי לחפש דגם שיש לו את מירב התכונות המתקדמות.

הערה חשובה ונכונה. תודה.

השאלה היא האם זה מספיק בשביל לפסול רכב יד שניה (נניח רכב בן 3)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.7.2021 בשעה 21:33, KZ כתב:

6. האם ריאלי להחזיק רכב במשך 7-10 שנים, עם נסיעה שנתית של 15-20 אלף ק״מ, ללא התעסקות מיותרת במוסכים? או שרכבים לא מחזיקים כל כך הרבה זמן מעמד? לאיזו תקופה / נסועה אפשר ״לבנות״ על רכב?

7. רכבים חשמליים - אני מתרשם שאחרי מספר שנים, נניח 7-8, יש צורך להחליף סוללה, ושהעלות תהיה גבוהה מאוד. במקרה כזה, איך מעריכים את שווי הרכב בעוד 7 שנים? (כל החישובים משתנים אם אי אפשר להעריך את מחיר הרכב במכירה...). האם זה משהו שאמור למנוע ממני לרכוש רכב חשמלי? (וזה עוד לפני שדיברנו על ענייני הקרינה, והאם זה סתם פייק או שיש חשש אמיתי)

6. הרכבים היחידים שאני מכיר שאפשר היה לנסוע בהם ללא תקלות 10 שנים זה יפניות של שנות ה-90 ותחילת שנות ה-2000. אבל "תור הזהב" הזה נגמר.

היום מה שקובע זה לדעתי איך תחזקו את הרכב הספציפי. עם תחזוקה טובה אפשר לא לבקר במוסך יותר ממה שחייבים, אבל חייבים. להחליף שמן בפדנטיות, וכל חלק בלאי אחר באופן יזום בזמן. ואז 10 שנים של אמינות יחסית  זה סביר.

7. קרינה זה פייק (מבחינה בריאותית). 

לדעתי רכב חשמלי אחרי 7-10 שנים כשנגמרת האחריות על הסוללה שווה מעט מאוד כי עלות הסוללה היא חצי ממחיר רכב חדש. הייתי אומר איזור ה-10 אלף שקל.

האתר שלי: long.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.7.2021 בשעה 21:33, KZ כתב:

6. האם ריאלי להחזיק רכב במשך 7-10 שנים, עם נסיעה שנתית של 15-20 אלף ק״מ, ללא התעסקות מיותרת במוסכים? או שרכבים לא מחזיקים כל כך הרבה זמן מעמד? לאיזו תקופה / נסועה אפשר ״לבנות״ על רכב?

יש לי פיקנטו 2012 אוטומטית עם 140K. בשנה וחצי האחרונות נוסע כ 26K לשנה, לפני כן כ 14K לשנה בעיקר נסיעות בינעירוניות. כך שלגבי סעיף 6 זה ריאלי ואפשר לבנות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 997 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...