Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדוע תופעת גניבות מספרי הרישוי יותר שכיחה בארה״ב מאשר בארץ?

much
שימו לב! השרשור הזה בן 1065 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בארה"ב הלוחית שייכת לבעל הרכב, לא לרכב.
טכנית היא יכולה להיות מותקנת על כל רכב מבלי שלמישהו יהיה מושג שזה לא חוקי, וכך הרכב בעצם מוכן לכל מעשה לא חוקי במסווה חוקי.

בארץ כל אחד שבודק יכול לזהות שהלוחית לא קשורה לרכב (אם הותקנה על רכב מסוג וצבע אחר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מדויק. למרות שהלוחיות שייכות לבעל הרכב, עדיין צריך לרשום את הרכב במשרד הרישוי כשקונים אותו ואז מקשרים בין הלוחיות למספר השלדה (VIN). המידע הזה זמין לציבור באתרים. רק לסוחרים ויצרנים יש לוחיות שמותר להם להרכיב על כל רכב.

https://www.vehiclehistory.com/license-plate-search

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 14.5.2021 בשעה 09:29, eladts כתב:

זה לא מדויק. למרות שהלוחיות שייכות לבעל הרכב, עדיין צריך לרשום את הרכב במשרד הרישוי כשקונים אותו ואז מקשרים בין הלוחיות למספר השלדה (VIN). המידע הזה זמין לציבור באתרים. רק לסוחרים ויצרנים יש לוחיות שמותר להם להרכיב על כל רכב.

מסביר למה ראיתי בקליפורניה מדי פעם רכבים שמסתובבים בלי מספרי רישוי כלל, רק לוחית עם הלוגו של הסוכנות.

http://www.generationhighoutput.com/wp-content/uploads/2013/09/california-dealer-plates.jpg

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 14.5.2021 בשעה 07:42, ZiggyMan כתב:

בארה"ב הלוחית שייכת לבעל הרכב, לא לרכב

למעשה לא רק בארה"ב, גם באירופה זה ככה ולדעתי בעוד הרבה מדינות אחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עובדה לא חשובה:

בקליפורניה החוק מתיר לנוע ללא לוחית רישוי תקופה מסוימת.

לדוגמא סטיב ג'ובס שהיה רוכש מרצדס SL55 חדשה כדי להסתובב ללא לוחית,

בין היתר היה נוהג לחנות בחניית נכים.

Jobs would regularly park his Mercedes in a handicap spot on Apple's campus 

עריכה אחרונה על ידי Mr.Hybrid

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 14.5.2021 בשעה 07:42, ZiggyMan כתב:

בארה"ב הלוחית שייכת לבעל הרכב, לא לרכב.

ומה קורה במצב של מעבר בין מדינות? כי בארה"ב מופיע גם השם של המדינה על הלוחית, מקבלים מספר חדש עם המדינה החדשה? או שפשוט נשארים עם הלוחית הישנה? או שמקבלים אותו מספר רק תחת מדינה חדשה?

במיאמי יצא לי לקבל מוסטאנג GT עם לוחית של מדינת מסצ'וסטס

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת החוק היבש מאוד תלוי בסטייט, אבל בעיקרון ברובם אם לא בכולם יהיה לך עד כמות מסויימת של ימים להחליף לוחית רישוי ורשיון נהיגה אחרי ביסוס תושבות.

כשאתה עושה רישוי לרכב החדש בסטייט שתעבור אליו תקבל מספר רנדומלי.

כמובן אפשר לעשות vanity plate אבל זה עולה כסף ואולי מה שהיה לך קודם תפוס/לא תואם לדפוס הרישוי של הסטייט.

לדוגמא אצלינו בפנסילבניה יש לך עד 20 יום אחרי ביסוס תושבות להחליף לוחית רישוי לרכב ו 60 יום להחליף רישיון.

באם אתה עוזב יש צורך להחזיר את הלוחית רישוי למכון רישוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יכול להגיד לגבי ארה"ב, אבל ברוסיה ולפעמים גם באירופה למשל גונבים מספרי רישוי בעיקר מרכבים זרים ומשאירים פתק עם מספר טלפון \ מספר חשבון בנק ובו רשום שאם תעביר כסף, יחזירו את המספר.

בתור אזרח זר עם רכב זר, אתה חייב להגיש תלונה במשטרה(הוכחה בשביל משרד הרישוי במדינת המקור) אתה לא יכול פשוט לקפוץ למשרד רישוי הקרוב ולהוציא מספר חדש, זה סיפור עם שגרירות וייפוי כוח למישהו במדינת מקור שילך בשבילך למשרד רישוי(יש מצב גם משטרה) שיחסמו את המספר רישוי ויוצאו לך אחד חדש ואז להביא לך את המספר. (אפשר גם כמובן לחזור בטיסה לארץ מקור לעשות את התהליך ולחזור ולנהוג)

b47 - 140 kW (190 PS; 188 hp)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Mr.Hybrid כתב:

עובדה לא חשובה:

כבר לא.

לפני 6 שעות, itsik170 כתב:

במיאמי יצא לי לקבל מוסטאנג GT עם לוחית של מדינת מסצ'וסטס

כשעשיתי נסיעת מבחן במודל 3 במסצ'וסטס, שמו עליה לוחית יצרן של קליפורניה. היום כבר יש לטסלה במסצ'וסטס לוחיות dealer מקומיות שהם משתמשים בהן למבחני דרכים.

עריכה אחרונה על ידי eladts
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, f31 כתב:

אתה לא יכול פשוט לקפוץ למשרד רישוי הקרוב ולהוציא מספר חדש

לא ברור לי כל ההיגיון שלך.

נגיד שמספר הרישוי הישראלי שלי הוא 12-345-67, ואני עם האוטו בגרמניה.

גנבו לי את המספר.

אני הולך למשטרה המקומית ומתלונן (כדי שיהיה תעוד של הגניבה) ואז הולך למדפיס לוחיות רישוי מקומי, מדפיס לוחית עם המספר שלי, ונוסע איתה עד שאני חוזר לארץ ומדפיס בחזרה לוחיות ישראליות - אז אולי הלוחית הזמנית לא תהיה צהובה, אבל לאף שוטר שיעצור אותך באירופה אין סיכוי לדעת באיזה צבע לוחית הרישוי הישראלית. אופציה נוספת לשלוח את האישור מהמשטרה לחבר/קרוב משפחה בארץ, שידפיס לי לוחיות וישלח עם פדקס, יומיים-שלושה ויש לי לוחית.

לא מבין באיזה מצב אני מצטרך לשלם כופר על דבר אדיוטי כמו לוחית רישוי, מבחינתי שהגנב יחנק איתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, Fazer כתב:

נגיד שמספר הרישוי הישראלי שלי הוא 12-345-67

עובדה לא חשובה: קיים רכב ישראלי עם מספר זה.  אלפא רומאו שחורה.

• מצחיק 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עובדה לא חשובה:

לדוגמא סטיב ג'ובס שהיה רוכש מרצדס SL55 חדשה כדי להסתובב ללא לוחית,
בין היתר היה נוהג לחנות בחניית נכים.

Steve-Jobs-Mercedes.jpg?ezimgfmt=ng%3Awebp%2Fngcb13%2Frs%3Adevice%2Frscb13-1 
שינו את החוק לפני כשנה וקצת.

טל"ח

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, בנצי כתב:

שינו את החוק לפני כשנה וקצת.

מאוחר מדי בשביל שזה ישנה לסטיב ג'ובס.

דרך אגב, ככה נראית לוחית דילר במסצוסטס. שמים אותה רק מאחור לרכב ששיך לסוכנות בעת ביצוע נסיעת מבחן.

imgpsh_fullsize_anim.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1065 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...