Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוקטביה vs אטקה חדשות

Random
שימו לב! השרשור הזה בן 1160 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

צריך להחליף רכב בעבודה (ליסינג תפעולי מלא), לגמר הגיעו שני הדגמים:

1. סקודה אוקטביה 1.5 אמבישן (החדשה)

2. סיאט אטקה 1.5 סטייל (המעודכנת)

היום נוסע על אוקטביה A7 סטיישן ומרוצה מאוד. 

אבל... רצינו לעשות שינוי ולקחת רכב קצת יותר גבוה. 

האם אטקה יכולה להיות תחליף ראוי לאוקטביה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האטקה לא תהיה תחליף לסטיישן (מבחינת כושר העמסה ונפחים), אולי לרגילה וגם זה גבולי,

קח נסיעת מבחן באטקה ותדע.

עריכה אחרונה על ידי Super_T

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק, אין מה להשוות בין תא מטען של אוקטביה סטיישן לאטקה.

חייב לציין שאני יכול להסתדר עם גודל תא מטען של אטקה וגם עם המרחב הקטן יותר מאחור (בסיס גלגלים של אטקה קצר בכ- 5 ס"מ מאשר של אוקטביה).

השאלה שלי היא אם מתייחסים להשוואה בין האוקטביה חדשה לאטקה ללא התייחסות לגודל, כגון:

1. נוחות נסיעה

2. מערכות בטיחות

3. ביצועים (מניח שהם דומים מאוד)

4. איכות חומרים

5. שימושיות

מה עדיף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שמישהו כאן כבר הספיק לבחון את האוקטביה החדשה או האטקה המחודשת. 

בקש נסיעת מבחן ותחליט בעצמך. 

אני אישית חובב יותר ג'יפונים ואעדיף כנראה את האטקה שנותנת אבזור מרשים כבר ברמת הכניסה. 

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באוקטביה עוד לא נהגתי. חבר מחכה לשלו ואז אזכה לגנוב לו סיבוב.

לפני פחות משבוע לקחנו את האטקה אףאר המתוחה לסיבוב קצרצר, למרות שכרגע אימי מחזיקה באטקה אקסלס השנייה שלה ברצף.

מעבר לאיבזור שהשתפר, ישנם שיפורים קלים בעיצוב, בנוחות (טיפה יותר מרוסנת) ובבידוד.

@Ron.P לא יודע מה הניסיון שלך עם האטקה, אנחנו לעומת זאת עם השנייה שלנו במשפחה. 

ה-17 טיפה זמזה בירידה/עליה למדרכות, לא מעבר לכך. אגב, זו גם הייתה המחלה ביטי בזמנו.

ה-18 שומרת על דממת אלחוט, שום זמזומים ושום קרקושים שהם. 

חשוב לציין שברכבים לא בוצעו שום התקנות מקומיות. מוכר וידוע שהתקנות מקומיות הן פתח לבעיות של זמזומים/קרקושים ואף צרות אחרות.

לגבי הנוחות, האטקה אולי לא טובה כמו של ה-3008, אבל רחוקה מלהיות בלתי נסבלת / נוראית, כפי שאתה מתאר. מסיק כנראה לא נהגת או החזקת ברכבים נוקשים באמת בחייך.

עריכה אחרונה על ידי RS

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל fr צמיגים גדולים ען חתך נמוך. הסטייל תהיה עוד יותר נוחה. 

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני עשיתי נסיעת מבחן על האטקה החדשה (מתוחת הפנים ברמת אקסלנס), 

רציתי (במקור) לקנות FR חדשה לעצמי (נפסלה בגלל מיקום פתחי המיזוג ברכב),

הרכב איכותי ונעים לנהיגה, מגיב יפה מאוד וזריז באופן יחסי (אני נוהג על סיוויק טורבו 2017 כיום).

האוקטביה עולם אחר מבחינת השימושיות וקהל היעד, יש מצב שהחדשה נוחה יותר,
לגבי איכותית יותר, אני בספק אם יש הבדל סופר משמעותי בנושא הזה ברמות הגימור הסטנדרטיות (לא מדבר על RS או גרסאות מיוחדות אחרות).
מסכים עם מה שנרשם לפני - רק נסיעות מבחן יענו על השאלות האלה, מאוד אינדיבידואלי, 
אני מתחבר למה שנרשם לפני, אם הבחירה בין משפחתית לרכב גבוה יותר - אני עם האטקה מתוך שתי האפשרויות האלה.

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, yuval1111 כתב:

יש כבר נסיעות מבחן על האוקטביה החדשה? 

הבטיחו להביא לנו רכב אחד להדגמות בתוך החברה, בסונכות עדיין אין.

ביצעתי היום נסיעת התרשמות על האטקה (אקסלנס). יצאתי עם רגשות מעורבים.

מצד אחד הרכב נראה יפה יותר לאחר מתיחת פנים וגם מאובזר יותר (כולל FULL LED ומערכת מולטימדיה מהדור החדש).

אבל לא הרגשתי שאני יושב גבוה יותר וגם הרכב שבו נהגתי היה "קופצני" בכביש משובש (יתכן שכפי שכתבו לפני, חתך גבוהה יותר של דגם סטייל יהיה רך יותר) וגם נשמעו היטב רעשי כביש מכיוון הצמיגים (ציפיתי לשיפור בתחום בידוד הרעשים).

פרט לכך, לא הרגשתי שום שינוי מכיוון המנוע/תיבה ביחס לאוקטביה הנוכחית שלי (כנראה ששום דבר לא השתנה).

לוח הבקרה של מערכת מיזוג נראה מיושן משהו, אבל יותר נוח מאשר באוקטביה החדשה שבה השליטה רק דרך המערכת.

מערכת מולטימדיה של אטקה אקסלנס גדולה ויפה 9", זאת של סטייל קטנה יותר 8.25".

בפועל נראה שהיא הרבה יותר קטנה גם מזו של אוקטביה, אבל הסבירו שזו אותה מערכת. מוזר.

נפח תא המטען של אטקה הינו 510 ליטר לעומת 553 באוקטביה. במציאות זה של אטקה ממש חצי בעומק, כנראה שמדדת הנפח התבצעה בצורה שונה. סוכן של סיאט לא ידע להסביר האם הנפח של אטקה עד המחיצה או עד הגג, מה שיכול להסביר את ההבדל. הייתי מצפה שיהיה תקן למדידות....

ממתין לנסיעת התרשמות על האוקטביה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

עדכון - לאחר התלבטות לא קלה הזמנתי אטקה סטייל.

קיבלתי אותה לפני שבוע ולהלן התרשמות ראשונית לאחר חיסון ראשון ו- 500 ק"מ.

הרכב נוח ברוב הנסיעות, אך עדיין נוקשה אפילו ביחס לאוקטביה. לא משהו שמפריע.

הפלסטיקה הפנימית נראית ומרגישה זולה, בעיקר כל מה שנמצא על הדלתות.

תאורה מעולה, אפילו בגרסת סטייל מותקנים FULL LED פרוייקטיבי. פשוט תענוג. תאורה בהירה וחדה עם חתימה יפה ושילוב של מהבהבים.

מנוע וגיר - מאוד דומה לסקודה 1.4 שהייתה לפני כן. אם כי קיימת השהייה קטנה ביציאה מהמקום. 

צריכת הדלק - עדיין לא מייצג מכיוון שמדובר ברכב חדש, אבל בתוואי שהייתי רגיל לקבל באוקטביה 1.4 צריכה של 1:17, ב- 500 הק"מ הראשוניים קיבלתי 1:15 וגם זה בנסיעה רגיעה יותר בגלל ההרצה. יכול להיות שהיא תשתפר בהמשך.

זהו, זה מה שיש בינתיים. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1160 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...