Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לינה באוהל משפחתי באיזור הצפון - המלצה למיקום

pipinoadar
שימו לב! השרשור הזה בן 1366 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

משתעשע ברעיון של בילוי משפחתי (שישבת) לילי באוהל - המלצות? דיס? 

אם מישהו מכיר איזור בצפון שהוא שקט מוצל ונטול ערסים (מכל המגזרים) אשמח להמלצה (אפשר לשלוח מיקום גם בה"פ במידה ואתם לא רוצים לחשוף פנינת טבע שרק בודדים מכירים,מבטיח לשמור על דיסקרטיות)

בוויז'ן אני מקים אוהל לגדות הנחל עם זרימה חלשה ועומק סביר (עד מטר/מטר וחצי נניח) ובערב מדליק מדורה קטנה (או גזייה) ומכין ארוחה "בטבע" עם הילדים. 

תמיד רציתי - אף פעם לא עשיתי לצערי. (חשוב שיהיה ליד נחל כלשהוא ובאיזור מוצל)

אשמח לשיתופים,אני לא מכיר את איזור הצפון כלל.

תודה!

תומר

עריכה אחרונה על ידי pipinoadar

"היום הוא המחר שאתמול דאגתם בגללו כל כך"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדוק את פארק הירדן.

האתר אמנם בתשלום, אבל ירוק, מלא מים, שירותים, מסלולים נחמדים להליכה רגלית ועוד. 

אפשר לפתוח אוהל, לעשות מדורה קטנה / מנגל וכד'. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר עשינו קמפינג כמה פעמים ב"חניון ירוק" שצמוד ליציאה הצפונית של מושב בית הלל.

לדעתי המקום מאוד מוצלח כיוון שהם מקפידים על כמה כללים כגון איסור הבאת בעלי חיים, השמעת מוזיקה בקול וכד'.

המתחם צמוד לנחל שניר והכניסה בתשלום לפי מספר הנכנסים.

הערה, סוף שבוע הקרוב הוא חג הקורבן והמלצה מאתמול של קולגה בדואי מכפר בגליל  "אל תחשבו לצאת לצפון לטיול או קמפינג בסופ"ש הקרוב".

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פארק הירדן מלא עד 0 מקום באוגוסט והחניון הירוק נראה המוני...

עוד הצעות יתקבלו בשמחה...

תומר

"היום הוא המחר שאתמול דאגתם בגללו כל כך"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, תשובה לשאלה שלך יכולה להתפרש על פני עמודים שלמים, אבל אני אקצר.

ראשית כמו שציין @אורי מ. - לא לצאת לשום הרפתקאה בסופש הקרוב..

אחלק את התגובה למספר נקודות עיקריות:

חוקיות:

- יש לשים לב למקומות בהם הלינה\קמפינג באופן כללי מותרים שכן לא בכל מקום שנראה אולטמטיבי מותר להקים מאהל\לבלות לילה (מידע ניתן למצוא במקומות שונים כמו אתר רשות הטבע והגנים\קק"ל\קבוצות פייסבוק ועוד).

- הדלקת אש, כנ"ל

ציוד:

* לאחר שתקרא את הכתוב מטה, בדוק שיש לך מקום ברכב לכל הציוד הנדרש..

לקמפינג יום אפשר עוד להתארגן בספונטניות תוך כמה דקות, אבל לינה מצריכה קצת התארגנות וציוד:

- צידנית טובה ומספיק גדולה שתכיל מזון קפוא\קר, שתיה קרה. רצוי לקרר את הצידנית עם בקבוק\2 מים קפואים, עובד יותר טוב מכל פתרון ביתי אחר. את הצידנית לפתוח כמה שפחות ולסגור מהר, הצידנית תחזיק קור בהתאם לאיכות שלה אבל פתיחה וסגירה הן העקרונות החשובים ביותר. זכור - עדיך להשקיע בצידנית סופר טובה מאשר להתקמצן, זה המקום להשקיע.

- צידנית נוספת עבור מוצרים שפחות דורשים קירור מאסיבי כמו ירקות, פירות, לחמים, וכמו כן משמשת כמקום שניתן להפשיר בו מזון קפוא באיטיות.

- אוהל - לא ציינת גילאי הילדים והאם יש בת\בן זוג וכו'. אם ברצונך לישון באוהל יחיד וגדול עם כל המשפחה או אם אתה חפץ באוהל עבור כל אדם\אוהל מבוגרים ואוהל ילדים. אישית לי ולזוגתי אוהל משלנו ולילד ולילדה כ"א אוהל משלהם. כך אין עניינים של הפרעה בשינה בין ילדים ולנו יש פרטיות, יכולים להשאר ערים אחרי שהילדים הלכו לישון ולא להפריע כשנכנסים לישון בעצמנו.

אוהל משפחתי צריך להיות גדול מספיק (למשפחה בעלת 4 נפשות אוהל 8 לפחות)מאוורר מספיק ורצוי בעל פתיחה מהירה. אוהלים אישיים כנל. אישית אנו משתמש באוהלים זוגיים פתיחה מהירה מסוג popup של Regatta ושל Aztec:

אוהל 2 Frog פתיחה מהירה מבית AZTEC אצטק | Aztecאוהל 2 Frog פתיחה מהירה מבית AZTEC אצטק | Aztecאוהל בן רגע ל 2 אנשים דגם Malawi מבית Regatta רגטה | Regatta

- מנגל - אפשר להתפנק במנגל הגדול עם הרגליים, אך מניסיון הוא יותר מתאים לקמפינגים קצרים כי הוא גדול ותופס הרבה מקום, בעוד שממנגל פשוט וקטן אפשר להאכיל מספיק פיות ולא להיות מוגבל מפאת הגודל.

- ביגוד - לצמצם כמה שיותר. אל תיקח מה שאתה לא בטוח שתשתמש בו. אני תמיד עושה לעצמי "סיפור דרך" בראש לפני יציאה - מה אנחנו לובשים, מתי נצטרך להחליף, כמה פעמים נחליף בגדים וכו'.

- מזרנים\כריות - אין סיבה לא להתפנק בקמפינג, הרי זו המטרה. ממליץ להצטייד במזרנים נוחים (אפשר למצוא בשופרסל\תחנות דלק מזרנים מגולגלים 4 ס"מ עובי שזה נוח לחלוטין בסביבות 80 ש"ח).

- שולחן - לרוב כאשר משפחה יוצאת לקמפינג היא מוגבלת מ2 כיוונים - שולחן וצל. אז למה לא לסגור את הפינה הזאת עוד לפני שיוצאים? שולחן מספיק גדול ל4 נפשות כולל 4 כסאות ומתקפל למזוודה קלילת משקל:

-4-4-6-.jpg?&f=400x400

- צל - לי עדיין אין, אבל לא חסרים פתרונות כלל.

- תאורה - חשוב להצטייד בכמה אפשרויות שיאירו את הערבים והלילות. רצוי נטענות ולא אוכלות סוללות.

- עגלה - את כל הציוד למעלה אתה צריך גם לסחוב מהאוטו.. הצטייד בעגלה גדולה מספיק, מאסיבית, שמתקפלת לגודל קטן. לי עלתה בזמנו 200 ש"ח, המחירים היום קצת גבוהים יותר כי זה הפך מוצר מאוד נחשק:

26916a_a640f0d4136b40ee8526decc80357830~mv2_d_1417_1417_s_2.jpg

תשלום:

הצטייד בכרטיס מנוי של רשות הטבע והגנים, במחיר מצחיק אתה מקבל גישה חינם לעשרות אתרים לכל המשפחה (ואם יש לך כרטיס בהצדעה המחיר מצחיק לגמרי.. כ170 ש"ח לזוג +2).

ולבסוף - מיקומים:

- כמובן, הכנרת - אם אתה מגיע מצוייד, אין לך בעיה למצוא מקום גם כאשר המקום יחסית מלא, הרי אתה לא צריך טובות של שולחנות וצל מאף אחד.

- חורשת טל, עין חרוד, גני חוגה - מקומות מושלמים, מים זורמים, גן עדן לילדים וגם לנו.

- פארק הירדן, פחות אהבתי, המוני ויתושים אוכלי אדם.

- חניון לילה מצדה - חוויה שונה לחלוטין, לדעתי ללא הילדים, אבל מגניב מאוד.

- חופים - חניון לילה פלמחים, חניון לילה אכזיב - קמפינג על החוף.

ממליץ להתחבר לקבוצת "קהילת הטיולים והקמפינג של ישראל", הקבוצה הגדולה ביותר בנושא.

אוהל Regatta

אוהל Aztec

שולחן Decathlon

עגלת קמפינג

קהילת הטיולים והקמפינג של ישראל

עריכה אחרונה על ידי omricn
  • אהבתי 4
  • רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פארק הירדן אף פעם לא הרגיש לי עמוס בכלל שזה מקום ענק, גם בשיא הקיץ.

מקום נוסף שהיינו נוסעים אליו בעבר זה חוות פאולי. יש מטבחון, מקלחות, שירותים. לא עמוס, מגבילים כניסות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...