Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מרצדס GLA ו-GLB בישראל

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1373 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מרצדס משיקה בישראל את הדור החדש של ה-GLA, שזה נחמד והכל, אבל תראו איזה חמוד ה-GLB!

898100873_-GLA-2020-1.thumb.jpg.dae44e149b6297ec98803ab482c34b69.jpg757328022_-GLB-1.thumb.jpg.f08edea3dfdaa59f989bb0eb29b56097.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-GLB (גלב, מלשון גלבה? התגלב להם?) בהחלט יותר מעניין, חמוד לא הייתי קורא לו, אבל מעניין כן.

זה נראה כמו 7 מושבים בתצורה של 5+2, לפחות לפי התמונה הזו לא נראה שיש שם הרבה מקום לרגליים בשורה השלישית

%D7%9E%D7%A8%D7%A6%D7%93%D7%A1-GLB-8.jpg

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, shrek כתב:

האם זה מנוע וגיר של רנו קליאו/מגאן בדגמים 200 ?

אני מוכרח להגיד שלגבי הגיר אני לא יודע. אבל המנוע כן, זה ה-M282 שקיים גם בדגמים של רנו/ניסאן/דאצ'יה אבל כאן הוא בגרסה חזקה יותר מזו שקיימת במגאן/קליאו/קשקאי/דאסטר וכו'. כאן הוא עם 163 כ"ס כאמור, ובאלה של רנו/ניסאן/דאצ'יה הוא, שם הוא נקרא H5ht עם 130 כ"ס. אגב, המנוע הוא לא "של" רנו אלא פותח בשיתוף פעולה בין מרצדס לקבוצת קנו-ניסאן-מיצובישי. אם כי אני לא יודע להגיד מי טרם שם יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, פבל כתב:

אבל תראו איזה חמוד ה-GLB!

זה הצחיק אותי, זה קצת כמו שדודות אומרות לך "איזה חמוד!" כשאתה גבוה מהן בראש וחצי, בכל זאת הרכב גדול. לדעתי הוא חמוד אולי מקדימה, מהצד ומאחורה הוא לא לטעמי בכלל.

אני חושב שתו המחיר של הGLB לפחות לא מוצדק, מנוע 1.3 ברכב כזה גדול? עם כל הכבוד לנתונים שהצליחו להוציא, כל אחד שקצת אכפת לו מהמנוע ימצא מתחרה טובה יותר בתקציב הזה.

בכלל, יש מתחרים שמציעים חבילה טובה יותר במחיר הרבה (הרבה!) יותר נמוך, חוץ מסמל וטיפה נוחות אני לא רואה שום יתרון לGLB. מדוע הצפי הוא שהGLB יימכר יותר מהGLA?

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא באמת לא כ-ז-ה קטן, הוא פחות או יותר בגודל של ניסאן אקסטרייל. אבל ביחס לרכבי יוקרה שבעה מושבים אחרים הוא פיצי! ואני לא יודע, משהו בפרופוציות ובמרובעות הזו שלו פשוט גורם לו להיראות חמווווווד בניסוח שאני יכול לתאר רק כ:

מהצד אני לא רואה משהו מיוחד, מאחורה הוא באמת נראה מוזר, עם ה-Heavy brow הזה מעל הפנסים שגורמים לו להיראות קצת כמו דמות בקומיקס שאיך לומר - לא ניחנה באינטליגנציה גבוהה (מישהו אמר אשר מזבנג?)...

ולמען האמת, גם גורמים בתוך החברה ציינו שהמנוע הקטן קצת קטן לדעתם, אבל אני דווקא חולק על זה. נהגתי ב-CLA עם המנוע הזה והוא הפיק שם יותר ממספיק כוח בשביל התניידות יומיומית. נכון שיש פה עוד 0.9 שניות למאה והוא כנראה יהיה משמעותית פחות חזק, אבל אני עדיין מאמין שלרוב האימהות שיקנו את האוטו הזה כדי לאסוף את הילדים מהחוגים הוא יהיה מספיק לגמרי. עבור אנשים כמונו הוא כמובן ירגיש כמו עגלה סרוחה, אבל אני לא חושב שאנחנו קהל היעד המרכזי של הגרסה הזו. 

לפני 23 דקות, Adani כתב:

יש מתחרים שמציעים חבילה טובה יותר במחיר הרבה (הרבה!) יותר נמוך, חוץ מסמל וטיפה נוחות אני לא רואה שום יתרון לGLB.

אם הרכב הזה היה מושק עם הפלטפורמה ותא הנוסעים של ה-A הקודמת, הייתי מסכים עם זה כמעט לחלוטין. אבל הדור הזה הוא קפיצת מדרגה מטורפת וממש מרגישים בפנים יוקרה, אפילו בגרסאות הזולות. הם ממש שיחקו אותה עם הדור הזה של הדגמים. מבחינת מתחרים בגודל, היחידים הם מיצובישי אאוטלנדר, ניסאן אקסטרייל, סקודה קודיאק ופיג'ו 5008, אפילו קיה סורנטו ושאר ה"ג'יפונים הגדולים" גדולים יותר. ואני לא יודע עד כמה לקוח של מרצדס שצריך שבעה מושבים (כלומר לא ילד/ה בן/ת 18) היה מוכן להסתובב בסקודה או ניסאן. מה גם שתכלסית, התא של מרצדס טוב יותר, אפילו אפשר להגיד טוב יותר משמעותית, מאלה של הדגמים האחרים שציינתי. 

לפני 28 דקות, Adani כתב:

מדוע הצפי הוא שהGLB יימכר יותר מהGLA?

להיפך, הצפי שלי (מבחינה הגיונית) הוא שה-GLA יימכר הרבה הרבה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסקודיאק גם עולה בערך 90 אלף שקל פחות (שהם 25% ממחיר הגלב) לגרסאות הכי מאובזרות שלו, הוא עולה פחות מחצי לגרסת בסיס מול גרסת בסיס (כן אני יודע שזה מסריח להשוות את זה ככה ולכן הוספתי גם את הגרסאות הכי בכירות של הסקודיאק).

יש איזה ציפיה שתמורת ה-90 אלף שקל (לפחות) הללו תקבל איזה תמורה. לא רק סמל הכוכב.

עכשיו ככל שניקח גרסה פחות בכירה של הסקודיאק ו/או יותר בכירה של הגלב, הפערים הללו רק גדלים.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, אישית, אני חושב שהמכוניות מבוססות ה-A של מרצדס יקרות מדי עבור מה שהן מציעות (וזו גם הייתה השורה התחתונה הן ב-A והן בשני המבחנים של ה-CLA). וזה אפילו ללא קשר להשוואה למכוניות אחרות. לטעמי, מכונית משפחתית, יוקרתית ככל שלא תהיה, לא יכולה לעלות 300K שקל ומעלה. אולי הגרסאות הכי הכי הכי ספורטיביות/יוקרתיות/מאובזרות יכולות לעלות 10-20% מעל (ולהגיע למחירים שהם פי 2.5 בערך ממכונית משפחתית עממית).

אבל, אחרי ששמנו את זה בצד, אני חושב שהמכוניות האלה לחלוטין כן נותנות דברים שהם מעבר למה שתקבל במקבילות העממיות שלהם. אם זה הסלון היוקרתי יותר (עיצוב, חומרים, פינישים, אפילו הטקטיליות של הכפתורים) ואם זו הנסיעה הטובה יותר מבחינת שקט ונוחות. להגיד שמקבלים "רק סמל" באמת באמת חוטא למציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי שאתה מקבל רק סמל, אלא שזה לא יתקבל על הדעת שאתה תקבל רק סמל.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הבנתי אותך לא נכון, כי כתבת "יש ציפיה שתקבל..." אז חשבתי שהכוונה שלך היא שכאן לא מקבלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, יש ציפיה שתקבל וגו', לא יודע אם עומדים בציפיה או לא, אתה תגיד לי 🤷‍♂️

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין למה בכלמוביל מאז השקת ה A התחילו לנפח מחירים בצורה כזאת הזויה?

על ה gla לא הייתי מוכן להוציא מעל 230k  לגירסא המאובזרת ביותר.

לגבי ה glb עדיין אין לו מתחרים ישירים אבל המחיר הזוי ומופרך לחלוטין, לא פלא שלא רואים מרצדסים חדשים  מדגמי הכניסה כמו שהיינו רואים מלפני שנתיים ושלוש..

cla 250 amg 2014 חבל שלא עם ההנאה הנכונה :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1373 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...