Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש ייעוץ ל-מה כדאי לי ללמוד בהמשך

maor23
שימו לב! השרשור הזה בן 1385 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים, מה קורה?

אז ככה, בקצרה עליי נכון לכרגע סטודנט כהנדסאי תוכנה.

אני שוקל לפתח מעבר את תחום הלימודים שלי ולכן אני כאן כדי להתייעץ. אני אגיד מראש, אני חלש במתמטיקה ודי רוצה לחפש משהו שלא כולל מתמטיקה כבדה בתוכו. מה אני כן מחפש? כל דבר שקשור לעבודה מול מחשב. אני בעתיד רואה עצמי עובד מול מחשב, בין אם זה לפתח תוכנה או לעבוד על תוכנות מסוימות שדורשות ידע כזה או אחר. גם תמיכה טכנית שקשורה בתחומים רחבים יותר בנוגע למחשב. בקיצור, כל דבר שקשור למחשב אני אשמח לעסוק בו בעתיד. שוב, הבעיה היחידה שלי היא המתמטיקה לכן יש מקצועות שלא אוכל להרשות לעצמי ללכת אליהם(דוגמת מדעי מחשב, הנדסת תוכנה וכד'). אשמח לעזרתכם וייעוצכם בעניין.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה אומר שאתה גרוע במתמטיקה בגלל התיכון, לא הייתי ממהר לקבוע את זה.

לפעמים ההבנה שלנו בתחום כלשהו או הפחד מתחום כלשהו נובעת לא מעט בגלל אותו מרצה או מורה שלימד אותנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, shachar187 כתב:

אם אתה אומר שאתה גרוע במתמטיקה בגלל התיכון, לא הייתי ממהר לקבוע את זה.

לפעמים ההבנה שלנו בתחום כלשהו או הפחד מתחום כלשהו נובעת לא מעט בגלל אותו מרצה או מורה שלימד אותנו.

דווקא בתיכון הייתי בסדר, אבל עשיתי 3 יחידות. זאת גם הידיעה שזה מה שאני מסוגל, לא מסוגל מעבר בוודאות. ניסיתי רמה של 4, זה פשוט לא בשבילי.

לכן אני מנסה לחפש משהו שעדיין קשור לתחום טכנולוגי (לאו דווקא מחשוב, יכול להיות כל דבר שקשור לטכנולוגיה - העיקר שיהיה משהו שיעניין אותי) שלא צורך מתמטיקה ברמה גבוהה.

עריכה אחרונה על ידי maor23
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי אתה אמור לסיים את לימודך כהנדסאי תוכנה?

ואומנם איני מגיע מעולם ההייטק, אבל שמעתי כבר על מקרים שהעסיקו האנשים ללא תואר אלא ואפילו ללא ניסיון אלא על בסיס פרויקטים אישיים בלבד.

נכון שזה מקרים בודדים, אבל חשוב שתדע את זה.

לדעתי ובגלל שכרגע אתה עדיין לומד, אני ממליץ לסיים את הלימודים, לעשות פרויקטים ולנסות את מזלך בשוק העבודה.

אחר כך, לבדוק את ההתאמות שלך ללימודים אקדמיים.

גם נשמע שאתה מאוד לא סגור על מה אתה רוצה כי ללמוד משהו טכנלוגי זה מאוד כללי...

תרפרף קצת באתרים של מוסדות לימוד ותראה לאיזה מסלול אתה הכי מתחבר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, shachar187 כתב:

מתי אתה אמור לסיים את לימודך כהנדסאי תוכנה?

ואומנם איני מגיע מעולם ההייטק, אבל שמעתי כבר על מקרים שהעסיקו האנשים ללא תואר אלא ואפילו ללא ניסיון אלא על בסיס פרויקטים אישיים בלבד.

נכון שזה מקרים בודדים, אבל חשוב שתדע את זה.

לדעתי ובגלל שכרגע אתה עדיין לומד, אני ממליץ לסיים את הלימודים, לעשות פרויקטים ולנסות את מזלך בשוק העבודה.

אחר כך, לבדוק את ההתאמות שלך ללימודים אקדמיים.

גם נשמע שאתה מאוד לא סגור על מה אתה רוצה כי ללמוד משהו טכנלוגי זה מאוד כללי...

תרפרף קצת באתרים של מוסדות לימוד ותראה לאיזה מסלול אתה הכי מתחבר

לגבי סיום, עם הקורונה אי אפשר באמת לדעת אבל בעיקרון אני עכשיו בשלבי סיום של שנה א' (לומד שנתיים).

לגבי המקרים ששמעת, גם אני שמעתי. אבל כמו שיש מקרים ששמעת, יש גם מקרים שבהם להנדסאים אין עתיד ופחות מעניינים מאשר מהנדסים וכד'. שוב, זה כל מקרה לגופו לכן אני לא רוצה לבנות על זה.

לגבי סיום הלימודים - כנראה לא הייתי ברור אז אחדד שאני לא מעוניין לסיים את הלימודים עכשיו ולעבור למשהו אחר, אלא לסיים את הלימודים ולאחר מכן להמשיך ללמוד משהו חדש שבשוק נחשב כתואר ראשון ושהוא לא תואר הנדסי(מתמטי) שעדיין קשור לענייני ההייטק למיניהם.

לגבי הרפרוף, עשיתי זאת עוד לפני שהלכתי ללמוד הנדסאי ועשיתי זאת גם תוך כדי. אני פשוט הולך לאיבוד, לא מצליח למצוא משהו שמדבר אליי. אני פשוט חושב שאני לא יודע לחפש נכון, לכן הגעתי להתייעץ כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שתמצא תואר ראשון שקשור למחשבים והוא לא כולל מתמטיקה.... it doesnt work that way.

מכיוון שנשמע שאתה מאוד מבולבל לגבי הנושא הייתי מציע לך לנסות למצא תפקיד שלא ידרוש תואר בחברת הייטק ברמת כניסה כמו QA ידני או חלק ממערך הIT (אבל במקום מסודר).

בזמנו עבדתי כמה שנים בצ׳ק פוינט (גם במהלך התואר) וזה עזר לי מאוד ״לסדר את הראש״ , להכיר מבנה של חברה , עוד תפקידים , מה אני רוצה לעשות וכו.

(אמנם המצב היה שונה קצת גם מבחינת הניסיון והידע שבאתי איתו , אבל מספיק קרוב)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אני כן מחפש? כל דבר שקשור לעבודה מול מחשב. אני בעתיד רואה עצמי עובד מול מחשב, בין אם זה לפתח תוכנה או לעבוד על תוכנות מסוימות שדורשות ידע כזה או אחר.

המון עבודות בימינו הן מול מחשב, לצורך העניין גם אנימטור, פרסומאי, רואה חשבון, פקיד בבנק או רופא

לא צריך להבין במתמטיקה כדי לפתוח וורד ולכתוב עליו שירה

תצטרך לתת לנו יותר מידע
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם העצה שLiviur נתן, כדאי למצוא (כל) עבודה בתחום, ולראות איזה סוגי תפקידים ישנם בתעשייה. 

יהיה חבל אם תתאמץ לעשות תואר ראשון בתחום שאולי בכלל לא תאהב אותו, כי לא ראית איך נראה היום-יום שלו.

עריכה אחרונה על ידי Step

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באנלוגיה לעולם הרכב: האם אתה רוצה להיות מהנדס הרכב, המכונאי או הנהג?

אתה יכול לעבוד "במחשבים" - לעסוק בפיתוח או אחזקה של מערכות, אתה יכול לעבוד "עם מחשבים" - להיות משתמש הקצה, זה שמבחינתו המחשב הוא כלי עבודה, קופסה שמה שפועל בתוכה אינו מעניינו מעבר לרמת הסקרנות.

אז איפה אתה על הספקטרום הזה? הדרישות ממהנדס שונות מאלה שמהמשתמש (רמז - מתמטיקה, ולא רק היא).

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנדסאי תוכנה בהרבה מקרים הולכים לתחום הDevOps ואוטומיצה.

תבדוק את הכיוון הזה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...