Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סופר מיני - האם ללכת על מאזדה 2 ואם כן אז חדשה או משומשת

avishkr
שימו לב! השרשור הזה בן 1422 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני מחזיק כבר 9 שנים ביאריס 2002 ידנית (נקנתה יד שלישית עם 70K, היום כבר על 270K) שנוסעת כמו מכונה אבל התחלתי להתעייף מההילוכים וגם הטסט האחרון עבר עם יותר מידי מהמורות (החלפת ממיר קטליטי וכמה צרות אחרות) אז החלטתי שהגיע הזמן להשתדרג...

מדובר על רכב שאמור להסיע רק אותי מהבית לעבודה וחזרה (~70 קמ ליום, הרוב בין עירוני) פלוס סיבובים מידי פעם בעיר - סה"כ סביבות 18,000 לשנה.

יש תקציב עד בערך 100K, אבל ממש לא חייב לנצל את כולו. העיקר שינוצל בחכמה - כלומר שלא אמצא את עצמי אחרי 5 שנים עם רכב ששווה שליש מזה. מבחינתי להחזיק ברכב עד שיהיה בן 9-10 שנים ואז להתקדם שוב.

בהתחלה חשבתי ללכת על יאריס היברידית חדשה (הדגם הזול אצל היבואן המקביל עולה 100K) - משיקולי צריכת דלק ושמירת ערך, אבל אחרי נסיעת מבחן התבאסתי ממש. הרכב מגיב לאט, נותן תחושה שאין לו מספיק כח, סביבת נהג לא ידידותית.

בהמלצת חבר הלכתי לנסיעת מבחן על מאזדה 2 והאמת שהתלהבתי - גם מהביצועים וגם מהאבזור והנוחות.

עכשיו ההתלבטויות:
האם נראה לכם שמאזדה 2 היא בחירה טובה?

ואם כן - האם ללכת על חדשה - יד2 אפס ק"מ (אפשר למצוא ב 95K) או ללכת על משומש בן 3-5 שנים? בכמה רכב כזה יימכר בגיל 9-10?

ממבט במחירון יד 2 ראיתי שמאזדה 2 משנת 2014 למשל נמכרת ב 35K (יאריס היברידית מאותו שנתון ב 55K !) מתבאס לחטוף ירידת ערך ככ גדולה.

תודה רבה

אבישי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאריס אמורה בקרוב להגיע גרסה חדשה לגמרי, ו2 אמורה להגיע בקרוב מתיחת פנים.

ה2 לדעתי בחירה טובה , נחשבת לאמינה, איכותית יחסית וביצועים טובים יחסית לרכב נטול טורבו. 

החסרונות העיקריים שלה זה המחסור במערכות בטיחות, צפופה יחסית ועם מתלים קשיחים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר את כל 3 החסרונות ומבחינתי אני חי בשלום עם כולם.

אם אלה החסרונות אז המאזדה נשארת מבחינתי הבחירה המנצחת...

הדילמה שלי היא חדש או משומש.
אם הרכב שומר יפה על ערכו - אז אני הולך על חדש.
אם יש צניחה חדה (במיוחד בשלוש שנים ראשונות) - אני אלך על משומש.

ניסיתי להבין דרך יד 2 אבל לא הצלחתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיניי? נקודת הזהב- כשנה~ שנתיים על הכביש.

מצד אחד, אנשים פחות נוטים לחפש רכבים משומשים צעירים ומצד הקרבה למחיר רכב חדש מחייבת להוריד את מחיר המכירה עוד יותר.

סתם דוגמא:

קורולה אקסייט חדשה עולה על הכביש 140~145 אלף.

רכב בן שנה ועם קילומטראז שתואם לממוצע השנתי- מבקשים עליו משהו בסביבות ה115 אלף ש"ח. לפי יד2 המחירון הוא כ110 אלף.

מנגד- בזמנו כשבדקתי (לפני שנה+) אוריס היבריד בת 3, עם נתונים טובים, היתה עולה כ90 אלף.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, הערך של הטויוטות יורד ממש לאט. אם רק הייתי נהנה ממנה לא הייתי בכלל חושב על משהו אחר חוץ מיאריס.

לגבי נקודת הזהב - זה נכון, אבל כשיש את הרכב ביד שניה 0 ק"מ עם 12%-15% הנחה אז זה כבר מתחיל להיות דילמה אם לקנות את חדש 0 ק"מ או לרדת למשומש בן 1-2 בשביל עוד 10%-15% נוספים..

ספציפית המאזדה עולה אצל היבואן 107K (בלי אגרת רישוי ולפני הנחות)
יש עכשיו "יד שניה" 0 ק"מ ב 93.5K (בלי אגרת רישוי)
וממה שאני רואה משומש בן שנה-שנתיים עם ק"מ סביר יעלה לי 75-85K (תלוי בשנתון וק"מ). אני צודק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, מתקרב להחלטה לגבי המאזדה וללכת על חדשה.

אפס ק"מ עולה 95K (כולל רישוי)
אצל היבואן קיבלתי הצעה ב 105K (כולל רישוי) וכנראה יסכימו לרדת בעוד אלף או שניים אם אני בא לסגור.
בהנחה שההפרש עומד על סביבות 8K יש טעם לקנות מהיבואן ולא 0 ק"מ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתקנו אותי אם אני טועה, אבל במקרה הזה המשמעות לקנייה מ0 ק"מ זניחה.

ברגיל ההפחתה במחירון ברכישה של 0 ק"מ היא 14% (אם אני לא טועה).

הפחתה של 14% ברכב בן 3 משמעותית יותר מההפחתה אחרי עשור (ואז בכלל מסתכלים על מצב הרכב ופחות על מס' הידיים).

אולי יש עוד שיקולים לכאן ולכאן שאיני מכיר (למה המגרש מוכר ולא היבואן? וכדו').

תוודא שהאיבזור זהה.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 1.6.2020 בשעה 11:38, avishkr כתב:

ממבט במחירון יד 2 ראיתי שמאזדה 2 משנת 2014 למשל נמכרת ב 35K (יאריס היברידית מאותו שנתון ב 55K !) מתבאס לחטוף ירידת ערך ככ גדולה.

עם איזה נתונים?

חוץ מזה, כמו שנאמר לך כאן, אם אתה רוצה לקנות חדש כדאי לחכות למאזדה 2 וליאריס החדשות אם אלו הרכבים שמעניינים אותך.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1422 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...