Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

על סף יאוש - פיאט דובלו 2014 דיזל - מסריח מהאגזוז, גם בקבינה

אלכסב
שימו לב! השרשור הזה בן 920 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכם.

חדש פה. פונה אליכם כי אני על סף יאוש עם הקניה הגרועה שעשיתי. מצטער, אבל הפוסט יהיה ארוך, מנסה לרשום את כל מה שעבר עלי ועל הרכב.

הייתי חייב רכב גדול לעסק, קניתי ממגרש של חברה גדולה וידועה וקיבלתי רכב הרוס.

בגלל שאני חייב את הרכב לעבודה ואין לי אפשרות לעשות עוד החלפה, אני משקיע כסף כדי לתקן את הרכב ורוב הבעיות (כנראה) טופלו, אבל נשארו עוד 2 שמציקות לי מאוד ואולי מישהו כאן עם ניסיון עם רכב דומה או ידע בתחום יוכל לתת כיוון כי גם אני וגם מוסכניק המטפל די מיואשים (אני יותר).

מדובר על פיאט דובלו 2014, דיזל 1.3 ליטר עם מערכת DPF.

אתחיל מהסוף עם הבעיות שנשארו:

זה רכב דיזל הראשון שאני נוהג בו, אז אני לא יודע עד כמה אמור האגזוז להסריח.

צריך לגשת לטסט החודש ואני מודאג שעם כל התקנות החדשות על רכבי דיזל הרכב יכשל ויושבת, איתו גם העסק שלי...

נכון לעכשיו יש סירחון מהאגזוז ואותו הריח מגיע לקבינה דרך המאוורר, במיוחד בעמידה ברמזור כשאין רוח שיכולה להעיף את הריח.

אפשר להרגיש את ריח בבוקר כשאני פותח את הרכב שהיה נעול כל הלילה...

בעיה שניה שכנראה לא קשורה - בעיית התנעה.

יש מקרים שמתניע ונכבה מייד כשעוזב את הסוויטצ'. לפעמים מתניע ונכנס למצב זומבי שהסל"ד כאילו לא מגיע למינימום, הגז לא מגיב, אבל המנוע ממשיך באותו המצב. כיבוי והתנעה מחדש בדרך כלל מצליח.

והנה הסיפור המלא בקצרה:

קניתי רכב ממגרש של חברה גדולה, קיוויתי שלא יעבדו עלי ויהיה אבא ואמא לרכב, אבל טעיתי בגדול.

לא עשיתי בדיקה לרכב, אבל בדיעבד הבדיקה כנראה לא היתה מגלה כלום.

בעיות התחילו כמה שבועות אחרי זה, הרכב התחיל להוציא כמות עצומה של עשן לבן תוך כדי נסיעה.

וכל הזמן יש סירחון נוראי מהאגזוז וגם בקבינה. קישרתי בין שתי התופעות שכנרה מגיעות מאותה הבעיה.

במוסך פיאט בעיר אמרו שזה תקין, שרכב מנקה את הפילטר שלו במיוחד אם לא נוסעים הרבה.

אולי זה אמור להיות תקין, אבל כשזה קורה כל יומיים בערך ושוטר עוצר את העובד שלי כדי לתת דו"ח על זיהום, זה מתחיל להיות בעייתי.

פניתי לחברה, שלחו אותי לאיזה מוסך קטן, הבחור התחבר למחשב לאילץ ניקוי DPF דרך המחשב.

רבע שעה יצאו כמויות עשן לבן, בערך כמו שזה קורה לי בלי האילוץ על הכביש. עם אותו הריח.

בגלל שה-DPF לא באחראיות של החברה שילמתי לבחור והוא אמר שזה אמור לפתור את הבעיה שיש לי. אם תהיה בעיה לחזור אליו.

יומיים אחרי זה שוב יצא ענן עשן ושוטר עצר את הנהג שלי, אבל למזלי ויתר על הדו"ח.

חזרתי לבחור, אמר להשאיר את הרכב כדי שיבדוק לעומק. בסוף היום אמר לקחת את הרכיב כי הוא לא יכול לטפל בו.

אמר שהוא ניסה לנקות את הפילטר (DPF), אבל הוא נסתם מייד כי כנראה שיש בעיה רצינית יותר עם המנוע.

פניתי לחברה, הפנו אותי למוסך אחר שנראה קצת יותר רציני.

הרכב היה אצלם יומיים, אמרו לי לקחת אותו כי הם בדקו, נסעו ומבחינתם הוא תקין והם לא רואים שום בעיה!

הגיוני, הם לא יסעו עליו יומיים כדי לחכות שיצא עשן...

צעקתי על החברה, הפנו אותי למוסך פיאט הראשי בפתח תקוה. אמרתי להם תעשו את כל הבדיקות הנרחבות שאתם יכולים, לא מעניין אותי כמה זה יעלה, אני רוצה לדעת מה הבעיה עם הרכב, כי אם זה מנוע, אז אוכל לדרוש מהחברה שמכרה את הרכב לתקן אותו.

אחרי יום וחצי קיבלתי הצעת מחיר עם סכום אסטרונומי עם פירוט הבה:

- החלפה של סלילי מצתים

- החלפת מזרקים

- החלפת שרשרת תזמון (היא השמיעה נקישות מדי פעם - לא משהו קבוע)

- ואחרי כל זה לבדוק לחצים במנוע

מכיוון שהמחיר היה אסטרונומי הלכתי למוסכניק מקומי שהביע נכונות לעזור לי עם הרכב.

המזרקים חודשו והורכבו מחדש. הוחלף פילטר סולר.

הרכב נהיה נמר. המון כח. צריכת הדלק השתפרה בכ-30%.

המרווח בין העישון גדל, אבל עדיין היה עשן לבן ואותו הסירחון.

המוסכניק טוען שזה ריח של סולר לא שרוף עד הסוף.

החליף שמן, אמר שיכול להיות ששמו שמן לא מתאים וזה משגע איזה חישן.

התופעה התחלפה בעשן לבן שיוצא בסרק, עם אותו הסירחון, אבל לא תמיד.

לפעמים המנוע נשמע כמו שעון שוויצרי ואין עשן (רק הריח) ולפעמים הוא מתחיל לקרטע, לרעוד והסל"ד לא יציב, ואז יוצא קצת עשן לבן גם בסרק.

שאלתי בעוד כמה מוסכים, כולם הצביעו על המזרקים עם כל מה שסיפרתי להם.

המוסכניק די סומך על המשפץ, אז הוא לא רצה למהר להאשים אותו.

אמרתי סבבה, בוא ננקה את הרשימה שמוסך פיאט נתנו. כולם אמרו שהמצת לא קשור, אז לא נגענו בו, אבל הסכמתי להחליף את שרשרת התזמון (כי מהטיקטוקים היה ברור שכנראה שיש איזו בעיה).

השרשרת הוחלפה. הטיקטוק נעלם ונראה לי שהרכב קצת יותר שקט בקבינה.

אבל הסירחון, הקרטוע של המנוע עם העשן הלבן לא נעלמו.

המוסכניק השתכנע שזה יכול להיות עדיין המזרקים, פירק ושלח אותם שוב למשפץ לבדיקה.

הוא בדק אותם וכייל אותם שוב, אבל לטענתו אין שום בעיה עם המזרקים.

הרכיב אותם בחזרה, התנענו, המנוע עובד מעולה כמה דקות ואז מתחיל לקרטע שוב ומוציא קצת עשן לבן עם אותו הסירחון...

עריכה אחרונה על ידי asafasaf
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשך...

שכחתי לרשום, לפני שהחלפנו שרשרת תזמון, מכון טסטים עשה טובה למוסכניק ובדק את הזרם על המצבר בהתנעה שיכול להראות אם יש הפרשי לחצים בבוכנות. כל הבוכנות הראו נתונים די דומים. לא עשינו בדיקת לחצים כי המוסכניק לא מצא מתאם לשעון שיתאים למנוע שלי...

אמר שהסיכוי שתהיה בעיה הוא קטן כי הרכב לא מתנהג כאילו יש בעיה עם לחצים, לא שומעים משהו שמזכיר את זה ולמנוע יש הרבה כח.

חפרתי באינטרנט בפעם הלא יודע כמה כדי להבין מה יכולה להיות הבעיה.

למדתי איך ה-PDF עובד והגעתי למסקנה שכנראה העשן הלבן הוא בגלל שמחשב הרכב מחליט לנקות את ה-PDF ומזריק יותר סולר שלא נשרף וגורם למנוע לקרטע ולעשן עם הסירחון של הסולר הלא שרוף.

מה שיכול להסביר למה לפעמים המנוע עובד כמו שעון ולפעמים מקרטע ומעשן - מתי שהמחשב יחליט שהוא רוצה לעשות את הניקוי.

נשברתי ואמרתי למוסכניק להחליף לי את ה-PDF.

המקורי עולה המון כסף. עם המזל שלי לבחור שהוא עובד איתו לא היה במלאי את החליפי, אז הוא הציע לחתוך את המסנן, לנקות ולרתך בחזרה, מה שאמור להביא אותו למצב כמעט חדש.

רק אתמול קיבלתי את הרכב, לא יודע להגיד אם יש או אין עשן, אבל יש סירחון קצת אחר. הפעם מזכיר לי קצת ריח חריף של צבע או דבק...

סיכמנו עם המוסכניק שאעשה כמה נסיעות ארוכות כדי לשרוף את כל מה שיש בפילטר, אולי זה ריח של החומר שהם ניקו איתו את ה-DPF.

עשיתי כמה נסיעות, הריח עדיין קיים וכמו קודם נכנס גם לקבינה כשעומדים ברמזור.

כולי תקווה שהבעיה של העישון באמצע הנסיעה נפתרה, אבל אני מוטרד מהריח, שאולי מצביע על איזו בעיה אחרת ושאולי תמנע ממני לעבור את הטסט...

אין לי רכב דומה כדי להסניף את האגזוז שלו כדי להבין אם רכבי דיזל אחרים גם מסריחים ככה...

למישהו יש משהו להגיד לגבי זה? האם זה תקין? או שיש לכם כיוון איפה עוד לחפש?

אני על סף יאוש! אשמח לכל כיוון.

אני יוצא מההנחה שהמוסכניק עשה עבודה טובה וסגר ביסודיות את כל מה שהוא נגע.

מכיוון שהסירחון הגיע לקבינה דרך המאוורר גם לפני שכל זה התחיל, איפה עוד אפשר לחפש לדעתכם?

מאיפה עוד יכול לצאת הסירחון של האגזוז מתחת למכסה המנוע? EGR? חישנים ב-DPF?

כשהמכסה פתוח, אז הריח מתפזר וקשה להבין מאיפה זה בא. גם לא רואים עשן או משהו...

תעזרו בבקשה עם יש לכם ניסיון או ידע במנועי דיזל דומים!

המון תודה לעונים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי: מכרו לך רכב גרוע,אין אומרים רכב לימון.

גם פיאט וגם ליסינג, לך תדע מה עבר ומי נהג עליו, כאחד שהיו לו כמה בעבודות קודמות רחוקות, אוכל לומר לך שהנהיגה בהם רחוקה להיות נהיגה, יותר דומה ל קריעת הרכבים וזה על קצה המזלג, עצתי לך, להעיף את הרכב, לקחת הלוואה/מימון ולקנות רכב אחר שיישרת אותך ושתהנה ממנו, פשוט לא, כל שקל שנשרף עליו נמחק, תחבר את כל הימים/הזמן/הכסף/עוגמת הנפש זה פשוט לא שווה את זה.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

העצה הכי טובה שלי היא ללכת למוסך טוב שהוא מחוץ לרשת, כמו אוטו איטליה בפתח תקווה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר ככה סתם לרוקן DPF.

ריקון DPF מחייב התקנת תוכנת ניהול מקוסטמת, בה בוטל תהליך רגנרציה ובוטלה בכלל התייחסות ל DPF, כדי שלא תידלק נורת תקלה.

אני די בטוח שבוצע ניקוי, לא ביטול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוצע ניקוי DPF, לא ביטול.

מה עוד יכול לגרום לסירחון באגזוז?

הסירחון גדול יותר בבוקר כשהמערכות קרות.

כנראה שאחרי שDPF מתחמם הוא מצליח לבלוע חלק מזה, אבל לא את הכל.

אני לא יודע איך להסביר את הריח. זה ממש לא אותו הריח שהיה לפני הניקוי של ה-DPF.

אז זה היה ריח של פיח, או לפי המכונאי ריח של סולר לא שרוף.

עכשיו זה יותר מזכיר לי מזוט...

מכל מה שקראתי אני יכול לעשות תואר שני במכונאות, אבל אין לי ניסיון בזה...

האם סעפת סתומה יכולה לגרום לסירחון?

אם לא מגיע מספיק אוויר לתערובת, אז אולי אחרי השרפה זה מריח ככה?

אני חושד בכיוון הזה גם בגלל בעיות בהתנעה לפעמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה ק"מ האוטו עשה?

לא חושב שה DPF קשור, עד לפני כמה שנים לא היה DPF במכוניות דיזל. אם הכל תקין גם בלי DPF אין עשו וריח יוצאי דופן. סתימת ה DPF ורגנרציות תקופות שהוא מריץ זו לדעתי תוצאה של תקלה אחרת.

אין נורת תקלה דולק?

אני גם לא בטוח עד כמה מוסך מומחה למכוניות איטלקיות מכיר את מנועי הדיזל.

אולי מכון דיזל ייתן פתרון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין נורות ואין תקלות במחשב...

עבר 129 אלף.

נורית הרגנרציה נדלקה פעם לפני כל התיקונים בתקופה שרכב היה מוציא כמויות של עשן לבן כל יומיים.

ברור לי שהרגנרציה זו כנראה תוצאה של בעיה אחרת.

לרכב היו חיים לא קלים, קיוויתי שכל התיקונים שנעשו אולי פתרו את הבעיה.

היו כנראה רצף של הרבה בעיות. כל המוסכים, כולל הראשי של פיאט, הצביעו על המזרקים, אז התחלנו משם.

עכשיו שהמזרקים זו לא הבעיה, איפה עוד להסתכל?

ללכת למוסך אחר זה אומר להתחיל הכל מחדש.

גם הם בטח יאשימו קודם כל את המזרקים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי כדאי לך לנסות אצל "דיזל השרון" שברח' הנגר 4 א.ת ישן נתניה,

טל' 09-8335725 או 09-8336783.

הם מבצעים גם את הבדיקות לרכב, מתקנים תקלות דיזל ומשפצים את חלקיהם

וכמובן שיש להם ניון רכב בפתרון בעיות ותקלות במנוע דיזל.

דבר איתם קודם טלפונית וצריך לתאם את בואך.

בהצלחה ובברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הריח החריף שאתה מריח הוא ריח של סולר שלא עבר סינון של dpf . או שרוקנו לך את הdpf או שיש לך

דליפה של גזים לפני dpf , אני מציע שתבדוק עם המכונאי האחרון מה הוא עשה .

לבוקי לפני dpf השתמשו בממיר קטליטי בגללו העשן והריחות פחתו מאוד ביחס למנועים

ישנים .

עריכה אחרונה על ידי ronrobin
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, את ה-DPF לא רוקנו (ביטלו), אלא רק ניקו.

איך אני יכול לדעת אם יש ממיר או שיש רק DPF?

האם בטסט של דיזל בודקים רמות CO2 כמו במנועי בנזין?

או שאלה בדיקות אחרות לגמרי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 920 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...