Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אשקלון ויש בה המון. מבקש חוות דעת על העיר הזאת.

eladns
שימו לב! השרשור הזה בן 1077 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מלכישוע,

תל אביב מורכבת ממגוון שכונות. לא כולם גרים בין הירקון לבין אלנבי. יש גם שכונות מצוקה בדרום העיר, ויש גם "סתם" שכונות שינה, שלא שונות בכלום מגבעתיים, רמת גן או חולון (וגם די קרובות אליהן). יש כאן גם בניינים שלמים שהם ריקים רוב הזמן, כי הדירות בהן שייכות למשקיעים מחול, שלא באמת מגיעים לכאן יותר מפעם בשנה. חלק גדול ממי שגדל כאן לא יכול להמשיך ולחיות כאן, אלא אם להוריו יש דרך לעזור לו במימון דירה. ואם הסטטיסטיקה - וסביר שהיא כן - כוללת גם אנשים שגרים בשכירות, אז מן הסתם יש הרבה שעוזבים והעלייה המתמדת במחירי הדיור כאן הופכת את העיר לנגישה פחות ופחות.

אבל שוב. אני לא מבין את מהות הויכוח. אתה באמת ברצינות חושב שאפשר להתווכח שאשדוד היא עיר טובה למגורים לתושביה כמו תל אביב? אולי אני משוחד, אבל לא זוכר שאי פעם קראתי מאמר או טור דעה כלשהו בנושא, שבאמת מתייחס בערך לאף עיר מחוץ למרכז תל אביב כמקום שהוא אשכרה טוב לתושבים שלו - מבחינת עירוב שימושים, הזדמנויות תעסוקה ואפילו "סתם" הזדמנות להכיר אנשים חדשים - ואני מכיר די הרבה מקרים של אנשים שהעיר הזו פיתחה להם את חיי החברה, איפשרה להם למצוא זוגיות וכו'.

אני מבין שיש אנשים שבוחרים גם באלטרנטיבות אחרות, למרות שיכולים לגור כאן. ואני מכבד את זה לחלוטין. אני גם מכיר כאלו ששונאים את תל אביב. אבל זה הכל אנקדוטות. ערי שינה זה חרא של דבר. לא משנה אם זה בארץ או בצרפת או בארה"ב. להתווכח על זה כל פעם מחדש, זה כמו לנהל ויכוחים פילוסופיים על האם כסף תורם לאושר שלך או לא. בוודאי שיש אנשים עניים מאושרים, ויש כאלו שתורמים את כל הונם לצדקה. אבל עוד כמה שקלים אף פעם לא מזיקים נכון?

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 121
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

^ בכוונה לא נכנסתי פה לדיון על תל אביב נגד אשדוד, מכיוון שאני חושב שהוא חסר טעם. זה לגמרי עניין של טעם אישי, ולדעתי כל נסיון לקביעה אובייקטיבית בנושא דינו להכשל. אני באופן גורף לא מסכים עם אמירות גורפות :)

כן, יש אנשים (אני מכיר כאלה) שעבורם מגורים באשדוד עדיפים בהרבה על מגורים בתל אביב. וכן, יש אנשים (אולי יותר? יכול להיות) שעבורם מגורים בתל אביב עדיפים לאין ערוך על מגורים באשדוד. מודה ומתוודה שאני בקטגוריה השניה (אם כי אני אישית לא הייתי בוחר בזו או בזו).

אבל אני סה״כ התרעמתי על השימוש בקריטריון של הגירה שלילית כאינדיקציה לטיב החיים בעיר. אם אתה אומר שהקריטריון מעיד על כך שאשדוד מקום רע לחיות בו, אבל כשהנתון כמעט זהה לגבי תל אביב אתה אומר ש״אין לך מושג למה״ כי היא בעצם מקום מצוין לגור בו, הטיעון שלך - לגבי הקריטריון - פשוט חלש (ואני מאוד עדין כאן).

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שאין לך מה להגיד ואתה מתעקש לדחוף את השני שקלים שלך, אבל למה לשקר? איפה כתבתי שתל אביב היא מקום מצוין לגור בו?

אני חושב שבתור אשדודי לשעבר ואחד שחי באשדוד בוא נראה... 27 שנים אני יכול להבין *קצת* יותר טוב ממך למה צעירים בטווח גילאים 20-35 בורחים מהעיר גם על סמך הניסיון שלי ועל סמך ניסיון של עשרות אשדודים לשעבר שאני מכיר באופן אישי.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, אז מה זה אומר על תל אביב שהיא במקום הרביעי והמכובד?
תל אביב זאת עיר שממש לא נעים להימצא בה. לגור שם לא הייתי חושב אפילו.

ועם המחירים הפסיכוטיים, אני יכול להבין למה בורחים משם.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שאין לך מה להגיד ואתה מתעקש לדחוף את השני שקלים שלך, אבל למה לשקר? איפה כתבתי שתל אביב היא מקום מצוין לגור בו?

אני חושב שבתור אשדודי לשעבר ואחד שחי באשדוד בוא נראה... 27 שנים אני יכול להבין *קצת* יותר טוב ממך למה צעירים בטווח גילאים 20-35 בורחים מהעיר גם על סמך הניסיון שלי ועל סמך ניסיון של עשרות אשדודים לשעבר שאני מכיר באופן אישי.

חכה שתעבור את גיל 35 ותבין למה אנשים בגילאים האלה בורחים מתל אביב.

תח אביב היא אחלה עיר לבילויים ותרבות פנאי אבל למשפחה היא כבר פחות אטרקטיבית במיוחד אם אתה מכניס למשוואה את השימוש האלטרנטיבי בכסף שמתפנה מהפרשי עלות הדיור לטובת שיפור רמת חיים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, בחייך...

סבבה (למרות שאין לך מושג מי אני וכמה אני מכיר את אשדוד, אבל נתעלם מזה לרגע), אשמח לשמוע מהניסיון שלך עם העיר. הבעיה שלי היתה רק עם הטיעון שלך: הגירה שלילית ==> מקום מגורים גרוע, שמשום מה תקף לאשדוד אבל לא לתל אביב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לריב, חמודים.

תל אביב, גם בלי ערי הלוויין שלה, כל כך מורכבת מבחינת אוכלוסייה ושכונות שהסטטיסטיקה הזאת פשוט חסרת משמעות. הלאה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חכה שתעבור את גיל 35 ותבין למה אנשים בגילאים האלה בורחים מתל אביב.

הם לא בורחים, הם נבעטים ממנה.

אני לא חושב שיש משהו שערים אחרות יכולות להציע למשפחה, שאין פה. אלא אם אולי אתה מכוון לבית ספר מאוד מאוד ספציפי לילדים שלך. פשוט פה השכירות גבוהה יותר, ועל רכישה אין מה לדבר - אלא אם אתה עשיר. וזה שוב חוזר אך ורק לשאלה של כסף.

תל אביב זאת עיר שממש לא נעים להימצא בה. לגור שם לא הייתי חושב אפילו.

ועם המחירים הפסיכוטיים, אני יכול להבין למה בורחים משם

ברור לך שאתה לא מייצג את הממוצע, כן?

וזה אולי נושא לעוד שרשור "אושריקו מחפש את מה שיתפוס את מקומה של הקורולה בלב שלו", אבל רווק ישראלי ממוצע שבוחר שלא לחיות בתל אביב, מעניש אך ורק את עצמו.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בא להעניש אף אחד, פשוט נהיה לי רע כשאני נמצא שם (כן, רע יותר מבדרך כלל), ואני מת לברוח כמה שיותר מהר.

נכון שאני זה לא דוגמא לאיך בן אדם נורמטיבי אמור להתנהג, אבל העיר הזאת היא גם לא גן עדן עלי אדמות.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, בחייך...

סבבה (למרות שאין לך מושג מי אני וכמה אני מכיר את אשדוד, אבל נתעלם מזה לרגע), אשמח לשמוע מהניסיון שלך עם העיר. הבעיה שלי היתה רק עם הטיעון שלך: הגירה שלילית ==> מקום מגורים גרוע, שמשום מה תקף לאשדוד אבל לא לתל אביב.

הגירה שלילית היא סימפטום של בעיה. הבעיה משתנה מעיר לעיר. הבעיה באשדוד שאין לעיר מה להציע לצעירים בטווח גילאים בין 20-35 מבחינת תעסוקה, קריירה, פנאי, בילויים, דייטים ועוד.

אם יש שנה - שנתיים - שלוש של הגירה שלילית אולי מדובר בתהליך איזון מחדש כלשהו, אבל כאשר העיר נמצאת 7 שנים ברציפות (אולי יותר) במאזן הגירה שלילי במקום שני אחרי ירושלים צריך להרים דגל אדום.

בתל אביב, אני מניח כי אני לא מכיר את העיר מספיק טוב, הגירה שלילית היא סימפטום של מחירי דיור הזויים.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשדודי לשעבר, אני יכול להגיד שחוץ משפע חניה וחופי ים העיר הזאת לא מציעה כלום.

אחרי 20 שנות מחיה בעיר, אף אחד מהמשפחה שלי / חברים/ קרובים לא עבד באשדוד. לא מדבר על להיות מוכר בקניון, זה לא חסר באשדוד וממשיכים לבנות עוד כל כמה שנים, אזורי תעסוקה כמו פארק המדע ברחובות/קריית גת פשוט אין.

מקומות בילוי אין, בשנים האחרונות לצאת ולהיכנס לעיר ניהיה פשוט סיוט - 2 כניסות האחת סתומה במשאיות שמגיעות ויוצאות מהנמל כאשר לכל כיוון יש 2 נתיבים בלבד, השנייה סתומה בכל אנשי העיר שממהרים לצאת לפני 7 וממהרים להיכנס באזור השעה 17:00 בין השעות האלה, עיר של פנסיונרים וילדים.

בנוסף, העיר מתחרדת...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העיר הפכה לפקוקה בטירוף. נסיעה מהתעשייה הכבדה ללב העיר יכולה לקחת בקלות 40 דקות.

אשדוד הייתה יכולה להיות מיאמי של מדינת ישראל, אבל שנים של תכנון עירוני כושל, סדר עדיפויות עקום והתחנפות למגזר החרדי הפכו את אשדוד לעיר כושלת.

בבחירות הקרובות יש הזדמנות לעשות מהפך, אבל אם לסרי יבחר לעוד קדנציה זה יהיה הסוף של העיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם נחזור לנושא השרשור, ונשים רגע את תל אביב בצד (איך בכלל הגענו לדיון על תל אביב? תל אביב היא לא מרכז היקום):

אני לא מכיר הרבה אשקלונים שעברו לשכונת האגמים באשקלון. השכונה הזאת קרובה מדי לשכונות שאשקלונים עצמם מנסים להתרחק מהם, היא קרובה מדי לאזור התעשייה הדרומי עם הזיהום של תחנת הכוח, והיא קרובה מדי לשכנינו מהדרום שכל כמה שנים משגרים עלינו צינורות ברזל מעופפים.

מצד שני היא רחוקה מכל הדברים החיוניים - רחוקה מתחנה המרכזית, רחוקה שנות אור מהרכבת, רחוקה מכל הקניונים, חוף הים, ומשאר מקומות בילוי שאני מצליח לחשוב עליהם כרגע. אבל יש מרכז טניס ליד, ויש יציאה דרומית מהעיר (של אזור התעשיה) שקרובה.

דווקא בגלל שהרבה לא-אשקלונים מתעניינים (ובסוף עוברים) בשכונה הזו, אולי זה יגוון קצת את האוכלוסייה ובסופו של דבר תקום שם שכונה נחמדה לגור בה. הזמן יגיד.

אני הייתי בודק דווקא לגבי השכונה החדשה ביציאה הצפונית של העיר, שתקרא עיר היין. בפעם האחרונה שביקרתי באשקלון, ראיתי שכבר עקרו את הפרדס שהיה שם ונראה שהעבודות החלו. המיקום שלה מוצלח הרבה יותר (קרוב ליציאה הצפונית של העיר, ולמעשה "מחוץ" לאשקלון הקיימת, קרוב לתחנת רכבת וכו'), על הנייר בינתיים זה נראה מבטיח.

עריכה אחרונה על ידי iluxxxa
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

ממש תודה לכל המגיבים.

השכלתי מאוד.

ממשיכים לשגע אותי ולהגיד לי שרע בירושלים ולמה אני לא עוזב.

לא מבין מה רוצים מחיי.

טוב לי כאן.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?655190-ירושלים-עניה-מסריחה-פקוקה-ל-לא-עתיד-מה-אני-לא-רואה-פה-שאחרים-רואים&p=5668423#post5668423

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לאשתך טוב?

ולמי יהיה יותר טוב באשקלון (לפי התחזית)?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...