Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוצה לשנות המס' IMEI בנוקיה C2, איך עושים?

סאמי
שימו לב! השרשור הזה בן 3757 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עוד פעם: זה לא "פלילי" ולא "לא חוקי". סתם היסטריה מיותרת.

בארה"ב נניח, זה אכן לא חוקי, כי זה כתוב בחוק. כך גם בבריטניה. בישראל, אין שום חוק, או סעיף בחוק שאוסר על שינוי IMEI. אני חיפשתי ולא מצאתי.

או כמו שWIL אמר, זה בדיוק כמו "אסור לחצות צומת מעל 70 קמ"ש".

אני יכול לקום בבוקר ולשנות IMEI למה שבא לי (למרות שזה מאוד מסובך ובלתי אפשרי ברוב המוחלט של המכשירים, בטח שלא "בכל מעבדה").

מה אעשה אחר כך, זו בעיה אחרת לחלוטין.

לרוב, אנשים שמשנים IMEI יעשו דברים לא חוקיים, אבל זה לא קשור לשינוי IMEI.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 77
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שבלולי, זה לא כ"כ קשה במכשירים מסוימים לשנות IMEI, וההנחה שלך שהפעולה עצמה אינה מהווה התחזות, לא בטוח שתעמוד במבחן החוק ובבית המשפט.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2. אז למה אתה ממשיך לטעון בתוקף שפעולה מסויימת אינה חוקית אם אתה לא מבין בחוק?

3. פתיחה של מכשיר לסימפרי שלא על ידי היצרן היא חוקית ב100% במדינת ישראל (בארה"ב - לא).

ברגע שקנית את המכשיר הוא רכושך וזכותך לעשות בו כרצונך, כולל לשבור אותו עם פטיש או לצרוב לו רום אחר או כל התעללות שעולה על דעתך.

אם היצרן מכר לך מכשיר במחיר הפסדי אז זבש"ו.

4. לא מצליח למצוא סימוכין גם לכך שאסור לשנות מספרי שלדה ברכב. מעניין. עד עכשיו הייתי די משוכנע שמדובר בעבירה...

5. ראה הדוגמה של 2 מכשירים שבבעלותי המלאה. אין שום התחזות לאדם אחר.

חוץ מזה שהטענה של "המכשיר הוא ייצוג של האדם שמחזיק אותו" לא ממש מגובה בשום חקיקה או פסיקה. המכשיר לא מייצג כלום. הוא רק מכשיר.גם למקרר שלי יש מספר סידורי. הוא מייצג אותי? את זוגתי? את שנינו יחד? (הוא בבעלותינו המשותפת)

5א. מה, שכפול כרטיסי סים הפך לכל כך פשוט שיש מכשיר נישא שעושה את זה תוך דקות? עצוב.

בכל מקרה אין שום קשר לנושא השרשור.

6. לא ממש מעניין, חבל על האנרגיה שלך. יותר מעניין הפניה לסעיף בחוק שמתייחס לשינוי IMEI.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2. כי נציגי החוק, שהם לקוחות של החברה שבה אני עובד טוענים כך, כך גם היבואנים והיצרנים של חברות הסלולר, וכך גם חברות הסלולר, שגם הם לקוחות של החברה שבה אני עובד.

למעשה כל מי שנמצא בתחום בצורה כזו או אחרת טוען כך, לא פגשתי אפילו אחד שטוען אחרת.

מה תעשה אם תזייף IMEI, תיעצר, ויוגש נגדך כתב אישום? תגיד לשופט שאין סעיף כזה שאוסר במפורש?

כתבתי שלמרות שלא ידוע לי על סעיף מיוחד לכך בחוק, ייתכן בהחלט שעצם זיוף ה-IMEI מהווה בעצמו עבירת התחזות.

3. היצרן לא מכר לך שום מכשיר, ואם תקנה מכשיר מסובסד דרך AT&T לדוגמה, ותנסה לברר מי בעל המכשיר הרשום אצל Apple, תגלה ש-AT&T היא הבעלים של המכשיר ולא אתה. אם קנית מכשיר בחנות Apple אז אתה כן רשום בתור הבעלים.

AT&T לא מוכרים לך מכשיר מסובסד, הם מוכרים לך מכשיר + חבילת שימוש, בנוהל שהיה קיים בארץ עד לא מזמן.

4. אני דיי משוכנע שלמרות שאין התייחסות ספציפית זו עדיין עבירה, אחרת למה לבדוק מספר שלדה בטסט שנתי?

5. אתה לא יכול להשתמש במקרר כדי לבצע פעולות, בסלולרי כן, ברכב כן, בכלי נשק כן (להחליף לו מספר סידורי אני גם חושב שזה לא חוקי).

5א. כן, לשמחת כולם (בערך) המכשיר שיכול לעשות את זה נמכר תחת הקפדה יתרה, אך ורק לרשויות חוק מוסמכות, ולא בכל מדינה, וזאת למרות שהיה אפשר לעשות יותר כסף ממכירה לכל דכפין, המכשיר דיי יקר.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2. כתב אישום מוגש תמיד על סעיפים ספציפיים בחוק.

משהו כמו "עשית ככה-וככה בניגוד לסעיף 1234(א)(4) לחוק בלה-בלה-בלה.

אין שום חוק שאוסר שינוי IMEI.

לגבי התחזות - אם אשנה IMEI לכזה של מישהו אחר, אשכפל את הסים שלו, ואשלח מהטלפון הנ"ל איומי רצח נגד מישהו או אשתמש בטלפון הנ"ל כדי לשחזר סיסמה לחשבון בנק ולגנוב כספים - אז יש די והותר סעיפי אישום עבור העבירות הקונקרטיות שתיארתי בלי קשר לסוגיית ה-IMEI.

3. היצרן מכר את המכשיר למשווק שמכר לחנות שמכר לי.

ברגע ששילמתי על המכשיר את מלוא התמורה, הוא עבר לחזקתי והוא בבעלותי. הרישומים של אפל או של AT&T הם רישומים פנימיים של תאגידים ואין להם שום מעמד בחוק.

הבעלות במיטלטלין עוברת עם מסירת החזקה בהם.

4. גם אני אתפלא אם שינוי מספר השלדה הוא לא עבירה איכשהו, אבל בחיפוש מהיר לא מצאתי את הסעיף בחוק שמדבר על כך.

5. בוודאי שאני יכול להשתמש במקרר כדי לבצע פעולות. הוא יכול לקרר ויש לו גם תא שמאפשר לבצע הקפאה.

5ב. אני מניח שיש חוק ספציפי שאוסר שינוי מספר סידורי של כלי נשק. לא בדקתי כי לא עניין אותי, אין בבעלותי כלי נשק אז לא ממש רלוונטי לי.

5א. אם נמכרות מספיק חתיכות לרשויות "מוסמכות" במספיק מדינות לא הכי מסודרות אז תהיה בטוח שיש לזה גם שוק שחור.

שוב - לא קשור לנושא הדיון בשום אופן...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. איזה אכילת ראש הולכת פה ;-)

ב. אני שחררתי מכשיר כשר אז אדבר על המקרה שלי:

המכשיר היה כשר בחברת פלאפון , זה אומר שהוא מסומן אצלם ככשר ויעבוד אצלם רק תחת קו כשר.

כמובן, המכשיר היה גם נעול לחברת פלאפון, קניתי factory unlock למכשיר דרך האינטרנט, בידיעה שגם אחרי אנלוק המכשיר לא יעבוד בפלאפון תחת קו לא כשר, אבל יעבוד בכל חברה אחרת על קו רגיל, וכך היה.

אציין שהיו לי שני מכשירים כאלה זהים, באחד האנלוק עבד יופי והשני לא היה ניתן לשחרור משום מה.

היה מדובר בשני מכשירי סמסונג ישנים.

עכשיו: מאזדה 6 2009 2.0L

היה:אאודי 80 אוטומטי 95, נפח 2 ליטר הזרקה מנוע ABT | העולם מתחלק ל- 10 סוגי אנשים: אלה שמבינים בינארי, ואלה שלא... :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2. כתב אישום מוגש תמיד על סעיפים ספציפיים בחוק.

משהו כמו "עשית ככה-וככה בניגוד לסעיף 1234(א)(4) לחוק בלה-בלה-בלה.

אין שום חוק שאוסר שינוי IMEI.

לגבי התחזות - אם אשנה IMEI לכזה של מישהו אחר, אשכפל את הסים שלו, ואשלח מהטלפון הנ"ל איומי רצח נגד מישהו או אשתמש בטלפון הנ"ל כדי לשחזר סיסמה לחשבון בנק ולגנוב כספים - אז יש די והותר סעיפי אישום עבור העבירות הקונקרטיות שתיארתי בלי קשר לסוגיית ה-IMEI.

3. היצרן מכר את המכשיר למשווק שמכר לחנות שמכר לי.

ברגע ששילמתי על המכשיר את מלוא התמורה, הוא עבר לחזקתי והוא בבעלותי. הרישומים של אפל או של AT&T הם רישומים פנימיים של תאגידים ואין להם שום מעמד בחוק.

הבעלות במיטלטלין עוברת עם מסירת החזקה בהם.

4. גם אני אתפלא אם שינוי מספר השלדה הוא לא עבירה איכשהו, אבל בחיפוש מהיר לא מצאתי את הסעיף בחוק שמדבר על כך.

5. בוודאי שאני יכול להשתמש במקרר כדי לבצע פעולות. הוא יכול לקרר ויש לו גם תא שמאפשר לבצע הקפאה.

5ב. אני מניח שיש חוק ספציפי שאוסר שינוי מספר סידורי של כלי נשק. לא בדקתי כי לא עניין אותי, אין בבעלותי כלי נשק אז לא ממש רלוונטי לי.

5א. אם נמכרות מספיק חתיכות לרשויות "מוסמכות" במספיק מדינות לא הכי מסודרות אז תהיה בטוח שיש לזה גם שוק שחור.

שוב - לא קשור לנושא הדיון בשום אופן...

2. ואם כתב האישום יהיה "המדינה נגד wil, אתה מואשם בהתחזות בניגוד לסעיף 441 לחוק העונשין בכך ששינית מספר "ברזל/IMEI" של מכשיר סלולרי לכזה שלא נופק ע"י היצרן", תגיד לשופט שאין בחוק התייחסות מפורשת ל-IMEI? אין גם התייחסות כמו שאמרנו לשינוי מספר שלדה של רכב, ואני לא מכיר גם סעיף מיוחד בחוק העונשין שאוסר על שינוי מספר של כלי נשק.

3. אבל לא שילמת על המכשיר את מלוא התמורה, חתמת על חוזה שהמכשיר שייך לחברה עד גמר החוזה, היינו 36 חודשים.

4. לא מצאתי לגבי מספר שלדה, לא מצאתי לגבי כלי נשק.

5. אתה לא יכול להשתמש במקרר כדי לבצע פעולות שיכולות להחשב התחזות או מרמה, עם מכשיר סלולרי כן, עם מספר שלדה כן.

5ב. תחפש, אני לא מצאתי.

5א. למזלנו לא מוכרים למדינות לא מסודרות, יש תהליך רישוי קפדני מצד החברה, ולא מוכרים את הציוד לכל מי שרוצה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2. שוב, אני מסכים איתך לגמרי שאם שינוי המספר הסידורי הוא לצורך התחזות לאדם אחר, וההתחזות הזו מהווה עבירה פלילית (לא כל התחזות היא עבירה פלילית - כבר הבאתי סימוכין לכך) אז ברור שאין בעיה להגיש כתב אישום על התחזות אסורה.

אם שינוי המספר הסידורי הוא לא לצורך התחזות אז קשה לי להאמין שיצליחו להשיג הרשעה, ולכן קשה לי מאוד להאמין שיגישו כתב אישום.

כבר פירטתי מקרים בהם שינוי המספר הוא לא לצורך התחזות אסורה.

3. כאן אתה טועה לחלוטין.

אני מדבר על עסקת מכר הכי פשוטה, ללא חתימה על שום חוזה.

אני נותן למוכר שטרות מזומן והוא נותן לי סחורה.

לא ליסינג.

4. אני אחפש עוד לגבי מספר שלדה ומספר סידורי של כלי נשק. לגבי כלי נשק אני מאוד אתפלא אם אין תקנה ספציפית.

אבל לא עכשיו, אין לי זמן...

5. זה עצם העניין - אם תהיה פעולה של מירמה (שכפול מכשיר+קו לצורך התחזות ללקוח של בנק, גישה לחשבון שלו ומשיכת הכספים שלו. למשל.) אז יש פה מספיק עבירות להאשים בהן בלי שום קשר למספרים סידוריים של מכשירים.

אם לא תהיה מירמה (למשל הבחור בהודעה למעלה שמעוניין לשנות מספר סידורי למכשיר שלא עובד בחברת פלאפון) אז לדעתי אין עבירה.

אף אחד מאיתנו לא עו"ד כך שנראה לי שאנחנו די טוחנים מים פה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2. למה אתה בטוח שעצם הפעולה (כלומר אתה מחזיק טלפון מסוג א' עם IMEI 1, וטלפון מסוג' ב' עם IMEI 2, והחלפת ה-IMEI של טלפון א' ל-IMEI 2, אינו מהווה בעצמו התחזות, או קבלת דבר במרמה - לדוגמה אם סוג ב' הוא אייפון ואייפונים מקבלים הטבה כזאת או אחרת, כולל האופציה להשתמש בקו "כשר"?)?

הלכה למעשה מדובר במרמה, הוגדר ע"י חברת הסלולר שקו "כשר" יעבוד רק עם מכשיר "כשר", מכשיר כשר עבור נוקיה C2 הוא מסידרת XXXXXXXX, אתה אומר בוא נרמה אותם, ניקח את הנוקיה C2 שלא מהסדרה הזו, נשנה לו את ה-IMEI (שאני לא משוכנע עדיין שזו בעצמה לא פעולת התחזות, אבל נניח), נתחזה למכשיר נוקיה C2 שהוא כן "כשר".

אני דיי בטוח שהפעולה נופלת לקטגוריה של מרמה.

לאיזה צורך אתה יכול לשנות IMEI אם לא לצורך התחזות למכשיר אחר (מרמה, קבלת דבר במרמה לכל הפחות)?

3. בשיטת מכירה כזאת אתה לא תקבל אייפון חדש ב-99$, ואתה תמיד תקבל אותו SimFree, לכן עסקה כזו לא רלוונטית למי שמדבר על Unlock.

4. חיפשתי קצת, לא מצאתי.

5. ומה עם המקרה הספציפי של הבנאדם פה? זה לא נראה לך כמו מרמה? הוא לא מנסה לרמות את חברת הסלולר כך שיחשבו שיש לו מכשיר "כשר" למרות שאין לו?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2. הוא מנסה להשתמש במכשיר מסויים שבבעלותו (דווקא הוא תיאר את המקרה ההפוך - מכשיר כשר על קו טמא, אבל לא חשוב) על קו שגם בבעלותו, שחברת הסלולר מונעת את השידוך מטעמים כאלו ואחרים.

הוא לא מרמה את חברת הסלולר - הוא משלם את החשבון החודשי כמו כל מנוי אחר.

הוא לא משבש את פעילות הרשת - אני מניח שהוא לא יצרוב מספר סידורי של מכשיר אחר פעיל.

לגבי "חברת הסלולר הגדירה שמכשיר כזה עובד עם קו כזה וכו'" - יופי.

אז הוא רוצה להגדיר הפוך. זכותו באותה מידה.

חברת הסלולר היא לא המחוקק במדינת ישראל ולא תמיד מקבלת את מה שהיא רוצה.

אם חברת הסלולר רוצה למנוע מהלקוח להשתמש בקו באופן הזה היא יכולה להוסיף סעיף בהסכם המנוי (אם הממונה על ההגבלים העסקיים יאשר לה את זה - זה עלול להיות תנאי מקפח בחוזה אחיד - משרד התקשורת בשנים האחרונות מאוד התאמץ לאפשר לכל מנוי להשתמש באיזה ציוד קצה שהוא רוצה).

ואז אם המנוי בכל זאת יעשה את הפעולה הנ"ל אז הוא יפר את החוזה, מה שחושף אותו לתביעה אזרחית, אבל עדיין לא הופך אותו לעבריין.

3. את האייפון הראשון בזמנו מכרו ב400$ נעול לAT&T בלי שחתמת על החוזה שלהם עדיין.

היום בארה"ב אתה כמעט צודק וב99$ זה תמיד בחתימה על הסכם מנוי עם התחייבות לשנתיים.

בקנדה אני לא יודע מה המצב החוקי אבל אני יודע ששכנה שלי הביאה 3 מכשירים נעולים קנדיים בלי לחתום שם על כלום. אולי היתה שם איזו קומבינה לא כשרה - אני לא מודע לפרטים.

מכשירים אחרים, למשל נוקיות עם ווינדוזפון, נמכרים היום בחו"ל במחירי רצפה נעולים למפעילות ללא חתימה על שום חוזה. שלם מזומן וקח.

5. אני לא משוכנע שזה נכנס להגדרה הפלילית של "קבלת דבר במרמה". אין פה רווח כספי.

ומה שהוא עושה זה לדעתי בסך הכל לפתור בעיית תאימות של מכשיר מול הרשת.

אין סיבה לגיטימית שבנאדם לא יוכל להשתמש באיזה מכשיר שיבחר עם איזו רשת שיבחר.

לכן הוציאו את נעילת המכשירים ע"י המפעילות מחוץ לחוק לפני שנתיים, להזכירך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2. טעות בידך, הוא לקח מכשיר שאינו "כשר" ורוצה לשים אותו על קו כשר:

גולן השיקה מסלול כשר, הלכתי לשם הראיתי להם את מכשיר שלי לוודא שזה יעבוד על זה קו כשר, בדקו ואמרו כן, עשיתי ניוד ואופס אין לי קו, נהיו לילה ולמחרת עדיין נשארתי בלי קו, אחרי שעות בירורים אצלם, התשובה הגיעה, "הקו הזה עובד רק על מכשיר כשר שהimei שלו 8 ספרות הראשונות מתחילות ב 35195305, לך תחליף הimei וזה יעבוד, אז בנתיים עשיתי הפנייית שיחות למס' אחר שיש לי, וככה מגיעה אלי כל השיחות, ומוציא שיחות דרך קו אחר (לא כשר) שכן עובד על הC2 ומשלם הרבה כסף על כל שיחה, כי זה מסלול ישן.

אשמח אם ממישהו יכול לעזור לי, דחוף, ואפילו בפרטי, ולמי שלא רוצה לא חייב.

תודה

לפי תנאי החברה, על קו "כשר" ניתן לשים IMEI שמתחיל ב-8 ספרות הנ"ל, הוא רוצה לקחת מכשיר לא "כשר", (אם הוא היה כשר היה לו את ה-IMEI שמתחיל בספרות הנ"ל) ולשים אותו, ולעקוף את ההגנות שהקימה חברת הסלולר, נשמע לך הגיוני? זה לא לרמות את חברת הסלולר? סתם הם שמו את ההגנה שהמסלול הזה יופעל אך ורק עם IMEI שמתחיל בספרות האלה?

אולי הוא צורב IMEI שהיום לא משתמשים בו, אבל מחר מישהו יקנה מכשיר עם ה-IMEI הזה וירצה להפעיל אותו בגולן?

הבנאדם רוצה פשוט לשנות את ה-IMEI בלי להבין מה זה בכלל, איך זה יכול להשפיע וכו'.

בגלל ההגדרה של מכשיר "כשר" כ-IMEI מסדרה מסוימת, כל הסדרה הזו נמכרת אך ורק בישראל, יש סיכוי של 20% שהבחור שיקנה מכשיר "כשר" בכסף מלא, ואיתרע מזלו שה-IMEI שהבחור כאן רוצה לגנוב זה ה-IMEI של המכשיר שלו יהיה באותה רשת.

אתה לא מדבר אפילו על מצב שיש מאות ואלפי מפעילות סלולריות בעולם ומה הסיכוי שהמזייף והמזוייף יהיו באותה רשת.

יש לך מצב נתון שהבחור נמצא בגולן, והמכשירים עם ה-IMEIים האלה נמכרים אך ורק בישראל, ויש לך בסה"כ 5 רשתות סלולר פיזיות (נתעלם לרגע מזה שיכול להיות שהוא עושה Roaming לסלקום) משמע סיכוי של 20% להיפגשות של ה-IMEIים המזוייף והמזייף על אותה רשת.

חברת הסלולר הגדירה ככה את המסלול הספציפי הזה, הבחור לא רוצה? אף אחד לא מחייב אותו לקחת את המסלול הזה, גולן מציעים לפחות עוד שני מסלולים שבהם אין הגבלה על IMEI ספציפי.

במילים אחרות? רוצה תקנה, לא רוצה אל תקנה, אבל לעקוף את הגנות המערכת כדי לקבל מסלול שלא מגיע לך זה מרמה נקודה.

זה זהה לחלוטין למקרה שאתה בגיל 40 תגיע לחברת סלולר ותבקש הנחת תושב ותיק, תזייף תעודת תושב ותיק ותציג אותה לחברת הסלולר. במה זה שונה?

אף אחד לא מכריח אותו לקנות מגולן את ה-C2 ה"כשר", אני גם דיי בטוח שגולן בכלל לא מוכרים מכשירים, הוא יכול ללכת ולקנות את דגם המכשיר מכל חנות שמוכרת אותו, לכולם יהיה IMEI מתאים.

אז איזה תנאי מקפח בחוזה אחיד?

אגב זה כן יעשה אותו עבריין, חוץ מכך שיהיה חשוף לתביעה אזרחית (וגם תביעה אפשרית של צד ג' שיקנה מכשיר עם ה-IMEI שהבחור רוצה לצרוב אליו), הוא גם ביצע עבירת מרמה.

3. זה לא נותן לך את הזכות לשנות IMEI בשביל לפתוח נעילת SIM, יותר מזה, החוק מחייב את החברות בארץ לפתוח את נעילת ה-SIM כשמבקשים מהם.

וכמובן שכשאתה חתום על מסמך מול המפעילה, או שבקנייתך הסכמת לתנאי הגבלה מסוימים, זה בהחלט מרמה.

סמוך על חברות הסלולר האמריקאיות שהן לא סתם ככה עושות את הדברים, יש אותיות קטנות במקום כלשהו שנכתבו ע"י מחלקה משפטית מאוד מנוסה ומגבילות אותך, אני לא מכיר מי יודע מה את המפעילות בקנדה וצורת העבודה שלהן.

5."קבלת דבר במרמה" אינה רק כספית, אלא "מקרקעין, מיטלטלין, זכות וטובת הנאה", קו "כשר" יכול בהחלט להחשב "זכות" או "טובת הנאה", ראה את תגובתו של ג'יימס בדיון המקביל, כך מצהירים על ההשתייכות שלך ל"זרם הנכון", כך מקבלים את הילדים שלך לבתי הספר הנחשבים, כך מוצאים שידוך טוב, אתה רוצה להגיד לי שזו לא טובת הנאה וזכות?!

זו לא בעיית תאימות של המכשיר מול הרשת (גלקסי 3 מיני ברשת פלאפון שחסר בו תדר 850MHz זה בעיית תאימות), זה לעקוף הגנה של הרשת, תוך כדי אופציה לגרום נזק לבעלת הרשת ואולי גם לצד ג'.

אין כאן נעילת מכשירים ע"י SIM, זו הגנת רשת, שני דברים שונים בתכלית.

תכף גם תגיד שה-Blacklist של IMEIים גנובים לא חוקית, כי אם קניתי אייפון מסודני אז יש לי זכות להשתמש בו בכל רשת שאחפוץ.

שים לב באתר של גולן טלקום:

האם יש לכם קו "כשר" ? האם לקו ה-"כשר" שלכם מתאים כל מכשיר?

כן, בגולן טלקום אנחנו מציעים sim "כשר". ה- sim ה-"כשר" חוסם שירותי תוכן, גלישה , הודעות ומספרים שוועדת הרבנים הגדירה מראש כאסורים. ה- sim ה-"כשר" יעבוד אך ורק במכשיר "כשר" שמותאם לו, כך שעלייך לוודא לפני הרכישה שיש לך מכשיר מתאים.

לרשימת המכשירים ה-"כשרים" שמתאימים ל- sim של גולן טלקום לחץ כאן .

בעת ביצוע ההזמנה בגולן טלקום אם אתה מזמין מספר חדש כל שעלייך לעשות הוא לסמן את האופציה של קו "כשר" והמערכת תפיק את ה-sim ה "כשר" עבורך.

בניוד מחברה אחרת שבה הינך לקוח עם sim "כשר" המערכת תזהה שמדובר במספר כשר של חברה אחרת ותפיק עבורך sim "כשר".

לידעתך, בקו "כשר" השירותים הבאים אינם זמינים: sim לרכב, המספר "הוירטואלי שלי" ושירות עקוב אחרי.

פתיחה של הלינק לגבי המכשירים הכשרים תגלה לך שמכשיר נוקיה C2 הנחשב "כשר" הוא עם TAC (שמונה הספרות הראשונות של ה-IMEI מסוים).

עדיין לא הונאה? עדיין לא קבלת דבר במרמה? עדיין כשר?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי לאחר כמה וכמה בירורים ראשוניים המסקנות הן:

1. מספר SIM הוא לא הכל, בשיחת חירום המכשיר מזדהה לא ע"י SIM אלא ע"י IMEI, וכאן אם הבחור יתקשר ויטריד את השוטרים, הם יגיעו בחיפוש אל הבחור שקנה מכשיר "כשר" בצורה חוקית.

2. זה מנוגד לחלוטין לכל EULA שמצורף לכל מכשיר סלולרי.

3. אם היה ושני ה-IMEIים הזהים יהיו באותה רשת ואולי אפילו באותה מדינה זה עלול לגרום לתקלות בלתי צפויות ברשת ולמנויים.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מעולם לא חתמתי על שום חוזה ברכישת מכשיר (קנייה רגילה בכסף).

2. בהתחברות לחברת סלולר אכן אני חתום על הסכם מנוי. לא זכורה לי התייחסות לשינוי מספר סידורי.

נדמה לי שכן התחייבתי לא לפעול בשום דרך שתשבש את פעולת רשת הסלולר. (ואני מסכים איתך לגמרי שצריבת מספר שקיים אצל לקוח אחר תשבש את פעולת הרשת, ולכן תהיה הפרה של החוזה עם המפעילה. זו עוולה אזרחית. זה לא פלילי.)

2א. בהתחברות למסלול טוקמן אתה לא חתום על כלום.

3. ה20% שלך שגוי - אתה מניח לא רק שכל המספרים בסדרה הוקצו אלא שכולם אכן בשימוש ולא במזבלה כלשהי.

בניכוי 8 הספרות הראשונות וספרת הביקורת יש מליון אפשרויות בכל 'סדרה' כזו.

יש כמה סדרות שנחשבות כשרות. (שלוש בגולן ועוד כמה אצל האחרים)

אין 3 מליון קווים כשרים. לא קרוב אפילו.

4. ואם הוא יצרוב מספר של מכשיר שבבעלותו ונמצא אצלו במגירה, או הושמד?

לגבי הטרדת מספרי חירום זו עבירה בלי קשר לכלום ולא נראה לי שזו מטרתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לא רלוונטי כמו שאמרתי זה מופיע ב eula של כל מכשיר שקנית אי פעם.

2. מספיק שהגעת למסקנה ששינוי imei יכול בתנאים מסוימים לפגוע התקינות הרשת הסלולרית כדי שהוא ייאסר לפי הסעיף ההכללי בחוזה, לסאמי ידידנו אין אפשרות לבדוק האם imei מסוים בשימוש או לא. גם חברת הסלולר ואפילו היצרנית לא יכולים לתת לך תשובה מוסמכת על כך.

2א. קשה לי להאמין שבדרך זו תצליח לצאת משינוי לתקן זכאי. אולי אני טועה אבל זה לא נשמע סביר שיקרה זו פעולה שיש בה אפשרות ממשית לגרימת תקלות לרשת הסלולרית שלא במתכוון, וייתכן אפילו שלא בידיעה.

3. זה לא עקרוני, אז נניח שיימכרו רק רבע מיליון טלפונים עשרים מסוג C2, אתה חושב שזה מקובל והגיוני סיכוי של 5℅ שתהיה תקלה ברשת בגלל זה? ומה לגבי 1%?

שאר הסדרות לא מעניינות בגלל tac אחר. לא תהיה התנגשות עם סמסונג e1200 או משהו כזה.

4. אם יש לו מכשיר כשר עם לתקן מתאים למה לא להשתמש בו? פעולה חוקית אגב הייתה להעביר את רכיב הרדיו מהטלפון המושמד לחדש ביחד עם הimei.

5. מעבר להטרדה עצמה יש כאן אקט של הפללת אדם אחר חף מפשע, זו כמובן עבירה בפני עצמה שאינה קשורה להטרדה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...