Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוצה לשנות המס' IMEI בנוקיה C2, איך עושים?

סאמי
שימו לב! השרשור הזה בן 3757 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 77
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זה לא "לא חוקי" ובטח שלא "פלילי"... היסטריה מיותרת.

זה קשה נורא, יקר נורא ובדרך כלל אין סיבה לעשות את זה חוץ מכוונה פלילית או בלתי חוקית (מכשיר גנוב ברשימה שחורה שתרצה לשנות לו את הIMEI כדי להתחמק מהרשימה או לחילופין כדי להתחזות לאדם אחר וכו').

המעשה הוא פלילי מלא.

אתה יכול לחפש כתבות גם בחו"ל בנושא - אסור לשנות מספר כיוון שזה אכן ת"ז של המכשיר וזה נושא כואב בטלפונים גנובים.

אתה יכול לקרוא גם פוסט בפורום של XDA של קהילת המפתחים

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=276851

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא "לא חוקי" ובטח שלא "פלילי"... היסטריה מיותרת.

זה קשה נורא, יקר נורא ובדרך כלל אין סיבה לעשות את זה חוץ מכוונה פלילית או בלתי חוקית (מכשיר גנוב ברשימה שחורה שתרצה לשנות לו את הIMEI כדי להתחמק מהרשימה או לחילופין כדי להתחזות לאדם אחר וכו').

בתור אחד שחלק מהעבודה שלו זה קו ההשקה בין מכשירים סלולריים לחוק, אומר לך במפורש שזה לא חוקי בכל העולם, ופלילי בחלק גדול מהמדינות כולל בישראל.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החוקים בשאר העולם לא רלוונטיים.

אזרח ישראלי על אדמת ישראל כפוף לחוק הישראלי בלבד.

אם אתה אכן מתמצא בנושא - תוכל להפנות לסעיף המדוייק בחוקי מדינת ישראל שאוסר על שינוי IMEI לטלפון סלולרי שבבעלותי המלאה (לא מכשיר גנוב)?

כבר שמעתי את ה"לשנות IMEI זה לא חוקי!" הזה מעשרות אנשים, אבל מצד שני גם שמעתי "מותר לנסוע רק עד 70 קמ"ש בצומת" מעשרות אנשים.

המשפט השני בוודאות קשקוש.

יש לי הרגשה שגם הראשון.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שאני זוכר IMEI נקבע לפי דגם מכשיר, וכמה פרמטרים שמאפשרים זיהוי שלו במערכות הסלולאריות.

אם נשווה את זה לעולם הרכב כפי שנכתב פה בהודעה מעלה.

תזייף שילדה של רכב הזהה לשלך לפי המספר הקיים לשלך, אם תרשום מספר שלדה של סוזוקי בלנו לסובארו, יעלו על זה מהר מאוד.

כשאתם מחפשים את המקומות המעניינים באמת!

👈 היסטוריה על המפה | :wave: פרוייקט טיגארט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מתמצא בסעיף החוק שאוסר על כך, אבל אני כן בקשרים מקצועיים עם חוקרי משטרה מחלק גדול ממדינות העולם, כולל ישראל.

כמובן אין המדובר על תיקון של EFS או מחיקה תוכנתית של ה-IMEI עקב צריבה וכו', אלא על שינוי IMEI תקין ל-IMEI אחר.

זה מאוד דומה לכך שאתה תחליט שאתה משנה את מספר הרכב שלך מ-12-345-67 ל-23-456-78.

או שתחליט שמהיום מספר ת.ז. שלך היא לא 12345678-2 אלא 23456789-9.

מספר הרכב השני הוקצה ליבואן אחר, (במקרה של הסלולריים זה יצרן אחר), שייך לאדם אחר, ומזוהה חד-חד ערכית כמכשיר ספציפי!

הקידומת של ה-8 ספרות שנמסרו (TAC) לגבי המכשיר "הכשר" משויכות חד-חד ערכית לחברת נוקיה וכל המספרים ששייכים לקידומת זו הוקצו ע"י GSM Association לחברת נוקיה.

כמו כן פעולות מסוימות כמו האזנות למשל מבוצעות לעיתים עפ"י ה-IMEI של הקורבן.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה אכן מתמצא בנושא - תוכל להפנות לסעיף המדוייק בחוקי מדינת ישראל שאוסר על שינוי IMEI לטלפון סלולרי שבבעלותי המלאה (לא מכשיר גנוב)?

יש לזה כמה אספקטים:

א. 99.99% מהאנשים לא משנים IMEI "סתם כי בא להם" - הם עושים את זה כי המכשיר גנוב/חסום והם רוצים להמשיך להשתמש בו, כדי "להתחזות" למכשיר אחר מסיבות כאלו או אחרות, ועוד סיבות שאינן חוקיות ורובן ככולן פליליות (סחר/שימוש ברכוש גנוב, ביצוע פשע, וכו'). מי שרכש מכשיר בארץ באופן חוקי, והמכשיר בבעלותו המלאה, איזו סיבה יש לו לרצות לשנות IMEI?

ב. במידה ותשנה IMEI למספר של מכשיר אחר שקיים באותה רשת, אתה תיצור הפרעה לרשת, ובכך תעבור על תנאי רישיון הרט"ן, ועל החוזה שלך עם המפעילה הסלולרית.

אני מסכים איתך שכנראה אין בחוק איסור מפורש על ביצוע שינוי שכזה - אבל זה רק כיון שהחוק אינו מתקדם בקצב הטכנולוגיה - מה שכן, ברוב המוחלט של המקרים הסיבות לשינוי כזה או תוצאות השינוי הן בתחום הפלילי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. במקרה של זיוף זהותו של מכשיר גנוב ברור שעצם העבירה היא החזקת רכוש גנוב וכבר בזה יש עבירה.

2. הדוגמה שנתנו כאן היא בדיוק המקרה בו אדם ירצה להחליף IMEI - כדי שהמספר יהיה בסדרה ה"כשרה".

אני מבין ממך שבזה אין שום עבירה כל עוד לא נגרם שיבוש לפעולת הרשת, כלומר המכשיר עם ה-IMEI שנצרב לא פועל באותה רשת (למשל נמצא אצלך במגירה כבוי ו/או מושבת)

3. מקרה נוסף שאדם ירצה להחליף IMEI למכשיר שבבעלותו הוא כל מיני שיטות unlock לאייפון. ביצוע unlock הוא חוקי למהדרין במדינת ישראל.

4. אין שום קשר למספר רכב. החוק במדינה (פקודת התעבורה) קובע שרכב מנועי חייב לנוע עם לוחיות רישוי עם המספר שהוקצה לו.

אין חוק מקביל עבור IMEI. מה שלא אסור בחוק - מותר.

5. נכון, האזנות הן לפעמים לפי IMEI. אז מה.

גם לפעמים לפי MAC Address ברשת אתרנט ותסכים איתי שחוקי לחלוטין לשנות את ה-MAC (כתובת חומרה שנקבעת ע"י היצרן באופן זהה ל IMEI ולאותה מטרה) לאיזה MAC שבא לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2. לא רק, כמו שאתה לא יכול לשנות מספר שלדה, זה מספר שהונפק למכשיר (או לרכב) עם צאתו מהמפעל וצריך ללוות את המכשיר עד יום מותו.

3. מה הקשר בין שינוי IMEI ל-Unlock או Simfree?

4. לא מספר רישוי, מספר שלדה.

5. למיטב ידיעתי מהבחינה החוקית, שימוש ב-IMEI שהוא אינו ה-IMEI איתו המכשיר יצא מהמפעל נחשב ל-IMEI Spoofing שזו עבירת התחזות.

תיאורטית אני יכול להעתיק את ה-IMEI של הטלפון שלך (בערך 5 שניות עם המכשיר שלך, בלי שום ציוד ונעילה, או עם נעילה ועם ציוד), לשכפל אותו לטלפון אחר, "במקרה" להיכנס בך ולהעיף לך את הטלפון מהיד, להוציא הודעות הטרדה או איומים, לשנות את ה-IMEI של הטלפון שלי חזרה, ומבחינת הרשת (ומה שבית המשפט יקבל עקב צו) זה ייראה שההודעות נשלחו מאצלך.

6. למיטב ידיעתי גם MAC Spoofing אינו חוקי.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2. "צריך" זה טוב ויפה. ולא מעניין אותי. השאלה אם יש חוק במדינה שמחייב את זה. ככל שהדיון הזה מתמשך אני משתכנע שהתשובה שלילית.

3. באייפון שרתי אפל מפיקים פקודת פתיחה ל-SIMFREE לפי המספר הסידורי. שמעתי (לא התנסיתי אישית) שיש שיטה לסימפרי שמיועדת למכשירים שנעולים למפעילות "קשות" (למשל הקנדיות) ע"י החלפת המספר הסידורי למספר של מכשיר שהוא סימפרי יצרן אבל תקול (למשל מכשיר שמת מקורוזיה)

4. גם לגבי מספר שלדה אני מניח שיש תקנה שאוסרת לשנות אותו. לא חיפשתי.

5. IMEI Spoofing אינו התחזות. התחזות, בהגדרתה החוקית, היא התחזות לאדם אחר:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%AA%D7%97%D7%96%D7%95%D7%AA

וגם היא אסורה רק אם היא "בכוונה להונות" או לחלופין "התחזות לעובד ציבור" (ללא תלות בכוונה).

אין לזה שום קשר לשינוי מספרים סידוריים בציוד אלקטרוני.

5א. כדי לשכפל את הזהות שלי ולשלוח איומים בשמי באופן מוצלח אתה צריך גם לזייף את ה-IMEI שלי וגם לגנוב לי (פיזית, או לחלץ את מפתחות ההצפנה) את הסים. החלק החשוב בזהות המנוי הוא דווקא הסים כמובן.

6. למיטב ידיעתי MAC Spoofing חוקי לחלוטין בישראל, בארה"ב, ובכל מדינה נורמלית אחרת.

אם אתה יודע ("למיטב ידיעתך") שיש איסור בחוק אז אתה מוזמן להביא סימוכין.

לי יהיה קצת קשה להוכיח שאין לי אחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפשתי קצת מידע על נושא החלפת IMEI - ראתי הודעות שלך (ושל z1george הזכור לטוב מ"פוקט" בימיו הפעילים) אבל ההתיחסות העשירית רשמית היחידה לנושא היא באתר אורנג'. אני מניח שאורנג' לא יעלו לאתרם במכוון מידע שגוי, אבל לא מצאתי את הסימוכין בחוק או בתקנות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שאורנג' לא יעלו לאתרם במכוון מידע שגוי, אבל לא מצאתי את הסימוכין בחוק או בתקנות.

1. למה אתה מניח את זה?

2. וגם אם אין כוונת זדון, גם אורנג' יכולים לטעות.

3. אכן אין בשום מקום בחקיקה בישראל איסור על שינוי IMEI. לכן הפעולה חוקית למהדרין.

אנשים פה צריכים ללמוד קצת אזרחות.

מה שלא אסור בחוקי המדינה - מותר.

החוק החל על ישראלי שעומד על אדמת מדינת ישראל הוא החוק הישראלי בלבד ולא כל מיני חוקים אמריקאיים או בריטיים או הונגריים.

אגב בבריטניה מסתבר שאכן יש חקיקה שאוסרת שינוי IMEI.

ובארה"ב יש איסור לפתוח מכשירים לסימפרי (!)

כן, החוקים שונים במדינות שונות בעולם, הפתעה :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איני חולק עליך. פשוט אני מעריך את אורנג' כחברה מסודרת ולכן אני מניח שהאתר שלה (שאינו נכתב על ידי נציגי שירות שכל מה שמעניין אותם הוא הבונוס על מכירת רינגטונים) יחסית אמין. ההסבר שלהם סביר מאוד ותואם את מה שנכתב בשרשור זה.

בכל מקרה - יש שאלה האם שינוי ה-IMEI, גם אם אינו אסור באופן פרטני, נכנס לאיזו הגדרה יותר רחבה של זיוף או סעיף אחר בחוק, ועל כך יוכלו לענות רק משפטנים.

ד"א כאשר חיפשתי מידע נתקלתי באתר זר, נדמה לי אנגלי, שבו מצויין כי שינוי IMEI הוא בלתי חוקי רק אם הטלפון גנוב או אבוד, ומכך אני מקיש שהוא מותר באנגליה (או במדינה שבה פועל אותו אתר) כאשר אתה בעליו החוקיים של המכשיר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2. "צריך" זה טוב ויפה. ולא מעניין אותי. השאלה אם יש חוק במדינה שמחייב את זה. ככל שהדיון הזה מתמשך אני משתכנע שהתשובה שלילית.

3. באייפון שרתי אפל מפיקים פקודת פתיחה ל-SIMFREE לפי המספר הסידורי. שמעתי (לא התנסיתי אישית) שיש שיטה לסימפרי שמיועדת למכשירים שנעולים למפעילות "קשות" (למשל הקנדיות) ע"י החלפת המספר הסידורי למספר של מכשיר שהוא סימפרי יצרן אבל תקול (למשל מכשיר שמת מקורוזיה)

4. גם לגבי מספר שלדה אני מניח שיש תקנה שאוסרת לשנות אותו. לא חיפשתי.

5. IMEI Spoofing אינו התחזות. התחזות, בהגדרתה החוקית, היא התחזות לאדם אחר:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94%D7%AA%D7%97%D7%96%D7%95%D7%AA

וגם היא אסורה רק אם היא "בכוונה להונות" או לחלופין "התחזות לעובד ציבור" (ללא תלות בכוונה).

אין לזה שום קשר לשינוי מספרים סידוריים בציוד אלקטרוני.

5א. כדי לשכפל את הזהות שלי ולשלוח איומים בשמי באופן מוצלח אתה צריך גם לזייף את ה-IMEI שלי וגם לגנוב לי (פיזית, או לחלץ את מפתחות ההצפנה) את הסים. החלק החשוב בזהות המנוי הוא דווקא הסים כמובן.

6. למיטב ידיעתי MAC Spoofing חוקי לחלוטין בישראל, בארה"ב, ובכל מדינה נורמלית אחרת.

אם אתה יודע ("למיטב ידיעתך") שיש איסור בחוק אז אתה מוזמן להביא סימוכין.

לי יהיה קצת קשה להוכיח שאין לי אחות.

2. סעיפי החוק רחוקים מלהיות ה-Cup of Tea שלי, התפקיד שלי (אחד מהם) הוא בנקודת ההשקה בין החוק לסלולר, לא בצד החוק. מבטיח לנסות ולהשתמש בכלים שעומדים לרשותי להביא תשובה ממקור מוסמך כזה או אחר.

3. מה שאתה מתאר זה במילים פחות מכובסות, התחזות של מכשיר א' למכשיר ב' על מנת לקבל את ההטבה של מכשיר א'. זה יכול בכיף להחשב גם כ"עשיית עושר במרמה", מכשיר שהוא SimFree עולה יותר מאשר מכשיר נעול (99$ לאייפון עם התחייבות ל-AT&T וכו', 649$ ל-SimFree אצל אפל).

4. בתקנות התעבורה יש 9 התייחסויות למילה "שלדה" כולל הסבר מהו "מספר שלדה" אין סעיף שאוסר לשנות אותו.

5. המכשיר האלקטרוני מהווה ייצוג אלקטרוני של האדם המחזיק אותו, IMEI Spoofing יכול בהחלט להחשב כהתחזות לאדם המחזיק את המכשיר (זוכר את הדוגמה שלי למעלה, שלחתי SMS בשמך), ואיזו התחזות היא אינה במטרה להונות? אחרת למה להתחזות?

5א. שוב, עם גישה ל-3 דקות למכשיר שלך, אפילו כשהוא נעול לחלוטין, אני יכול לייצר SIM שהוא העתק זהה לשלך, כולל המספר הסידורי שלו, ולשלוף את מספר ה-IMEI שלך, את זה אני יכול להגיד לך בבטחון מלא :).

6. מבטיח לחפש, אם כי בתחום הזה אין לי כל כך קשרים שיכולים לתת תשובה מוסמכת לכאן או אחרת.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...