Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט 500 2010 - תקלות על תקלות (התקבל אישור יבואן להחלפת דשבורד ללא חיוב)

eyalpa
שימו לב! השרשור הזה בן 2924 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ש

ולא גמע יותר מידי ק"מ או התעללות מאסיבית. סך הכל - שמש.

אבל בכל זאת , אתה לא מצפה לתקלות כאלו אחרי 3 שנים , אלא רק אחרי 16 שנה שהרכב על הכביש

סה"כ?

אתה מוזמן לבוא אלי ולראות פיאט שכבר 18 שנה על הכביש וחנתה בחניה מקורה ותמיד עם כיסוי על הדשבורד בקיץ, כל הפלסטיקה במצב שלם וחדש.

גם קלאץ' חדש אחרי נסיעה אחת פרועה יכול להישבר.

הגיוני שפלסטיקה שחשופה לשמש במשך 3 שנים תתחיל להראות פגמים.

אגב אתה גם לא יודע אם בעל הרכב הקודם השתמש בחומרים על הדשבורד. יכול להיות שלפני המכירה או בשטיפות מורחים כל מיני חומרי סיליקון זולים על הדשבורד על מנת שיבריק וזה יוצר מצב שהוא עוד יותר לוהט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 296
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לאחר חשיבה נוספת הגעתי למסקנה הרווחת כאן בשרשור, אכן לקוח מהגהנום. אין לי מושג מי זה איתן אבל אני מצדיע לבחור הזה. ולך, ובכן גם לך כל הכבוד, בכל זאת, יצרת פה תקדים וקיבלת מה שרצית, תתחדש ובהצלחה בהמשך הדרך.

''גם דברים פשוטים יכולים להיות טובים'' - אביה בת ה-10

CBR600RR-sold

z-750-crashed

wrx run by ecutek-sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סה"כ?

אתה מוזמן לבוא אלי ולראות פיאט שכבר 18 שנה על הכביש וחנתה בחניה מקורה ותמיד עם כיסוי על הדשבורד בקיץ, כל הפלסטיקה במצב שלם וחדש.

גם קלאץ' חדש אחרי נסיעה אחת פרועה יכול להישבר.

הגיוני שפלסטיקה שחשופה לשמש במשך 3 שנים תתחיל להראות פגמים.

אגב אתה גם לא יודע אם בעל הרכב הקודם השתמש בחומרים על הדשבורד. יכול להיות שלפני המכירה או בשטיפות מורחים כל מיני חומרי סיליקון זולים על הדשבורד על מנת שיבריק וזה יוצר מצב שהוא עוד יותר לוהט.

א. בעל הרכב הקודם היה אצלו הרכב ממש מספר מועט של חודשים. ככה שגם אם נגרם נזק ברוב עיקרו הוא אצלי.

ב. לא רשום כלום בספר רכב לגבי חומרים על הדשבורד.

ג. אם אתם רוצים להמשיך את השרשור בכיף- אני מוכן להגיב , פשוט מיצינו את הדברים קיבלתי את התשובות שלי מסמל"ת . אנשים פה נוהגים להעביר ביקורת עלי ועל האופן בו אני מנהל את הדברים - דבר שכבר לא רלוונטי בפתיחת הפוסט.

ד. אני מקווה בלב שלם שנתתי פיתרון ותקדים להמון אנשים לא לשלם על חלק עם בלאי מואץ כזה. אין סיבה.

אני שוב אומר , אין לי שום קשר רע עם אדון בן ארי -לא אמרתי פעם אחת שהוא לא היה שירותי או ניסה לבוא לקראתי או סובלני .

פשוט לא קיבלתי את התשובות כמו "אתה גר ליד הים" מה אתה מצפה שאני יעבור למדבר?!

הדשבורד זה חלק נע - אוקי ?! תרשמו בספר רכב - "צריך להחליף דשבורד כל 3 שנים"

לא מזלזל בבן אדם , בסה"כ הוא הגיע להיות מנכ"ל שירות סמל"ת.

פשוט במקום לתת "תירוצים" תיקח אחריות מלאה תסגור את הסיפור בלי הרבה רעש.

ד"א הייתי שמח להיפגש מולו פנים מול פנים שיסביר לי מה גורם לבעיה שאני יוכל להעביר את זה לכולם ולחסוך להם המון כסף.

יותר מזה - הייתי שמח אם בספר רכב היו רושמים דרכי תחזוק לדשבורד הבא ככה שאני יוכל לשמור עליו .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה באמת שתגלה לנו מי אתה באמת ומה הקשר שלך לפיאט.

לפחות תהיה כנה.

אני לא ירד ברמה ויפרסם מי אתה ומה אתה עושה (כי בחיפוש קצר באינטרנט ופייסבוק אפשר להבין את הקשר שלך לחברה) .

שיהיה יום טוב

להתראות.

אף פעם לא הסתרתי מי אני.

אני לקוח ותיק מאוד שלהם.

אני חבר מועדון אלפא רומאו ומשמש כאיש הקשר בין המועדון ליבואן שאתה כל כך משתדל להשמיץ.

אני נמצא בקשר קבוע עם איתן בן ארי, האדם ש"איים" עליך לטענתך שהוא איש מקסים עם תודעת שירות מהגבוהות שנתקלתי בהן.

את יתר אי הדיוקים שלך שפטו וישפטו יתר קוראי השרשור ההזוי הזה.

אתה טרחן חצוף אם לא סחטן ואני חוזר על מה שכתבתי,

אני מקווה שהם יבטלו את ההצעה שהם הציעו לך ויתבעו אותך בבית משפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף פעם לא הסתרתי מי אני.

אני לקוח ותיק מאוד שלהם.

אני חבר מועדון אלפא רומאו ומשמש כאיש הקשר בין המועדון ליבואן שאתה כל כך משתדל להשמיץ.

אני נמצא בקשר קבוע עם איתן בן ארי, האדם ש"איים" עליך לטענתך שהוא איש מקסים עם תודעת שירות מהגבוהות שנתקלתי בהן.

את יתר אי הדיוקים שלך שפטו וישפטו יתר קוראי השרשור ההזוי הזה.

אתה טרחן חצוף אם לא סחטן ואני חוזר על מה שכתבתי,

אני מקווה שהם יבטלו את ההצעה שהם הציעו לך ויתבעו אותך בבית משפט.

בזה שלא אמרת מי אתה ומה הקשר שלך (שזה דבר רלוונטי לפוסט) - אתה מסתיר את הדברים.

אתה מקווה שהם יבטלו את ההצעה :

במידה והם יעשו כך:

הם מפסידים יותר מעלות העבודה.

הם פותחים חזית תקשורתית גדולה יותר מהקיימת .

הם יהיו חשופים לטביעות בסבר גודל ענק. גם מהלקוחות ששילמו בעבר על החלק . וגם מאלה שיתקלקל להם החלק בעתיד.

ולגבי הדברים שאתה טוען עלי - סחטן - יכלתי לסחוט על אוגמת הנפש , ירידת ערך גבוהה וכו'....

סך הכל ביקשתי מה שמגיע לי - חלק + עבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שאתה לא מבין, לא מגיע לך כלום, נאדה!

תסביר לי אדוני העורך דין, איך הם יהיו חשופים לתביעות ״ענק״ מלקוח שהחליף בעבר, אם הם יבטלו לך את הפיצוי שקיבלת לפנים משורת הדין? אתה בכלל מבין מה שאתה כותב?

אם כבר, בזה שהם נותנים לך את החלק והעבודה חינם הם חושפים את עצמם לתביעות מצד לקוחות שכבר שילמו על זה.

ורק שאני אבין - אתה טוען שמישהו הוא רמאי בגלל שהוא לא חשף את קשריו? אתה שהקלטת אדם ללא ידיעתו, והעלאת את ההקלטה לפורום וליוטיוב? אתה? באמת?

פניה כללית - שמישהו בבקשה יפנה את איתן לשרשור הזה, לי אין קשר איתו, באמת שאני מקווה בכול ליבי שיבטלו לך את הפיצוי הזה, גם כי אתה חי בסרט שזה ״מגיע לך״ וגם כי אתה פשוט סחטן ומשמיץ.

במקום לסתום את הפה ולהגיד תודה, אתה ממשיך להתלהם ולהשמיץ, סלח לי אבל בתור לקוח אתה מהסוג הגרוע ביותר, המונח ״לקוח מהגיהינום״ קטן מידיי, שום דבר לא טוב בשבילך ולא מרצה אותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן איתן בן ארי נשמע בחור נעים ושירותי מאוד ובאמת פותח השרשור נשמע כמו עוד לקוח ישראלי טיפוסי אבל אני לא מבין דבר אחד.

איך אתם מצדיקים את זה שלאחר 3 שנים הדשבורד אצלו נראה ככה?

גם אם האוטו יחנה כל היום באילת בלי שום כיסוי, הדש לא אמור להיראות ככה לאחר 3 שנים וגם לא לאחר 5 שנים.

ככה אמור להראות דש של אונו בת 20 או טמפרה שהייתה בהשכרה, אבל בהחלט לא של פיאט 500 חדשה.

דש סדוק לאחר 3 שנים זה בהחלט לא מתקבל על הדעת וסמל"ת היו צריכים מלכתחילה להחליף אותו על חשבונם, גם אם האחריות על הרכב תמה ובמיוחד (לא שזה קשור, גם אם היה מטפל במוסך משה ובניו על האש היו צריכים להחליף דש בחינם) שהוא טיפל כל הזמן הזה במוסך מורשה יבואן.

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) לעניות דעתי הנזק לא נראה כזה אקוטי ואני לא הייתי מחליף דשבורד כי אחרי ההחלפה בהחלט יתכן שיהיו כל מיני קרקושים כתוצאה מהפירוק וההרכבה.

2) הצעתם לתת את החלק בחינם והעבודה על חשבון הלקוח - מקובלת בשוק בהרבה מקרים דומים ובמקרה הזה לדעתי אפילו נדיבה מאד בהתחשב בכך שהנזק לדשבורד (לדעתי) אינו פטאלי.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיימתי רק עכשיו לקרוא את כל הסיפור. כמה הערות:

א. נכתב פה על בעיית מנוע/קירור ודשבורד. אותי מטריד יותר סיפור המנוע מאשר הדשבורד, עם כל הצער בנזק לדשבורד, ובאיזשהו שלב דילגתי על קריאת מעלליו. אם הייתי רופא והיה בא אלי חולה עם בעיית לב (מנוע) וציפורן (דשבורד) מה שהיה מטריד אותי יותר זה הלב, כאשר צריך לטפל בציפורן, אבל בעדיפות שנייה.

ב. אייל, תזכור שמי שטיפל לך ישירות ברכב זה פאטין ולא סמל"ת. לא הייתי מפיל הכל על סמל"ת.

ג. סמל"ת ויבואנים אחרים, פורום הוא היועץ של הלקוחות שלכם בעידן הנוכחי כפי שהיצרנים הם היועצים שלכם. לכל אחד מגיע שיהיה לו יועץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל, על אף שאתה באמת הלקוח הגרוע ביותר שיצא לי להיתקל בו, וברוך השם כבר יצא לי לשרת כמה לקוחות איומים במיוחד, אני שבע רצון מכך שבעייתך נפתרה באופן שהביאך על סיפוקך. עכשיו לדעתי זוהי שעת המבחן שלך: מצוייד בדשבורד חדש ובמכתב מאת מנהל השירות בסמל"ת המעיד על כך שהמנוע במכוניתך תקין (ואולי זה הזמן להזכיר לך בפעם-המי-יודע-כמה שטרם ראינו את הקורנפלקס עליו דיברת כה רבות), עכשיו לאותו רוכש פוטנציאלי שהתעניין במכוניתך ולמעשה בגללו החל כל מחול השדים הזה למעשה לא נותרה עוד כל סיבה לסרב לרכוש אותה.

בבקשה צור עמו קשר והבא לידיעתו את ההתפתחויות האחרונות בסיפור שלך. נראה האם הוא יאות לקחת את הרכב, עכשיו כשכל הליקויים שנמצאו בו תוקנו וכשהתיקונים מגובים ע"י הגורם המוסמך לכך אצל היבואן.

ההימור שלי: הוא יסחוב אותך לסבב התעללות נוסף במכון בדיקה כלשהו וימצא לך ליקויים אחרים.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיימתי רק עכשיו לקרוא את כל הסיפור. כמה הערות:

א. נכתב פה על בעיית מנוע/קירור ודשבורד. אותי מטריד יותר סיפור המנוע מאשר הדשבורד, עם כל הצער בנזק לדשבורד, ובאיזשהו שלב דילגתי על קריאת מעלליו. אם הייתי רופא והיה בא אלי חולה עם בעיית לב (מנוע) וציפורן (דשבורד) מה שהיה מטריד אותי יותר זה הלב, כאשר צריך לטפל בציפורן, אבל בעדיפות שנייה.

ב. אייל, תזכור שמי שטיפל לך ישירות ברכב זה פאטין ולא סמל"ת. לא הייתי מפיל הכל על סמל"ת.

ג. סמל"ת ויבואנים אחרים, פורום הוא היועץ של הלקוחות שלכם בעידן הנוכחי כפי שהיצרנים הם היועצים שלכם. לכל אחד מגיע שיהיה לו יועץ.

לגבי המנוע די הרגיעו אותי- שאלתי כמה חברים ואמרו לי שהמכון בדיקה הגזים יתר על המידה, וכן הם מבינים את פיאט לגבי החלודה וגם בפורום אמרו שהקומפרסיה תקינה ככה שאין ממה לחשוש .

מה שכן אני שוקל ללכת למכון בדיקה הזה לשאול אותו איך הוא הגיע לדברים - שיתן לי לצלם את זה שאני יוכל להעלות לפורום.

לא הפלתי הכל על סמל"ת - רק את הדשבורד מכיוון שכאן הם עמוד הטווח שלי לפיאט העולמית

דבר נוסף שלמדתי מכל הסיפור - לפעמים עדיף לנסוע יותר רחוק והלשקיע זמן ודלק . מאשר לקבל טיפול חובבני במוסך סביר. (ושאני אומר חובבני אני הסתכלתי על הדברים הקטנים שעיצבנו אותי כמו "לחיצה בסף מדרך ימין" , נטו בגלל שהבן אדם לא ישב וכיוון את הליפט כמו שצריך , או זה שבוצע טיפול ורשום להחליף שמן ברקס ולא בוצע ההחלפה )

הפנו אותי למוסך רג'ט או משהו כזה בצ'ק פוסט ... שחבר שטיפל באלפא שלו אמר לי להגיע רק אליו...

שהוא בין המקצוענים היחידים בצפון.

וד"א בשיחת טלפון מולו לתיאום גם נשמע ככה, אמין מקצועי ועובד לפי ספר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המנוע די הרגיעו אותי- שאלתי כמה חברים ואמרו לי שהמכון בדיקה הגזים יתר על המידה, וכן הם מבינים את פיאט לגבי החלודה וגם בפורום אמרו שהקומפרסיה תקינה ככה שאין ממה לחשוש.

איזה כיף לדעת שבפיאט 500 אין "תקלות על תקלות" :-P

משום מה יש לי הרושם שבין הרוכש לבין המכון היתה היכרות מוקדמת. חוזר על המלצתי להתקשר שוב לרוכש ולעניין אותו ברכב. זה יהיה מעניין מאוד לראות כיצד יבחר להגיב.

ומכיון שזה היה אחד הדברים שעליהם התלוננת כבר בתחילת השרשור, אני מקווה שלא אכפת לך שהדגשתי והגדלתי את הקטע הרלבנטי, כדי שכולם ידעו שהרכב הינו תקין וגם היה תקין ושמעולם לא היתה בו בעיה בהקשר זה.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחריות כפי שכבר כתבו לפניי היא לא לכל החיים.

בשביל שלא יקפצו ויאשימו אותי שאני מסתתר מאחורי יוזרים שונים אומר כאן ועכשיו.אני לקוח מרוצה של סמלת.אני ומשפחתי רכשנו מהם כבר שלושה רכבים,והשתמשנו במוסכים שלהם עד היום לטיפולים שוטפים בחמישה רכבים שונים!

ציינתי כאן כבר בעבר מקרה שבו,במהלך שטיפת רכבי ושימוש בגרניק,נשבר המנגנון שעליו יושבת המראה בצד נהג,הרכב היה בתקופת האחריות,ניגשתי למוסך וללא כל ויכוח הוזמנה והותקנה מראה חדשה.

אחותי ביצעה החלפת קלאצ' בספייס 2001,לפני כשלוש שנים,לאחר כחצי שנה הקלאצ' הפך להיות קשה כתוצאה מנהיגה לא נכונה ברכב,ניגשתי עם הרכב למוסך המטפל,הקלאצ' פורק בנוכחותי,הראו לי את הנזק בקלאצ' והסבירו לי מדוע קרה,והחליפו בעלות עבודה בלבד!!ללא עלות הקלאצ'(אין לעולם אחריות על קלאצ' גם לא ברכב חדש ומדובר בספייס2001).

במסגרת עבודתי הפרטית אני רוכש מידי כמה שניםמרכבי חלוקה קלים,לפני כשנה וחצי רכשנו מרצדס ספרינטר מכלמוביל,הפגוש הקדמי דהה לחלוטין,החברה מסרבת להחליף(רכב באחריות!!),ומוכנה רק לצבוע,זו בדיוק הסיבה שהמסחרית הקלה הבאה תהייה איווקו מבית סמלת שגם עולה פחות עשרות אלפי שקלים.

לסיכום אומר,רכשתי עד היום לא מעט רכבים,בתור רכבים פרטיים או רכבי עבודה,ללא ספק סמלת ממוקמת מבחינתי עד היום לפחות,בראש הרשימה מבחינת תודעת השרות.

סעו בצד ימין!!

306XT,307XS,Mito155 HP בעבר

,Giulietta QV. היום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וד"א בשיחת טלפון מולו לתיאום גם נשמע ככה, אמין מקצועי ועובד לפי ספר.

ואת כול זה הצלחת לקלוט בשיחת טלפון אחת? תשמע אתה עילוי!

אפשר להיות אנטי נגד מוסך כזה או אחר, אין עם זה בעיה, אבל לפחות תגיע למוסך, תסיים את הסיפור ואז תכתוב XYZ ולא משיחה אחת בטלפון אתה מחליט שהוא "עובד לפי הספר" להגדרתך.

בקיצור, אפשר להגיד שאייל השיג את שלו, השתמש בפורום על מנת לייצור לחץ על היבואן, ולמרות שלא מגיע לו כלום, בוודאי שלא שעם ההתנהגות המחפירה שלו, עדיין אישרו לו לפנים משורת הדין החלפה של הדשבורד.

לצערי הרב זה כבר רווח מאוד בתקופה האחרונה, הרבה פעמים משתמשים בפורום על מנת להפעיל לחץ על יבואנים כאלה ואחרים, למרות שלא תמיד יש בזה מן הצדק (לראיה - השרשור הזה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, אפשר להגיד שאייל השיג את שלו, השתמש בפורום על מנת לייצור לחץ על היבואן, ולמרות שלא מגיע לו כלום, בוודאי שלא שעם ההתנהגות המחפירה שלו, עדיין אישרו לו לפנים משורת הדין החלפה של הדשבורד.

לצערי הרב זה כבר רווח מאוד בתקופה האחרונה, הרבה פעמים משתמשים בפורום על מנת להפעיל לחץ על יבואנים כאלה ואחרים, למרות שלא תמיד יש בזה מן הצדק (לראיה - השרשור הזה)

מצד אחד אני לחלוטין מסכים איתך, אלא שלהחלטה של סמל"ת יש צד נוסף. לפניך מספר מצומצם יחסית של תגובות, כולן נכתבו בשרשור הזה לאחר פרסום ההחלטה:

במסגרת עבודתי הפרטית אני רוכש מידי כמה שנים רכבי חלוקה קלים, לפני כשנה וחצי רכשנו מרצדס ספרינטר מכלמוביל, הפגוש הקדמי דהה לחלוטין, החברה מסרבת להחליף (רכב באחריות!!), ומוכנה רק לצבוע, זו בדיוק הסיבה שהמסחרית הקלה הבאה תהייה איווקו מבית סמל"ת שגם עולה פחות עשרות אלפי שקלים.

לסיכום אומר, רכשתי עד היום לא מעט רכבים, בתור רכבים פרטיים או רכבי עבודה, ללא ספק סמל"ת ממוקמת מבחינתי עד היום לפחות, בראש הרשימה מבחינת תודעת השרות.

בקיצור כל הכבוד לסמל"ת.

כבוד ענק לסמל"ת.

לא נעשה פה צדק, אבל העיקר שאתה מרוצה.

עידן

רק עכשיו מצאתי זמן להקשיב לשיחה המוקלטת.

הוורדים לאיתן מסמל"ת הקוצים לפות"ש.

כמי שבמסגרת עבודתו נותן שירות - אני חושב שהשיחה הזאת רק מעידה אלף שאיתן הוא איש שירות מהמדרגה הראשונה, ואילו פות"ש הוא לקוח ישראלי טיפוסי שמגיע לו הכל בלי תנאי.

האמת - השיחה הזאת עושה לי חשק לקנות דלתא או ג'ולייטה - כי יש ממי לקבל שירות :) (בתקווה שלא נצטרך)

ויש עוד הרבה כאלה, אבל אני חושב שהרעיון הכללי הובהר בצורה ממצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2924 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...