Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 13 דקות, TsachiE כתב:

אני מצביע ללפיד, כי הוא אדם ערכי וישר שידיו לא טונפו בשחיתות (ממה שידוע לנו נכון להיום), ואני מקווה שינהיג אותנו ב4 שנים הקרובות.

תבדוק את הקשר בין נוני מוזס ללפיד, ואת מסיבת הפרידה (המאוד מאוד מאוחרת) מהעיתון.

לפני 2 דקות, יבגניפ כתב:

סמוטריץ לא יכול לכפות מדינת הלכה תוך יום. הוא יכול לפעול כדי לקדם אותה, או את מה שנראה לו שיקדם את הגעת המשיח שלו.

אני לא מבין את הבחירה שלכם להתנהג כאילו זה לא קורה. הדתה קיימת. מרבני ישיבות הסדר שמזמינים אותם, אלוהים יודע למה, לישיבות בהן מחליטים אם לגייס בנות ליחידות לוחמות מסוימות, ועד ל8 ילדים במשפחה ממוצעת של חרדים (וכן, דמוגרפיה זו גם הדתה. רק בדרך אחרת). והקורונה הייתה אמורה להיות שיעור מאוד חשוב בהקשר הזה, שכנראה כבר נשכח.

מה הקשר בין סמוטריץ' לחרדים? כאילו חוץ מזה שהם היו ויהיו באותה קואליציה?

בעיני החרדים סמוטריץ' הוא "מזרוחניק" שקללה גדולה מזו זה רק אולי "נבלה" ו"שיקסע".

לפני 4 דקות, יבגניפ כתב:

כן, זה לא שחור ולבן, ולא תהליך שיקח יום. אבל זה שם. כל הזמן. וכן, אני יודע שמבחינת אריה דרעי אוטובוס בשבת בתל אביב זו הפרה של הסטטוס קוו ודווקא תהליך של חילון. וגם זה באמת קרה וקורה. ומבחינתי אם אריה דרעי יצליח אחרי הבחירות לבטל את האוטובוסים בשבתות בתל אביב ורמת גן, זו חד משמעית כפיה דתית. גם אם הוא רואה את זה אחרת.

אז ברור לך שזה תהליך דו צדדי שקורה כן? אי אפשר רק להתלונן על תהליך מצד אחד, אבל שמהצד השני זה בסדר.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4856

• SlowRide

4701

• פינדר

3731

• m3x7r3m3

2926

• חברי המעגל הראשון

כרגע אין אלטרנטיבה לקידום כלכלה חופשית שעוברת את אחוז החסימה. כפיה דתית קיימת כבר מלא זמן. אני מוצא את עצמי בשגרה מתמודד עם יוקר מחיה ובירוקרטיה מיותרת הרבה יותר מאשר עם הכפיה הדתית. רוב הכפיה הדתית מגיעה מהחרדים אותם אי אפשר להפריד ממפלגת השלטון. וצריך להיות מציאותיים, מפלגת השלטון לא הולכת ליפול בקרוב. מה עוד אפשר לעשות?

לפני 5 דקות, יבגניפ כתב:

דבר אחרון: אני יודע שנוצר חיבור לא קדוש בשנים האחרונות בין תומכי כלכלה חופשית יותר לבין חלק מהציונות הדתית. גם זה לוקש שיתפרק בסוף

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מה הקשר בין סמוטריץ' לחרדים? כאילו חוץ מזה שהם היו ויהיו באותה קואליציה?

גם ״חרדים״ זה שם קוד כולל. יש זרמים שונים. בסדר. חשוב לי מאוד אם המדינה הזו נהרסת על ידי האח בצלאל או הרב גפני.

לפני 3 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אז ברור לך שזה תהליך דו צדדי שקורה כן? אי אפשר רק להתלונן על תהליך מצד אחד, אבל שמהצד השני זה בסדר.

בוודאי שאפשר. זה לא עניין של ״בסדר״. לא קראת את מה שכתבתי לפאלו על ג׳ורדן פיטרסון? תתבייש.

זה עניין של העדר יכולת למצוא מכנה משותף + רצון של כל אחד מהצדדים למשוך לכיוון שלו.

לפני 2 דקות, SlowRide כתב:

מה עוד אפשר לעשות?

סבבה, סדר העדיפוית שלך הוא שלך. גם לי אין פתרון קסם. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, Potato כתב:

הוא רק טוחן מושגים גנריים.

בעד ממשלה שפויה? אחלה כולנו.

בעד ממלכתיות? גם.

לצאת מהמשבר הזה? אותו דבר.

דיבורי קמפיין חסרי תוכן יש לכל המפלגות. זה מה שהולך בארץ. ראה ערך ביבי נתניהו שמקבל 30 מנדטים רק על בלבולי מוח ללא תוכן.

אבל אם אנחנו אנשים רציניים, בוא נדבר על תוכן. ליש עתיד יש מצע מפורט מאוד, והם גם מדברים הרבה על תוכן בראיונות שיצא לי לראות פה ושם, ודווקא נותנים תשובות מאוד ברורות לציבור בכל תחום.

לפני 14 דקות, Potato כתב:

פונה למיינסטרים כלשהו ומשתדל לכסות כמה שיותר אוכלוסיות בלי לעצבן אף אחד.

ממש. הוא רק נגד סיפוח, בעד פתרון 2 המדינות, בעד זכויות להט"ב כולל נישואים חד מיניים, בעד פתיחת המשק בשבת, תחב"צ בשבת, ושליחת החרדים לעבוד. מה אני אגיד לך, לא מעצבן אף אחד בכלל.. רק חצי מדינה.

עריכה אחרונה על ידי motek
  • אהבתי 1
  • מעניין 1
לפני כשעה, SlowRide כתב:

לא אכפת לי שמעלים כל הזמן את מחיר הדלק כי אני תמיד מתדלק ב100 שקל 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, SlowRide כתב:

כרגע אין אלטרנטיבה לקידום כלכלה חופשית שעוברת את אחוז החסימה. כפיה דתית קיימת כבר מלא זמן. אני מוצא את עצמי בשגרה מתמודד עם יוקר מחיה ובירוקרטיה מיותרת הרבה יותר מאשר עם הכפיה הדתית. רוב הכפיה הדתית מגיעה מהחרדים אותם אי אפשר להפריד ממפלגת השלטון. וצריך להיות מציאותיים, מפלגת השלטון לא הולכת ליפול בקרוב. מה עוד אפשר לעשות?

חלק גדול מיוקר המחייה ובירוקרטיה מיותרת נעוץ בידיוק בכפיה הדתית ובחוסר ההפרדה בין דת למדינה בישראל. חזרתי לביקור אחרי יותר משנה בחו"ל, ואני חייב לציין שהמחירים בישראל הכניסו אותי להלם. אפילו בדברים קטנים - כדור גלידה בגלידריה במחיר של 17 ש"ח? בקבוק חצי ליטר קולה זירו בקיוסק 10 ש"ח? למה? איך זה קרה? 

ואז הבנתי - טסתי בחזרה לישראל עם עוד 40 חרדים שחזרו ממשחטות בדרום אמריקה שעבדו שם בתור משגיחי כשרות\שוחטים של תנובה. העלות של לשלוח את החבורה הזאת (אחת מכמה), לשכן אותם שם במשך כמה חודשים עם משכורות מאוד יפות, טיסות הלוך חזור, הוצאות, ביטוחים וכ"ו. זה עלות לא קטנה בכלל שמתווספת למחיר של הבשר. כל הדברים האלה משפיעים - ולא מעט.... 

• רעיון גרוע 2
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, Potato כתב:

הוא רק טוחן מושגים גנריים.

בעד ממשלה שפויה? אחלה כולנו.

בעד ממלכתיות? גם.

לצאת מהמשבר הזה? אותו דבר.

פונה למיינסטרים כלשהו ומשתדל לכסות כמה שיותר אוכלוסיות בלי לעצבן אף אחד.

לפני 5 דקות, motek כתב:

ראה ערך ביבי נתניהו שמקבל 30 מנדטים רק על בלבולי מוח ללא תוכן.

ביבי אפילו בלי מושגים גנריים או בלבולי מוח ועדיין גורף המון קולות.

סליחה "הימין"

יופי, זה אפילו לא מושג גנרי, זאת מילה שאיבדה משמעות.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 48 דקות, garicho כתב:

חלק גדול מיוקר המחייה ובירוקרטיה מיותרת נעוץ בידיוק בכפיה הדתית ובחוסר ההפרדה בין דת למדינה בישראל. חזרתי לביקור אחרי יותר משנה בחו"ל, ואני חייב לציין שהמחירים בישראל הכניסו אותי להלם. אפילו בדברים קטנים - כדור גלידה בגלידריה במחיר של 17 ש"ח? בקבוק חצי ליטר קולה זירו בקיוסק 10 ש"ח? למה? איך זה קרה? 

ואז הבנתי - טסתי בחזרה לישראל עם עוד 40 חרדים שחזרו ממשחטות בדרום אמריקה שעבדו שם בתור משגיחי כשרות\שוחטים של תנובה. העלות של לשלוח את החבורה הזאת (אחת מכמה), לשכן אותם שם במשך כמה חודשים עם משכורות מאוד יפות, טיסות הלוך חזור, הוצאות, ביטוחים וכ"ו. זה עלות לא קטנה בכלל שמתווספת למחיר של הבשר. כל הדברים האלה משפיעים - ולא מעט.... 

אין ספק שיש קשר בין הדברים אבל האלטרנטיבה היא להצביע למפלגות שינסו להפריד את הדת מהמדינה (לדעתי זה הרבה יותר קשה) אבל יקדמו כלכלה ריכוזית. 

במילים אחרות, pick your poison. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, SlowRide כתב:

אין ספק שיש קשר בין הדברים אבל האלטרנטיבה היא להצביע למפלגות שינסו להפריד את הדת מהמדינה (לדעתי זה הרבה יותר קשה) אבל יקדמו כלכלה ריכוזית. 

במילים אחרות, pick your poison. 

מי יקדם כלכלה ריכוזית ב-2021? רמת הגלובליזציה והאינטגרציה בעולם לא תאפשר את זה. שלא נדבר על זה שנתניהו וההסתדרות הם BFF...

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מי יקדם? ענית לעצמך על השאלה. הליכוד זה לא ימין כלכלי. גם לפיד לא. העבודה מר"צ וכחול לבן ממש לא. אז מי נשאר?

ברור שאף אחד מהם לא סוציאליסט קומוניסט פרופר אבל הם בגדול התערבות ממשלתית בכל מה שזז, בדרגות שונות.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

גם ״חרדים״ זה שם קוד כולל. יש זרמים שונים. בסדר. חשוב לי מאוד אם המדינה הזו נהרסת על ידי האח בצלאל או הרב גפני.

אני לא חושב שבצלאל יהרוס את המדינה (למעט כמה שטויות שעשה בתור שר תחבורה), גפני דווקא כן.

אבל יש סיבה שהחרדים היו בקואליציות ימין וקואליציות שמאל.

כבר כתבתי פעם ששולמית אלוני אמרה שבשביל השלום היא תשים שטריימל, זה לא סתם שהיא אמרה שטריימל, זה לא שם קוד. ברור לה את מי צריך לקנות כדי לקדם אג'נדה.

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

בוודאי שאפשר. זה לא עניין של ״בסדר״. לא קראת את מה שכתבתי לפאלו על ג׳ורדן פיטרסון? תתבייש.

זה עניין של העדר יכולת למצוא מכנה משותף + רצון של כל אחד מהצדדים למשוך לכיוון שלו.

וואו לא רק שאיבדתם אותי בדיון ההוא, אני מעולם לא הייתי חלק ממנו 🤣 אז לא, לא קראתי.

לדעתי אין פה היעדר יכולת למצוא מכנה משותף, אלא היעדר רצון למצוא מכנה משותף, ומשם הפתרון הקל הוא שכל אחד מושך לכיוון שלו איפה שהוא יכול.

לפני שעה, garicho כתב:

האם זה משפיע? ברור, גם המונופול של הרבנות משפיע, אבל חלק גדול? אני לא יודע, יש לך מספרים בנושא?

למיטב ידיעתי המדינה היא עדיין המעסיק הכי גדול במשק, ושם הכשרות היא לא הבעיה.

לפני שעה, David32 כתב:

ביבי אפילו בלי מושגים גנריים או בלבולי מוח ועדיין גורף המון קולות.

סליחה "הימין"

יופי, זה אפילו לא מושג גנרי, זאת מילה שאיבדה משמעות.

ביבי? ימין? מתי? למה? איך?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני לא חושב שבצלאל יהרוס את המדינה (למעט כמה שטויות שעשה בתור שר תחבורה), גפני דווקא כן.

אני חושב שכן (חוץ מזה שמגיע לו קרדיט - כשהוא לא עסוק בלכעוס על גייז ולפנטז על מדינת הלכה, הוא היה שר תחבורה יותר טוב ממירי. לא שזה קשה, אבל בכל זאת).

לפני 34 דקות, m3x7r3m3 כתב:

וואו לא רק שאיבדתם אותי בדיון ההוא, אני מעולם לא הייתי חלק ממנו 🤣 אז לא, לא קראתי.

חבל מאוד. זה מעניין יותר מאיך להעביר מצביע למצביע בפייטון :P

לפני 37 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לדעתי אין פה היעדר יכולת למצוא מכנה משותף, אלא היעדר רצון למצוא מכנה משותף, ומשם הפתרון הקל הוא שכל אחד מושך לכיוון שלו איפה שהוא יכול.

מה המכנה המשותף הפוטנציאלי לדעתך? אתה יכול להגיד "יהדות" אבל אני חושב שיש בזה בוג עקרוני. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, יבגניפ כתב:

אני חושב שכן (חוץ מזה שמגיע לו קרדיט - כשהוא לא עסוק בלכעוס על גייז ולפנטז על מדינת הלכה, הוא היה שר תחבורה יותר טוב ממירי. לא שזה קשה, אבל בכל זאת).

דחליל (פצוע!) היה יותר טוב ממירי.

זאתי מידאס ההופכי, כל מה שהיא נוגעת בו הופך לחרא.

לפני 3 דקות, יבגניפ כתב:

חבל מאוד. זה מעניין יותר מאיך להעביר מצביע למצביע בפייטון :P

אני נשאר עם ה-C++ שלי, אני יכול להסתדר בפייתון, אבל זה רחוק מלהיות כיף בשבילי.

לפני 4 דקות, יבגניפ כתב:

מה המכנה המשותף הפוטנציאלי לדעתך? אתה יכול להגיד "יהדות" אבל אני חושב שיש בזה בוג עקרוני. 

לא הבנת, לפני שמדברים על מכנה משותף פוטנציאלי, צריך להיות רצון למצוא מכנה משותף.

משמע רצון קודם ליכולת, אחרי שיש רצון, יכול להיות שאלה קבוצות זרות ואין מכנה משותף בכלל, אבל כרגע הבעיה לא שם, הבעיה היא שאין רצון בכלל למצוא מכנה משותף.

וכשאין רצון, לא תהיה יכולת לעולם.

ואם אתה שואל לדעתי איך נראים יחסי דת ומדינה? אתה יודע שאני ליברטריאן קיצוני, אז לדעתי צריך לאפשר לחרדים לסגור את אלעד בשבת, ולאפשר בפתח תקווה תח"צ בשבת ולפתוח סופר מרקטים וכו'.

צריך להוריד את דרגי ההחלטות האלה מהממשלתי למוניציפלי ומטה (למשל בערים כמו בית שמש בשכונות חרדיות לאפשר לסגור, בשכונות חילוניות לפתוח).

למה שאותך יעניין מה עושים בבני ברק בשבת? ועל איזה כשרות התושבים שם מוכנים להוציא את כספי הארנונה שלהם וכמה בלניות להחזיק בכמה מקוואות?

ולמה שאת החרדי מבני ברק יעניין מה עושים בשבת בת"א? ועל איזה הסעות לים מוציאים את כספי הארנונה של תושבי גבעתיים?

זה אומר במידה רבה לפרק מוקדי כוח ארציים, שלהרבה בעלי תפקידים יש אינטרס להשאיר במקומם, אבל זו התפיסה שלי

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא הבנתי? הבנתי. אני בניגוד אליך לא חושב שלא מדובר בבעיות שונות.

למה אין רצון לשלום עולמי? למה צריך מדינות? למה אי אפשר לשבת כולם יחד בים ולשיר imagine?

אני לא ליברטריאן קיצוני, אני חושב שאנחנו עתידים לראות בשנים הבאות מדינות לאום מתפרקות באופן דומה סביב פערים דומים אבל שונים. אולי זה גם לא דבר רע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי מדובר בבעיות שונות, כי אין דיון סביב הנושא, יש שני צדדים שמשלהבים את התומכים שלהם עם "יחלנו לנו את הילדים! כויפרים" מצד אחד ו"הדתה, מדינת הלכה, איראן" מצד שני.

ועצם זה שאין דיון מונע הגעה להסכמה כלשהי, וזה משרת בעיקר כמה מפלגות, וזהו, אותנו זה לא משרת.

כלומר לא לליברמן ומר"צ מצד אחד ולא לש"ס ויהדות התורה מצד שני, אין אינטרס לעשות דיון בכלל, הם נשארים ברמת הסיסמאות. וזה בכוונת מכוון.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...