Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדהים, פשוט לא יאומן - כתבה בערוץ הרכב

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 7749 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז עם כל הכבוד, כנראה שהכותבת קמה על צד שמאל בבוקר.

אני לא מבין למה היא נותנת כדוגמא ראשונה את הנהג שפורק סחורה. מה היא רוצה? שירוץ עם 30 ק"ג על הגב 200 מטר בחמש נגלות? היא מבקשת סבלנות ואדיבות, אז שגם תתחשב. ונראה אותה בסופר, כשאין לבן או מילקי כי "הנהג לא מצא חנייה".

אני לא מקנא באותו נהג שמשעה 4 בבוקר פורק קרטונים/משטחים של לבן ליד כל מכולת ברחובות הצרים של העיר, ביום קייץ לוהט או בגשם. אני כן מבין את התגובה שלו כשנהגת או נהג מעירים לו כל פעם. כאילו שהוא חנה והלך לקונצרט.

ההבדל ביננו ובין לונדון למשל, שגם שם הרחובות צרים, הוא שכולם מגלים התחשבות, כולל הגיברת או האדון שהתמזל מזלם הרע לעמוד כמה דקות אחרי המשאית הפורקת.

אז יש לנו חרה של מדינה? אולי, בגלל שאפילו נהג רכב חלוקה שמזיע קשה מאד לפרנסתו לא זוכה לטיפת התחשבות מנהגת (במקרה של הכותבת) שתקועה אחריו.

ולגבי אלה שמשמיצים את "הישראלי", אז כנראה שלא נהגתם מספיק בכמה וכמה מדינות בעולם כדי לראות שאנחנו אולי לא עם סגולה, אבל חרא? בטח שלא.

:mm_yeah::mm_yeah::mm_yeah:

אכן ככה, היא מתעצבנת על הנהג שהוא לא מתחשב כשבעצם מצידו של המטבע היא זו שלא מתחשבת וחסרת סבלנות.

אני גם בטוח שהיא מהאנשים האלא שעומדים ולא מפסיקים לצפצף.

לכל מטבע 2 צדדים ואני כל בוקר נוסע בממוצע כ- 50 דקות לעבודה מאזור צור-יגאל, עד לאז"ת הרצליה בכל הדרכים שניתן ובכולם יש את אלה שלא עוברים לשמאלי ואלה שלא מאותתים ואלה שזוחלים כשפתוח לפניהם ואי אפשר לעקוף אותם....

יש גם את אלו שכשכבר מאפשרים להם להשתלב אז הם לא משתלבים ומחכים שיתפנה להם מקום של אוטובוס ואז גם זוחלים וזה נוראי, אני תמיד מאפשר להתשתלב אבל אם הבנאדם לא משתלב ומצפה שאני אפנה לו מקום של אוטובוס (אני מפנה יותר ממספיק מקום להשתלבות) אז אני ממשיך לינסוע וכולנו יודעים שלהשתלב משתלבים עם גז ולא עם ברקס..

יש גם את אלו שלא ממש ממהרים בבוקר ויש לפניהם אפשרות להשתלב ואיך שאני מגיע להשתלב הם לוחצים על הגז ולא מאפשרים לי להשתלב...

אז מה אתם אומרים שגם אני אתעצבן מכל אחד ?

אני לא אומר שאני לא מתעצבן (יעיד רוני מהשיחות שלי איתו כשאני בדרך חזרה הביתה בערב)

אבל פרופורציה!

ואני משוכנע שאני מעצבן אחרים בלי לשים לב, אז אני מקפיד להיות בסדר (ולא צודק).

אני חושב שהיא הגזימה עם הכתבה וכמו שבני הספל כתב גם אני חושב שכנראה שאנשים לא נהגו מספיק בחו"ל כדי להבין שאנחנו לא עם סגולה (וכן גם באנגליה הם לא ממש אדיבים תאמינו לי, גרתי שם כמה וכמה שנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פורקי סחורה אינם "חייבים" לחסום. חד וחלק. יש למיטב ידיעתי חוק וסדר תיאורטי אצלנו, ומעשי במדינה מתוקנת. אתה נתפס לנושא הרחובות הצרים בערים עם מספר תושבים ומכוניות גדול פי שלושה ממדינת ישראל כולה. זה בפירוש אינו המצב בתל אביב למשל. האם חנייה משולשת לצד סופרמרקט ביום שישי בצהריים היא ברירה, או אין ברירה? אתה יודע, נהג שנתקע ללא דלק על האוטובאן, גם אם מד הדלק במכוניתו אינו תקין, מחויב בקנס כספי גבוה מאד בגרמניה. הייתה לו ברירה לעצור או לא, החוק אינו מתיר מטעמי בטיחות עצירה בשוליים שם. וזהו. ובעניין הצפירות, דווקא את אלה אני מבין יותר. ההרגשה כי מישהו מתעמר ללא אכפתיות מינימלית, מביאה לחוסר סובלנות המתבטא כך. אגב, באיטליה צופרים לא מעט, וכך גם בפורטוגל, קפריסין יוון וטורקיה.

ואם להמשיך ולהשוות, צר לי, אך נושא מדינת המהגרים אינו עובד. בערים גדולות רבות באירופה, מספר ה"לא מקומיים" אדיר, ועוד לא הוספנו לכך את התיירים שמגיעים לכאורה מתרבות אחרת.

ולסיום, בעיית פטריוטיזם לא קלה שעולה כאן, ונראה לי כי פגעה משהו בהבנת הנקרא. הכתבה אינה אומרת בשום מקום שאנחנו "הכי גרועים". היא גם לא אומרת שישראל זה המקום הכי גרוע לחיות בו. זאת, למרות שאנחנו בפירוש כושלים מבחינות רבות, גם (ואלי בעיקר) בתחום החברתי, ודוגמאות לכך וודאי לא חסר. היכן בדיוק זיהית כי הכותבת אמרה ש"ישראל היא המקום הכי מחורבן בעולם"? נראה שחיפשת (ומצאת) בין השורות הרבה יותר ממה שבאמת היה שם. כי מה שהיה הוא פשוט הרבה יותר - אנחנו לא מתחשבים בזולת, לפחות לא מספיק, ובוודאי פחות בהרבה מכפי שנהוג במדינות אליהן היינו רוצים להשתייך. זה מוגזם בעיניך?

כולנו משתדלים, כולנו מנסים, והיום יותר מתמיד המודעות הולכת וגוברת. אבל עדיין, התנהגות נאותה על הכביש היא נחלתם של מעטים יחסית, ומשתתפי פורום זה, כמו אחרים, הם רק טיפה בים עכור, לצערי. יש תקשורת בין הנהגים על הכביש בני? אתה נוהג כנראה בכבישים אליהם אני לא מגיע.

ועוד עניין אחד קטן. קצת צורמת לי קביעת העמדה לגבי זו שכתבה. "היא בטח מאלה שמצפצפות", "היא בטח לא סבלנית", היא כותבת ממגדל השן". קביעות מתמיהות משהו המזכירות לא מעט תגובות לכתבה. לשפוט מבלי לדעת? אם לא הייתי יודע במי מדובר, הייתי מניח שיש לי כאן עסק עם בן למדינת מהגרים, עצבני, לא מתחשב, נדחף ונדחק בסביבה מיוזעת וחסרת התחשבות. :oops: אבל אני יודע שלא, כך שאני מניח שמדובר בקצת אובר-רגישות לביקורת על אמא-מדינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כן, איפה כתבתי את הציטוטים שלך:

""היא בטח מאלה שמצפצפות", "היא בטח לא סבלנית", היא כותבת ממגדל השן". קביעות מתמיהות משהו המזכירות לא מעט תגובות לכתבה. לשפוט מבלי לדעת? אם לא הייתי יודע במי מדובר, הייתי מניח שיש לי כאן עסק עם בן למדינת מהגרים, עצבני, לא מתחשב, נדחף ונדחק בסביבה מיוזעת וחסרת התחשבות. :oops: אבל אני יודע שלא, כך שאני מניח שמדובר בקצת אובר-רגישות לביקורת על אמא-מדינה."

אני מניח שציטטת אותי..תראה לי היכן. מה שכן יש לי לאמר על הנהגת שהיא עצמה הודתה שהיא העירה לו. אז תגיד בטח שהיא העירה נורא בנימוס..או קיי...נניח...

ודבר נוסף, אני מצטער (בכנות) שלא הובנתי כלכה: על המדינה המחורבנת וכו' לא הנהגת כתבה. אני בטוח שהיא כתבה מה שכתבה בכנות ובצער. אני התיחסתי לתגובות, גם בווינט וגם כאן.

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק שקראתי, אפילו בעיון. ומה לעשות, המרכאות לא היו במקום. הכוונה לא הייתה לציטוטי דברים, אלא הדגשה המתייחסת לדברים שנאמרו בגינה של הכותבת. אכן לא כתבת שהיא מאלה שמצפצפות ואינן סבלניות, אבל כן כתבת שהיא "קמה על צד שמאל", כן הנחת שהיא לא תהיה מתחשבת כל-כך כאשר "אין לבן או מילקי", כן כתבת שהיא לא מעניקה "טיפת התחשבות" לנהג החלוקה, כן הנחת שהיא "צופרת", וכן העלת השערות לגבי הנוחות המעוותת של כתיבה ממרחק המוניטור.

בכל המקרים האלה הצמדת לכותבת צורת התנהגות שאין לך קצה של מושג האם היא אכן קיימת. זו אינה התייחסות שאני חי עמה בשלום. בדיוק כמו שקשה לי (עדיין) לקבל תגובות על מאמרים שלי בנושא בטיחות בכביש, המייחסים לי (ככתב רכב) השתוללות חסרת רסן על הכביש. זהו.

אני מקווה שכאן סיימנו פחות או יותר את הדיון, הגם שאנו כנראה לא מסכימים על נקודות שונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7749 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...