Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חמישי חופשי--מסע בעקבות רכבי אספנות

zvika52
שימו לב! השרשור הזה בן 2535 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ממשיך להזיל ריר על סיפורי המסעות והגילויים שלכם!

בדפורד (OC נדמה לי?) מה זה מכוערת! אבל לך תאמין שנשארה אחת כזו, ושיש מי שדואג לה! כל הכבוד.

הבריסטול, לדעתי לא זו מפתח תקווה, ההיא, עד כמה שאני זוכר עם מרכב פיברגלאס ובאמת מעניין מה עלה בגורלה?

היה נחמד אם הייתם מוסיפים קצת יותר רקע איפה שאפשר - איך הרכב השתמר, מה כוונות הבעלים (כמו למשל לגבי הווקסהול ויווה)...

הרבה פעמים אני מסתכל על מציאה כזו ומת לדעת יותר...

תמשיכו בעבודת הקודש,

דב

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הצהוב, לא קומנדקאר, ולא סטפקאר,

אלא m37 שנות החמישים. מישום מה זכה בצה"ל לכינוי "פטרוצ'לי"

אריה

:mm_yeah:

יוני מ"יוני אופנועים" בירושלים 0505244105

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי חברים

דרור הרכב בפתח תקוה מודל יותר חדש

עדיין ישנו מחכה לגואל נכון הוא מפיבר

האחרון מאלומיניום במצב פנטסטי

דב קרדו היקר

קיבלתי את הערתך נשתדל לתת יותר אינפורמציה

הויווה בקרוב תראה כביש מחכה לישורת אחרונה

אריק היקר

תגדיר לי סוף סוף מה זה פטרוצלי

דרך אגב הצהוב למכירה אך ללא רשיונות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מרים את הכפפה ומנסה לעשות סדר-

חברת דודג' יצרה בתקופת מילחמת העולם השניה מאות אלפי כלי רכב עבור צבא ארה"ב (אגב, למעלה משתי מילויון משאיות יוצרו באותה תקופה) כלי הרכב מסידרת wc ניקראים בארה"ב truck באופן כללי. כך גם הג'יפים שלנו.

לעניננו, כלי הרכב שיוצרו בדודג' הם מסידרת wc שזה בא מיתוך-wepon carrier בתרגום לעיברית-נושאת נשק. וכך, מישהגיעו אלה לצה"ל קיבול את השם נ.נ - נושאת נשק. ומיכאן השם נ.נ

סידרת ה wc כללה כמה דגמים. 50, 52, 62, למשל, הwc62 הוא בעל הנעה 6x6 הוותיקים ביננו וודאי זוכרים אותם. בצה"ל הם שימשו בעיקר כנושאי תיבות קשר. תק"ש.

דיגמי wc56, wc57 אלה היו רכבי פיקוד. אלה יוצרו עבור מפקדי דוויזיות (אוגדות) ולכן מערכת החשמל שלהם היתה 12 וולט לעומת כל השאר שהיו 6 וולט, על מנת שיוכלו לשאת מכשירי קשר. כמו גם תצורת הרכב עצמו והמושבים האחוריים.

גנרל פאטון שהיה אשיות ציורית משהוא, ניהל את המילחמה באפריקה מיתוך רכב כזה. מאחר ואלה ניקראו רכבי פיקוד, comand car

בטעות שכו כל רכבי הwc האחרים גם הם לשם קומנדקאר. אבל זו טעות. קומנדקאר, או staf car, לשם הזה זכאי רק הרכב שאת תמונתו אני מצרף.

בתמונה הגנרל פאטון במערכה בצפון אפריקה.

מהר מאד למדו הגרמנים כי בקומנדקאר נימצא מפקד חשוב, והישתדלו לפגע בהם. (לפיכך גם יצורם ניפסק ויוצרו רק 20000)

אבל לא איש כגנרל פאטון ירתע. הוא גרס כי בעת קרב הוא רוצה שגיסותיו ידעו שהוא נימצא במקום. הקומנקאר שלו דוגם במיוחד עבורו. שימו לב ל0.5 שעל המידרכה הימנית, ולזוג הצופרים שעל הכנף השמאלית, וכמובן, לשלשת הכוכבים. מאוחר יותר, באירפה הוא כבר עם ארבעה כוכבים

לאחר המילחמה, כלי הרכב, וגם הרק"מ קיבלו את הקידומת m. למשל, הרכב הצהוב מהשירשור הוא m37. הגיפים הפכו לm38 ומאוחר יותר לm38a1 או למשל הג'פס הוא m151. גם טנקים ניקראים m48 או m60 והנגמ"ש (זלדה) הוא m113

מקווה שעשיתי קצת סדר

אריה

WC57Patton1.jpg

WC57Patton4.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי חברים

הפעם באמת היתה חוויה מיוחדת

אוירה נעימה מזג אויר מעולה

למען הסר ספק בבריסטול הגה שמאלי

פשוט צביקה היה עייף בהעלאת התמונות

נסלח לו

צביקה גם כתב ש"הכל במכונית הזאת הפוך ומסובך".

כפי שקל להבחין מצורתה, היא מבוססת על BMW. אחרי מלחמת העולם השניה יצרן מטוסים בריטי שנשאר עם כוח יצור גדול ולא מנוצל החליט לפנות לשוק הרכב, לקח את התכניות ממפעל BMW ההרוס ליד מינכן, ואת המהנדס הראשי שלו, ויחד המשיכו את יצור ה BMW שלפני המלחמה (כפי שגם BMW עצמם עשו).

אנחנו יודעים שצביקה לעולם לא היה כותב משהו כזה על ה"בימר". וזה סימן שהוא באמת היה עייף מאד.

ברזלים מעופפים שעושים בום, רובר חוזר מהמתים:

http://lulisml.wordpress.com/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי חברים,

עשיתם קצת סלט מהבריסטולים.

הדגם המשתפץ הוא מראשוני הבריסטולים, צאצא ישר של ב.מ.וו 327 של לפני מלחמת העולם השנייה(לכל מי שתהה לגבי הזהות בגריל).

הבריסטול מפ"ת הוא דגם נדיר בשם 406, ממנו יוצרו 292 יחידות בלבד!

שני הבריסטולים אינם עשויים מפיברגלס. מכונית הפיברגלס שייכת לבעל הבריסטול מפ"ת ונקראת מאטרה-ג'ט; מכונית ספורט צרפתית בעלת מנוע מרכזי ועיצוב מוזר משנות הששים. זהו אותו מפעל מאטרה שייצר בהמשך את המאטרה סימקה/באגרה/מורנה בעלות המנוע המרכזי והיכולת להוביל שני נוסעים לצד הנהג.

אין ספק שלאיש הזה, אשר השתמש בסיטרואן SM כרכבו היומיומי, יש טעם מיוחד מאד במכוניות.

עם רגל בחוץ... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הצהוב, לא קומנדקאר, ולא סטפקאר,

אלא m37 שנות החמישים. מישום מה זכה בצה"ל לכינוי "פטרוצ'לי"

אריה

יש לכם מושג אם לM37 הצהוב יש רשיונות ? אולי ירצה למכור?

יש לי כזה שאני משפץ עם חבר, אבל בלי רשיונות.

Jeep CJ7 Laredo 1982

Suzuki GSXR750 1987

Yamaha Vmax1200 1986

Harley Davidson Sportster XLH 1200 1989

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להשלים ולחדד את דברי אריה,

קומנד-קאר, בתרגום חופשי רכב פיקוד. אני מצרף תצלום של פטון על אחד שכזה, כבר 4 כוכבים...

סטאף-קאר, רכב "תנאי שרות" לקצינים בכירים, כמו רכב "לבן" אצלנו בצבא. גם כאן תצלום של הרכב שלו, מתוצרת קדילאק, שבו נהרג פטון בתאונת דרכים.

לקצינים בכירים היו גם וגם והשימוש שלהם בהתאם לצורך.

פטון wc56_700_04.jpg

6866772445_8fe6578206_o.jpg

תורת היחסות, מיוחסת לאלברט איינשטיין. ההסבר, שלי!

לפני שאתה עונה "חרא" לשאלה, מה שלומך, חשוב רגע מה זה "חרא", בשביל בן אדם שסובל מעצירות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים יקרים.

פשוט מדהים!!

תודה על התמונות, על ההסברים וההשלמות של החברים, אודות ה"מציאות" שבדרכים.

המשיכו בעשייה הברוכה!!

נחום

I am a strong believer in luck and I find the harder I work the more I have of it... Benjamin Franklin

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2535 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...