Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה עם הסעה של עבודה. לא מדווחת, מה עושים?

שימו לב! השרשור הזה בן 4852 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב לכל חברי הפורום.

אני עובד בחברה כלשהיא כעובד קבלן. עובד הקבלן מעסיק אדם שמארגן את ההסעות שלנו.

האיש שמארגן את ההסעות עושה די שוק מכל העסק וכל חודש מביא נהג אחר ורכב אחר ומסיע אותנו.

לפני כחודשיים הגיע נהג חדש, ואיתו עשינו תאונה בצומת להבים (באיזור באר שבע).

באמצע עמידה באור אדום בצומת, נכנסה בנו ניידת משטרה מאחור (הם היו בפעילות פלילית).

על מנת לדווח לביטוח לאומי על תאונת עבודה ולדרוש את הפיצויים הכספיים המגיעים לי (על ימי מחלה

של תאונת עבודה בערך שבועיים שלא עבדתי) אני צריך את הדוח המשטרתי על התאונה עצמה.

אנחנו העובדים פנינו למיון בעזרת עצמנו (כ5 עובדים) ולא פונינו באמבולנס או משהו כזה.

כנראה שהנהג לא דיווח על התאונה, ולא נמצא דוח תאונה בשום מקום, לא במשטרת התנועה במרחב הנגב,

ולא במשטרה הכחולה. בשביל לסיים את הדיווח של התאונה לביטוח לאומי עליי להשיג את דוח התאונה

שבעצם אינו קיים כיוון שהנהג (שהוא לא בעל הרכב, אלא יש בעל רכב אחר) לא דיווח על התאונה לשום גורם משטרתי.

האם אני יכול לתבוע את הביטוח של בעל הרכב? ואיך עושים את זה?

(דיברתי עם בעל הרכב שמסרב לתת לי פרטים על האירוע, ומסרב לתת לי את הפרטים של הנהג שלו

שנהג באותו יום ברכב. הוא אמר שהוא דיווח למשטרה במשך כל השבוע כשדיברתי איתו, אבל כשהיום התקשר

אליו אחד השוטרים כשהייתי בתחנת המשטרה, הוא אמר שהוא לא דיווח על התאונה.).

תודה מראש לעוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאונת דרכים אשר קורת בדרך אל העבודה או בדרך מהעבודה הביתה נחשבת כתאונת עבודה.

מכיון שאין לך את פרטי הנהג יקשה עליך להוכיח שהתאונה קרתה בדרך הביתה. אך מכיון שבכל זאת ידוע מתי יצאת ממקום עבודתך וידוע גם מתי הגעת למיון לצורך הבדיקה ניתן מחישוב הזמנים להוכיח שהכן נפגעת בדרך הביתה.

בתנאים מסוימים ניתן לתבוע חוץ מאשר את ביטוח לאומי בגין תאונת העבודה גם את חברת הביטוח של הרכב בגין תאונת דרכים, לגבי זה כדי להתייעץ עם עורך דין מה גם שכאן אין לך בכלל הוכחה שקרתה תאונה שכזאת.

כאשר הגעת למיון, האם שילמת?

מן הסתם כדי לא לשלם או כדי לקבל החזרים מקופת החולים שלך הצהרת על תאונת דרכים או עבודה, האם כך נהגת? האם יש לך מסמך כל שהוא מהבית חולים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאונת דרכים אשר קורת בדרך אל העבודה או בדרך מהעבודה הביתה נחשבת כתאונת עבודה.

מכיון שאין לך את פרטי הנהג יקשה עליך להוכיח שהתאונה קרתה בדרך הביתה. אך מכיון שבכל זאת ידוע מתי יצאת ממקום עבודתך וידוע גם מתי הגעת למיון לצורך הבדיקה ניתן מחישוב הזמנים להוכיח שהכן נפגעת בדרך הביתה.

בתנאים מסוימים ניתן לתבוע חוץ מאשר את ביטוח לאומי בגין תאונת העבודה גם את חברת הביטוח של הרכב בגין תאונת דרכים, לגבי זה כדי להתייעץ עם עורך דין מה גם שכאן אין לך בכלל הוכחה שקרתה תאונה שכזאת.

כאשר הגעת למיון, האם שילמת?

מן הסתם כדי לא לשלם או כדי לקבל החזרים מקופת החולים שלך הצהרת על תאונת דרכים או עבודה, האם כך נהגת? האם יש לך מסמך כל שהוא מהבית חולים?

ודאי. מסמך מבית החולים יש לי. טיפול שכלל צילומים ודעת מומחה אורטופדיה.

איתי ברכב היו עוד 8 אנשים ו5 מהם היו איתי במיון, כך שלהוכיח זו לא בעיה.

בנוסף יש לי תעודה ראשונית לנפגע מקופת החולים ומהעבודה על הכרה בימי החופש וכהנה וכהנה.

על מנת לתבוע את ביטוח לאומי אני חייב את דוח המשטרה המעיד על התאונה עצמה.

ומאחר שאין דוח שכזה, לא אוכל להוכיח את העניין לביטוח לאומי (האם יש דרך אחרת?).

ולכן אני מעוניין לתבוע את הביטוח של בעל הרכב, שהוא בעצמו לא העיד ולא פנה למשטרה,

ובנוסף שיקר לי שכן פנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שיש הבדל בין הפיצוי על ימי מחלה לבין הפיצוי על תאונת עבודה. הפיצוי על תאונת עבודה הוא בשווי מלא של יום העבודה, הפיצוי ניתן החל מהיום הראשון, לא יורדים לך ימי מחלה צבורים ועוד.

דבר ראשון תגיש תביעה בביטוח לאומי לגבי תאונת העובדה, זאת זכותך לקבל פיצוי על אובדן ימי העבודה, על סמך החתמת הכרטיס ביציאה מהעבודה וזמן הגעתך למיון יהיה ניתן להוכיח שנפגעת בדרך הביתה. זה שזה קרה בתאונת דרכים לא מונע מזה להיחשב כתאונת עבודה.

לגבי זכותך לתבוע גם את חברת הביטוח של הנהגים תצטרך כאמור להיוועץ עם עו"ד במיוחד שאף אחד מהנהגים לא פנה (באופן מפתיע) לחברת ביטוח שלו.

דרך אגב

יש מקרים שבהם כדאי לתבוע בתור תאונת דרכים ויש מקרים שבהם כדאי לתבוע יותר בתור תאונת עבודה, השאלה היא אם אתה מחפש כסף או צדק, במקרה כזה לבטח כדאי לך להיוועץ עם עו"ד.

(כמאמר חכמים מני שכתבו, אין בכל האמור לעיל להביא המלצה לנהוג בדרך כזאת או אחרת, ותבחן היטב כל דבר לפני ביצוע)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נעשה כאן קצת סלט בתשובות ויש קצת אי דיוקים.

אתה נפגעת בתאונה שהיא גם תאונת דרכים וגם תאונת עבודה.

אתה זכאי לקבל גם גמלאות מהמוסד לביטוח לאומי כנפגע בעבודה וגם פיצוי מחברת הביטוח של הרכב בו נסעת ונפגעת מכוח היותך נפגע תאונת דרכים.

ייתכן ולרכב שבו נסעת ונפגעת אין ביטוח ומכאן הקשיים שמערים בפנייך קבלן ההסעות. כוונתי היא שפוליסת ביטוח החובה הרגילה אינה מכסה הסעת נוסעים בשכר !!!

אולם מבחינתך כנוסע שנפגע בתאונת דרכים אין פגיעה בזכויותיך מפני שבכזה מקרה, כשאין ביטוח, עדיין תקבל פיצוי מ"קרנית" גוף שהוקם על ידי המדינה כדי לפצות נפגעי תאונות דרכים שאין להם ביטוח אותו הם יכולים לתבוע.

בכל מקרה ממליץ לך להתייעץ עם עורך דין הן לגבי ההליכים מול המוסד לביטוח לאומי כנפגע בעבודה והן לגבי ההליכים לקבלת הפיצוי כנפגע תאונת דרכים.

הערה חשובה: קח בחשבון שאין "כפל פיצוי" בעת חישוב הפיצוי שמגיע לך כנפגע תאונת דרכים, יקזזו מהפיצוי את מה שקיבלת מהמוסד לביטוח לאומי כנפגע בעבודה - הקיזוז הזה יתבצע בכל מקרה גם אם בפועל לא פנית למוסד לביטוח לאומי ולא מימשת את זכויותיך כנפגע בעבודה.

נ.ב.

לגבי "אישור המשטרה" והדיווח על התאונה למשטרה. אם הוגשה תלונה למשטרה ואם הייתה מעורבת ניידת בתאונה אז בסופו של דבר המשטרה תמלא את תפקידה ותזמן לחקירה את בעל הרכב ותגבה ממנו את פרטי הנהג ופרטי הביטוח של הרכב. אם כי קח בחשבון שזה עלול להימשך זמן מה תלוי בעומס העבודה שיש באגף התנועה של המשטרה באיזור התאונה. זה גם יכול לקחת חודש ויותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שיש הבדל בין הפיצוי על ימי מחלה לבין הפיצוי על תאונת עבודה. הפיצוי על תאונת עבודה הוא בשווי מלא של יום העבודה, הפיצוי ניתן החל מהיום הראשון, לא יורדים לך ימי מחלה צבורים ועוד.

לא מדוייק, הפיצוי עבור ימי מחלה של נפגע בעבודה אינו בשווי מלא של יום עבודה אלא הינו בשיעור 75% בלבד ממוצע השכר היומי ברוטו בריבעון (שלושה חודשים) שקדם לתאונה והוא אכן משולם מהיום הראשון ולא על חשבון ימי מחלה "רגילים" וצבורים

דבר ראשון תגיש תביעה בביטוח לאומי לגבי תאונת העובדה, זאת זכותך לקבל פיצוי על אובדן ימי העבודה, על סמך החתמת הכרטיס ביציאה מהעבודה וזמן הגעתך למיון יהיה ניתן להוכיח שנפגעת בדרך הביתה. זה שזה קרה בתאונת דרכים לא מונע מזה להיחשב כתאונת עבודה.

לגבי זכותך לתבוע גם את חברת הביטוח של הנהגים תצטרך כאמור להיוועץ עם עו"ד במיוחד שאף אחד מהנהגים לא פנה (באופן מפתיע) לחברת ביטוח שלו.

דרך אגב

יש מקרים שבהם כדאי לתבוע בתור תאונת דרכים ויש מקרים שבהם כדאי לתבוע יותר בתור תאונת עבודה, השאלה היא אם אתה מחפש כסף או צדק, במקרה כזה לבטח כדאי לך להיוועץ עם עו"ד.

אין אפשרות לתבוע כך או כך, תמיד תובעים גם וגם. מפני שכפי שהסברתי קודם לכן אם תבחר לא לממש זכויות כנפגע בעבודה מול המוסד לביטוח לאומי ולתבוע רק כנפגע תאונת דרכים עדיין יופחתו גמלאות המוסד לביטוח לאומי שיכולת לקבל מהפיצוי שאתה זכאי לקבל מחברת הביטוח כנפגע תאונת דרכים. או הפוך, אם תבחר רק לממש זכויותייך מול המוסד לביטוח לאומי כנפגע בעבודה ולא לתבוע את חברת הביטוח כנפגע תאונת דרכים, פשוט תפסיד את הפיצוי הנוסף שאתה עשוי לקבל מעבר למה שכבר קיבלת מהמוסד לביטוח לאומי. לכן, תמיד גם וגם !!

(כמאמר חכמים מני שכתבו, אין בכל האמור לעיל להביא המלצה לנהוג בדרך כזאת או אחרת, ותבחן היטב כל דבר לפני ביצוע)

הערות שלי בכחול ולכך התכוונתי כשאמרתי אי דיוקים בתשובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נעשה כאן קצת סלט בתשובות ויש קצת אי דיוקים.

אתה נפגעת בתאונה שהיא גם תאונת דרכים וגם תאונת עבודה.

אתה זכאי לקבל גם גמלאות מהמוסד לביטוח לאומי כנפגע בעבודה וגם פיצוי מחברת הביטוח של הרכב בו נסעת ונפגעת מכוח היותך נפגע תאונת דרכים.

ייתכן ולרכב שבו נסעת ונפגעת אין ביטוח ומכאן הקשיים שמערים בפנייך קבלן ההסעות. כוונתי היא שפוליסת ביטוח החובה הרגילה אינה מכסה הסעת נוסעים בשכר !!!

אולם מבחינתך כנוסע שנפגע בתאונת דרכים אין פגיעה בזכויותיך מפני שבכזה מקרה, כשאין ביטוח, עדיין תקבל פיצוי מ"קרנית" גוף שהוקם על ידי המדינה כדי לפצות נפגעי תאונות דרכים שאין להם ביטוח אותו הם יכולים לתבוע.

בכל מקרה ממליץ לך להתייעץ עם עורך דין הן לגבי ההליכים מול המוסד לביטוח לאומי כנפגע בעבודה והן לגבי ההליכים לקבלת הפיצוי כנפגע תאונת דרכים.

הערה חשובה: קח בחשבון שאין "כפל פיצוי" בעת חישוב הפיצוי שמגיע לך כנפגע תאונת דרכים, יקזזו מהפיצוי את מה שקיבלת מהמוסד לביטוח לאומי כנפגע בעבודה - הקיזוז הזה יתבצע בכל מקרה גם אם בפועל לא פנית למוסד לביטוח לאומי ולא מימשת את זכויותיך כנפגע בעבודה.

נ.ב.

לגבי "אישור המשטרה" והדיווח על התאונה למשטרה. אם הוגשה תלונה למשטרה ואם הייתה מעורבת ניידת בתאונה אז בסופו של דבר המשטרה תמלא את תפקידה ותזמן לחקירה את בעל הרכב ותגבה ממנו את פרטי הנהג ופרטי הביטוח של הרכב. אם כי קח בחשבון שזה עלול להימשך זמן מה תלוי בעומס העבודה שיש באגף התנועה של המשטרה באיזור התאונה. זה גם יכול לקחת חודש ויותר.

בוקר טוב מר מרבאום.

כשהגעתי למחלקת התנועה במרחב נגב, דיברה איתי אחראית התחנה אם אינני טועה, ואמרה שעד שהנהג שהיה מעורב

בתאונה לא יגיע להעיד, הם אינם יכולים לפתוח תיק דיווח על התאונה. מבחינתם לא היה ולא נברא.

משם הגעתי לתחנת המשטרה של באר שבע על מנת לברר אולי מדובר באירוע פלילי והתאונה נרשמה בתור אירוע בטיחותי,

וגם שם נתקלתי בחוסר מידע, אמרו לי לפנות לתחנת המשטרה של רהט (שהיא האחראית הפיזית על האיזור הנ"ל).

בכל זאת דיווח תנועה על תאונה שכזו, אין. ולכן לא אוכל להגיש אותו לביטוח לאומי, האם אוכל להוכיח אחרת ?

מה הטענה שלי? אילו פיצויים אני יכול לקבל גם מביטוח לאומי? ואילו מהביטוח של הרכב? (קיבלתי 16 ימי מחלה)

שמתוכם בעצם הייתי אמור לעבוד 5 ימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך ב"מר מרבאום" דיי ב"שלמה".

איני יודע מי זו אותה שוטרת שענתה לך שאינך יכול לדווח על תאונה כל זמן שהנהג אינו מגיע להעיד - זו פשוט שטות מוחלטת.

תתעקש על כך שאתה רוצה להגיש תלונה בכתב על תאונת דרכים עם נפגעי גוף ותתעקש על קבלת אישור בכתב שהגשת תלונה. מסור למשטרה את כל הפרטים הידועים לך - כמה שיותר פרטים יותר טוב. מחובתה של המשטרה לחקור את התאונה ולאתר את הנהג שהיה מעורב התאונה.

אם המשטרה עדיין תסרב לקבל את תלונתך בקש מהם אישור בכתב שהם מסרבים לקבל את התלונה.

רק כדי להמחיש עד כמה אבסורדית התשובה של אותה שוטרת - נניח ואתה עד לתאונת פגע וברח ומגיע למשטרה לדווח האם גם אז אותה שוטרת תענה שעד שהנהג לא יגיע לעדות אתה לא יכול לדווח ולהגיש תלונה ?? שטויות במיץ.

התשובה לאילו פיצויים מחברת הביטוח ואילו גמלאות מהמוסד לביטוח לאומי אתה זכאי מורכבת ותלוייה במידה רבה בחומרת הפגיעה. צר לי אך במגבלות פורום אינטנטי לא ניתן להרחיב ולהסביר את כל ההיבטים. - שוב ממליץ לך לפנות לעו"ד שמתמחה בתחום ולהתייעץ עימו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך ב"מר מרבאום" דיי ב"שלמה".

איני יודע מי זו אותה שוטרת שענתה לך שאינך יכול לדווח על תאונה כל זמן שהנהג אינו מגיע להעיד - זו פשוט שטות מוחלטת.

תתעקש על כך שאתה רוצה להגיש תלונה בכתב על תאונת דרכים עם נפגעי גוף ותתעקש על קבלת אישור בכתב שהגשת תלונה. מסור למשטרה את כל הפרטים הידועים לך - כמה שיותר פרטים יותר טוב. מחובתה של המשטרה לחקור את התאונה ולאתר את הנהג שהיה מעורב התאונה.

אם המשטרה עדיין תסרב לקבל את תלונתך בקש מהם אישור בכתב שהם מסרבים לקבל את התלונה.

רק כדי להמחיש עד כמה אבסורדית התשובה של אותה שוטרת - נניח ואתה עד לתאונת פגע וברח ומגיע למשטרה לדווח האם גם אז אותה שוטרת תענה שעד שהנהג לא יגיע לעדות אתה לא יכול לדווח ולהגיש תלונה ?? שטויות במיץ.

התשובה לאילו פיצויים מחברת הביטוח ואילו גמלאות מהמוסד לביטוח לאומי אתה זכאי מורכבת ותלוייה במידה רבה בחומרת הפגיעה. צר לי אך במגבלות פורום אינטנטי לא ניתן להרחיב ולהסביר את כל ההיבטים. - שוב ממליץ לך לפנות לעו"ד שמתמחה בתחום ולהתייעץ עימו.

אני אגש שוב למחלקת התנועה ואראה מה אוכל לעשות.

תודה רבה על העזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4852 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...