Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ליסינג 1.6 העדיף: פוקוס, קורולה, פלואנס, סקודה או CW?

wwwuser
שימו לב! השרשור הזה בן 4855 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מסכים שהפוקוס נוחה יותר ומציעה הגה טוב יותר משל היונדאי.

אבל כחבילה היונדאי עדיפה לדעתי משום שהיא מציעה אבזור טוב ומרווח כמו שרק סטיישן יכול לתת, עם מושב אחורי מאוד מרווח וגם תא מטען גדול. המנוע למשל יהווה שיפור עצום לעומת הפוקוס, הוא הרבה יותר זריז והתגובה ללחיצה על הדוושה טובה מאוד.

אני מציע לבדוק גם את הפורטה שכנראה תציע יחידת כוח עדיפה עם מנוע זהה ליונדאי אך עם תיבת 6 הילוכים. אני בחרתי בה לאחרונה כמחליפה ל-I30 האצ'בק שאני מקבל מהעבודה.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוקטביה עולה על כל האחרות בכל הפרמטרים.

די בנסיעת מבחן קצרצרה בשביל להבין שמנועי TSI בעלי המומנט הרחב יחד עם השילוב לגיר DSG עם 7 הילוכים נותן דינמיות וחדוות נהיגה שאין בשום משפחתית ממוצעת.

איכות הגימור מצוינת (מכלולי פולקסווגן כמובן) כולל הגה וידית הילוכים מצופי עור.

מושבים קדמיים ספורטיביים בעלי אחיזה נהדרת (שאת ערכם לומדים להכיר בנסיעות ארוכות).

וכמובן תא המטען הגדול והפרקטי בקטגוריה (דלת חמישית).

לא בכדי הפכה האוקטביה להצלחה אדירה והיבואן וגם חברות הליסינג נמצאים בפיגור של מספר חודשים באספקת המכונית.

אני מציע לך לערוך נסיעת מבחן וגם לקרוא קצת ביקורות ברשת (יש גם ביקורות וידיאו מצוינות).

אני מניח שאתה צודק, אלא שאין אוקטביה בארץ - צריך לחכות עד פסח לכל הפחות!

מה גם, שמבחינת בליעת מהמורות הדרך מבלי לאבד אחיזת כביש (שזה קצץ חשוב - לא?!) פוקוס, - היא אחת המכוניות הטובות ביותר שיש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוקוס עומדת להתחלף ממש עוד מספר חודשים, אם אתה יכול לגרור את הרכב הנוכחי עוד כ5-6 חודשים או למצוא איזשהו פיתרון אחר עד שהחדש יגיע אז זה לדעתי עדיף.

הCW הוא רכב מצויין אבל ביחס לפוקוס מרגיש מצועצע גם מבמינת תא הנוסעים וגם מבחינת הרגשה של הנסיעה ,הפוקוס מרגישה מסיבית ונותנת המון תחושת בטחון ביונדאי אתה מרגיש כמו במכוניות מתנגשות ההגה הוא חשמלי חסר תחושה לחלוטין, היה לי קצת קשה למצוא תנוחת ישיבה נוחה (אבל זה יכול להיות אינדיבידואלי מאוד).

על הצד החיובי היונדאי זריזה יותר מהפוקוס 1.6 ויותר שקטה.

הפוקוס שלי נגמרת בחודש מאי ואני הולך לחכות לחדשה שתגיעה בסביבות יוני בכדי להחליף, כי חוץ מהיודאי למען האמת אין אף רכב שיכול להגיע לרמה של הפוקוס (האוקטביה אצלנו עולה עוד 400 ש"ח בחודש אז היא לא באה בחשבון)

לגבי החלפת הדגם של פוקוס - היא הנותנת. הדגם הנוכחי טוב דיו. לך תדע, אם הדגם החדש מוצלח באותה מידה! אני חושב שמכונית לא צריכה להיות הכי-חדישה - היא צריכה להיות מספיק טובה ומספקת עבור נהג קונקרטי.

יונדאי.

ב-CW לא נהגתי, אך בI30 יצא לי לנהוג לא מעט (כרכב חלופי). אכן, מכונית מצוינת, ויש לי רק מלים טובות לומר עליה. אך כפי שציינו כאן, בהשוואה לפוקוס היא נראית ומרגישה קצת מצועצעת.

אם הייתי רווק בן 25 הייתי לוקח אותה (או פג'ו 308) ללא ספק. אך רכב משפחתי - זה סיפור אחר לגמרי.

ואגב, לפי הנתונים, תא המטען של הסטיישן ק ט ן יותר מזה של הפוקוס!!

אוקטביה.

אכן כולם משבחים אותה - כנראה יש בזה משהו, ואני גם מכבד מאוד את הגינות העם הצ'כי ומוסר העבודה שלו. אלא שאין אותה ולא תהיה בארץ בחודשים הקרובים.

אבל אולי כדאי לי להמתין (בינתיים אפשר לקבל רכב-גישור).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי החלפת הדגם של פוקוס - היא הנותנת. הדגם הנוכחי טוב דיו. לך תדע, אם הדגם החדש מוצלח באותה מידה! אני חושב שמכונית לא צריכה להיות הכי-חדישה - היא צריכה להיות מספיק טובה ומספקת עבור נהג קונקרטי.

יונדאי.

ב-CW לא נהגתי, אך בI30 יצא לי לנהוג לא מעט (כרכב חלופי). אכן, מכונית מצוינת, ויש לי רק מלים טובות לומר עליה. אך כפי שציינו כאן, בהשוואה לפוקוס היא נראית ומרגישה קצת מצועצעת.

אם הייתי רווק בן 25 הייתי לוקח אותה (או פג'ו 308) ללא ספק. אך רכב משפחתי - זה סיפור אחר לגמרי.

ואגב, לפי הנתונים, תא המטען של הסטיישן ק ט ן יותר מזה של הפוקוס!!

אוקטביה.

אכן כולם משבחים אותה - כנראה יש בזה משהו, ואני גם מכבד מאוד את הגינות העם הצ'כי ומוסר העבודה שלו. אלא שאין אותה ולא תהיה בארץ בחודשים הקרובים.

תא המטען הוא 430 ליטר כאשר יש כיסוי שמסתיר את מה שיש בתא המטען, כאשר הכיסוי מורם (או יותר נכון משוך), הנפח גודל בהרבה ותא המטען נהיה גדול מאוד ויעיל, משהו כמו 550 ליטר אם אינני טועה. קיפול המושבים כמובן פותח מקום עצום לחלוטין למטען.

אם אתה משבח את האוקטביה, מה רע ביונדאי? גם היא מיוצרת בצ'כיה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[

אוקטביה.

לשיקולך כמובן.

אני סבור שמאחר ורכב ליסיניג זאת "חתונה" ל-3 שנים (לפחות) שווה לחכות עוד 3 חודשים ולקבל איכות וחווית נהיגה אחרת, אבל זו דעתי האישית, כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[

אוקטביה.

לשיקולך כמובן.

אני סבור שמאחר ורכב ליסיניג זאת "חתונה" ל-3 שנים (לפחות) שווה לחכות עוד 3 חודשים ולקבל איכות וחווית נהיגה אחרת, אבל זו דעתי האישית, כמובן.

חווית נהיגה אחרת ?

קצת פרופורציות לא יזיק, הרכב לא מרווח במיוחד , לא נוח במיוחד והמנוע הקטן עם הגיר לא בדיוק עובדים בתיאום ברכב הנ"ל.

השהיית טורבו מורגשת ממצב עמידה ועד לתאוצה משביעת רצון , כיבוי מנוע גם לאחר עידכון תוכנה ועוד תלונות מבעלי הרכבים אצלנו בחברה.

בבדיקת תצרוכת דלק האוקטביה חסכונית בכ 0.5 ליטר לק"מ מול הפורטה, משמע לא עד כדי כך נורא.

לדעתי הפכו את הרכב למין רכב בקבוצה משלו, לטעמי לא כך הדבר , האוקטביה כמכלול הינה רכב טוב, אך הרכב מיושן והמרווח הפנימי מעיד על כך , ויותר משלושה ילדים עד גיל 10 מאחור יגרום לצפיפות לא נעימה מאחור.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4855 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...