Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ ברכישת דייהטסו שרייד 97 בעקבות תוצאות בדיקה

hs13
שימו לב! השרשור הזה בן 5000 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכם,

אני סטודנטית שמחפשת רכב ראשון והיום לקחתי רכב לבדיקה במכון ואין לי מושג אם הליקויים שמצאו הם חמורים או שזה בגדר הסביר לרכב מהשנים האלה. אני די אבודה בתחום ואני ממש ממש אשמח אם תוכלו לעזור לי!

מדובר בדייהטסו שרייד, שנת 97, נפח 1500 אוטומטית, 145,000 ק"מ. כלפי חוץ ופנים היא נראית שמורה ובמצב יחסית טוב לרכב מהשנה הזאת.

לקחתי אותה לבדיקה בדינמומטר וזה מה שיצא:

1. מנוע, מערכת קירור, מערכת דלק והצתה - בלאי פנימי במנוע, נזילות שמן, רעש מערכת תזמון ושסתומים, ויברציה במנוע, תושבות מנוע, קורוזיה בבלוק מנוע וסימנים לנזילת מים, שריפת שמן, קורוזיה ונזילות מים בצינורות ואביזרים במערכת הקירור, משאבת מים פגומה, חוסר יתר מים, לתקן ולנקות מערכת קירור, תפקוד מערכת דלק והצתה לקוי.

2. סרן קדמי ומערכת היגוי - נקישה בהגה, תיקון וכיוון ציר קדמי ואחורי.

3. שילדת רכב ליקויים בעלי משמעות נמוכה - מעיכות ולחיצות בפח ובגג, פגמים ושריטות בצבע ופגושים, צבע פגום והבדלי צבעים.

4. ליקויים בעלי משמעות שולית - שמשת צד הוחלפה, מנגונני שמשות אינם תקיניםץ

5. מערכת בלמים - לפרק גלגלים לבדוק

6. צמיגים - בלאי צמיגים שחוקים ויבשים.

7. העברת כוח - נזילות שמן מתיבת הילוכים, שילוב והחלפת הילוכים לקוייה + השהייה ונקישה, בלאי דיסקיות בגיר, תושבות גיר פגומות, חופש ציריות, רעש מיסבי גלגלים.

המחירון שלה הוא 14,800 ולאחר הבדיקה המוכר הסכים להוריד במחיר ל- 12,000 ש"ח.

השאלה שלי היא האם הליקויים האלו חמורים? האם שווה לקנות את הרכב במחיר הזה ולקחת לתקן? האם אלו ליקויים שתיקון רגיל יפתור או שצפוי לי כאב ראש מהרכב הזה?

שוב, אני לא מבינה בזה הרבה וכל מידע שלכם יכול ממש לעזור לי! תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו כל תוצאה של מכון בדיקה, ברוב כסת"ח ומאוד קשה להבדיל בין הכסת"ח לבין מה שבאמת מחייב בדיקה ייסודית ותיקון במידת הצורך.

מבחינה מכנית אני מאמין שניתן למצוא רכבים קצת יותר שמורים, אבל שוב, אף אחד לא מצפה שדו"ח בדיקה של מכון לרכב בן 13 תהיה נקייה מכל ריג'קטים. כן אמורים להטריד אותך סימני הקורוזייה ונזילות המים, כמו גם חלודה במערכת הקירור. המנועים של דייהטסו ידועים ברגישותם הרבה להזנחת מערכת הקירור ושימוש במי ברז או נוזל קירור לא איכותי או חוסר החלפתו בזמן.

סעיפים 2 ו 6 רומזים לך על החלפת צמיגים וכיוון פרונט, יכול להסתכם ב 2000 שקלים. אם יש בעייה נוספת ("נקישה" כהגדרתם) התיקון עלול להיות לא זול.

לגבי סעיף 7, הרוב כסת"ח רגיל אבל כן צריך לבדוק האם באמת קיימת נזילה והחופשים המתוארים. סביר להניח כי ניתן לחיות עם זה, אבל בהחלט רצוי לטפל בהקדם.

בשורה התחתונה הרכב הזה מצריך השקעה שלא מסתכמת ב 2,800 ש"ח. נסי להוריד 1,000 לפחות ולהכניס את הרכב ליישור קו רציני שיחסוך לך הרבה כסף בעתיד.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר תודה רבה על התשובה :)

האם לדעתך יכולים להגיד לי להחליף מנוע כשאני אגיע לתקן את הליקויים? וכמה יכולים לעלות תיקונים של ישור קו לדעתך?

אני לא יודעת אם להמשיך לחפש רכב שיהיה אולי במצב יותר טוב או להסתפק בזה ולקוות לטוב...

שוב תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה להחליף מנוע? לא ציינת מה ההספק שנמדד כמו גם האם בוצעה בדיקת קומפרסיה (לחץ) במנוע ומה היו תוצאותיה.

אני מציע לגשת עם הרכב למוסך מתמחה בדייהטסו ולשמוע מה יש להם לומר כולל הצעת מחיר, ככה יהיה לך גם יותר קל להתמקח עם המוכר.

לגבי המשך חיפוש רכב, כמובן שאפשר להמשיך ולחפש רכב עם נתונים קצת יותר טובים, השאלה אם יש לך כוח ורצון.

בלי בדיקה קצת יותר יסודית אי אפשר לדעת מה המצב של הרכב הספציפי הזה, יכול להיות שהוא בסדר גמור ויכול להיות שאת נכנסת להרפתקה.

לאור מה שכתבת עד כה ומאחר והשרייד על שלל גרסאותיה (הסדאן וההאצ'בק) היא לא רכב נדיר במחוזותינו הייתי מייעץ לך לעבור הלאה. אני בטוח שאפשר למצוא אחת קצת יותר שמורה ומטופלת בלי יותר מדי מילים מפחידות בדו"ח הבדיקה.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על העזרה.

לגבי המנוע פשוט תהיתי אם משהו ממה שכתוב פירושו שהמנוע הולך לקרוס בקרוב... אגב, במכון לא נתנו לי דף לגבי הספק המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לכל הכסת"חים הרגילים של הבדיקה, אותי מדאיג הנושא של משאבת מים פגומה וחסר מים שהם חלק הכרחי ממערך הקירור של המנוע ותפקוד לקוי שלהם בהחלט יכול להוביל להתחממות המנוע ולדרדור משמעותי במצבו

הבוחן לא דיבר בעל-פה על התחממות יתר של המנוע?

תנסי להשיג את הבוחן רכב במכון הבדיקה ולשאול אותו לגבי סימנים של התחממות מנוע בבדיקה/ כדאי מאוד לעשות סיבוב עם האוטו ולראות האם מד חום המנוע מעיד על חום יתר.

אם בעלי הרכב נוסעים עם מנוע שמתחמם מהר, לא רחוק המצב שבו תצטרכי לשפץ ראש מנוע...

זה בכל מקרה מנסיוני האישי ודברים שקרו לי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבוחן לא דיבר על התחממות וגם הבעלים של הרכב העידו שהם נוסעים איתו ואין בעיות.

אם אני לוקחת את הרכב לתיקון אחרי הקנייה ומתקנת את המערכת קירור זה יפתור את הבעיה? יש לך מושג כמה זה אמור לעלות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להגיד לך כמה עלה לי בעבר לעשות תיקונים מסויימים במערכת הקירור בתקווה שזה יהווה אומדן בשבילך

משאבת מים+2 צינורות מים = 900 ש"ח (עבודה+חלפים+מע"מ)

רדיאטור= 1000 ש"ח (עבודה+חלפים+מע"מ)

אצלי זה היה בסקודה פליסיה 1300 סמ"ק במוסך רגיל, לא מורשה סקודה...

כשקונים רכב מיד שניה נהוג להשאיר בצד כ 4,000-6,000 ש"ח בכל מקרה ל "יישור קו" לאחר קניה אז אם סך התיקונים שלך מסתכמים בכך ואת מורידה את המוכר במקסימום האפשרי, לדעתי תוכלי להנות מרכב טוב שישמש אותך יפה.

על פניו נראה שמעבר לכסת"חים הרגילים של מכוני הבדיקה הרכב במצב "סביר" לשנתו ולק"מ שלו-תמיד אפשר למצוא אקזמפלר יותר טוב אם מחפשים ויש זמן, רק לקחת בחשבון שמשלמים על עוד בדיקות כ-500 ש"ח כל פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר נוסף, זה שהמוכר אמר שהם נוסעים איתו "בלי בעיות" לא אמור להרשים אותך....עדיף לעשות בעצמך (מישהו מטעמך) נסיעת מבחן ולראות מה קורה בנסיעה עצמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה רונן,

עשיתי על הרכב נסיעה והוא הרגיש בסדר, לא ראיתי שיש בעיות. אני חושבת שאני אקח את הרכב למוסך כדי לקבל הערכה של כמה יעלה לעשות את כל התיקונים ואז אחליט אם לקנות אותו או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5000 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...