Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מספר שאלות לגבי הונדה שפיץ 1990 (סוויק דור 1)

A900
שימו לב! השרשור הזה בן 5000 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום!

רכשתי הונדה סוויק דור 1 או הונדה שפיץ (תקראו לזה איך שתרצו)

הרכב מודל 90 ותוצרת ארצות הברית!!.

1. איך זה יכול להיות שרכב הזה מגיע ללא חלונות חשמל בכלל? גם לא מקדימה!! בכל ההונדות האלה יש 4 חלנות חשמל!!! וגם בכלל בכל רכב משפחתי משנת 90 יש כבר לפחות 2 חלונות חשמל!

2. במפרט של לוח יד 2 רשום שהרכב מגיע עם 4 חלונות חשמל+2 כריות אוויר?!

http://pricelist.yad2.co.il/cardetails_n.php?SubModelID=21838&Year=1990

3. האם כל דגמים אלה מיוצרים בארה"ב? ומה ההבדל בין רכב שמיוצר ביפן לרכב תוצרת ארה"ב?

4. מישהו יודע בערך מה הצריכה שלה? רכב 1600 אוטומט

ברשותי אלפא 147 1.6 2002

לפני FIAT 131 1982 (נמכרה לצערי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לידיעתך: זוהי ההונדה סיוויק MK1

1709768159_7bbd66ac27_o.jpg

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדגם הזה מודל 1990 הוא דור 4 של סיוויק והדור שנמכר היום הוא דור 8. (אם סופרים גם מתיחות פנים, אז הוא דור 10 )

לגבי שאלה 1 - כנראה שיש לך את גירסת האיבזור הפשוטה. אני זוכר שהיו גירסאות DX, EX וכו', מאובזרות יותר או פחות. נדמה לי שהיה גם דגם מוזל עם מנוע 1500 ולא 1600.(או שזה היה כבר בדור הבא של סיוויק?)

באותם שנים ממש ממש לא בכל מכונית משפחתית היו חלונות חשמל, אז זה היה עדיין סוג של איבזור יוקרה. רק אחרי שהגיעה מיצובישי לנסר בשנת 1989 (מיצובישי ויש בה הכל) זה הפך להיות סטנדרט מקובל. ועדיין רק בגירסאות היקרות, עד איזור אמצע שנות ה 90.

2. המפרטים של האתר יד 2 מלאים באי דיוקים וטעיות. בשנת 1990 לא היו כריות אוויר אפילו ליצרנים כמו מרצדס וBMW.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדגם הזה מודל 1990 הוא דור 4 של סיוויק והדור שנמכר היום הוא דור 8. (אם סופרים גם מתיחות פנים, אז הוא דור 10 )

לגבי שאלה 1 - כנראה שיש לך את גירסת האיבזור הפשוטה. אני זוכר שהיו גירסאות DX, EX וכו', מאובזרות יותר או פחות. נדמה לי שהיה גם דגם מוזל עם מנוע 1500 ולא 1600.(או שזה היה כבר בדור הבא של סיוויק?)

באותם שנים ממש ממש לא בכל מכונית משפחתית היו חלונות חשמל, אז זה היה עדיין סוג של איבזור יוקרה. רק אחרי שהגיעה מיצובישי לנסר בשנת 1989 (מיצובישי ויש בה הכל) זה הפך להיות סטנדרט מקובל. ועדיין רק בגירסאות היקרות, עד איזור אמצע שנות ה 90.

2. המפרטים של האתר יד 2 מלאים באי דיוקים וטעיות. בשנת 1990 לא היו כריות אוויר אפילו ליצרנים כמו מרצדס וBMW.

אני מתכוון סיוויק דור 1 בארץ! ןלגבי החלונות למיטב ידעתי הגיע בשנה הזאת רק דגם אחת! (תקנו אותי עם אני טועה) ודגם שלי הוא 1600.

ןרוב המשפחיות הגיעו בשנה הזאת עם 2 חלונות חשמל לפחות (לי יש פיאט 82 עם 2 חלונות חשמל מקוריים) וחוץ הונדה נחשב לרכב יחסית יוקרתי לא? בטח שיותר לנסר או אפלאוז

ברשותי אלפא 147 1.6 2002

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

היא הגיעה בייבוא רגיל (06 בלוחית רישוי)?

כי יצא לי להיתקל ברכבים שהגיעו בייבוא אישי בגרסאות פשוטות ביחס למה שנמכר בארץ.

אגב בוקי, דווקא יש בארץ מרצדסים משנות ה-80 המאוחרות שיש בהן כרית אוויר.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ןרוב המשפחיות הגיעו בשנה הזאת עם 2 חלונות חשמל לפחות (לי יש פיאט 82 עם 2 חלונות חשמל מקוריים) וחוץ הונדה נחשב לרכב יחסית יוקרתי לא? בטח שיותר לנסר או אפלאוז

תתחדש על הרכישה.

בשנה הזאת (וגם היום) רוב המכניות הגיעו במספר רמות איבזור, כאשר בגירסה הבסיסית לרוב לא היה אפילו הגה כוח ומזגן, שלא לדבר על חלונות חשמל.

סיוויק אכן מוצבה כרכב יוקרתי יותר, ובגלל זה היבואן לא הביא גירסאות מנוע חלשות יותר(1.3,1.4) עם קרבורטור, אלא רק את הדגם החזק.

אבל עדיין היו שתי רמות איבזור.

אגב בוקי, דווקא יש בארץ מרצדסים משנות ה-80 המאוחרות שיש בהן כרית אוויר

או.קי, אולי זה רק בדגמים היקרים והמפוארים באמת, הזמנה מיוחדת וכו' .

בשום מכונית משפחתית לא היתה כרית אוויר ב 1990.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד תודה שאין חלונות חשמל - ברכב ישן זה אומר שפחות דברים מועדים להתקלקל.

לגבי כריות אוויר במרצדס - מרגע שיצא לאוויר W124 בשנת 1985 הוא צוייד בכרית אוויר כמעט בכל הדגמים. רוב המכוניות הנ"ל בארץ מצויידות בכרית אוויר.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנתונים הללו, הסיוויק הייתה נחשבת, יחסית למאובזרת בקטגוריה שלה, ולפעמים גם קטגוריה אחת מעל.

ככל הנראה הדגם שיש לך הינו דגם ה-DX.

ולכן יש לך חלונות ידניים.

דגם ה-EX של הסיוויק 90-91 (הדור הרביעי של הסיוויק והדגם הראשון של סיוויק שיובא לארץ ביבוא סדיר) מגיע עם 4 חלונות חשמל,נעילה מרכזית, לחצן נעילה דלתות בדלת הנהג, מראות חשמליות, חלונות הרכב מגיעים בגוון מעט כהה מה DX, טמבונים בצבע הרכב, טסות מהודרות (לעומת ג'אנט ברזל בסיסי ב-DX) אני חושב שגם מגיני הבוץ היו מגיעים בדגם ה-EX בלבד.

דגמי ה-DX של הסיוויק 90-91 שיובאו לארץ הינם נפח 1600 בניגוד לשנים המאוחרים יותר שיובאו 1500.

בשנתון הדגם 90-91 לא היה כריות אוויר ב-CIVIC, ולכן יד 2 אינו מדוייק.

ניתן להגיע לתצרוכת מאוד נעה בנסיעה עדינה עם הרכב.

תצרוכת של בין 1:11 ועד 1:13 ואולי מעט יותר. כמובן ברכב שמאוד שמור מטופל ומתוחזק.(נתוני היצרן היו 1:16 בתיבה הידנית אך ידוע שזה לא תמיד מדויק.

המהירות המומלצת ברכב לזה לנסיעה חסכונית הינו 90 קמ"ש, וכך תוכל להגיע לתצרוכות דלק נאות, בשילוב עם נהיגה עדינה ומתונה

ההונדה הזו אומנם היא ישנה אך במידה והיא מתוחזקת ומטופלת כהלכה, גם הרכב יחזיק זמן , והרבה, וגם עלויות האחזקה וצרכת הדלק יהיו נמוכות.

נכון הרכב כרגע כ-20 שנה על הכביש, ויש קצת יותר צוריך להשקיע בישור קו, אך איש איש באמונתו, יש שיגוד לקנות כבר רכב חדש.

אני 12 שנה עם שלי ומבסוט . ישנם סימני זיקנה שבזמן הקרוב אט אט יטופלו.

- BLUE HONDA CIVIC EX EF (ED4) D16Y8 1991

- BLUE HONDA CIVIC ES FD 2008

- Black HONDA CIVIC HATCH 5DR 2006 manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנתונים הללו, הסיוויק הייתה נחשבת, יחסית למאובזרת בקטגוריה שלה, ולפעמים גם קטגוריה אחת מעל.

ככל הנראה הדגם שיש לך הינו דגם ה-DX.

ולכן יש לך חלונות ידניים.

דגם ה-EX של הסיוויק 90-91 (הדור הרביעי של הסיוויק והדגם הראשון של סיוויק שיובא לארץ ביבוא סדיר) מגיע עם 4 חלונות חשמל,נעילה מרכזית, לחצן נעילה דלתות בדלת הנהג, מראות חשמליות, חלונות הרכב מגיעים בגוון מעט כהה מה DX, טמבונים בצבע הרכב, טסות מהודרות (לעומת ג'אנט ברזל בסיסי ב-DX) אני חושב שגם מגיני הבוץ היו מגיעים בדגם ה-EX בלבד.

דגמי ה-DX של הסיוויק 90-91 שיובאו לארץ הינם נפח 1600 בניגוד לשנים המאוחרים יותר שיובאו 1500.

בשנתון הדגם 90-91 לא היה כריות אוויר ב-CIVIC, ולכן יד 2 אינו מדוייק.

ניתן להגיע לתצרוכת מאוד נעה בנסיעה עדינה עם הרכב.

תצרוכת של בין 1:11 ועד 1:13 ואולי מעט יותר. כמובן ברכב שמאוד שמור מטופל ומתוחזק.(נתוני היצרן היו 1:16 בתיבה הידנית אך ידוע שזה לא תמיד מדויק.

המהירות המומלצת ברכב לזה לנסיעה חסכונית הינו 90 קמ"ש, וכך תוכל להגיע לתצרוכות דלק נאות, בשילוב עם נהיגה עדינה ומתונה

ההונדה הזו אומנם היא ישנה אך במידה והיא מתוחזקת ומטופלת כהלכה, גם הרכב יחזיק זמן , והרבה, וגם עלויות האחזקה וצרכת הדלק יהיו נמוכות.

נכון הרכב כרגע כ-20 שנה על הכביש, ויש קצת יותר צוריך להשקיע בישור קו, אך איש איש באמונתו, יש שיגוד לקנות כבר רכב חדש.

אני 12 שנה עם שלי ומבסוט . ישנם סימני זיקנה שבזמן הקרוב אט אט יטופלו.

תודה על מידע! הרכב הוא שמור ומטופל! יד 2 ולא היה אצל ילדים מעולם!

ואכן הרכב הוא דגם DX וכראה שהוא הגיע ביבוא אישי (למרות מספר הרישוי מסתיים ב06) אבל הרכב על על הכביש בסוף השנה

ברשותי אלפא 147 1.6 2002

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ferrari test driver מה הונדה סיוויק השפיץ הייתה הדגם הראשון שלה בארץ :\ ?

ולא היה הונדות לפני שנת 90 ? מעניין .

ומה עם הונדות סיוויק קופה 95-96 ? איזה דברים הגיעו אליה? אשמח לדעת אם תענה על זאת .

כי אני רוצה לוודא שיש אצלי הכל שתאמר כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

CIVIC COUPE

אני מקווה שהבנתי נכון את מה שאתה אומר.

ההונדה סיוויק 90-91, זהו הדור הרביעי של ההונדה סיוויק שמיוצר, שיותר נכון השנתון דגם שלה זה ממודל 88-91.

הונדה התחילו ליבא לארץ ביבוא סביר החל משנת 90 את דגמי הסיוויק והאקורד השונים ובמהלך הזמן, עוד רכבים נוספים.(למעשה לפני חודש חברת מאיר, יבואנית הונדה בישראל ציינה 20 שנות יבוא הונדה לארץ

הרכבים שיבאו היו הדור הרביעי של הסיוויק והאקורד.

מכאן מגיע לשאלתך השניה שמן הסתם אם מדובר בדור הרביעי של הסיוויק או האקורד, אכן היו עוד הונדות לפני, בעולם, ובארץ מה שהגיע הגיע ביבוא אישי. ניתן למצוא סיוויק מודל 89 ביבוא אישי, CRX מודל 87 ביבוא אישי, הונדה אקורד קופה מודל 86, ואקורד סדאו מודל 87, ועוד מספר אקזמפלרים מעניינים שנכנסו לארץ ביבוא אישי לפני שהונדה התחילו לבצע יבוא סדיר לארץ, או במהלך השנים.

אתה מתכוון איזה דברים הגיעו בהונדה קופה ?

יד לך את התצורה עם הפנסים הדקים 94-95 או 96- 00 ?רשמת 95-96 שזה שני דגמים שונים,

אם כי לארץ הם הגיעו בתצורה אחת ה-ESI בניגוד להאצ'באק שהגיעה גם DXI וגם ESI.

ישנה קופה אחת או 2 שנוסעות בארץ שהן DXI עם מנוע 1500 שהגיעה ביבוא אישי.

94-95 האבזור שלהם היה חלון גג, 2 חלונות חשמל,מזגן, הגה כוח, נעילה מרכזית שסוגרת את הסאן רוף (אני חשוב שהייתה תוספת שהוסיפו ולא כסטאנדרט), אני לא סגור ואני חושב שגם ABS יש במודל 94/95.

במודל של 96+ אותו הדבר וכמובן ABS

הרכב מתחיל ב 92- ומסתיים ב- 06 ?

זה המספר של הלוחיות של ההונדה ביבוא סדירואם עלתה לקראת סוף שנה תלוי אז היא נחשבת כ-91

איזה חודש היא עלתה לכביש ?

שלי עלתה בדצבר 90, והיא מודל 91 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב מתחיל ב 92- ומסתיים ב- 06 ?

זה המספר של הלוחיות של ההונדה ביבוא סדירואם עלתה לקראת סוף שנה תלוי אז היא נחשבת כ-91

איזה חודש היא עלתה לכביש ?

שלי עלתה בדצבר 90, והיא מודל 91 .

ידידי, באותם שנים תאריך עליה לכביש לא קבע את שנת הדגם.

שנת הדגם נקבע לפי תאריך ייצור של האוטו (החלפת שנת מודל בערך באמצע השנה - חודשים מאי- יוני)

רכב שעלה לכביש בחודש דצמבר 1990 יכול להיות מודל 1991, אבל יכול להיות גם מודל 1990 (נניח, יוצר בתחילת 1990 ולקח זמן עד שמכרו אותו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או קי, תודה על החידוד,

בפועל, את תאריך יצור הרכב אין מקום שבו הוא מצויין, אלא מצויין רק תאריך עליה לכביש , אז איך ניתן לדעת את תאריך היצור ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק בעקיפין, לפי מספר שילדה.

יש באניטרנט מחשבונים לפענוח מספרי שילדה (לחלק מהדגמים)

לצערי אין לי קישור לאחד כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5000 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...