Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כללי-מוסכים מורשים

shiko9
שימו לב! השרשור הזה בן 5006 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום.

השאלה שלי היא האם למוסכים מורשים יש מחירון זהה?

כלומר לצורך העיניין הספציפי שלי,הרכב הינו דייטאסו סיוריון 2008,מה מחירו של טיפול 90k?

בגלל נושא האחריות של החברה טיפולים אמורים להתבצע אך ורק במוסך מורשה,תקף?

המחירון לטיפולים אמור להיות זהה בכל המוסכים המורשים?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אמור להיות זהה, לא בטוח שזה נכון לכל רשת מוסכים ויתכנו גם הבדלי מחירים עקב שעת עבודה שונה, שכל מוסך קובע לעצמו.

אם המחיר של הטיפול היא קריטי עבורך, הייתי מציע לבצע סקר שוק בין כמה מוסכים מורשים באיזור מסוים כדי לקבל תמונה מקיפה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנם מוסכים מורשים שהמחיר לשעת עבודה שונה בין אחד לשני (מוסכים באותה הרשת).

השעתון (כמות השעות לכל סוג עבודה) אמור להיות זהה, מאחר ואותו קובע היצרן/יבואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו שאני חושב שאמור להיות מחיר זהה ולכן נכנסתי בלי הרבה בדיקות מקיפות בנושא למוסך מורשה שמצאתי קרוב לביתי.

בטעות של טירון נכנסתי,חתמתי השארתי את הרכב לטיפול ויצאתי,רק עכשיו אני חושב שהמחיר קצת גבוה...(לא היה לי רכב כשלוש שנים אולי זאת הסיבה...חחחח)

מישהוא יכול להעריך מחיר טיפול 90 אלף?

שאכן נשמע כטיפול גדול כולל החלפת שמנים(מנוע,הגה,ברקסים,גיר)החלפת פילטרים(שמן,אוויר),בדיקות (ברקסים,נזילות וכו) יש לציין שזה ללא טיימינג(בסיריון 1300יש שרשרת)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מחיר זהה לשום דבר. השוק קובע את המחיר.

אמנם יש מחיר שעת עבודה מומלץ או משהו דומה של משרד התחבורה, אבל זה חרטא ולא תורם לך כלום כצרכן.

כאמור, בשוק יתכנו מחירים שונים לעבודה דומה. הסיבות רבות: איכות חלפים, איכות עבודה, איזור מגורים, רמה מקצועית ועוד רבים וטובים. מבחינתך זה אומר דבר אחד - השוואת מחירים וסקר שוק.

המילים הגנריות "טיפול xxx אלף" לא אומרות הרבה יותר מ"שולחן". אם תרצה לקנות שולחן, יש הרבה אפשרויות...

לכן דאג לפרט בדיוק עבור מה אתה רוצה לקבל הצעת מחיר (מהמוסך) או מחיר מומלץ (בפורום).

חג שמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל שולחן מסויים ברשת נטוצ'י או ביתילי יהיה המחיר זהה בין כל הסניפים ולזה התכוון השואל ששאל (ונענה) האם יש הבדלי מחיר של טיפול מסויים בין מוסכים מורשים (של יבואן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן חברים.

האמת שלגבי מחיר שעת עבודה יש לי פחות בעיה....

הבעיה שלי יותר היא לגבי מחיר החלקים....לדוגמא:פלג לסיריון 2008 70 ש"ח לאחד,הגיוני?

או בואו נגיד ככה טיפול 90 אלף עלה לי 1700 ש"ח!!

דעתי? טירוף!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק לחלוטין!

ביגלל זה אגב, קייימים עדיין מוסכי מדרכה.

מוסכים מורשים לרוב משרתים את הרכבים עד סיום האחריות שלהם (לרוב לא תמיד) לאחר מכן הלקוחות פשוט הולכים על אופציות הרבה יותר זולות.

ובקשר למחיר של הפלג.. מזעזע אבל במאזדה 3 מנוע 2000 נכנס פלאג אירידיום שהוא עולה 100 שקל לפלג.

בוא נגיד שמחיר של 4 פלגים כאלה הוא יותר מהשכר היומי של רובנו :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על כל התשובות.

לגבי מוסך מורשה אין בכלל ספק שברגע סיום אחריות החברה אני לעולם לא יכנס למוסך מורשה.האמת שלי כואב יותר כי בעבודתי אני עוסק בדברים דומים ובעבר ביצעתי טיפולים ברכב הפרטי שלי,אם כי אין על הנוחות שליפט נותן למטפל!

הסיריון נקנתה מסיבה אחת ויחידה,שמועות חזקות על חיסכון באחזקה,לצערי בנתיים אני לא מרגיש את זה,לא בטיפול ולא בצריכת הדלק....שלא לדבר על הנאת הנהיגה(רכב אוטומט ובעל כוחות סוס נמוכים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן חברים.

האמת שלגבי מחיר שעת עבודה יש לי פחות בעיה....

הבעיה שלי יותר היא לגבי מחיר החלקים....לדוגמא:פלג לסיריון 2008 70 ש"ח לאחד,הגיוני?

או בואו נגיד ככה טיפול 90 אלף עלה לי 1700 ש"ח!!

דעתי? טירוף!

תעלה חשבונית ובו נראה מה הסיפור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביקשת דוגמאות,בבקשה.

מסנן מזגן למזדה 6 290 ש"ח כולל העבודה המאוד קשה של לפתוח תא כפפות ולהוריד את המכסה

מסנן אוויר למיצובישי קולט 180 ש"ח כולל העבודה המאוד מאוד קשה של לפתוח 2 קליפיסים.

בוקסא פנימית למושלש למאזדה לנטיס BA מחיר,600 שקל כשהמשולש עצמו זול יותר.

בלמים קדמיים להונדה אקורד הדגם של 2005 1400 שקל כולל העבודה.

לקינוח, גלון שמן 10W40של סונול למיצובישי קולט 210 ש"ח.

הכול מוסכים מורשים.

אם במקרה תדלג לחנות של חלקי חילוף תגלה שמוכרים את אותם המוצרים אחד לאחד (מקורי לחלוטין) בכמעט חצי מחיר.

במיוחד כזה נוגע לפלגים, שמנים ומסננים.

היתנדבות? ממש לא, אבל המחירים לא מחוברים למציאות בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. לא ביקשתי דוגמאות, אבל אם אתה כבר מעלה את הטעון הזה אז: ב. תוכיח! תביא דוגמא של חשבונית של חלק מקורי (עם מק"ט מקורי של יצרן) של חלף שעולה חצי מחיר בחנות חלקי חילוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעולם הווירטואלי של היום קצת קשה להוכיח.

מה שכן, יש באשדוד מקום שקוראים לו "אוטו הייטק"

יש שם הכול מהכול, כולל גירים ראשי מנוע מנועים קומפלט, ממש הכול.

במחלקת הטיפולים המהירים יש מסנני שמן ושמנים, שמוכרים אותם גם במוסכים מורשים והמחירים של השמנים נמוכים ב150-200 שקל לגלון (בשמן 5W30 זה מגיע ל200 שקל מאותו סוג כמובן)

כמו כן, לרכב כמו שלי (מיצובישי קולט) על טיפול בסיסי שכולל רק שמן ומסנן, ללא בלמים בולמים עץ ריח ומים במגבים, דורשים במוסך מורשה 550 שקל ללא מע"מ.

כשאת החלקים אחד לאחד כולל המקטים והאריזות אני קונה ב200 שקל.

מוסך מורשה באופן אוטומטי מכפיל או משליש את המחיר של המוצרים שלו, ועם שעתון כול כך גבוה,מתקבלת לך הצעת מחיר מטורפת על כול עבודה ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5006 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...