Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חדש בישראל: אכיפת מהירות ע"י שעון עצר

shlomub
שימו לב! השרשור הזה בן 5669 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במשטרת ישראל אין מקום ל"הגדלת ראש".

מעבר לזה - לו היו מתחילים עם כל השיטות הפרימיטיביות הללו (האפשרות לטעות, לאו דווקא במקרה זה, היא עצומה), אז היו צריכים לתת דו"ח למפכ"ל, שנתפס נוהג על 180, למשל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

חבל שהוחלט לבטל את הדו"ח.

יותר מעניין אותי לדעת כיצד דן היה מתמודד עם זה בבית-משפט, שם המבחן האמיתי.

.

בשביל מה? לטרטר את פותח השרשור לבית המשפט ולגרום לו לבזבז זמן על מישהו שהחליט להמציא שיטת מדידה חדשה?

זה שלמתנדב משעמם זה לא אומר שאחרים צריכים לסבול ממנו.

גם לי יש סיוויק שחורה, רעה, ושמורה בקנאות מטורפת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה שבועות הסתיים מכרז להפעלת מערכת אכיפת מהירות שעובדת על מדידת זמן בקטע מסויים.

עצוב שמוסיפים לנו עוד מערכות אכיפה שכאלה.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מסתכל על ענין הטירטור כמו על הענין העקרוני.

לדעתי, דן לא עשה זאת סתם משעמום ויצא מנקודת הנחה שנהג יכול להביא זאת להכרעת בימ"ש.

העובדה היא שגם דובר משטרת התנועה אומר שמדובר במהלך חוקי אך בעייתי מבחינת דיוק.

אני מניח שדן לקח בחשבון את האי דיוקים האלה, ורצה שדברים יגיעו לכלל הכרעה ותקדים בכדי שאח"כ אפשר יהיה לאכוף מהירות גם באמצעות אביזר זול ופשוט שיכול להמצא בכל ניידת כחלק מהאיבזור שבה.

נכון שמהירות אינה הדבר החשוב ביותר, אבל ככל שהמהירות גדולה יותר ומתרחשת תאונה, יש סבירות שלא בדיוק יצליחו לזהות את פרצופם של הנפגעים.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהיכן הסימוכין? למיטב ידיעתי עבר עוד שלב בדרך לאישורו. נקווה שהקיצוץ הבא עלינו לטובה (אני מדבר על 200 מליון השקלים שלא יבוזבזו ע"י חבורת חדלי האישים במדים כחולים) ימנע את רוע הגזירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמר המשטרה תקבל תקציבים מאור ירוק בדתמות תרומה אז מה יעזור שהממשלה תקצץ ואור ירוק ישלימו את הקיצוץ?

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שדן לקח בחשבון את האי דיוקים האלה, ורצה שדברים יגיעו לכלל הכרעה ותקדים בכדי שאח"כ אפשר יהיה לאכוף מהירות גם באמצעות אביזר זול ופשוט שיכול להמצא בכל ניידת כחלק מהאיבזור שבה.

הנ"ל הוא הוכחה לכך שגם אנשים עם מנת משכל גבוהה יכולים להיות בעלי תפיסת עולם מעוותת, שלא נותנים לעובדות בדבר השפעה שולית של דבר מסויים על תוצאות כוללות, להשפיע על אותה תפיסת עולם לפיה אם נעשה שוב ושוב את אותו מהלך שגוי, בסוף המציאות תתכופף בפניו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמר המשטרה תקבל תקציבים מאור ירוק בדתמות תרומה אז מה יעזור שהממשלה תקצץ ואור ירוק ישלימו את הקיצוץ?

לשמחתנו, אור ירוק לא מסוגלת להרים 200 מליון שקל בתור תרומה.

לצערנו, הם עושים מספיק נזק גם כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להאמין על אידיוט כזה, שמודד מהירות עם סטופר, דרך חישוב של שני עמודים שהוא קבע שהם ארבעה ק"מ ורושם שהוא ביצע הפחתה, שהוא בעל תעודת כלשהיא!(למה הוא הפחית? הרי הפחתה זה בממל"ז, אם הוא מפחית אז הוא מודה בעובדה שהוא לא בטוח או לא חישב נכון.)

אם הוא היה בעל תעודה כלשהיא אז קשה לי להאמין שהוא היה מודד מהירות באמצעים כל כך מטומטמים, לבד.

קבעת שהוא אקדמאי על סמך לינק שמצאו כאן בגוגל, ואתה שואל להשכלתי?

ד"א.

כאשר כתבתי את ההודעה היא הייתה על האפס זב חוטם שרשם את הדו"ח, אם אתה לא מסכים עם מה שאני כותב אז תגיב בהודעה.

אין צורך לרדת ברמה.

נתנאל, כבר כמה הודעות אני רואה שאתה מנסה לנגח את מתנ"א, הבעיה היא שאתה בעצמך לא מדבר לעניין ובהגיון.

דבר ראשון, שים לב להודעה הראשונה שלך, על מה היא מראה? (רמז: מטמטיקה, מדיד?)

דבר שני, מה שהוא עשה זה ממש לא מטומטם, פשוט לא מדוייק. הוא לא קבע שהמרחק הוא 4 קילומטרים, זה מה שאמור להיות המרחק בין אבן דרך 39 ולאבן דרך 43 (כל תוספת של 1 באבן דרך מציינת שעברת עוד קילומטר). גם החישוב של המהירות היה יחסית מדוייק (זה יוצא 106.6667), כנראה שב"הפחתה" הוא התכוון למשך זמן הנסיעה (כלומר הוא הוריד כמה שניות, ואז זה נהייה 2:15).

יותר מזה, בעבר גם השתמשו בשיטה דומה למדידת מהירות (ע"ע השוטרים והתעלות), ככה שזאת ממש לא שיטה מטומטמת, ודווקא צריך קצת שכל והגדלת ראש כדי לחשוב על זה, הבעיה היא כאמור החוסר דיוק.

דרך אגב, הרי HAIMY ציין שההיכרות שלו עם אותו דן היא במסגרת התנדבות באותה יחידה במתנ"א, ככה שהוא לא קבע שום דבר בהתבסס על גוגל.

אז נכון, אפשר לזלזל, להישען על מה ששומעים ועל דיעות קדומות. הרי גם אני שמעתי שנתניה זה רק עבריינים וערסים בלי בגרות, השאלה היא אם צריך ישר לרוץ להסיק מסקנות.

כדאי שתחשוב על זה בפעם הבאה שאתה רוצה "להיכנס" במתנ"א.

במשטרת ישראל אין מקום ל"הגדלת ראש".

מעבר לזה - לו היו מתחילים עם כל השיטות הפרימיטיביות הללו (האפשרות לטעות, לאו דווקא במקרה זה, היא עצומה), אז היו צריכים לתת דו"ח למפכ"ל, שנתפס נוהג על 180, למשל.

שוב שמר אתה בוחר לתקוף את מתנ"א, בעצם הפעם זה את כל משטרת ישראל. אז בוא אני אחדש לך ואספר לך שדווקא יש במשטרת ישראל הרבה מקום להגדיל ראש (נכון שאולי אם תשווה את משטרת ישראל ליחידה הטכנולוגית של חיל המודיעין אז באמת במשטרה לא מגדילים מספיק ראש, אבל לא חושב שהשוואה כזאת הוגנת), בין אם זה בלוחמה בפשיעה, ובין אם זה אצל אותם שוטרי תנועה שאתה כל כך מתעב.,

חבל שאוה שנאה גורמת לך להכליל שוב ושוב ולהתמקד בטפל. הרי על כל דוגמא שלילית שתביא לי על מתנ"א או על משטרת ישראל אני יכול להביא לך כמה דוגמאות חיוביות, ככה שהקביעות שלך הן לא לעניין במקרה הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמר,

או שלא הבנתי אותך, או שלא הבנת אותי.

אילו אני הייתי מקבל דו"ח כזה*, לא הייתי מבקש לבטלו, אלא מבקש להישפט.

אותי מעניין מה הדרך שבה דן חשב להגן על דו"ח כזה בבימ"ש, ועד כמה נימוקיו היו מתקבלים.

מההיבט הזה, דן הוא לא רק השוטר שרשם, הוא גם סוג של עד מומחה.

אילו היה מדובר בשוטר מן המנין, סביר שהדו"ח היה נופל.

אני חושב שאם היו שואלים את דן, הוא היה מתעקש שיגיע לדיון כדי להשמיע את נימוקיו.

* הסיכוי שהייתי מקבל דו"ח הוא מאוד נמוך (יומרני להגיד שכלל לא), אני משתדל לנסוע בד"כ קצת פחות מהמותר. אם מותר שם 80, הייתי נוהג סביב 75.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין שהפכת לאוהב המשטרה מאז שהתגייסת לשורותיה. למיטב זכרוני, לפני כן היית ילד פוחז שחיפש להתאבד בכיכרות.

משטרת ישראל מונעת ומדכאת את הקצינים היצירתיים שלה. משטרת ישראל מטפחת אנשים בינוניים, עד כדי כך שהם מגיעים לדרגת מפכ"ל.

משטרת ישראל מזיזה מדרכה קצינים מוכשרים, כדי שלא "ישברו" את הקיבעון המחשבתי (ראה דוגמת אורי בר לב, ראה דוגמת קרמשניט (למרות שאני לא אוהב את דרכו להתבלט, הרי שהוא הביא תוצאות), ראה דוגמת מיקי לוי). תהליך דומה עובר על הצבא.

המשטרה לא הגיע לדרגת הגוף השנוא והמושמץ בקרב עובדי המדינה בלי לעבוד קשה בשביל זה.

צר לי על כל אותם שוטרים שנטחנים ימים ולילות, שבתות וחגים - עבור משכורת רעב, בעת שהמפכ"ל שלהם מזמין לעצמו מכונית עם ארבעה מסכי LCD, ותנ"צ תאב פרסום מזניק מסוקים לאוויר ומנהל מרדפים לעיני מצלמות, בסטייל אמריקאי.

בדוק את התוצאות בשטח - המשטרה נכשלת פעם אחר פעם בכל מטרה שהיא מציבה לעצמה.

הדבר חורה כפליים - כיוון שהיכולת ישנה. כאשר מישהו סוף סוף מציב מטרה ולא עוסק בפוליטיקה - היעדים מושגים (ראה יח' אתג"ר לדוגמא) - אבל ביום יום - המשטרה נכשלת בגדול, ובממוצע - היא מושכת אליה אנשים פחות טובים, שמצידם "תורמים" עוד לתדמית הירודה של המשטרה.

כאשר שוטר (יס"מניק, אם זה משנה לך) מתוודה בפניי ש"שוטרים הם הגנבים הכי גדולים, רק שיש להם מדים" - זה אומר דרשני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

* הסיכוי שהייתי מקבל דו"ח הוא מאוד נמוך (יומרני להגיד שכלל לא), אני משתדל לנסוע בד"כ קצת פחות מהמותר. אם מותר שם 80, הייתי נוהג סביב 75.

.

זה אתה שמעכב כל הזמן את התנועה? :shock:

למהנדסי מע"צ יש כלל ברור. קח את המהירות המירבית האפשרית בשלג כבד, הפחת 20 קמ"ש, וקבע אותה כמהירות המירבית המותרת.

לנסוע על פי המלצותיהם - זה בעיניי בעילת הכביש שלא כדרך הטבע.

* האמור לעיל אינו חל באיזורים מיושבים, שם אני מצטרף ונוהג פחות מהקבוע בחוק, ובאחוזים ניכרים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולנו היינו בוודאי יותר סובלניים כלפי כחולי המדים (ועכשיו כחולים במיוחד. אני מפחד לכתוב 3 נקודות בפורום הזה) של מתנ"א, אילו האכיפה היתה מופנת לעבירות אותן באמת צריך לאכוף ולא כלפי העבירה שהכי קל לאכוף.

וכולנו היינו בוודאי יותר סובלניים כלפי כל מ.י. אילו נלחמו במשפחות הפשע כפי שהם נלחמים במורה שאולי 'עשתה' את התלמיד שלה והוא כמובן לא מתלונן (ואני לא בא להצדיק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

gadik6

אני לא מנסה "להכנס" במתנ"א, הם עושים מספיק נזק לעצמם גם בלי שאזרע מלח על הפצעים שלהם.

משטרת ישראל מוכיחה שוב ושוב כמה שהם זקוקים לשיפור, המחדלים שקורים במשטרת ישראל הם חמורים מאוד.

שמר ציין שלושה אנשים שאם הם היו מקודמים במשטרת ישראל התוצאות שהם היו מראים היו חיובות מאוד, במקום זאת קודמו אנשים שהוכח שיש להם קשר ישיר לעבריינים בעלי תיקים במשטרה.

משטרת ישראל מעדיפה לעצור כל פעם עברייני תנועה שנוסעים במהירות מופרזת במקום לחפש דרכים לפתור גורמים נוספים שגורמים להרוגים בכבישים.

ואני לא מבין למה לשוטר כמו דן לינק שככול הנראה איש משכיל מאוד, היה כל כך חשוב לעצור ולמדוד מהירות דווקא עם סטופר במקום עם ממל"ז.

מה היה לו כזה קריטי להשתמש בשיטה כה מיושנת כדי לחפש אנשים שנוהגים במהירות מופרזת?

לא היה יותר הגיוני לחפש אנשים שלא עוצרים בעצור? לא נותנים זכות קדימה בצמתים ומעברי חצייה? עוברים באדום?

הוא בחר דווקא בשיטה מיושנת שככול הנראה נפסלה כבר במשטרת ישראל על מנת לחפש נהגים שנוסעים מעל המהירות המותרת, אם זה היה כזה חשוב לו הוא היה משתמש בממל"ז.

קשה לי להאמין שמשטרת ישראל מחזיקה שעוני עצר בארון שלה כדי למדוד מהירות ורק בשל העובדה שהסטופר שלו, סביר להניח לא מהמלאי המאושר של משטרת ישראל לאמצעי אכיפת תנועה ולכן רק בשל העובדה הזאת ניתן לפסול את הדו"ח.

לדוגמא, מתנדבים שקונים ינשוף ורושמים דוחו"ת, זה לא משנה אם הוא תקין או לא (הינשוף) כל עוד הוא לא אושר על ידי משטרת ישראל הוא נחשב כלא ראוי.

עם כל הכבוד לדן לינק ולמעמדו בסטטוס החברתי, עם כל הידע שלו הוא צריך לדעת את זה.

בגלל שהוא בחר לעצור נהגים שמפריזים עם סטופר הוא יצא בתור שוטר שפשוט רצה לרשום דו"ח.

ממש שם טוב הוא מוציא למשטרה.

פעם הבאה בתור עדי ראייה יעמידו קבצנים בצמתים כדי להודיע על אנשים שעוברים באדום במטרה לחסוך כח אדם.

שודד בנקים בפוטנציה8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין שהפכת לאוהב המשטרה מאז שהתגייסת לשורותיה. למיטב זכרוני, לפני כן היית ילד פוחז שחיפש להתאבד בכיכרות.

שמר שמר, אתה אף פעם לא תשכח את זה האא? אז ראשית יש רק לציין שזה לא ממש משטרה, זה סוג ז' של משטרה. שנית, לא הפכתי לאוהב המשטרה, פשוט השתנתה לי קצת התפיסת עולם (מציע גם לך לנסות להתנדב במתנ"א, אולי עוד תתחבר לזה).

יותר מזה מעולם לא שנאתי את המשטרה, ואני עדיין מחפש להתאבד רק בדרכים אחרות :wink:.

משטרת ישראל מונעת ומדכאת את הקצינים היצירתיים שלה. משטרת ישראל מטפחת אנשים בינוניים, עד כדי כך שהם מגיעים לדרגת מפכ"ל.

משטרת ישראל מזיזה מדרכה קצינים מוכשרים, כדי שלא "ישברו" את הקיבעון המחשבתי (ראה דוגמת אורי בר לב, ראה דוגמת קרמשניט (למרות שאני לא אוהב את דרכו להתבלט, הרי שהוא הביא תוצאות), ראה דוגמת מיקי לוי). תהליך דומה עובר על הצבא.

המשטרה לא הגיע לדרגת הגוף השנוא והמושמץ בקרב עובדי המדינה בלי לעבוד קשה בשביל זה.

צר לי על כל אותם שוטרים שנטחנים ימים ולילות, שבתות וחגים - עבור משכורת רעב, בעת שהמפכ"ל שלהם מזמין לעצמו מכונית עם ארבעה מסכי LCD, ותנ"צ תאב פרסום מזניק מסוקים לאוויר ומנהל מרדפים לעיני מצלמות, בסטייל אמריקאי.

בדוק את התוצאות בשטח - המשטרה נכשלת פעם אחר פעם בכל מטרה שהיא מציבה לעצמה.

אתה צודק ברוב הדברים, אבל חבל להוציא את התסכול על השוטרים "פשוטי העם", הרי הם לא ממש יכולים לשנות משהו, הם עובדים לפי מה שמוכתב להם מלמעלה, אבל זה לא מונע מחלקם לנסות ולהגדיל ראש כשאפשר. שורש הבעיה הוא בהנהלה ובהנהגה, לא בשוטרים הזוטרים.

הדבר חורה כפליים - כיוון שהיכולת ישנה. כאשר מישהו סוף סוף מציב מטרה ולא עוסק בפוליטיקה - היעדים מושגים (ראה יח' אתג"ר לדוגמא) - אבל ביום יום - המשטרה נכשלת בגדול, ובממוצע - היא מושכת אליה אנשים פחות טובים, שמצידם "תורמים" עוד לתדמית הירודה של המשטרה.

יחידת אתגר היא לא היחידה, יש עוד יחידות שאצלן בינוניות לא באה בחשבון (יחידת ימ"ר שראיתי בפעולה, היחידה החדשה להב ועוד). אתה צודק גם שהמשטרה לא מושכת אליה את מיטב המוחות ואת מיטב האנשים, אבל אפשר לבוא בטענות רק למוסדות השלטון ולהנהגה, שכן עד שלא ישופרו התנאים המחפירים זה לא ישתנה (וזה כולל את השכר, הכבוד שאבד, הגיבוי, ואת בתי המשפט והשופטים שיפסיקו להיות מנותקים מהמציאות).

ואתה צודק גם לגבי הצבא, גם שם יש בריחת מוחות בגלל התנאים הטובים יותר בחוץ.

כאשר שוטר (יס"מניק, אם זה משנה לך) מתוודה בפניי ש"שוטרים הם הגנבים הכי גדולים, רק שיש להם מדים" - זה אומר דרשני.

גם כאן אני לא ממש מסכים, זה נכון ששוטרים הם לא צדיקים (וכמו שאמרת כבר, בגלל הכח האדם שהם נאצלים לגייס זה מחמיר), אבל הם כמו כל אחד אחר שמנצל את התפקיד שלו (נכון שבמקרה שלהם זה הרבה יותר חמור). ואני גם מכיר כמה שוטרים שלא יסכימו עם הקביעה הזאת שהם דווקא הגנבים הכי גדולים.

תשובותיי באדום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5669 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...