Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הקליאו נמכרה - סיכום קצר על 3 שנים ביחד, כולל עלויות

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 5672 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כן רק ש"הסיגמנט שלה, יחסית לתחרות ולמחיר" בארץ, בחו"ל שיש אלטרנטיבות היא טובה אבל יש טובות יותר.

לכן כאשר בארץ עשו ממנה אוטו אלוהי, בחו"ל היא בין הטובות בקטגוריה לא הטובה שבהן.

בקשר לזה שהיא כיפית לנהיגה אני מסכים בהחלט.

מזל רק שהאוטו שלי כיפי ומתנהג בדיוק כמוהה אם לא יותר עם פחות מהחסרונות חוץ מהמחיר כמובן.

1969 Pontiac Firebird

:twisted:

בעבר:Honda Civic Type R, Renault Clio Sport, Peugeot 106 Rallye

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תשמע אייל,

אני מחשיב את עצמי כבעל הבנת הנקרא ברמה טובה מאוד, ואני עדיין לא מבין על מה אתה מדבר.

מאיזה שאלות אני מתחמק?

בוא תכתוב לי את כל השאלות שנראה לך שאני מתחמק מהן ואני אשתדל לענות לך.

ואגב, אני הראשון שיודה שלקליאו ספורט יש חסרונות, אבל בכל פעם שמישהו בא וכותב שטויות לא מבוססות זה מציק לי.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה בשרשור מישהו שרשם שלקליאו אין חסרונות, כל רכב יש לו יתרונות וחסרונות.

כמו ש falou רשם, מסתכלים על החסרונות\יתרונות ביחס למחיר\תמורה.

CamaroRS69, כמובן שיש בחו"ל אלטרנטיבות טובות ואפילו טובות יותר אבל אנחנו בישראל לא?

בקשר לרכב שלך, אין לי אישית מה להגיב, אני מעולם לא נהגתי\נסעתי על אחת כזו לכן אני לא יודע

לפחות אני (שלא כמו מישהו אחר אהם אייל אהם) לא משמיץ אם אני לא יודע :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן רק ש"הסיגמנט שלה, יחסית לתחרות ולמחיר" בארץ, בחו"ל שיש אלטרנטיבות היא טובה אבל יש טובות יותר.

לכן כאשר בארץ עשו ממנה אוטו אלוהי, בחו"ל היא בין הטובות בקטגוריה לא הטובה שבהן.

בקשר לזה שהיא כיפית לנהיגה אני מסכים בהחלט.

מזל רק שהאוטו שלי כיפי ומתנהג בדיוק כמוהה אם לא יותר עם פחות מהחסרונות חוץ מהמחיר כמובן.

לא יודע על אילו אלרנטיבות אתה כותב, שכקניתי את שלי האלטרנטיבה היתה 306GTI (מכונית עדיפה בעיני) והיא לא יובאה לארץ. כנ"ל 106GTI.

ה-CTR יובאה מאוחר יותר ובמחיר מגוחך. אני מכיר נהגים רציניים מאוד שמאוד אהבו אותה וכאלו שלא. עניין של טעם, אבל המחיר שלה הפך אותה לא רלוונטית להשוואה לצרכן בארץ.

הקליאו היא לא אוטו אלוהי, היא פשוט נטולת תחרות.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי דור,

לפי זכרוני ל-CTR מהדור שלך התנהגות פחות משעשעת מל-172.

זה שהוא איכותי, אמין ובעל גיר ומנוע טובים (והטובים ביותר להאצ'בק חמה) יותר אני מסכים.

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל,

באמת לא הוגן להשוות עלויות של הקליאו מול ה-GTI הן בהחלט לא באותה הקטגוריה, האחד רכב ספורט מתנהג ומבצע ואילו השני משתמש בתג GTI כדי להרגיש כזה.

בכל מקרה, לא אפרט את העלויות של הרכב שלי כי מלבד טיפולים שוטפים, משאבת וישרים ומיסב גלגל ימין אחורי שהלכו לא היו כאלה, ניחא.

לגבי טרנד הרכבים בפורום תרשה לי להסביר לך את דרכו של העולם:

לפני כחמש שנים כיכבה ה-106 על גירסאותיה הספורטיביות מכיוון שרוב קהל היעד של רכבי הוט האצ' יכלו היה להרשות לעצמו רכבים בסכום של כ-30-40 אש"ח, עם השנים מחזיקי ה-106 גדלו, כך גם יכול ההשתכרות שלהם ולכן היה מעבר לממשיכה הטבעית הלא היא הקליאו ספורט בעלויות של כ-60-70 אש"ח, כיום הקליאו יורדת לכיוון ה-50-60 אש"ח ושוב פעם מחזיקי הקליאו גדלו ורוצים את שלב הבא, משפחתיות ספורטיביות כגון אימפרזות והנה הקליאו הופכת להיות רכב הפורום לצעירים שפתאום יכולים להרשות לעצמם רכב ספורטיבי.... יש מבין?

בעוד כשנתיים זו תהיה הגולף GTI (אל תדאג, לא מהסוג שלך אלא ה-GTI האמיתית דור 5) וחוזר חלילה.

בברכה,

אייל רונן

BMW M135I

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע אני לא יודע מה ההגדרה המדוייקת של משעשעת, מהניסיון שלי עד עכשיו וגם של מבחנים מחו"ל ההתנהגות של הCTR עולה על הקליאו, ההיגוי מעולה, התחושה טובה יותר ובכללי האוטו פשוט אך איכותי.

לגבי המחיר אני מסכים שההבדל כמעט מגוחך לרכב באותה קטגוריה.

1969 Pontiac Firebird

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה חשוב אם הקליאו ספורט מהנה יותר, ספורטיבית יותר, זולה יותר, יקרה יותר, אמינה יותר ועוד כל מיני שאלות ששואלים כאן בדרך כלל. גאוות יחידה כזו מישהו ראה אי פעם אצל בעלי רכב ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקליאו והCTR ממש לא באותה קטיגוריה. פשוט, בחו"ל הCTR תומחרה (וכך עד היום) במחיר נמוך עד גיחוך - בדיוק ההפך ממה שקרה כאן. זו הסיבה שהן הושוו אחת לשניה מלכתחילה.

אמנם אני האחרון שיגיד שאין מה להשוות בין מכוניות מקטיגוריות שונות (בעיקר כי זה לא מעשי בארץ, המבחר מצומצם ממילא), אבל עדיין, אחת סופרמיני, אחת הוט האצ' גדולה למדי.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז למה אתה משווה את הCTR? למגאן דווקא? מבחינת מחיר כמו שאתה אומר הן מתחרות בחו"ל ומבחינת קטגוריה אני הייתי בטוח שהן שתיהן הוט האצ'.

1969 Pontiac Firebird

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי - בהחלט ניתן להשוות.

במכוניות כייף שכאלו לא כל כך חשוב גודל המרכב אם הוא קומפקטי או סופר מיני.

DS 7 CROSSBACK 2019

2019 PEUGEOT 308 GTI

2006 PEUGEOT 307 XT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל,

בכל מקרה, לא אפרט את העלויות של הרכב שלי כי מלבד טיפולים שוטפים, משאבת וישרים ומיסב גלגל ימין אחורי שהלכו לא היו כאלה, ניחא.

בברכה,

אייל רונן

אייל,

האם אתה משתמש ברכב שלך באופן יום יומי?

ליום יום: מחפש את המיועדת.... כרגע הצעצוע VTR סקסו 1997

לאשה ולסופ"ש: פורסטר 2016 X ממוגן עם הגבהה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל,

באמת לא הוגן להשוות עלויות של הקליאו מול ה-GTI הן בהחלט לא באותה הקטגוריה, האחד רכב ספורט מתנהג ומבצע ואילו השני משתמש בתג GTI כדי להרגיש כזה.

לגבי טרנד הרכבים בפורום תרשה לי להסביר לך את דרכו של העולם:

לפני כחמש שנים כיכבה ה-106 על גירסאותיה הספורטיביות מכיוון שרוב קהל היעד של רכבי הוט האצ' יכלו היה להרשות לעצמו רכבים בסכום של כ-30-40 אש"ח, עם השנים מחזיקי ה-106 גדלו, כך גם יכול ההשתכרות שלהם ולכן היה מעבר לממשיכה הטבעית הלא היא הקליאו ספורט בעלויות של כ-60-70 אש"ח, כיום הקליאו יורדת לכיוון ה-50-60 אש"ח ושוב פעם מחזיקי הקליאו גדלו ורוצים את שלב הבא, משפחתיות ספורטיביות כגון אימפרזות והנה הקליאו הופכת להיות רכב הפורום לצעירים שפתאום יכולים להרשות לעצמם רכב ספורטיבי.... יש מבין?

בעוד כשנתיים זו תהיה הגולף GTI (אל תדאג, לא מהסוג שלך אלא ה-GTI האמיתית דור 5) וחוזר חלילה.

בברכה,

אייל רונן

נראה לי שאתה מתכוון שאחת היא שדרוג של גרסת ההשכרה 1.2 ידנית של רכב סופר מיני בינוני ביותר , והשניה היא גרסא מכויילת שונה, מאובזרת לעייפה , ובעלת מנוע חזק של רכב קומפקטי משפחתי מקטגוריה מעל.

מחכה ליום שכולם יעברו ל MK5 (יש לי הרגשה שזה לא יקרה, כי כולם ידלגו לטרנד הבא: המיאטה)

זה לא יקרה בעוד כשנתיים, כי אם MK4 שנת 2001 כמו שיש לי, נסחרת באיזור ה75 אלף ש"ח אז מתי יגיע מחירה של הMK5 לתחום ההשגה של כולנו ? (סביבות הסכום הנ"ל)

בקשר לעקיצות על ה MK4 , הן לא שוות התייחסות.

אייל,

האם אתה משתמש ברכב שלך באופן יום יומי?

שאלה טובה הרמן (אני יודע שהיא לא מופנית אליי).

זה שיקול חשוב, כי להערכתי קליאו שתגמע כ25-20 אלף בשנה כרכב יומיומי, בין היתר בפקקים, לא תהיה רכב יומיומי פרקטי ו/או נוח במיוחד וגם תצטרך יותר תשומת לב מכאנית.(בלאי גבוה)

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, אין ספק שהקליאו היא קניה מצויינת, ועלות אחזקתה איינה יקרה מאוד. עדיין, העלות יקרה יותר מאחזקת רכב משפחתי מאותה תקופה או מאחזקת יאריס T שהיא במדרג ספורטיבי נמוך יותר מאשר הקליאו.

מהכרות קצרה עם הרבה בעלי קליאו (בניהם אחי) אני יכול להצהיר שלרוב הרכבים היו הוצאות לא צפויות גבוהות למדי, בתקופת אחזקה של שנתיים, אשר מייקרות את הוצאות הרכב לעומת רכב משפחתי. החל מהטיימינג היקר (שמגיע בדרך כלל עם פולי), ממשיך בטיפולי גיר, מייסבים אחוריים ועוד הרבה בעיות שאינן צצות בזיכרוני כעת.

נכון - בטווח הארוך העלויות אינן מטורפות, ואינן מסתכמות ביותר מכמה מאות בחודש, אבל אין צורך לומר כאילו אחזקת הרכב היא כמו משפחתית.

לבדיקה הייתי מציע דבר כזה: כמה רכבים משפחתיים שנת 2001 (ואם נתמקד ביפניות זה בכלל יהיה קל :-) ) לא היו צריכים לעבור טיפול בעלות גבוהה במיוחד? לפי דעתי מעל 50% מהרכבים היפניים משנת 2001 נמצאים במשוואה הזאת. עכשיו, כמה מהקליאו ספורט משנת 2001 לא עברו טיפול משמעותי אחד לפחות בעלות של אלפי שקלים? שני טיפולים?? אני מכיר לפחות 10 בעלי קליאו, ולפי דעתי כל אחד מהרכבים עבר לפחות טיפול אחד כזה, בממוצע בטוח שהם עברו יותר...

סיכום - הקליאו הוא הרכב הספורטיבי הכדאי ביותר לקנייה לבעלי תקציב נמוך. עדיין, הוא לא יעלה כמו הלנטיס של השכן אלא קצת יותר, וזה בסדר, במיוחד שהוא ייתן הרבה הרבה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע אני לא יודע מה ההגדרה המדוייקת של משעשעת, מהניסיון שלי עד עכשיו וגם של מבחנים מחו"ל ההתנהגות של הCTR עולה על הקליאו, ההיגוי מעולה, התחושה טובה יותר ובכללי האוטו פשוט אך איכותי.

.

תגדיר "עולה/מעולה/ואיכותי". אילו מונחים סובייקטיבים.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5672 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...