Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיואש מפרטנר, אשמח לעזרה...

דניאל1983

פוסטים מומלצים

בתאריך 19.11.2023 בשעה 11:59, innvision כתב:

רוב הדגמים שנמכרים עם כניסת SFP יתאימו לדעתי, את זה למשל ניסיתי ועובד:

https://ksp.co.il/web/item/152600

.

הבעיה היא המודול SFP שנכנס לשם, הוא צריך להתאים לצד השני של הציוד של פרטנר. את זה לדעתי פרטנר יספקו לך (עקרונית אתה יכול לשלוף אותו מהראוטר ולחבר לממיר מדיה).

עד לפני כמה חודשים הייתי מחובר לתשתית פרטנר סיבים (מעל 5 שנים).

בהתחלה היה לי ראוטר שלהם, עבד טוב פרק זמן של שנתיים שלוש עד שהתחיל להשתגע.

לא הסכימו להחליף לטכניקולור באותו תשלום, לכן החזרתי אותו והשתמשתי בראוטר של TENDA AC2300 עם 7 אנטנות שקניתי ב AE. עובד מצויין עד היום.

המתאם האופטי של DLINK מהקישור שלך - זה בדיוק הציוד שהם השאירו לי, ללא חיוב, עד שהתנתקתי מהם סופית (איזה שנתיים אחרי שהחזרתי להם את הראוטר). גם החלק שנכנס פנימה (ה"גיביק" כמו שקוראים לו פה) סופק על ידם (לא נגעתי).
למיטב המידע שהם מסרו לי דאז - זה חינם גם אם אתה לא לוקח ראוטר.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך מזל שלא נתנו לך את הטכניקולור, זה ראוטר גרוע עם ניתוקים רגעים כול כמה שעות.

לאיזה ספק עברת?

לפני שעה, XVSTI כתב:

יש טענות כאלה בכמה ספקיות ש ipv6 עושה בעיות, לא כולן מטמיעות את זה כמו שצריך.

ויש כאלה שזה לא משפיע עליהן בכלל.

מה שכן קורה הוא שהניתובים שונים כנראה, ולכן אתה מרגיש שיפור בטעינה, כנראה שיש שם פחות עומס. 

הכל פה ניחושים, אין לי באמת איך לדעת.

איזה ספק נחשב ליותר טוב מבחינת ניתובים פרטנר p2p או סלקום gpon?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתובים זה לא קשור לטכנולוגיה של הסיב, (p2p או gpon - שזה בסך הכל מתאר את מבנה הרשת הפנימי), במקרה הזה יש שיאמרו ש p2p עדיפה על gpon - אבל זה לא תמיד נכון.

בכל הקשור לניתובים, זה מאוד תלוי ספק ואפילו שעה ביום.
אין לי ניסיון עם אף אחד מהם בסיבים, אז אין לי תשובה לשאלה שלך.

כרגע בגילת - הייתי בבזק.

גילת עם חיבור לחו״ל סביר יחסית, פחות טוב מבזק. הם עדיין עם חבלי לידה של ספק קטן, בעיות ניתוב שנפתרות עם שיחה מול המוקד, וניתוקים שנפתרו באותה הדרך.

בבזק החיבור לחו״ל הוא בסדר, לא מצוין. אבל הרע במיעוטו. 

חיסרון בולט בגילת וגם בבזק הוא השימוש ב CGNAT - ע״מ לחסוך בכתובות ipv4, זה משפיע על הרבה דברים: טורנטים, קונוסולת, ואפילו על גלישה, כי הסיכוי שתראה capcha באתרים הוא גבוה יותר. 

כדי להתגבר על החסרון הזה אתה חייב לרכוש כתובת ip קבועה בעלות של 10-15 ש״ח לחודש. 

החסרון ב gpon, לעומת p2p, זה החיוב בשימוש בחייגן, מה שמצריך נתב קצת יותר מתקדם מהממוצע שיוכל להחזיק דבר כזה באופן יציב, והצורך לקשר באמצעות sn את מתאם הסיב. 

זה לרוב נעשה פעם אחת, אבל זה די מגביל, מכיוון שלכל חברה יש את השיגעונות שלה, פרטנר, מחייבים מתאם סיב שלהם (אם זה ע״ג תשתית gpon) בתשלום חודשי, סלקום מספקים אותו אחרי ויכוח קל עם המוקד וכו׳

ה״ליברליות״ ביותר הן בזק וגילת, שנותנות לך להשתמש בציוד שלך (בתנאי שהוא מאושר לשימוש בתשתית בזק), אבל הציוד עצמו יקר באופן יחסי בארץ. בחו״ל המצב סביר יותר. 

וזה עוד לפני עלות נתב.

לדעתי, תתחיל בלרכוש נתב פרטי, ומעבר למתאם סיב במקום התצורה שיש לך עכשיו, עדיין כלקוח פרטנר. 

אם עדיין לא תהיה מרוצה תחשוב על מעבר. 

עריכה אחרונה על ידי XVSTI
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה חושב שמעבר לציוד פרטי יפתור בעיות בניתוב?

ניתוב זה לא משהו שמתבצע בשרתים של הספק?

אני מתלבט האם לעבור לסלקום...

בבניין שלי 90% מהשכנים מחוברים לסלקום או להוט.

ורק אני ועוד שכן מחוברים לפרטנר

עריכה אחרונה על ידי דניאל1983
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, דניאל1983 כתב:

יש לך מזל שלא נתנו לך את הטכניקולור, זה ראוטר גרוע עם ניתוקים רגעים כול כמה שעות.

לאיזה ספק עברת?

איזה ספק נחשב ליותר טוב מבחינת ניתובים פרטנר p2p או סלקום gpon?

נלחמתי איתם בשביל לקבל את הטכניקולור באותו המחיר החודשי של הקודם וזה לא צלח, כי דווקא עליו היו ביקורות טובות יותר... בכל מקרה זה לא צלח.
נפרדנו כי הם עבדו עליי בעסקת שימור (העסקה היתה 1GB כמו שהיה לי - והסתבר לי אחרי חודש, כשבדקתי את החשבונית, שהם הורידו אותי ל 500MB) אז זה היה הקש ששבר את גב הגמל.
הזמנתי את המתחרים, התקינו, ראיתי שהכל עובד - ואז ביטלתי אצלם. זה היה קל משציפיתי כי פשוט אמרתי להם "זהו, הציוד של המתחרה כבר הותקן, אנחנו נפרדים סופית".

עברתי לעסקה (במסגרת מבצע "יום העצמאות" בחודש מאי) ל NEXT של הוט.
לומר את האמת - פחדתי. אבל שורה תחתונה, הכל עובד בסדר (טאצ' ווד טאצ' ווד !!).
לזכרוני הם רוכבים על תשתית סלקום סיבים.

מחיר לשנה שכולל:
סיבים עד 1GB עם ראוטר שלהם, עם חבילת הערוצים המורחבת, כולל התקנה - 125 שח לחודש כולל מע"מ.

ניסיתי לעבוד עם הראוטר שלהם - אבל התרגלתי לאפליקציה של TENDA וליכולת להגביל מכשירים מסויימים בבית (של הילדים :-P ) לשעות עבודה מסויימות (בעיקר טלויזיות חכמות) - לכן, קינפגתי אותו ל BRIDGE וחיברתי אותו בכבל ל TENDA וחיזלש"תי.
ה TENDA היה מחובר בעבר ישירות למתאם האופטי של פרטנר. בתחילת הדרך זה היה חייגן (שמו שם משתמש וסיסמא) - אחכ העבירו אותי ל DHCP כמדומני.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, דניאל1983 כתב:

למה אתה חושב שמעבר לציוד פרטי יפתור בעיות בניתוב?

ניתוב זה לא משהו שמתבצע בשרתים של הספק?

אני מתלבט האם לעבור לסלקום...

בבניין שלי 90% מהשכנים מחוברים לסלקום או להוט.

ורק אני ועוד שכן מחוברים לפרטנר

זה לא יפתור בעיית ניתוב, אבל יכול להיות שהיא לא קיימת בכלל ורוב אם לא כל הבעיות שלך נובעות מהנתב שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הטעינה של האתר, אצלי בעבודה ipv6 מבוטל וגם פה האתר לא נטען באופן מלא.

כנראה הוא עובד טוב רק עם ipv6.

אחרי הפעלה בבית של ipv6 הכול התחיל "לזרום" יותר טוב וחלק.

חוץ מדבר אחד, יש לי טלויזיה די חדשה של סמסונג שמחוברת אלחוטית לראוטר.

כאשר ipv6 היה כבוי, היא הייתה מתנתקת מהוויפי כמעט כול יום, אחרי חיבור מחדש הייתה עובדת טוב כול היום. אחרי הדלקה של ipv6 היא מתנתקת מהוויפי כמה פעמים ביום.

מה שמוזר שבסלון יש לי טלויזה גם של סמסונג אבל יותר ישנה, אליה זה לא השפיע, תמיד נשארת מחוברת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, איציק נ. כתב:

נלחמתי איתם בשביל לקבל את הטכניקולור באותו המחיר החודשי של הקודם וזה לא צלח, כי דווקא עליו היו ביקורות טובות יותר... בכל מקרה זה לא צלח.
נפרדנו כי הם עבדו עליי בעסקת שימור (העסקה היתה 1GB כמו שהיה לי - והסתבר לי אחרי חודש, כשבדקתי את החשבונית, שהם הורידו אותי ל 500MB) אז זה היה הקש ששבר את גב הגמל.
הזמנתי את המתחרים, התקינו, ראיתי שהכל עובד - ואז ביטלתי אצלם. זה היה קל משציפיתי כי פשוט אמרתי להם "זהו, הציוד של המתחרה כבר הותקן, אנחנו נפרדים סופית".

עברתי לעסקה (במסגרת מבצע "יום העצמאות" בחודש מאי) ל NEXT של הוט.
לומר את האמת - פחדתי. אבל שורה תחתונה, הכל עובד בסדר (טאצ' ווד טאצ' ווד !!).
לזכרוני הם רוכבים על תשתית סלקום סיבים.

מחיר לשנה שכולל:
סיבים עד 1GB עם ראוטר שלהם, עם חבילת הערוצים המורחבת, כולל התקנה - 125 שח לחודש כולל מע"מ.

ניסיתי לעבוד עם הראוטר שלהם - אבל התרגלתי לאפליקציה של TENDA וליכולת להגביל מכשירים מסויימים בבית (של הילדים :-P ) לשעות עבודה מסויימות (בעיקר טלויזיות חכמות) - לכן, קינפגתי אותו ל BRIDGE וחיברתי אותו בכבל ל TENDA וחיזלש"תי.
ה TENDA היה מחובר בעבר ישירות למתאם האופטי של פרטנר. בתחילת הדרך זה היה חייגן (שמו שם משתמש וסיסמא) - אחכ העבירו אותי ל DHCP כמדומני.

איציק

איזה ראוטר מקבלים אצלם?

וכמה משלמים עליו? אני לא רואה פרטים, לא באתר שלהם ולא באתר "כמהזה".

האם הראוטר שלהם סבבה או שעדיף להתרחק ממנו?

ואיזה סטרימר מקבלים אצלם?

מצאתי את הפירוט הזה

ציטוט

HOT Streamer V3

מערכת הפעלה Android 12 הכוללת:
K♦4  ULTRA HD לחוויית צפייה מושלמת
♦תומך טכנולוגיית WiFi6 המתקדמת
♦אפשרות לחיבור רשת קווי עבור מהירות רשת טובה יותר וביצועים מיטביים
♦חנות האפליקציות Google play להתקנת מגוון עצום של אפליקציות ומשחקים
♦תמיכה ב-Bluetooth 5USB3 וכרטיס זיכרון
♦אודיו: תומך ב Dolby Audio, HE-AAC Stereo - טכנולוגיה מהפכנית המספקת איכות שמע משוכללת
♦זיכרון RAM 3GB DDR4 אחסון Flash 16GB eMMC

https://www.hot.net.il/heb/Products/streamer_v3/

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בלי סטרימרים של HOT.

3 טלויזיות חכמות ועוד 4 טלויזיות עם MI BOX S או MI BOX 3.
מבחינת חיבורים - 2 טלויזיות מחוברות ב WIFI ועוד 5 באופן קווי (ל MI BOX אין חיבור קווי אבל קניתי כמה יחידות של מתאם מ USB ל LAN וזה עובד עליהם נהדר).

הראוטר של NEXT (הוט) הוא "HOT BOX 5" של חברת ALTIC LABS מדגם FGW FIBER GATEWAY.

איציק

• אהבתי 1

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, איציק נ. כתב:

הראוטר של NEXT (הוט) הוא "HOT BOX 5" של חברת ALTIC LABS מדגם FGW FIBER GATEWAY.

אתה מקבל אותו כחלק מהחבילה או שצריך לשלם עליו בנפרד?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, XVSTI כתב:

הניתוק הוא ניתוק מלא?

כלומר אין קליטה לגמרי?

או שזה מתבטא בדרך אחרת?

דווקא היום בערב הדלקתי את הטלוויזיה ויוטיוב נטען והתחיל לעבוד.

הניתוק מתבטא בזה שהטלוויזיה לא מצליחה להתחבר לאינטרנט אחרי הדלקה ראשונית יומית, בדרכ זה קורה פעם ביום. 

בדרכ יוטיוב עולה עם רקע שחור ללא סרטונים, ואז צריך ללכת להגדרות של הטלויזיה לכבות ולהדליק את הוויפי.  לפני כיבוי והדלקה יש סימן קריאה על הסמל של הוויפי בתפריט.

עריכה אחרונה על ידי דניאל1983
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, DareDevil כתב:

אתה מקבל אותו כחלק מהחבילה או שצריך לשלם עליו בנפרד?

במבצע יום העצמאות הם נתנו אותו חינם בחבילה, ללא תשלום.

לפני 44 דקות, דניאל1983 כתב:

דווקא היום בערב הדלקתי את הטלוויזיה ויוטיוב נטען והתחיל לעבוד.

הניתוק מתבטא בזה שהטלוויזיה לא מצליחה להתחבר לאינטרנט אחרי הדלקה ראשונית יומית, בדרכ זה קורה פעם ביום. 

בדרכ יוטיוב עולה עם רקע שחור ללא סרטונים, ואז צריך ללכת להגדרות של הטלויזיה לכבות ולהדליק את הוויפי.  לפני כיבוי והדלקה יש סימן קריאה על הסמל של הוויפי בתפריט.

חלק גדול מהתופעות שאתה מתאר עלולות להיגרם כתוצאה מבעיות בתקשורת אלחוטית שיכולות לצוץ בגלל איזה שכן עם מצלמה בשקל תשעים מאליאקספרס שנצמדת לתדרים של הרשת האלחוטית שלך (אל תשאל אותי איך אני יודע :-P ).

נסה למפות את הרשתות WIFI שיש באיזור שלך באמצעות אפליקציה בנייד ותנסה לתחום את הרשת שלך לערוצים יותר נקיים.

• אהבתי 2

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, איציק נ. כתב:

במבצע יום העצמאות הם נתנו אותו חינם בחבילה, ללא תשלום.

חלק גדול מהתופעות שאתה מתאר עלולות להיגרם כתוצאה מבעיות בתקשורת אלחוטית שיכולות לצוץ בגלל איזה שכן עם מצלמה בשקל תשעים מאליאקספרס שנצמדת לתדרים של הרשת האלחוטית שלך (אל תשאל אותי איך אני יודע :-P ).

נסה למפות את הרשתות WIFI שיש באיזור שלך באמצעות אפליקציה בנייד ותנסה לתחום את הרשת שלך לערוצים יותר נקיים.

ידוע... זה אני עושה דבר ראשון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...