Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קורא ספרים מומלץ?

Ron Poh

פוסטים מומלצים

כיום אני קורא ספרים בטאבלט סמסונג s7+

מתאים לי מאוד בגלל מסך גדול "12.5, הראייה שלי כבר לא מי יודע מה, אני שם פונט גדול ובגלל המסך הגדול עדיין נכנסים הרבה שורות בתצוגה.

פחות מתאים לי זמן סוללה, נכון שזה הרבה שעות יחסית, אבל עם זמן קריאה של שעתיים שלוש ביום, אני צריך להטעין כל שלושה ימים בערך ואז זמן טעינה של כמעט שעתיים.

בערך מתאים לי התצוגה, אבל הבנתי שבקוראי ספרים התצוגה יותר ידידותית לעיניים.

אז מחפש

יחסית מסך גדול.

תצוגה ידידותית לעיניים.

הרבה שעות עבודה.

כמובן תמיכה בפונטים עבריים.

תמיכה בקבצי pdf epub ועוד.

רצוי תמיכה בתוכנת עברית.

רצוי מחיר בטווח 600-800₪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• חברי המעגל הראשון
לפני 4 שעות, Ron Poh כתב:

תצוגה ידידותית לעיניים

אני מניח שאתה מתכוון למסכי "דיו דיגיטלי" e-ink.  אתה ער לזה שבגדול הם רק שחור/לבן ?  אמנם לאחרונה יצאו גם מסכים צבעוניים בטכנולוגיה הנ'ל, אבל זה לא ממש זה (4,096 צבעים.  כמה סדרי גודל זה מתחת למסך מודרני?  ובנוסף, הרזולוציה נפגמת).

לא חסרים היום קוראים אם מסכי דיו דיגיטלי בגודל של 10" ומעבר לזה. מניח שגם נמכרים בארץ אבל תמיד כמובן להשוות לאמזון.

כדי להבין מעבר לזה, חשוב להבין איזה ספרים אתה קורא.  אם אתה קורא ספרים עבריים שאתה קונה בחנויות דיגיטליות - קנה קורא ספרים מבוסס אנדרואיד כי כנראה תצטרך את היישומון של החנות הספציפית לפתיחת הספרים שלה.  אם אתה קורא ספרים שהורדת מפרויקט בן יהודה, אז אתה גם יכול לקנות (ואפילו הייתי ממליץ) קוראים שאינם מבוססי אנדרואיד.

אם היית קורא בעיקר באנגלית,(ומכיוון שאתה מציין epub אז אנחנו לא מדברים על  אמזון וכנראה על ספרים ללא הגנה דיגיטלית) החיים היו קלים יותר מבחינת המלצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורא רק ספרים בעברית.

שחור/לבן זה בסדר גמור, מחפש מכשיר לקראת ספרים בלבד. בהמשך למשפט הנ"ל, אין צורך בתוכנות נוספות כגון משחקים וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיה...

התקציב שלך הוא בקומפקטיים, והדרישות בבנוניים-גדולים...

בעקרון - כל הקוראים של אוניקס מעולים למי שקורא בעברית. המחירים- קצת פחות.

קינדל עם אותן ספציפיקציות יעלה רבע מחיר.

זו החנות שלהם

אני דווקא מעדיף את הקומפקטיים, ולא רק מקמצנות. זה פשוט נוח יותרק אני קורא בעיקר בשכיבה, וזה נוח ביד ולא כבד.

את הפונט תמיד אפשר להגדיל, ככה שקוצר ראיה אינו שיקול.

לי יש לייקבוק p6 כבר כמה שנים טובות, ואני מתפלל רבות לבריאותו.  אם תמצא מישהו שעדיין מוכר כזה- הוא נכנס לך יופי בתקציב, ועונה על כל הדרישות מלבד הגודל.

אני קורא בממוצע שעה-שעתיים ביום, ומטעין בערך פעם בשבוע וחצי.

16926242305838792845387815692971.thumb.jpg.97b72bbae6c925181100e0d1890a26d0.jpg

99 אחוז מהספרים שלי הם מ"עברית", אבל יש חנות גוגל, אז גם האפליקציות האחרות, כולל קינדל באות בחשבון.

הגוון של התאורה הקדמית לא ניתן לבחירה (בניגוד לאוניקס), אבל לי הקיים נעים. העוצמה כן ניתנת לכיוון.

כעקרון- נראה לי שהאוניקס הבסיסיים עולים עליו בכל פרמטר, וגם הם כבר לא יקרים.

• אהבתי 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, dani666 כתב:

ומהיכן משיג אותם?  חנויות או?

מנדלי מוכר ספרים

לפני 42 דקות, natco כתב:

בעיה...

התקציב שלך הוא בקומפקטיים, והדרישות בבנוניים-גדולים...

בעקרון - כל הקוראים של אוניקס מעולים למי שקורא בעברית. המחירים- קצת פחות.

קינדל עם אותן ספציפיקציות יעלה רבע מחיר.

זו החנות שלהם

אני דווקא מעדיף את הקומפקטיים, ולא רק מקמצנות. זה פשוט נוח יותרק אני קורא בעיקר בשכיבה, וזה נוח ביד ולא כבד.

את הפונט תמיד אפשר להגדיל, ככה שקוצר ראיה אינו שיקול.

לי יש לייקבוק p6 כבר כמה שנים טובות, ואני מתפלל רבות לבריאותו.  אם תמצא מישהו שעדיין מוכר כזה- הוא נכנס לך יופי בתקציב, ועונה על כל הדרישות מלבד הגודל.

אני קורא בממוצע שעה-שעתיים ביום, ומטעין בערך פעם בשבוע וחצי.

16926242305838792845387815692971.thumb.jpg.97b72bbae6c925181100e0d1890a26d0.jpg

99 אחוז מהספרים שלי הם מ"עברית", אבל יש חנות גוגל, אז גם האפליקציות האחרות, כולל קינדל באות בחשבון.

הגוון של התאורה הקדמית לא ניתן לבחירה (בניגוד לאוניקס), אבל לי הקיים נעים. העוצמה כן ניתנת לכיוון.

כעקרון- נראה לי שהאוניקס הבסיסיים עולים עליו בכל פרמטר, וגם הם כבר לא יקרים.

נעלה בתקציב, נשלש אותו.
על מה היית ממליץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 7 דקות, Ron Poh כתב:

מנדלי מוכר ספרים

אז אתה צריך מכשיר מבוסס אנדרואיד.

כמו שכתב NATCO, נראה שהפתרון עבורך הוא קוראים של ONYX.  ייתכן שגם מסך 7.8" יספיק לך (אני משתמש בקורא עם מסך כזה אם כי של חברה אחרת ולא מובסס אנדרואיד.  מצד שני - אני עם אותיות זעירות - פשוט אוהב הרבה מסך).  אם לא - יש להם גם גדולים יותר ויקרים יותר.

העדף כאלה עם רזולוציה של 300dpi (בשביל החדות).  לא חושב שתמצא קורא מודרני ללא תאורת מסך, אז שיקול זה כבר לא רלוונטי.

נסה לדבר אתם, כדי לראות אם אתה יכול היכן שהוא להרגיש איך השימוש בקורא של 7.8" או גדול יותר כדי להקל עליך את ההחלטה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האייר2 עונה לכל מה שביקשת.

למשש אותם אפשר בבאג, אבל לקנות עדיף אצל היבואן הרשמי, או בחו"ל.

בקבוצות שאני חבר בהן, היו פוסטים לא מעטים על שירות לקוי בבאג לאחר הקניה של הקורא.

• אהבתי 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשתך קוראת בוודאי בלע"ז.

הקינדל מכשיר נפלא לשם כך, והמחיר שלו מאד אטרקטיבי.

למרבה הצער, מלאי הספרים בעברית, פשוט מביך.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני שעתיים, lesles כתב:

אשתי עם KINDLE

קינדל טוב למי שבאקוסיסטם של אמזון בעיקר.  פ'ה ציין epub כפורמט, וזה לא משהו שקינדל יודע לטפל בו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המרת קבצים פשוטה מכל סוג לכל סוג,

MOBI to EPUB (Online & Free) — Convertio

ויש עוד המון

קינדל לא מיועד לפונטים בעברית.

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

-- ^ --

רק שאמזון כבר שנים לא משתמשים ב MOBI (ובכלל, פורמט עתיק שכמעט לא בשמוש היום).  הפורמטים העדכניים של אמזון נבחרים לא בגלל מחשבה על המשתמש, אלא בגלל היכולות להצפין את תוכנם.  ואם התוכן מוצפן - לא תוכל לשנות את הפורמט.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הקובץ מוצפן אז מה זה משנה מה הסוג שלו?

באתרי האינטרנט השונים ניתן למצוא את כל הספרים באנגלית ולהתקינם בקלות בקינדל. בעברית זה לא פשוט כל כך

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, dani666 כתב:

מחשבה על המשתמש, אלא בגלל היכולות להצפין את תוכנם

לא ממש מדויק , azw3 וkfx פורמטים מעולים לספרים ואתה צריך להתחשב במעבדים החלשלושים של הקוראים האלקטרונים שזה גם משנה המון.

מה שאפשר לעשות על מחשב / טאבלט לא תואם קורא דיגיטלי.

לגבי טעינת ספרים בעברית - בין הsend to kindle (שממיר בצורה סבירה באנגלית , לא להיט בעברית) ובין קליבר https://calibre-ebook.com אין בעיה למצא פתרון

לפני 12 שעות, Michazzz כתב:

קינדל לא מיועד לפונטים בעברית.

כל הפונטים המובנים של קינדל כוללים אותיות בעברית.

אמנם עברו 3 שנים מאז שהייתי באמזון אבל אין באמת בעיה לקרא בעברית על קינדל בעברית , הבעיה היא לרוב תהליכי המרה חצי כח וכמובן שאין מכשיר eink של קינדל שגדול באמת או בתקציב אם מתעקשים על הגדולים. (וכמובן שevrit לא בשיטוף פעולה עם קינדל מה שמקשה על העברת ספרים בלי תהליכי המרה)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...