Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסדר טיעון מול התובע - מהירות 131 במקום 90

שימו לב! השרשור הזה בן 482 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחר כשנה, ובאופן לא מפתיע , קיבלתי במייל זימון לדיון בעוד כחודש באשדוד (אני מפ"ת). אינני מיוצג. כמה שאלות.

1. טרם קיבלתי מכתב רשום – האם זה לטובתי או שעלי להתייחס למייל כזימון רשמי ?

2 . על פי המלצות החברים כאן אני מתכוון לנסות להגיע להסדר עם התובע  ( עבר נקי,אכיפה לא תקנית,קמ"ש אחד יותר מידי) .כיצד מתנהלת שיחה כזו במשרד התובע ( לא ביום המשפט)  ?האם בפגישתנו יש חשיבות לסדר הטיעונים שלי – קודם נסיבות אישיות ואחר כך לגבי איכות האכיפה ( לא "יחיד בזירה" ו "ללא אתת בלילה" ) ?

3. האם בקשה לעיון בחומר לגיטימית אם אני רוצה להגיע איתו להסדר – האמנם יש סיכוי שאצליח להשיג משם טיעונים נוספים להגנה ("לעזור" לו להחליט) ?

4. האם החברים כאן יוכלו לסייע בטיעונים נוספים  או בהכוונה כללית –מהם התסריטים האפשריים או אפילו סתם לשתף כיצד התנהלו מול התובע ( או תובעת) ? מן הסתם זו הפעם הראשונה שלי

5.מה התרחיש האופטימי שאני יכול להשיג ? ביטול מוחלט של הדוח ? שינוי סעיף ?

6. האם עלי להביא לפגישה דוח עבר תעבורתי (איך משיגים ) או שכבר מופיע לתובע  ?

מצורף קישור להודעה קודמת שלי בנושא. 

. https://carsforum.co.il/topic/704509-%D7%93%D7%95%D7%97-%D7%9E%D7%94%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA-%D7%A2%D7%9D-%D7%A2%D7%91%D7%A8-%D7%A0%D7%A7%D7%99/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחד, החוק דורש מסירה במספר חלופות, עד כמה שאני יודע, מייל אינו אחד מהם.

מאידך,

הפסיקה שמה דגש ומשקל רב על הידיעה, ולא על העניינים הטכניים.

כלומר - באם הובא העניין (מועד הדיון) לידיעתך - רואים אותך כמי שידע, ואם לא התייצבת - אפשר לשפוט אותך במעמד צד אחד, ואולי במקרים שנדרשת התייצבות - כסרבן.

השאלה היא מה תטען, ומה תוכל להוכיח שהתביעה. אם תטען שלא קיבלת את המייל - לכאורה לא ידעת על הדיון, ולכן לא התייצבת. אבל אם התביעה תוכיח באמצעים דיגיטליים שהמייל הגיע והכתובת (כתובת האימייל, כמובן) נכונה - אזי ייתכן שיראו אותך כמי שידע.

בקשה לעיון בחומרי התביעה תגיש כבר עכשיו, לפני מועד הדיון. אולי תגלה כשל או רמזים לכשל, שיכולים לסייע לך בשיח מול התובע.

תגיע ביום הדיון לבית המשפט, לפני המועד שנקבע, ותעמוד בתור אצל התובע. הצג מספר תיק, תגיד שאתה רוצה להגיע להסדר, תעלה את טיעוניך. הראייתיים, לא האישיים. ילך לקראתך - יופי. יציע סעיף כזה או אחר, וסכום. שם תשתמש בנסיבות אישיות (להפחתת הסכום).

אם התובע יתרשם שיש ענין בדבריך, וכי אתה מסוגל להציג טיעוניך באופן קוהרנטי מול בית המשפט, כנראה שירצה לסגור דיל. התובע מחפש הרשעה קלה, מהירה, ובטוחה (בדרך כלל. לך תדע, אולי תיפול דווקא על תובע צעיר ומורעל...). אם לדעתו תיק קל, או שלא תהיה מסוגל לטעון כראוי בבית המשפט - אולי יתעקש על האישום המקורי.

ביטול - אין סיכוי, לבטח שלא בשלב ההקראה (מה אכפת להם לטרטר אותך, אולי לא תגיע לדיון הוכחות, תשכח, תתבלבל, תחליט שבזבוז יום עבודה יקר יותר, ...).

עבר תעבורתי יוצג על ידי התביעה. אם לא - לטובתך. תוכל לטעון שלא קיים ועברך נקי לחלוטין.

שיהיה בהצלחה

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, Keyser Söze כתב:

אבל אם התביעה תוכיח באמצעים דיגיטליים שהמייל הגיע והכתובת (כתובת האימייל, כמובן) נכונה - אזי ייתכן שיראו אותך כמי שידע.

אתה מניח הנחות שלא מעוגנות בחוק. במקרה של משלוח בדואר רשום, יש הגדרה בחוק שמספיק שיש הוכחה שנשלח בשביל להראות חזקת מסירה.

זה לא אומר שאותו הדבר חל על אימייל.

יש הבדל גדול בין משלוח בדואר רשום, שלפחות על פי הנוהל, אמור להגיע ספציפית לידיו של הנמען עם תיעוד של התהליך, לבין אימייל שיכול לעבור סינון לספאם, להמחק ע״י בן בית אחר, ועוד...

עריכה אחרונה על ידי Be roo
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Be roo כתב:

אתה מניח הנחות שלא מעוגנות בחוק. במקרה של משלוח בדואר רשום, יש הגדרה בחוק שמספיק שיש הוכחה שנשלח בשביל להראות חזקת מסירה.

יש הבדל גדול בין משלוח בדואר רשום, שלפחות על פי הנוהל, אמור להגיע ספציפית לידיו של הנמען עם תיעוד של התהליך, לבין אימייל שיכול לעבור סינון לספאם, להמחק ע״י בן בית אחר, ועוד...

בסופו של דבר אני ביקשתי להישפט . אני שואל ( בעניין זה) האם יהיה כדאי להתכחש למייל ( ואם אדחה וארויח זמן זה יהיה לי לתועלת)  ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שנה חלה התיישנות.

אבל שום דבר לא קורה אוטומטית, צריך לדרוש את הביטול עקב התיישנות. ולפעמים יש פעולות שעוצרות את ההתיישנות ויש בזה סיכון מסויים (https://akrewi.co.il/התיישנות-עבירות-תעבורה/)

אז אתה יכול לחכות ולקוות שאולי יתפספס להם. ואז יש שני כמה מקרים:

1. הזימון יגיע לפני מועד הדיון ותוכל בתחילת הדיון לדרוש ביטול עקב התיישנות., תצטרך להוכיח שלא קיבלת את הזימון שלא באשמתך וזה לא תמיד קל (אתה יכול למצוא פה בפורום סיפורים על טענות של הדואר על שם לא רשום על התיבה (כאשר הוא רשום) וכו׳)

2. הזימון יגיע אחרי מועד הדיון, תשפט שלא בנוכחותך, ואז חוץ מהגשת בקשה להתיישנות תצטרך קודם לבקש את ביטול פסק הדין.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Be roo כתב:

לא מניח הנחות, מבסס על הלכה מוכרת במשפט.

אכן החוק קובע דרכים להמצאה. אבל הפסיקה שאלה מאי נפקא מינה לעניין אותם דרכי המצאה, והפסיקה גם השיבה - חשיבות במעלה הגבוהה שאדם שהוחל נגדו הליך פלילי יהיה ער לכך, הדבר יובא לידיעתו, ויאופשר לו יומו בבית המשפט.

ומפה, הפסיקה המשיכה שככל שאין מחלוקת באשר לכך שהדבר הובא לידיעתו של אדם - הרי שבכך מולאה המהות, ואילו משקלו של הצד הטכני פחת.

אגב, החוק, למעט תקנה 44א לתקנות סדר הדין הפלילי, וסעיף 4 לפקודת המיסים (וזהו, אני חושב), מחייב דואר רשום עם אישור מסירה.

כלומר, 44א הוא החריג במקרה הזה (שלא מחייב אישור מסירה).

בכל אופן, אני לא מקביל ולא משליך דיני והלכות חזקת מסירה לאימייל. כל שאני טוען הוא שהחשיבות שהדבר הובא לידיעתו של הנמען עולה על הפן הטכני איך הובא לידיעתו. ולכן, ואם פותש לא יתכחש, או אם יוכח באופן אחר, הרי שהדבר הובא לידיעתו, ובית המשפט יוכל לתת לכך משקל.

ואם כבר מדברים, אז גם מכתב רשום עם אישור מסירה יכול להיזרק לפח על ידי אחד מבני המשפחה שקיבל אותו... 🤷‍♂️

לפני 8 שעות, pilpelmatok כתב:

בסופו של דבר אני ביקשתי להישפט . אני שואל ( בעניין זה) האם יהיה כדאי להתכחש למייל ( ואם אדחה וארויח זמן זה יהיה לי לתועלת)  ?

על פי החוק, אם ביקשת להישפט יש להמציא לידך זימון תוך שנה. מועד הדיון יכול להיות מעבר לאותה השנה, אבל את הזימון עצמו יש להמציא תוך שנה.

אז:

מתי בוצעה העבירה?

מתי נמסר לידך הדוח?

מתי ביקשת להישפט?

מתי קיבלת אישור שבקשתך להישפט התקבלה?

מתי קיבלת זימון לדיון?

ובאשר להכחשה בדבר קבלת המייל - לא יודע... אולי יכולים להביא הוכחות דיגיטליות שהמייל אכן הגיע, אולי אפילו שנפתח. לא מבין בזה מספיק, ולא מכיר פסיקות בעניין. סורי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Keyser Söze כתב:

בכל אופן, אני לא מקביל ולא משליך דיני והלכות חזקת מסירה לאימייל. כל שאני טוען הוא שהחשיבות שהדבר הובא לידיעתו של הנמען עולה על הפן הטכני איך הובא לידיעתו. ולכן, ואם פותש לא יתכחש, או אם יוכח באופן אחר, הרי שהדבר הובא לידיעתו, ובית המשפט יוכל לתת לכך משקל.

אתה מתפלפל בנושא לא רלוונטי. הפסיקות בהקשר של ״הובא לידעתו״ מדברות על מקרים שבהם הוכח שהנאשם ידע על האישום, רק שלא בדרך הרשמית (כמו נהג שלא ידע שהוא בפסילה אבל נעצר ע״י שוטר שעדכן אותו). אין שום דרך להוכיח (מלבד הודאתו שלו) שאדם קיבל אי מייל מסויים.

(לא רק זה, למרות המקובל, גם יש מקרים שבהם שליחה בדואר רשום נפסלה מלהוות חזקת מסירה כאשר לא סופק אישור מסירה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, Be roo כתב:

הפסיקות בהקשר של ״הובא לידעתו״ מדברות על מקרים שבהם הוכח שהנאשם ידע על האישום, רק שלא בדרך הרשמית 

בדיוק.

והלא זהו המצב. הובא לידיעתו שלא בדרך רשמית.

לפני 51 דקות, Be roo כתב:

אין שום דרך להוכיח (מלבד הודאתו שלו) שאדם קיבל אי מייל מסויים.

לזאת התייחסתי כשהודיתי שאני פשוט לא יודע... לא יודע מה ה-handshake בין ה-mail client ל-imap/pop/smpt/whatever server, לא יודע מה הלוגים... לא יודע. פשוט לא יודע ולא מבין מספיק בנושא.

אם לך יש רקע טכני רלוונטי, והאמירה שלך המצוטטת מבוססת על ידע - אין לי להגיד אלא אמן.

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Be roo כתב:

אין שום דרך להוכיח (מלבד הודאתו שלו) שאדם קיבל אי מייל מסויים.

אוי. למה?

מקבל מייל, נכנס לאזור האישי הממשלתי ומקבל את הדוח (מתועד). לא נכנסת? שולחים לך בדואר.

• לא הבנתי... 1

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 14.12.2022 בשעה 21:04, Keyser Söze כתב:

לא מניח הנחות, מבסס על הלכה מוכרת במשפט.

אכן החוק קובע דרכים להמצאה. אבל הפסיקה שאלה מאי נפקא מינה לעניין אותם דרכי המצאה, והפסיקה גם השיבה - חשיבות במעלה הגבוהה שאדם שהוחל נגדו הליך פלילי יהיה ער לכך, הדבר יובא לידיעתו, ויאופשר לו יומו בבית המשפט.

ומפה, הפסיקה המשיכה שככל שאין מחלוקת באשר לכך שהדבר הובא לידיעתו של אדם - הרי שבכך מולאה המהות, ואילו משקלו של הצד הטכני פחת.

אגב, החוק, למעט תקנה 44א לתקנות סדר הדין הפלילי, וסעיף 4 לפקודת המיסים (וזהו, אני חושב), מחייב דואר רשום עם אישור מסירה.

כלומר, 44א הוא החריג במקרה הזה (שלא מחייב אישור מסירה).

ואם כבר מדברים, אז גם מכתב רשום עם אישור מסירה יכול להיזרק לפח על ידי אחד מבני המשפחה שקיבל אותו... 🤷‍♂️

על פי החוק, אם ביקשת להישפט יש להמציא לידך זימון תוך שנה. מועד הדיון יכול להיות מעבר לאותה השנה, אבל את הזימון עצמו יש להמציא תוך שנה.

אז:

מתי בוצעה העבירה?

מתי נמסר לידך הדוח?

מתי ביקשת להישפט?

מתי קיבלת אישור שבקשתך להישפט התקבלה?

מתי קיבלת זימון לדיון?

ובאשר להכחשה בדבר קבלת המייל - לא יודע... אולי יכולים להביא הוכחות דיגיטליות שהמייל אכן הגיע, אולי אפילו שנפתח. לא מבין בזה מספיק, ולא מכיר פסיקות בעניין. סורי

העבירה (לכאורה) בוצעה ב 30.11.21 . הדוח נמסר במקום וביד.בקשה לביטול נשלחה לאחר כ 30 יום .בקשה להישפט נשלחה לאחר כמעט 3 חודשים מהדוח (לפני המועד האחרון לתשלום)  והאישור הגיע ימים ספורים לאחר מכן.זימון לדיון במייל הגיע לפני כחודש והדיון יתקיים בעוד כחודש.

אתמול קיבלתי גם בתיבת דואר הודעה על מכתב רשום מהמשטרה....אני חושב שיהיה לי מסובך להתכחש לקבלה ולפי התגובות כאן לא השתכנעתי שיהיה גם כדאי להתכחש.טרם אספתי את המכתב מהדואר אך כנראה שאאסוף בימים הקרובים.

עריכה אחרונה על ידי pilpelmatok
טקסט כפול
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ככל הנראה מתכוון לאסוף את המכתב מהדואר בימים הקרובים לכן השאלה הראשונה שלי כבר ככל הנראה לא רלוונטית.

אשמח להרחבה בתשובות לשאלות הנוספות ששאלתי.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך ממה להתעלם. הגשת ערעור - משמע שאתה מודע לדו"ח. יש הודעה על דואר רשום? גם אם לא תאסוף אותו ייחשב כאילו קיבלת אותו.

גש לאסוף את המכתב, אם יש בו חידושים עדכן כאן כדי לחדש את הייעוץ. כולי תקווה שלא מדובר בדו"ח חדש, נוסף.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת המועדים - הכל תקין, וטענה להתיישנות תדחה.

לגבי שאר שאלותיך - כתבתי דעתי והמלצתי בתגובה קודמת.

בקצרה:

1. לבקש את חומר הראיות של התביעה כבר עכשיו.
  2. להגיע לפני המועד, ולדבר עם התובע. להצביע על הכשלים.
  3. אם יציע שינוי האישום - תשמע מה הוא מציע.
  4. אם לא מציע, ושואל בתמימות "נו, אז? אז מה אתה רוצה?" - תענה שהכשלים לא קטנים, אבל המטרה שלך להגיע להסדר.
  5. תנווט להיכן שמתאים לך - סעיף מהירות בדרגה נמוכה יותר (נניח, במקום 130, שיהיה 110), או שינוי הסעיף (נניח, למהירות שאינה מתאימה לתנאי הדרך). בגדול - מהירות שאינה תואמת את תנאי הדרך עדיף.
  6. אם אתה לא מצליח להגיע לאן שאתה רוצה, או אם התובע מציע שינוי אישום בתמורה לקנס מוגדל, תנסה להשתמש בנסיבות אישיות.
  7. ביטול לא תשיג (למרות שהכל יכול להיות).
  8. עבר תעבורתי לא צריך (התביעה תציג).
  9. הכשלים שחברי הפורום מצאו מצויינים בשרשור המקורי.

בהצלחה

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 16.12.2022 בשעה 09:11, sperial כתב:

אין לך ממה להתעלם. הגשת ערעור - משמע שאתה מודע לדו"ח. יש הודעה על דואר רשום? גם אם לא תאסוף אותו ייחשב כאילו קיבלת אותו.

גש לאסוף את המכתב, אם יש בו חידושים עדכן כאן כדי לחדש את הייעוץ. כולי תקווה שלא מדובר בדו"ח חדש, נוסף.

עידכון - מדובר מכתב רשום עם הזמנה למשפט על אותה עבירת מהירות מלפני שנה . אגב יש שם ספח עם אפשרות להודות באישום המפורט וללבקש הקלה בעונש . אני מניח שאינו רלוונטי אלי , נכון ?  כי לא אוכל לבקש הקלה בעונש ממבלי להודות באישום , והרי אני מתכוון להציג כשלים שלא עולים בקנה אחד עם הודאה ( לפחות בשלב הראשון) , אני צודק ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 482 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...