Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז קניתי סיטרואן C3...

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 671 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראשית אסייג-ניסיוני הוא עם קקטוס אוטומטית 2018, רכב דומה מאד ל-C3.

מערכת עצור וסע-זה מה שהתקן האירופי דורש ויש לנטרלה כל פעם מחדש.

הבלוטות' מתחבר אוטומטית, בערך 5 שניות לאחר פתיחת הסוויצ' אתה כבר יכול לקבל שיחה דרך מערכת הרכב.

מסך המגע אצלי לפחות, מעט מסובך, נכון שיש טובים ממנו, יש גם גרועים יותר, לי אין את המערכת של לובינסקי אלא את המקורי.

יש מעט רעידות בזחילה, קיימות אבל באמת בשוליים ורחוק מאד מ"וויברטור".

תיבת ההילוכים אכן קופצנית ולעיתים מכה בפראות, היא טיפה איטית ביחס לתיבות המובילות מצד שני, אמינה מאד.

לפני שקניתי היו לי חששות מעניין השליטה דרך המסך, היו פה דיונים שדי ביקרו אותו, הקקטוס הוא הרכב הראשון שלי עם מסך מגע, השבוע הראשון היה מעט מוזר (ללא קשר אני שייך לדור הקודם שלא נולד עם מסך מגע ביד...), מהר מאד התרגלתי והוא לגמרי סביר, חלק מהפעולות מתבצעות גם ממתגי ההגה.

וכמו נאמר, לא מושלם אבל כל כך נוח... 

עריכה אחרונה על ידי spidrman
  • רעיון טוב! 2

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את מה שאמר איש העכביש.

לא צריכה להיות שום בעיה עם חיבור אוטומטי ומהיר לבלוטות', ב-C3 של אישתי החיבור מיידי, גם לסלולרי שלה וגם לשלי (לא במקביל כמובן).

נושא הרעידות במנוע 3 הצילינדרים נטחן עד דק וקיבל מימדים פי אלף ממה שהיה אמור לקבל.

כן, יש רעידות.

לא, זה לא מטלטל את הרכב ברמה של "וויברטור" ולא היה נוסע אחד ברכב שאי פעם טרח להתייחס לזה או כי פשוט לא חשו בה או כי זה היה מינורי - בטח מהמושב האחורי - ולא נתן תחושה חריגה.

בשלושה רכבי C3 שנהגתי בשנה האחרונה (2 רכבי הדגמה + הרכב הפרטי של אישתי) הרעידה הורגשה אך ורק בזמן זחילה ב-DRIVE. לא בהתנעה, לא בעמידה, לא בהאצה ולא בנסיעה - אלא אך ורק בהילוך קידמי כשמשחררים את דוושת הבלם ממצב עמידה.

The older you get, the better you used to be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנושא הגיר וההתנהגות, יש סיכוי שקיים עדכון תוכנה לניהול מנוע/גיר שמעדן את ההתנהגות שלהם

• אהבתי 1

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הרגשתי את הרעידות כאשר הרכב נמצא באזור ה 70-80 קמ״ש ומאיצים קלות.

אישתי לא הרגישה זאת עד אשר שהדגמתי את הרעידות.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, X9500 כתב:

מחזק את מה שאמר איש העכביש.

לא צריכה להיות שום בעיה עם חיבור אוטומטי ומהיר לבלוטות', ב-C3 של אישתי החיבור מיידי, גם לסלולרי שלה וגם לשלי (לא במקביל כמובן).

נושא הרעידות במנוע 3 הצילינדרים נטחן עד דק וקיבל מימדים פי אלף ממה שהיה אמור לקבל.

כן, יש רעידות.

לא, זה לא מטלטל את הרכב ברמה של "וויברטור" ולא היה נוסע אחד ברכב שאי פעם טרח להתייחס לזה או כי פשוט לא חשו בה או כי זה היה מינורי - בטח מהמושב האחורי - ולא נתן תחושה חריגה.

בשלושה רכבי C3 שנהגתי בשנה האחרונה (2 רכבי הדגמה + הרכב הפרטי של אישתי) הרעידה הורגשה אך ורק בזמן זחילה ב-DRIVE. לא בהתנעה, לא בעמידה, לא בהאצה ולא בנסיעה - אלא אך ורק בהילוך קידמי כשמשחררים את דוושת הבלם ממצב עמידה.

לא שאני למוד ניסיון לשמחתי, אבל עד כמה שאני יודע ויברטור - רוטט. לא מטלטל. 

וזה בדיוק מה שאמרתי,  רוטט ורועד במצב זחילה. שבא לידי ביטוי מאוד בפקקים. 

ותאמין לי ,אני לא הגעתי מלקסוס או מרצדס, יש לי ניסיון עם אלטו וספייסטאר. ככה שאם יש רעידות מורגשות, סמוך עליי שאני לא סתם מגזים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי גם יש מכשיר ישן (mi6 של שיומי מ2017) מתחבר אוטומטית.

לגבי המזגן אני שם עם מצב אוטומטי 22 מעלות ונותן לו לעשות את העבודה.

לגבי סטרט סטופ אצלי יש כפתור 😝 (ב308)

נ.ב איך העוצמה של המזגן? ב208 אני זוכר שסבלתי

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנצל את הדיון כדי להזכיר שרק החל מיולי 2017 היבואן התחיל את מבצע ה 5 שנות אחריות.

לבת הזוג היה C3 בערך חודש, מכרה אותה כי טענה שהרכב אומנם נוח מאוד - אבל מרגיש רך מדי ונותן תחושה לא בטוחה על הכביש (לטענתה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לאבא שלי זה הרגיש ככה כאשר יש באמצע פניה יש שבר כביש, הרכב מתנדנד מעט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Morningstar כתב:

אנצל את הדיון כדי להזכיר שרק החל מיולי 2017 היבואן התחיל את מבצע ה 5 שנות אחריות.

לבת הזוג היה C3 בערך חודש, מכרה אותה כי טענה שהרכב אומנם נוח מאוד - אבל מרגיש רך מדי ונותן תחושה לא בטוחה על הכביש (לטענתה).

הרכב שלי מיוני 17 וקיבל 5 שנות אחריות

2017 Citroen C3 Shine

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד הגירים הטובים, 6 הילוכים של אייסין היפנית, ובשילוב עם המנוע 1.2 טורבו 130 כ"ס מדובר ביחידת הנעה מוצלחת מאוד מבחינת זמינות הכח והגמישות.

אני לא הרגשתי את הסימפטומים שהרגשתם בגיר, ובכל המקרים עליהם שמעתי בעבר - מדובר היה בעדכון תוכנה.

מישהו פה הזכיר את "התיבות המובילות" ובאמת שאין לי מושג באיזה תיבות מדובר

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, davemustaine87 כתב:

לא שאני למוד ניסיון לשמחתי, אבל עד כמה שאני יודע ויברטור - רוטט. לא מטלטל. 

וזה בדיוק מה שאמרתי,  רוטט ורועד במצב זחילה. שבא לידי ביטוי מאוד בפקקים. 

ותאמין לי ,אני לא הגעתי מלקסוס או מרצדס, יש לי ניסיון עם אלטו וספייסטאר. ככה שאם יש רעידות מורגשות, סמוך עליי שאני לא סתם מגזים. 

התגובה שלי לעניין הרטט\טלטול היתה בהקשר כללי למספר הפעמים שנושא הרעידות עלה בפורום והתיאור שלך קרוב יותר לאמת (לפחות זו שאני חווה) מאשר שלל סופרלטיבים שהופיעו בתגובות עבר שלעיתים נשמעו לי קצת מוגזמים.

אני, בעוונותי, דווקא כן הגעתי מלקסוס ולחלוטין לא טוען שאין רעידות או שאינן מורגשות, אלא תיארתי מתי אני חש בהן - שזה בדיוק מה שאתה אמרת - "במצב זחילה". 

The older you get, the better you used to be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 17.7.2021 בשעה 09:58, davemustaine87 כתב:

איך נפלו גיבורים, 

במצטבר באיזה 100 תגובות בערך ,האג'נדה שלי  הייתה ברורה- "כיום רק משוגע יקנה רכב יד 2 מתוצרת PSA עם מנוע 1.2 טורבו". אז מה השתנה? האם אני סופר צבוע? 

כן , ובעיקר לא. 

מה שהשתנה זה שגיליתי שלסיטרואן יש 5 שנות אחריות. ככה שאם יהיו בעיות(ובתקווה שלא יהיו) יש אחריות יבואן. אני עדיין מאוד נגד לקנות רכב כזה ללא אחריות. 

ובקשר לרכב עצמו, מרגיש מאוד נוח, עם הרבה אופציות כיוון תנוחת נהיגה, שמקלות לי מאוד על הכאבים בגב ובברך. ובלי קשר אני מאוד אוהב את הצורה שלו. מלבד זה הרכב שנת 2018 עם 70 אלף קילומטר. שמור מאוד, מטופל לפי הספר, והציג בדיקת קומפיוטסט הכי נקיה שראיתי אי פעם. 

הרכב אצלי מאתמול, ככה שלא צברתי בכלל קילומטראז מעבר לכמה נסיעות ארוכות בתוך העיר. בהמשך אעדכן את השרשור הזה לגבי תובנות מול הרכב הקודם(יונדאי I30) למי שירצה פרספקטיבה להשוואה. 

יש עוד תובנות אחרי כמה שבועות של נסיון והתאקלמות?

אני שוקל לבדוק גם את ה-C3 השבוע. סקרן גם לגבי יתרונות וחסרונות מול הקקטוס שאני מבין שחולקת את אותם מכלולים

עריכה אחרונה על ידי Renaultrap
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקקטוס לדעתי מושבים תומכים יותר, איכות

חומרים עדיפה, משענת יד נוחה יותר בגלל שהיא רחבה משמעותית ובנוסף יש תא אחסכון בתוכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Renaultrap כתב:

יש עוד תובנות אחרי כמה שבועות של נסיון והתאקלמות?

אני שוקל לבדוק גם את ה-C3 השבוע. סקרן גם לגבי יתרונות וחסרונות מול הקקטוס שאני מבין שחולקת את אותם מכלולים

הדיל ברייקר מבחינתי לגבי הקקטוס, זה שההגה לא מתכוונן לעומק. אם קל לך למצוא תנוחת נהיגה טובה אז יכול להיות שזה לא משמעותי, עבורי זה מאוד משמעותי. ביחוד שהכיוונים ב-סי3 הם מעולים וטובים מהרבה רכבים שקיימות בהם האופציות הנ"ל. 

מלבד התובנות שכתבתי אחרי שבוע שימוש אין בנתיים משהו חדש. מצאתי דרך שהמזגן לא יעבוד אוטומטית בכול הנעה(פשוט להוריד את האיוורור ל-0 לפני שמכבים את הרכב) ושאר הדברים עדיין נשארו כמו שהם. 

אם יש לך שאלות ספציפיות אשמח לענות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 671 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...