Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נבחר רכב הסיור החדש של המשטרה: סאנגיונג רקסטון

_DownLoaD_
שימו לב! השרשור הזה בן 1040 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 17 שעות, ניצן א. כתב:

גם אם לרוב התחנות יש שליטה על שטח כפרי מסויים הרי שבפועל פעולות שיטור כמעט ולא מתבצעות בו (כמובן ביחס לפעילות בתוואי העירוני). החסרון בתנועה עירונית ובכביש רטוב של רכבי הכבישטח ושל הטנדרים בפרט אינו מצדיק את הגדרת הרקסטון/הסורנטו כרכב סיור העיקרי במשטרה. יש צורך בהגדרת הרכב ע"פ מאפייני האיזור-אין דמיון באופי העבודה בתחנה בגליל לזו בחיפה(בהתייחס לצרכים מהרכב). לדעתי קובעי המדיניות בהגדרת רכבי הסיור מתבוננים על כוחות השיטור בארה"ב, אך אין להשוות בין הפורד אינטרספטור לסורנטו/רקסטון. 

דווקא אני כאחד שעבד בעיקר בחיפה, קריות, עכו. השימוש בשטח מספיק כדי להצדיק. 

כפי שציינו מעל, במרדפים הרבה פעמים זולגים לשטח, במדרכות, איי-תנועה וכו'. 

אבל גם באירועים פחות פליליים, כמו איתור נעדרים שברוב הפעמים מגיעים למקומות המבודדים האלה זה כלי חשוב. 

עדיף יכולת נוספת בארסנל שלך מאשר להוריד יכולת בשביל 10K לרכב, בסופו של דבר במכרז לא זכו גראנד צ'רוקי או טויוטה 4ראנר שהשתתפו במכרז גם כן. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, DeiMoS כתב:

כשוטר סיור אני יכול לתת קצת מהחוויות שלי.

הקורולה למשל, נמוכה מידי וכל שביל קטן שיש צורך להגיע אליו, כל שדה וכל מדרכה במצד של מצוקת חנייה מרתיעות.

הסורנטו מבלה יותר מידי במוסכים והשרידות שלה כאשר היא עובדת בצורה כלכך מאומצת לא מבריקה. (באידיאל כדאי שתהיה רוטציה בניידות בכל תחנה ככה שהן לא יצטרכו לעבוד 24/7). 

בנוסף לכך הסורנטו לא מצטיינת בשטח, בחורף כשהאדמה בוצית ואני נתקע בשדה בזמן שאני נמצא שם כי מצאו רימון. לא היה נעים להתקע במשך שעתיים עד שהגיע רקסטון למשוך אותי מהשדה.

מה שכן, מהניסיון שלי עם כמה משמרות בהיילקס (גם בחדש וגם בקודם), זה היה מצויין. במיוחד כתקופה של ההצפות מהגשמים כשהוא פשוט הגיע לכל מקום. החסרון בטנדר זה שצריך גם תא עצורים וגם תא לציוד, הבגאז' של הסורנטו מלא כמעט עד 0 מקום בציוד שנחוץ.

דווקא בגלל מה שרשמת לא מבין מה היתרון ברכב החדש. 

לא חושב שהוא אמין יותר, לא חושב שהוא מצטיין בשטח במיוחד יותר. אז מה בדיוק רע במה שהיה עד היום לעונת. החדש? בטח בכל מה שקשור לשרידות לא רואה איך הרקסטון טוב יותר מהסורנטו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, DeiMoS כתב:

דווקא אני כאחד שעבד בעיקר בחיפה, קריות, עכו. השימוש בשטח מספיק כדי להצדיק. 

כפי שציינו מעל, במרדפים הרבה פעמים זולגים לשטח, במדרכות, איי-תנועה וכו'. 

אבל גם באירועים פחות פליליים, כמו איתור נעדרים שברוב הפעמים מגיעים למקומות המבודדים האלה זה כלי חשוב. 

עדיף יכולת נוספת בארסנל שלך מאשר להוריד יכולת בשביל 10K לרכב, בסופו של דבר במכרז לא זכו גראנד צ'רוקי או טויוטה 4ראנר שהשתתפו במכרז גם כן. 

איזה מרדף ניתן לנהל עם טנדר? רכב לא יציב ובעל תגובות מסורבלות. אני חושב שרכב שמתאים לפעילות סיור הוא סובארו פורסטר או אאוטבק שמשלבים יכולת שטח קלה עם אחיזת כביש טובה יחסית. הבעיה שהן לא ניגשו כלל למכרז מנהל הרכב.... לא גרנד שירוקי לא טויוטה 4ראנר ולא סורנטו מתאימים לצורכי הסיור, כבישי ישראל אינם כבישי ארה"ב. היות ואני עוסק בתחום אפנה לדוח מבקר המדינה 67ב בו התייחסו לאפיון מראש של ניידת והצרכים המבצעיים הנדרשים אבל אף אחד לא פרט את המסקנות לרמת התאמת הרכב במאפיינים המכנים לצרכים, רק את נושא תא העצורים והדיגום. בדוח המבקר שיבחו את החשיבה באפיון הסורנטו לשימוש כניידת אבל אין התייחסות לכך שהניידות האלו בילו במוסך כי הגיר לא עמד בתנאים שנדרשים מניידת בישראל. בשנת 99 המשטרה רכשה לניסוי כמה עשרות פאסאט סטיישן במרכב עם מפרט יעודי למשטרה מהמפעל. כל הרכבים סבלו לאחר כמה חודשים מסדקים בשלדה בחלק האחורי-כבישי ישראל אינם כבישי גרמניה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, ניצן א. כתב:

איזה מרדף ניתן לנהל עם טנדר? רכב לא יציב ובעל תגובות מסורבלות. אני חושב שרכב שמתאים לפעילות סיור הוא סובארו פורסטר או אאוטבק שמשלבים יכולת שטח קלה עם אחיזת כביש טובה יחסית. הבעיה שהן לא ניגשו כלל למכרז מנהל הרכב.... לא גרנד שירוקי לא טויוטה 4ראנר ולא סורנטו מתאימים לצורכי הסיור, כבישי ישראל אינם כבישי ארה"ב. היות ואני עוסק בתחום אפנה לדוח מבקר המדינה 67ב בו התייחסו לאפיון מראש של ניידת והצרכים המבצעיים הנדרשים אבל אף אחד לא פרט את המסקנות לרמת התאמת הרכב במאפיינים המכנים לצרכים, רק את נושא תא העצורים והדיגום. בדוח המבקר שיבחו את החשיבה באפיון הסורנטו לשימוש כניידת אבל אין התייחסות לכך שהניידות האלו בילו במוסך כי הגיר לא עמד בתנאים שנדרשים מניידת בישראל. בשנת 99 המשטרה רכשה לניסוי כמה עשרות פאסאט סטיישן במרכב עם מפרט יעודי למשטרה מהמפעל. כל הרכבים סבלו לאחר כמה חודשים מסדקים בשלדה בחלק האחורי-כבישי ישראל אינם כבישי גרמניה. 

מסכים איתך לגבי נושא הטנדר, ללא ספר שדימקס או ויגו אינם מיועדיים למרדף קלאסי או כל פעולה אחרת, אך יש להבין כי המשטרה הינו גוף מגיב, קרי אמור לתת מענה למספקטרום של אירועים וטנדר עבודה הוא נותן מענה להרבה דברים, אולי לא יעמוד ב0-100 מול כל מאזדה 3 חדשה אבל בסוף מדובר בכלי עבודה אשר מופעל נכון ביחד עם שילוב זרועות ועוד ניידות יכלו לתפוס את הגנב במרדף.
לגבי הסובאר, המשטרה ביצע מס' בדיקות פעם קודמת עם הסובארו....

משטרת ישראל מצטיידת בניידות סובארו פורסטר. צילום: שטח

לא התלהבו מהרכב, כל אחד ונסיבות שלו.

לגבי שיקול אם זה בנזין או דיזל, אין כאן שיקול כלכלי אלה שיקולי ביצועים ויכולת. המשטרה נותנת אפיון ודרישות ובהתאם לכך יבואנים משתתפים במרכז.

לדעתי האישית הכי נכון היה לייבא/לרכוש את הניידות היעודיות שיש בארה"ב  דוגמא פורד אקספולר עם הציוד והיכולות והדבר היה מראה את המשטרה באור אחר, אבל כל אחד והשיקולים שלו...

וכמו שציינתי הרבה זמן, כבר תקופה רבה שהמשטרה לא מקבלת את התקציב הראוי עבורה במיוחד לטובת רכש לשוטרים בדגש על ניידות וריבוי ניידות, צריך להסתכל על ניידת +כלי עבודה, כמו פטיש לנגר, ניידת היא עבור השוטר.

לפני 8 שעות, ניצן א. כתב:

לא קשור לדיזל, סובארו לא השתתפו במכרז. ה4ראנר שנבחן במכרז היה בנזין, היבואן שלו היה ביבוא מקביל. 

אם אני לא טועה, סובארו כן השתתפו ביחד עם עוד מס' יבואנים

2001 Renault clio b sport (RS) 172 out:roll:

2001 Audi a3 8L 1.8 out:lol:

2001 Mercedes benz w203 240 IN8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשטרה יכולה לבחור ולאפיין מבין הרכבים שזכו במכרז מנהל הרכב, בניגוד לעבר אין למשטרה יכולת לפנות ליבואנים ישירות. הפורסטר המעטות שהיו במשטרה היו במתנ"א ושם אכן לא התאימו ואלו היו הדגמים עם מנוע 2000 שהיו איטיים. לגבי רכש ניידות יעודיות מארה"ב-יקר בקניה ואחזקה + אין תמיכה טכנית של היבואן, אבל אני מסכים איתך שפורד אינטרספטור(הדגם העיקרי של יחידות השיטור בארה"ב) יתאים למשימה הרבה יותר מסרנטו או רקסטון. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, ac cobra כתב:

לדעתי האישית הכי נכון היה לייבא/לרכוש את הניידות היעודיות שיש בארה"ב  דוגמא פורד אקספולר עם הציוד והיכולות והדבר היה מראה את המשטרה באור אחר, אבל כל אחד והשיקולים שלו...

בשביל להראות את המשטרה באור אחר - לא יעזרו ניידות, צריך להתנהג אחרת, השוטרים צריכים להבין שהאזרח לא בא להטריד אותם, אלא הם משרתי ציבורעובדי ציבור, תפקידם לתת שירות לציבור.

ואם הם מתייחסים לציבור שהם אמורים לתת לו שירות כאל מטרד - גם ניידת שיכולה להמריא, לנחות ואז להמשיך לנסוע על גלגלים לא תעזור. כי הבעיה היא אחרת.

ואם הם מתייחסים לציבור שהם אמורים לשרת כראוי, אז הם יכולים להגיע על רולרבליידס.

אבל נו, כשחושבים שהבעיה של תדמית המשטרה היא באיזה ניידות המשטרה משתמשת...

• רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

בשביל להראות את המשטרה באור אחר - לא יעזרו ניידות, צריך להתנהג אחרת, השוטרים צריכים להבין שהאזרח לא בא להטריד אותם, אלא הם משרתי ציבורעובדי ציבור, תפקידם לתת שירות לציבור.

אתה צודק, אבל כאשר הציבור הוא לא איכותי אז גם המשטרה שלו תיהיה לא איכותית... כאשר מצביעים עם אצבע 👈 ואומרים שהמשטרה לא הייתה בסדר, אל תשכח ש3 אצבעות אחרות מופנות עדין כלפיך.

ושוב אתה גורר את השיח למקום הדיון על הניידות, חבל. בהצלחה בהגשת הערר על הדוח, מקווה שצדק יעשה 🙏

2001 Renault clio b sport (RS) 172 out:roll:

2001 Audi a3 8L 1.8 out:lol:

2001 Mercedes benz w203 240 IN8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עושים פה סלט של יכולת כביש ליכולת שטח.

רכב כמו רקסטון הוא מה שנקרא "אול אראונד" ומסוגל לעשות בצורה טובה מאוד כמעט הכל וזה היתרון בוא.

אם רוצים שינצח מישהו בכביש מהיר אז....בשביל זה יש בחו"ל מה שנקרא highway patrol וגם פה אני מניח שיש למשטרה ניידות סיור לכבישים מהירים (חוץ מהאופנועים כמובן). הרקסטון לא הולך להחליף את כל הניידות בכל המשטרה, זו לא המטרה.

• מעניין 1

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, ac cobra כתב:

אתה צודק, אבל כאשר הציבור הוא לא איכותי אז גם המשטרה שלו תיהיה לא איכותית... כאשר מצביעים עם אצבע 👈 ואומרים שהמשטרה לא הייתה בסדר, אל תשכח ש3 אצבעות אחרות מופנות עדין כלפיך.

טוב שקודם כל אתה מבין שאני צודק.

ואכן כשהציבור לא איכותי המשטרה תהיה לא איכותית, אבל לפחות חלק מהציבור הוא כן איכותי.

לגבי האצבעות - זה אולי עובד טוב על שוטרים, אבל לאחרים זה פשוט זלזול באינטלגנציה.

לפני כשעה, ac cobra כתב:

ושוב אתה גורר את השיח למקום הדיון על הניידות, חבל. בהצלחה בהגשת הערר על הדוח, מקווה שצדק יעשה 🙏

אני גורר את השיח לדיון על הניידות, בתוך שרשור שהכותרת שלו היא "נבחר רכב הסיור החדש של המשטרה: סאנגיונג רקסטון".

הגיוני?

והבקשה לביטול נדחתה, כי השוטרת שקראה את הערעור לא באמת קראה אותו, או במילים אחרות הוכיחה את הטענה שלי:

לפני שעתיים, m3x7r3m3 כתב:

ואם הם מתייחסים לציבור שהם אמורים לתת לו שירות כאל מטרד - גם ניידת שיכולה להמריא, לנחות ואז להמשיך לנסוע על גלגלים לא תעזור. כי הבעיה היא אחרת.

אתה חושב שהעובדה שהשוטר ההוא עבר על לפחות 4-5 נהלים, ואז השוטרת שקראה את מסמך הערעור הגיבה כאילו היא לא קראה אותו בכלל, קידמה איכשהו את תדמית המשטרה? או דירדרה אותה לעיני כל הפורום למשל?

לי התשובה ברורה.

• אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, yuvalganim כתב:

עושים פה סלט של יכולת כביש ליכולת שטח.

רכב כמו רקסטון הוא מה שנקרא "אול אראונד" ומסוגל לעשות בצורה טובה מאוד כמעט הכל וזה היתרון בוא.

אם רוצים שינצח מישהו בכביש מהיר אז....בשביל זה יש בחו"ל מה שנקרא highway patrol וגם פה אני מניח שיש למשטרה ניידות סיור לכבישים מהירים (חוץ מהאופנועים כמובן). הרקסטון לא הולך להחליף את כל הניידות בכל המשטרה, זו לא המטרה.

המטרה היא לא לנצח בכביש מהיר אבל חוסר היציבות של רקסטון בכביש בהשוואה לרכב פרטי היא בולטת והסיכון לשוטרים ושאר משתמשי הדרך עולה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@m3x7r3m3, תשאר בנושא - אם אתה מעוניין לפתוח שרשור על רמת המשטרה בארץ, תפדאל, בעוף טופיק.

לעניין הרקסטון - אני חושב שקצת מוגזם להגיד שהרכב לא בטיחותי על הכביש, הוא הולך לסיור לא למתנ"א - שם יש להם סופרב, אוקטביה, שאריות של ג'טות וקצת קורולות ואוונסיסים (שכחתי משהו?)

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, shellcase כתב:

@m3x7r3m3, תשאר בנושא - אם אתה מעוניין לפתוח שרשור על רמת המשטרה בארץ, תפדאל, בעוף טופיק.

בוא, מי שהעלה את הקשר בין רמת המשטרה לניידות זה לא אני

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, shellcase כתב:

לעניין הרקסטון - אני חושב שקצת מוגזם להגיד שהרכב לא בטיחותי על הכביש, הוא הולך לסיור לא למתנ"א - שם יש להם סופרב, אוקטביה, שאריות של ג'טות וקצת קורולות ואוונסיסים (שכחתי משהו?)

ג'טה לדעתי כבר מזמן אין, היו להם כאלה ב2008 וקצת אחרי. אוקטביה היא רכב צמוד אבל לא ניידת של מתנ"א והאוונסיס אמורות להיות מוחלפות בהדרגה בסופרב. קורולה יש וגם למתנ"א יש קצת סורנטו שסביר להניח שיוחלפו ברקסטון.

אני חושב שהרקסטון בחירה טובה. הוא לא יקר בהרבה מהסורנטו אבל אמור להציג עדיפות בשטח. בכביש הוא בסדר גמור. כמו שכבר אמרו, זאת לא ניידת הסיור היחידה בתחנה, יש טנדרים, יש קורולה, יש אפילו פיקנטו ושברולט ספארק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1040 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...