Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נבחר רכב הסיור החדש של המשטרה: סאנגיונג רקסטון

_DownLoaD_
שימו לב! השרשור הזה בן 999 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 26.6.2021 בשעה 10:20, הרקוליטו כתב:

הטנדרים  שמג"ב משתמשים  לא מספיקים ?

בתור רכב שיכול לשמש גם כרכב סיור? ממש לא.

אם זה לא מקולקל- אל תתקן את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה צריך רכב סיור עם הנעה כפולה ?

מהצד זה נראה כבזבוז כסף ציבורי.

כאחד שגר בישוב חקלאי , הם ממילא לא מתאמצים להכות בברזל כאשר הוא חם וסוגרים תיקים אחרי שבוע. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טנדר זו בחירה גרועה לרכב משטרה. צפוף מאוד מאחורה ובעל אחיזת כביש גרועה (במיוחד בכביש רטוב), לטנדרים כושר תמרון גרוע בשטח עירוני. יתרונות העמסה של טנדר אינם באים כלל לידי שימוש במשטרה למעט בזיווד ספציפי של כלבן, חבלן, מז"פ וכדומה.סורנטו ורקסטון עדיפים בכל פרמטר על טנדר מכל סוג שהוא. לצערי איני קובע מדיניות של מנהל הרכב ולטעמי עדיף במחיר של רקסטון לקנות שני רכבים פרטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני הסורונטו כול רכבי הסיור היו רכבי סדאן רגילים.

אוקטביה, מאזדה 323...

מעניין למה דווקא בזמן האחרון נוצר הצורך ברכבי סיור 4*4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשוטר סיור אני יכול לתת קצת מהחוויות שלי.

הקורולה למשל, נמוכה מידי וכל שביל קטן שיש צורך להגיע אליו, כל שדה וכל מדרכה במצד של מצוקת חנייה מרתיעות.

הסורנטו מבלה יותר מידי במוסכים והשרידות שלה כאשר היא עובדת בצורה כלכך מאומצת לא מבריקה. (באידיאל כדאי שתהיה רוטציה בניידות בכל תחנה ככה שהן לא יצטרכו לעבוד 24/7). 

בנוסף לכך הסורנטו לא מצטיינת בשטח, בחורף כשהאדמה בוצית ואני נתקע בשדה בזמן שאני נמצא שם כי מצאו רימון. לא היה נעים להתקע במשך שעתיים עד שהגיע רקסטון למשוך אותי מהשדה.

מה שכן, מהניסיון שלי עם כמה משמרות בהיילקס (גם בחדש וגם בקודם), זה היה מצויין. במיוחד כתקופה של ההצפות מהגשמים כשהוא פשוט הגיע לכל מקום. החסרון בטנדר זה שצריך גם תא עצורים וגם תא לציוד, הבגאז' של הסורנטו מלא כמעט עד 0 מקום בציוד שנחוץ.

• רעיון טוב! 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.6.2021 בשעה 20:46, shellcase כתב:

כדי שיוכלו לטפל בפשע האמיתי ולעצור סטלנים במסיבות טבע ביער.

אשכרה הוצאת לי את המילים מהמקלדת. עצוב.

ישנה שמועה על שינוי צבע לרכבי הסיור. יש מישהו ששמע על כך? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, DeiMoS כתב:

כשוטר סיור אני יכול לתת קצת מהחוויות שלי.

הקורולה למשל, נמוכה מידי וכל שביל קטן שיש צורך להגיע אליו, כל שדה וכל מדרכה במצד של מצוקת חנייה מרתיעות.

הסורנטו מבלה יותר מידי במוסכים והשרידות שלה כאשר היא עובדת בצורה כלכך מאומצת לא מבריקה. (באידיאל כדאי שתהיה רוטציה בניידות בכל תחנה ככה שהן לא יצטרכו לעבוד 24/7). 

בנוסף לכך הסורנטו לא מצטיינת בשטח, בחורף כשהאדמה בוצית ואני נתקע בשדה בזמן שאני נמצא שם כי מצאו רימון. לא היה נעים להתקע במשך שעתיים עד שהגיע רקסטון למשוך אותי מהשדה.

מה שכן, מהניסיון שלי עם כמה משמרות בהיילקס (גם בחדש וגם בקודם), זה היה מצויין. במיוחד כתקופה של ההצפות מהגשמים כשהוא פשוט הגיע לכל מקום. החסרון בטנדר זה שצריך גם תא עצורים וגם תא לציוד, הבגאז' של הסורנטו מלא כמעט עד 0 מקום בציוד שנחוץ.

אתה כנראה משרת בגזרה כפרית. חלק גדול מהשוטרים אינם מגיעים לעולם לשביל או לאדמה בוצית ומתנהלים כל הזמן בתנועה עירונית צפופה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בכמה תחנות, בטוח שיש תחנות שלא נמצאות בכלל באיזור טבע (מניח שבאיזור תל אביב וירושלים יש תחנות בודדות שאין בגזרה שלהן שטח). 

הגזרות של התחנות לרוב גדולות ולהרבה ערים יש שטח של אדמה חקלאית (בין אם בשימוש חקלאי או בשלבי הפשרה לבנייה).

אין תחנה במחוז חוף, צפון, דרום שאין לה שדות בתחום שלה, במחוז מרכז ברובן יש אם לא בכולן, היחידות שאני בספק לגביהן זה כאמור תחנות ספציפיות בתל אביב או בירושלים.

זה שרוב העבודה היא באיזור עירוני זה נכון, אבל מספיק שבשביל 10% מהעבודה תצטרך יכולת שטח מינימלית כדי להצדיק רכב שמתאים לכך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם לרוב התחנות יש שליטה על שטח כפרי מסויים הרי שבפועל פעולות שיטור כמעט ולא מתבצעות בו (כמובן ביחס לפעילות בתוואי העירוני). החסרון בתנועה עירונית ובכביש רטוב של רכבי הכבישטח ושל הטנדרים בפרט אינו מצדיק את הגדרת הרקסטון/הסורנטו כרכב סיור העיקרי במשטרה. יש צורך בהגדרת הרכב ע"פ מאפייני האיזור-אין דמיון באופי העבודה בתחנה בגליל לזו בחיפה(בהתייחס לצרכים מהרכב). לדעתי קובעי המדיניות בהגדרת רכבי הסיור מתבוננים על כוחות השיטור בארה"ב, אך אין להשוות בין הפורד אינטרספטור לסורנטו/רקסטון. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה גם בסביבה עירונית יש יתרון לרכב גבוה ועביר...

נזכרתי שכשלמדתי בתיכון, אחד התלמידים בכיתה התנדב במשטרה.

הוא כול הזמן היה מספר סיפורים מהמשמרות שהיו לו וכול פעם היה מתלהב עד כמה קורולה רכב עמיד וחזק...

הוא היה מספר שבמרדפים הם היו עולים על מדרכות, חוצים הפרדות בין כבישים, עולים על כיכרות ונכנסים לכול מיני פארקים עירונים. ובכול האירועים האלה הוא נתקל בסביבה 100% עירונית במרחבי חיפה...

כנראה שלכול זה רקסטון הרבה יותר מתאים מקורולה או אוקטביה.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 999 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...