Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה אנחנו אלימים על הכביש

לירון .ה.
שימו לב! השרשור הזה בן 1139 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אנשים שמחפשים מה יעצבן אותם בכביש זה כמו אנשים שמתעצבנים תוך כדי קריאה בעיתון.

אפשר גם לבחור שלא להתעצבן.

הרוב עדיין נוהג בצורה סבירה פלוס מינוס, אפשר ליהנות מזה ולהתעלם מהשאר ולא יקרה כלום - תגיע למחוז חפצך באותו קצב בדיוק בסופו של דבר.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 127
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הכל עניין של בחירה, וכל השאר תירוצים. תמיד אפשר להגיד כמה "הישראלים" הם ככה וככה. או אפשר לבחור לא להיות ככה.

אני מאוד משתדל להתנהל במרחב הציבורי תחת ההנחה שיש בו אנשים אחרים חוץ ממני, עם צרכים משלהם, ושהם גם עושים טעויות מדי פעם, ולא צריך ישר להשתגע. אני מודה שמדי פעם אני נכשל (בדרך כלל תוצאה של עומס מאוד גדול בכביש) - בעיקר לגבי אנשים אחרים שלא מודעים לזה שיש אחרים במרחב הציבורי. אין לי בעיה לחכות יחסית הרבה למישהו\מישהו שמנסים להכנס לחניה והולך להם קשה, או לאדם מבוגר שחוצה את הכביש. אני מתעצבן מהר יותר כשיש אדם שלא נוסע בירוק כי הוא עסוק בטלפון שלו. הדגש שלי הוא שאני מייחס את הכשלון בזה לעצמי, ולא מביא תירוץ על "הישראלי הממוצע".

לדעתי אחת הבעיות הגדולות ביותר שלנו זה שאנחנו תמיד משווים את עצמו רק למערב אירופה. יש עוד מקומות בעולם. תרבות הנהיגה במזרח אירופה, או חלקים של מזרח אירופה, היא מזעזעת. באלבניה, כהולך רגל, בקושי אפשר לחצות כביש. אף אחד לא עוצר לך. בישראל כמעט תמיד עוצרים במעבר חציה. גם ביוון המצב לא משהו. יש לנו לאן לשאוף וזה תמיד טוב לשאוף להשתפר, אבל גם צריך לדעת להסתכל על התמונה המלאה.

עריכה אחרונה על ידי Ido.G
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה טוב, הנושא מעורר תגובות.

אנחנו נוטים להסכים שאנחנו במהות שלנו לא אנשים רגועים, והיינו רוצים להיות שונים. לא רק בכביש, בכלל

וכן גרתי ועבדתי בנורווגיה 5 שנים, והסתובבתי בעולם, נחשפתי לתרבויות שונות.

אני פשוט רוצה שנתחיל להביא שינוי במקום הזה.

הבעיה היא לא באנשים הרעים. הבעיה שאנשים טובים עומדים מנגד ולא עושים שום דבר.

בוא נתחיל מהכביש, לא לחנך! לא לפגוע.. רק להגיע הביתה בשלום, גם עם זה 10 דקות יותר

ומי שיכול שיעשה קורסים של נהיגה!

גילוי נאות בעברי מספר רב של קורסים בנהיגה מתקדמת,  

• אהבתי 2

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר רצף של מנהיגים מלמד את הציבור שחוק, נורמות וגבולות ניתנים לפרשנות רחבה - למה לצפות מאלו שממנים אותם (אנחנו) להתנהג אחרת?

המערכת בלופ אינסופי.

חינוך! לא להתפשר בזה.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, מיץ פטל כתב:

כאשר רצף של מנהיגים מלמד את הציבור שחוק, נורמות וגבולות ניתנים לפרשנות רחבה - למה לצפות מאלו שממנים אותם (אנחנו) להתנהג אחרת?

המערכת בלופ אינסופי.

חינוך! לא להתפשר בזה.

למה? כי אנחנו לא מהות ההנהגה שלנו, אנחנו יותר טובים , אנחנו בני אדם. לא בגלל שהם ככה, אנחנו צריכים להיות השתקפות שלהם, פשוט בוא נהיה טובים, שחוקים, אבל טובים! לאחרים, לטבע, לעצמנו,

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחת הסיבות שבגללה אני נמנע מלהיכנס לת"א - האלימות המטורפת על הכביש.

יש אנשים שאפילו לקנות רכב צרפתי מגובה ב5 שנות אחריות מפחדים לקנות, ואילו אתה מעז לרכוש רכב Low Cost צרפתי רומני משומש עם K200+ ק"מ . מה שאני רוצה לדעת זה איך לעזעזל אתה קם בבוקר עם ביצים כאלה גדולות ?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא זוכר עד כמה המחקר הזה עתיק אבל התופעה שנקראת ROAD RAGE גם מקושרת מאוד לתופעות תקשורתיות שמתרחשות במדיות חברתיות טקסטואליות - כמו למשל, הפורום הזה. 

חוקרים הגיעו למסקנה שאחת הסיבות העיקריות לכך שחלק מהאנשים פשוט נהיים זועמים ואף אלימים כשהם מתיישבים מאחורי הגה היא שאין להם יכולת תקשורת ישירה מול שאר הנהגים - לא רואים בבירור הבאות פנים, אין מחוות ידיים ולא ניתן לדבר - ברגע שזה קורה, בן אדם שבאופן טבעי נוטה להיות חמום מוח בטוח ש"עקפו" או "חתכו" אותו ושהכוונת של זה ברכב האחר הן כוונות זדון וכך הלאה. 

אותו הדבר קורה הרבה פעמים כשאנחנו מתכתבים כאן - מי שיושב מאחורי המקלדת כותב מתוך רגש וטון מסויים אבל בצד האחר הטקסט נשמע כמו תקיפה, עקיצה וכך הלאה - לשם כך הוסיפו גם במקלדות של הטלפונים שלנו - אמוג'יקונים ולכן הם גם קיימים בפורומים ורשתות חברתיות - בכדי שיהיה ניתן להוסיף הבעת פנים לטקסט. 

לא ניתן לעשות את זה בנהיגה. 

תוסיפו על כל זה את הבעיות היומיומיות שלנו - חינוך אגואיסטי חסר פרופורציות, מזג אוויר חם, מציאות כלכלית, מציאות בטחונית, סתם חלאה שלא היה צריך לקבל רישיון וכך הלאה. 

• מעניין 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, lanosforce כתב:

אני לא זוכר עד כמה המחקר הזה עתיק אבל התופעה שנקראת ROAD RAGE גם מקושרת מאוד לתופעות תקשורתיות שמתרחשות במדיות חברתיות טקסטואליות - כמו למשל, הפורום הזה. 

חוקרים הגיעו למסקנה שאחת הסיבות העיקריות לכך שחלק מהאנשים פשוט נהיים זועמים ואף אלימים כשהם מתיישבים מאחורי הגה היא שאין להם יכולת תקשורת ישירה מול שאר הנהגים - לא רואים בבירור הבאות פנים, אין מחוות ידיים ולא ניתן לדבר - ברגע שזה קורה, בן אדם שבאופן טבעי נוטה להיות חמום מוח בטוח ש"עקפו" או "חתכו" אותו ושהכוונת של זה ברכב האחר הן כוונות זדון וכך הלאה. 

אותו הדבר קורה הרבה פעמים כשאנחנו מתכתבים כאן - מי שיושב מאחורי המקלדת כותב מתוך רגש וטון מסויים אבל בצד האחר הטקסט נשמע כמו תקיפה, עקיצה וכך הלאה - לשם כך הוסיפו גם במקלדות של הטלפונים שלנו - אמוג'יקונים ולכן הם גם קיימים בפורומים ורשתות חברתיות - בכדי שיהיה ניתן להוסיף הבעת פנים לטקסט. 

לא ניתן לעשות את זה בנהיגה. 

תוסיפו על כל זה את הבעיות היומיומיות שלנו - חינוך אגואיסטי חסר פרופורציות, מזג אוויר חם, מציאות כלכלית, מציאות בטחונית, סתם חלאה שלא היה צריך לקבל רישיון וכך הלאה. 

חיכיתי שמישהו יציין את העניין, ל "road rage" יש אספקטים פסיכולוגיים רבים שלא מתחילים ונגמרים בעובדה שאנחנו ישראלים מטונפים.

ציטוט מכאן:

ציטוט

למרות שגם בתור בסופרמרקט אנשים יכולים להילחץ ולהשתלהב, כאילו מדובר בקרב על חייהם, ההבדל הוא שבסיטואציה כזו העומדים בתור נתפסים כ״בני אדם״ – האישה עם הילדים שעוצרת באמצע הכביש  להוריד רגע ילד בחוג היא אמא, הקשישה שמתעקשת לספר לרוקח מה קורה בחייה ומעכבת אותנו בבית המרקחת היא סבתא עם נכדים אמיתיים.  

בכביש אין זיהוי פרסונלי - יש מכוניות צבעוניות שמובלות על ידי אנשים שיושבים ליד ההגה. הנהג שנמצא בתוכן ״מוחפץ״, נוצרת אשליה שאין לו סובייקטיביות משלו, הוא נתפס זמנית כאובייקט שמשפיע על תכנון הזמנים שלנו. זה אפילו לא אישי - בוחן הגבולות בין מציאות לאשליה מטשטש באופן דרמטי. 

כולנו מכירים את זה גם בלי להתנהג באלימות: שימו לב איך נוסעים באוטובוס מאפשרים לעצמם לבהות בכם ברמזור, מה שלא היה מתאפשר בשום מקום אחר (המקום שמייצר תגובה הפוכה, הכי מנומסת, הוא דקותיים של שימוש משותף במעלית). 

אפקט ההחפצה הזה בדרכים מאיץ את הצתת הדחף התוקפני בקרב המתמודדים והמתמודדות עם זעם בלתי נשלט בכביש. הם אינם רואים את הנהגים והנוסעים במכוניות לצדם כ״בני אדם אמיתיים״,  עם הורים אמיתיים, ילדים אמיתיים וצרכים דומים לשלהם ואינם שוקלים לעומק את ההשלכות של התנהגותם. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תופעת זעם הכבישים היא תופעה שמיוחסת גם לאנשים נורמטיביים לחלוטין שפשוט מאבדים שפיות בין רגע. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, לירון .ה. כתב:

למה אנחנו כאלו אלימים על הכביש?

מעבר לתופעה הפסיכולוגית הידועה, שבנהיגה אנשים יותר אגרסיבים מבסביבות אחרות (ויש לזה סיבות), ישראל זו חברה יותר אלימה, כי אנחנו חברה שהיא במידה רבה מיליטריסטית.

אני, כמו רבים אחרים, בהחלט העלנו על דעתנו להרוג מישהו, בהנתן הנסיבות. אתה יודע, כשלמדתי בחו"ל שאלו אותי הרבה אם הרגתי מישהו או אם הייתי מוכן להרוג, ולי זה נראה טריוויאלי לדעת שבנסיבות מסויימות... בטח. יורה בלי להסס. אנשים בתרבויות אחרות לא יעלו את זה על הדעת.

מכאן שסף הרגישות שלנו לאלימות כחברה, הוא מראש הרבה יותר נמוך מבחו"ל. להשוות אותנו לנורווגיה, מדינה שאין לה לא בעיות קיומיות (אחרות שהצילו אותה אחרים מהנאצים) ולא בעיות כלכליות, זה באמת לא לעניין.

• אהבתי 1
  • מצחיק 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהההמ במבי - 

• מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, fanman כתב:

אחת הסיבות שבגללה אני נמנע מלהיכנס לת"א - האלימות המטורפת על הכביש.

אלימות?

מטורפת??

בתל אביב???

המצאת משהו ואתה מספר לעצמך סיפורים.

אין שום דבר מיוחד בתל אביב, סתם עומס רגיל שקיים בכל עיר גדולה.

אין מה להשוות לעצבנות הירושלמית, למשל, או לטירלול הבדואי. לא באותה סקאלה.

• אהבתי 2

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, hans כתב:

אלימות?

מטורפת??

בתל אביב???

המצאת משהו ואתה מספר לעצמך סיפורים.

אין שום דבר מיוחד בתל אביב, סתם עומס רגיל שקיים בכל עיר גדולה.

אין מה להשוות לעצבנות הירושלמית, למשל, או לטירלול הבדואי. לא באותה סקאלה.

תל אביב עיר לחוצה וצפופה בהתאם מצב הרוח בכבישים ויש הרבה אנשים טעונים

תוסיף לזה קורקינטים חשמליים ואופניים שנוסעים נגד כיוון התנועה

כמישהו שגר פה לא שם לב לזה אבל אנשים שבאים מבחוץ תמיד מאירים על דברים שלי נראים כבר טריוויאליים

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, falou כתב:

מעבר לתופעה הפסיכולוגית הידועה, שבנהיגה אנשים יותר אגרסיבים מבסביבות אחרות (ויש לזה סיבות), ישראל זו חברה יותר אלימה, כי אנחנו חברה שהיא במידה רבה מיליטריסטית.

אני, כמו רבים אחרים, בהחלט העלנו על דעתנו להרוג מישהו, בהנתן הנסיבות. אתה יודע, כשלמדתי בחו"ל שאלו אותי הרבה אם הרגתי מישהו או אם הייתי מוכן להרוג, ולי זה נראה טריוויאלי לדעת שבנסיבות מסויימות... בטח. יורה בלי להסס. אנשים בתרבויות אחרות לא יעלו את זה על הדעת.

מכאן שסף הרגישות שלנו לאלימות כחברה, הוא מראש הרבה יותר נמוך מבחו"ל. להשוות אותנו לנורווגיה, מדינה שאין לה לא בעיות קיומיות (אחרות שהצילו אותה אחרים מהנאצים) ולא בעיות כלכליות, זה באמת לא לעניין.

בכל מקום יש את הבעיות שלו,

נהיגה במשך 5 חודשיים בשנה בתנאי שלג וקרח קיצוני, אם סיכון חיים מאוד מוחשי, גורם לאנשים להיות לחוצים, אבל הם לא מוציאים את זה על האחרים.

בתחילת ה מאה הייתה הגירה מאוד גדולה של נורווגים למינסוטה, בגלל תנאי רעב וכלכלה מאוד גרועים במדינה. עד גילוי הנפט בשנות ה 60 או ה 50 של המאה הקודמת, נורווגיה הייתה מדינה די עניה.

וכן תמיד יש לשאוף להכי גבוה, גם אם זה לא לעניין

יאריס 2005, כמו חדשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, Eric כתב:

תל אביב עיר לחוצה וצפופה בהתאם מצב הרוח בכבישים ויש הרבה אנשים טעונים

תל אביב צפופה אבל לא טעונה. סליחה שאני חוזר על עצמי ומתעקש על הנקודה הזאת, אבל צריך להבחין בין כאוס רגיל של עיר גדולה לבין לחץ ואלימות.

בתור דו-לאומי עם חותמות בדרכון (ירושלמי שמתפרנס בתל אביב) - ההבדל בולט וחד משמעי, בירושלים צופרים לך כשהרמזור של הולכי הרגל מתחלף מירוק לאדום. כנל בתחבורה הציבורית - זקנות עם סלים רומסות אותך בעלייה לאוטובוס, בעוד שבתל אביב - סתם צפוף.

עריכה אחרונה על ידי hans

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1139 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...