Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לחרוט או לא לחרוט

יניב_ה
שימו לב! השרשור הזה בן 6971 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רציתי לדעת למה בכלל יש בלאי לדיסקים שהרי הרפידות אמורות להישחק ולא הדיסק (אל אם כן אני טועה)...

בנוסף, איך אני יכול לדעת אם צריך חריטה או לא ?

אגב, הציעו לי בצ'מפיון (לאחר שאמרו שיש צורך) החלפת רפידות אחוריות (תופים), החלפת רפידות קדמיות (דיסקים) וחריטה של שני הקדמיים... כל העסק צריך לעלות 1300 שקל לפני מע"מ..

האם המחיר סביר ?

האם עדיף לעשות את זה במקום קצת פחות "קורע" במחיר ? או שזה חשוב שיהיו חלקים מקוריים ?

תודה מראש,

יניב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיסק יכול להתעקם עקב חימום, להחרץ משפע סיבות (כולל רפידות שחוקות מדיי) ואז חובה לחרוט אותו מחדש או להחליף אותו.

המחיר שהוצע לך נשמע יקר, ברר בחנות לחלקי חילוף של פולקווסגן (בצע חיפוש ותמצא) כמה עולות רפידות קדמיות ואחוריות חדשות + דיסקים קדמיים, זה יתן לך אומדן על מחיר החלקים בהצעה.

רפידות מקוריות אמורות להחזיק יותר זמן מחליפיות, אבל לדעתי ההפרש במחירים בד"כ לא שווה את זה וכדאי ללכת למוסך רגיל (לא יבואן) שנותן מחיר טוב.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם המורשים מתעסקים בחלקים תחליפיים ואין איתם שום בעיה מהותית.

המחיר נשמע לי גבוה מידי, קבל הצעת מחיר במקום אחר.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגביי איכות התחליפים ? איך לדעת מה טוב ומה לא ?

אני לא רוצה להחליף ואחרכך לגלות שהבלמים החדשים מצפצפים בכל לחיצה על הברקס (כמו הרבה מכוניות בימינו)...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רציתי לדעת למה בכלל יש בלאי לדיסקים שהרי הרפידות אמורות להישחק ולא הדיסק (אל אם כן אני טועה)...

אתה טועה.

אם תשים יהלום מול גיר , אולי תקבל שחיקה אך ורק על הגיר.

אפילו סכין לחם נשחקת עם השימוש - עובדה שתריך להשחיזה.

הפרשי הקושי בין הרפידות לדיסקים אינם עד כדי כך גדולים. בעת הבלימה יש בלאי גם על הדיסק , גם אם הוא פחות מהרפידה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סימן ברור לדיסק שדורש חריטה הוא רעידות מההגה/דוושה בבלימה חזקה.

עלות חריטת זוג דיסקים קידמיים צריכה לעלות כ-150 ש"ח(+רפידות וקצת נוזל בלמים), אני מאמין שהם שולחים את הדיסקים לחרט ולוקחים נתח בדרך.

בדקו לך את מצב הרפידות האחוריות? לא סביר שגם הם שחוקות באותה מידה(ללא בדיקה), אני אישית לא הייתי ממהר להחליף את הכול יחד.

אנו הולכים בדרך, כדי להבין את הדרך שבה אנו הולכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקו לי גם את הקדמיים וגם את הרפידות האחוריות (בנוכחותי).. אני לא יודע לומר לפי מה שראיתי אם יש צורך להחליף מאחר ואני לא מבין בזה.

אגב, אין רעידות בשום מצב. הבלימה חלקה וללא רעש.

חוץ מזה, איך אני יכול לדעת שמה שמרכיבים לי כתחליפי זה משהו איכותי ? והאם צפצוף או חריקה מהבלמים מעיד על בלאי או איכות ירודה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הם החליטו שהדיסקים גמורים?בדיקת הדיסקים נעשתה בעין בלבד??

את מצב הרפידות הקידמיות פשוט לבדוק לבד ולהחליט.

אנו הולכים בדרך, כדי להבין את הדרך שבה אנו הולכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על כל צלחת בלם קידמי (דיסק) יש מידה של מינימום כדי שגם במוסך יוכלו למדוד ולהחליט עם ניתן לחרוט.

תהיה רגוע גם מוסכי הרשת חורטים צלחות.לגבי שאלת התימחור ,ראשית לפי מה שכתבת מאחור תופי

בלם .חריטה+החלפת נעלי בלם אחוריים+עבודה -350 ש"ח.

לגבי הבלמים הקידמיים חדד לגבי הדגם, יש הבדלים למשל בין גיר רגיל ואוטומט.

נתי קובלנץ

מיתחם נמל ת"א מ1950

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שכתבת מאחור תופי

בלם .חריטה+החלפת נעלי בלם אחוריים+עבודה -350 ש"ח.

מה בדיוק חורטים בתופים ?

לגביי השאר, מדובר באיביזה 01' 1600 ידנית.

אבל עדיין לא נתתם לי תשובה על מה שהכי קריטי לי .. :)

מה לגביי האיכות ? יש הבדלים בין סוגים ? יש כל מיני דגמים ?

איזה צריך ?

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6971 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...