Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תחרות הקיצורים והפירושים הרשמית של קארספורום יוצאת לדרך

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1114 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במערכת הפורומים הנוכחית יש טריק מגניב שמטמיע הסברים קצרים או פירושים למילים שכולנו מכירים, אבל לאנשים רגילים ולא שרוטים במוח, זה נראה במקרה הטוב כמו חתול שהלך על המקלדת ובמקרה הפחות טוב כמו מיני-שבץ.

עכשיו, כמובן שאנחנו רוצים לעשות שימוש במערכת הזו (כי שילמנו, מה?!), אבל יש שתי בעיות. הראשונה היא שאני טיפש מדי כדי לחשוב על כל הפירושים האפשריים, והשניה היא שפשוט לא ממש בא לי לעשות את זה. 

אז אני מנצל את הכוח שניתן לי בידי בעלי האתר ומאציל את הסמכות אליכם תוך שיחוד קל במתנות.

אין לנו דברים יקרים במיוחד לתת לכם (וגם יורידו לי את הראש אם אני אנסה), אבל אני כן יכול להבטיח לך שיש לנו כמה דברים מאוד מגניבים בקנה שאמורים לראות אור בחודשיים-שלושה הקרובים, ושלושת המנצחים של התחרות הזו יקבלו כל אחד שני דברים כאלה (וואו, זה נשמע ממש מסתורי. תירגעו, זה לא) לבחירתו. 

אז איך זה הולך לעבוד? 

יש שני חלקים - פירושים/ראשי תיבות ולינקים.

עבור החלק הראשון, כל אחד יכול לקחת כל מונח שהוא חושב שצריך פירוש או הסבר ולכתוב אותו בצירוף ההסבר שלו (קצר, עד 6-7 מילים). למשל: מנוע - החלק באוטו שעושה לו לנסוע (שימו את העכבר על המילה מנוע ותראו את הקסם קורה). 

עבור החלק השני, לוקחים מילה או מינוח שיש מקום טוב שמסביר אותו או שמאוד הגיוני שיוביל לשם, ושמים את המילה בצירוף הלינק. למשל: מבחן דרך - https://carsforum.co.il/cars/מגזין-רכב/מבחנים או פורום דיטיילינג - https://carsforum.co.il/forum/73-אסתטיקה-לרכב-דיטיילינג-שיפורים-קוסמטים-מדבקות-חלונות-כהים-וכיוב/ אני מניח שכמה מילים/מונחים יכולים להוביל לאותו לינק, אז אפשר פשוט לשים מספר לינקים אחד אחרי השני (כמובן תפרידו אותם במשהו, אל תהיו סתומים).

איך בוחרים מנצחים? גם כאן, אני מתעצל לחשוב על משהו מאוד מסובך, אז אלה פשוט יהיו מי שיסבירו/יקשרו הכי הרבה מונחים שעדיין לא טופלו. 

עכשיו חשבתי על משהו יותר מעניין - אם יש מונח שכבר טופל, אבל יש לכם הסבר יותר טוב, יותר קולע, יותר מצחיק, או כל דבר אחר (שאני אחליט), המילה הזו תירשם לזכותכם ותורד מהספירה של המפרש המקורי. זה בטח יביא קצת אקשן.

זהו. צאו, פרשו וקשרו, וזכו בפרסים שאין לכם מושג מה הם. אני בטוח שזה ילך בדיוק לפי התוכנית.

• אהבתי 1
  • מעניין 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מקווה שזו הכוונה:

סל"ד - סיבובים לדקה. ברוב הרכבים יש מכוון שמציג את מספר סיבובי המנוע לדקה בכל רגע נתון. לכל הילוך יש את טווח סיבובי המנוע המומלץ לשהות בו.

מומנט - משמעות הנתון לנהג היא הגמישות של המנוע, כלומר כמה כוח הוא יכול לספק לאורך טווח הסל"ד. לכן, מומלץ לבדוק את עקומת המומנט, ובמלים אחרות, באיזה סל"ד מושג מומנט גבוה. ככל ששיא המומנט מגיע בסל"ד נמוך יותר, תתקבל תחושה של תאוצה קלה יותר.

לפני 26 דקות, פבל כתב:

שימו את העכבר על המילה מנוע ותראו את הקסם קורה

אני מניח שזה עובד רק בגרסת המחשב, נכון?

עריכה אחרונה על ידי pasat04

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דומה, אבל זה צריך להיות הרבה יותר קצר. 

לדוגמה:

סל"ד/סלד - סיבובים לדקה, או "טורים".

מומנט - נמדד בקג"מ, כוח ה"סחיבה" של המנוע.

הרעיון הוא לתת למי שאין שום מושג, איזשהו כיוון התחלתי שיעזור לו להבין את הבסיס. ויכוון אותו (אם זה מעניין אותו) לשאול שאלות יותר ספציפיות. אנחנו לא רוצים שאנשים עכשיו יתעכבו על הודעות פי 38 זמן ממה שהם היו אילולא הפירושים האלה. 

לפני 14 דקות, pasat04 כתב:

אני מניח שזה עובד רק בגרסת המחשב, נכון?

לא בדיוק, זה מופיע גם בגרסת המובייל ואצלי זה סוג-של עובד, אבל אז הכרום מקפיץ את הפונקציה החדשה שלו של חיפוש המילה בגוגל וזה "דורס" את הפופאפ של פירוש המילה. אני מניח שעל מכשירים עם גרסאות פחות עדכניות של כרום זה יעבוד אחרת. או שלא, זה גוגל, אי אפשר לדעת איתם אף פעם.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, פבל כתב:

דומה, אבל זה צריך להיות הרבה יותר קצר

אז טוב שנתתי דוגמה ושאלתי, כדי שהמנסחים ידעו שמדובר בתאור קצר ותמציתי 👍

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחוון - מציג מידע על מצב ופעולת הרכב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא מה יהיה המינון, כי אני רואה פוסטים בפורום טכני שכל מילה שניה שלהם תהיה מסומנת וזה יעמיס.

בכל מקרה:

כהל/כוהל - "אלכוהול. לא להתבלבל עם 'קויל', שהוא סליל הצתה."

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שסי/שילדה - הבסיס של הרכב, השלד שלו.

טסות - צלחות פלסטיק,פריט אסתטי, המכסות את גלגלי הרכב.

תלב"צ - תלתל ביצים.

בקרת שיוט/CC - מאפשרת נסיעה במהירות קבועה בלי ללחוץ על דוושת הגז.

מצבר - סוללה גדולה 

• מצחיק 3

בתאריך 2.10.2018 בשעה 21:25, GTI33 כתב:

אל תתרגש מ0-100, זה כ''כ לא מעניין, מה שחשוב זה החיוך שנמרח לך על הפרצוף שאתה נוהג ברכב ושאתה צועד בדרך אליו או מסתובב להגניב בו עוד מבט מאוהב שאתה יוצא ועוזב אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשא = בקרת שיוט אדפטיבית

בחא = בלימת חירום אוטונומית

תסמ = תיקון סטיה מנתיב

בשמבה =בקרת שטח מת במראות הצד 

עריכה אחרונה על ידי mottis
תיקון
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק להשכלה במונחי עולם הUI קוראים לזה Tool tip. 

לא קשור אבל:

סקודה - מרכבת האלים

טויוטה - חכמת ההמונים

סובארו - רק למשוגעים

פיג'ו - כבר לא רק לצרפתים.....

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

שסי/שילדה - שם נרדף ל"משמעות גבוהה"

טסות - מה שגנבו לך אתמול.

טור - דה פראנס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפול גדול - שמן קנולה ופילטר(ים) סיני, אולי גם פלאגים אם יש לך מזל

טיפול קטן - שמן קנולה ופילטר סיני

DSG -  https://carsforum.co.il/search/?q=DSG&quick=1

גיר כפול מצמדים - https://en.wikipedia.org/wiki/Dual-clutch_transmission , https://www.auto.co.il/article/128567 , https://www.ynet.co.il/wheels/news/article/rJEakXbWw

מוסך מורשה - מוסך שמוסמך מטעם משרד התחבורה

מוסך יבואן - מוסך שמוסמך מטעם משרד התחבורה, מתעסק רק ברכבים ספציפיים.

דיזל - סולר

סיאט - VAG

אאודי - VAG

סקודה - VAG

בוגאטי - VAG

:)

מרגיש לי כמו בפעם הראשונה שנגעתי בPowershell

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך רון - כתובת: ישראל ב"ק 18 תל אביב 03-537-3204

מוסך גבע - כתובת: תושיה 24 תל אביב 03-562-1883

יחסוך לכ90% מפותחי השרשורים בפורום טכני את הצורך לגגל את המידע הזה :)

• אהבתי 2
  • מצחיק 3
  • רעיון טוב! 1

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1114 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...