Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פג'ו 208 2017 שמן מנוע

יוסיסופר
שימו לב! השרשור הזה בן 837 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שים לב שהשמן הזה הוא לא סינתטי מלא אלא בטכנולוגיה סינתטית. 

לצורך העניין 0w30 של קסטרול בתקן PSA 2312 הוא שמן סינתטי מלא, נמכר במחיר זול יותר ורשום עליו השם "CASTROL". 

Peugeot 208 1.2 Active (Manual) , 2014

.It's all about Music & Numbers

:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושש שאתה טועה. זה שמן סיננטי מלא. המחיר שנרכש שמצויין פה אכן יותר נמוך אבל זה יבוא מקביל ואם אכן תקין, אז יופי שיש תחרות.

קודם כל למען הסדר הטוב, רוב הדיון נסב פה על שמן 5w30 B71 2297.

זה גם השמן שאנשים העלו שרשמו להם בחשבונית ממוסך.

שמן B71-2312 הוא רק 0W30. בעבר הוא היה השמן הנפוץ למנועי הטורבו דיזל המתקדמים של PSA. אחרי זה השתמשו בו גם למנועי puretech 1.2. 

אני יודע שלובינסקי עברו בעיקר לשימוש בשמן 5w30 B71 2297 בשנתיים האחרונות במנועי ה 1.2 פיורטק.

תקן 0W30 2312 הוא ותיק יותר ויש יותר יצרנים ממנו, יתכן שבגלל זה זול יותר. למשל אפשר למצוא יורול 5 ליטר ב165 שח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיפוד ים, ראה בבקשה את הכיתוב תחת הצמיגות. טכנולוגיה סינתטית. 

כתוב בטורקית מתחת לצמיגות גם בתמונה ש-DIMO העלה. 

tech.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עדיין חושב שאתה טועה וכרגע מתחיל להטעות.

בוא תוכיח לי בבקשה אחרת.

לא מוזכר סינטטי מלא בדף היצרן. אני לא רואה שום כיתוב אחר בשום אתר אחר.

יש מספר ניסוחים ושיטות ניסוח.

בעיקרון - זה כיתוב שקשור ליחסי ציבור. זה לא כיתוב מקצועי.

למיטב זכרוני, אני חושב שיש שמנים של LM שאם עליהם כתוב ככה, אז רק חצי סינטטיים. פה זה לא המצב.

יתכן שזה קשור למדיניות יצרן מסויימת או חוק אפילט. למשל על השמן המקביל של Mobil כתוב סיננטי מלא בדף היצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיפוד ים, אשמח להבין כיצד אני טועה \ מטעה, כאשר אני מגבה את דבריי בהוכחות. הבאתי לך צילום של מיכל שעליו כתוב באותיות קידוש לבנה, טכנולוגיה סינתטית. אף יצרן לא יציג שמן סינתטי מלא כשמן שמיוצר בטכנולוגיה סינתטית שכן שמן סינתטי מלא נחשב לאיכותי יותר ובהתאמה מחירו עשוי להיות יקר במקצת. אלו שמנים שמיוצרים בטכנולוגיה שונה. אם אתה מתעניין בכימיה, מוזמן לקרוא בנושא. למען הסר ספיק, אינני שולל כלל וכלל שימוש בשמן בטכנולוגיה סינתטית, מניח שאם הוא עומד בתקן הוא ודאי ראוי לשימוש.

מכאן אם אתה רוצה לטעון אחרת, חובת ההוכחה עלייך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני טוען שאתה נצמד לצמד מילים ונותן להם פירוש לא נכון.

הם טוענים שיש להם שמן מינרלי, שמן מעורב ושמן סינטטי. אכן המילה full synthetic לא מוזכרת באתר הרגיל אבל כן מוזכרת באתר הקנדי.

https://www.lubricants.total.com/more-about-synthetic-oil?field_topics_tid=24

image.thumb.png.3fe5f4a665e9226830c6d7c0d06fc45d.png

מאתר קנדה

https://www.total-canada.ca/en/lubricants/passenger-car-motor-oils/our-products/fully-synthetic-engine-oil

TOTAL QUARTZ INEO RANGE – EUROPEAN

The TOTAL QUARTZ INEO range is a fully synthetic with ART (Age Resistance Technology) formulated to meet the technical requirements of European and Asian OEMs

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המסקנה היא שכנראה שעבור השוק הקנדי (וכנראה שלעוד שווקים בעולם) הם יצרו לשמן הזה גירסא של שמן סינתטי מלא, ועבור השוק שלנו הוא משווק בגירסא של טכנולוגיה סינתטית בלבד. ראיתי גם חברות אחרות שפועלות כך. ייתכן שלכך רמזו במוסך גבע כשטענו שהשמנים של TOTAL שמגיעים מטורקיה פחות מומלצים. 

הנה לדוגמא, שמן של קטסרול C2, אותה צמיגות ואותו שם, אך פעם אחת סינתטי מלא ופעם שניה טכנולוגיה סינתטית. 

MAG530C2.thumb.jpg.2bccb0c207ecc31fe594726613b62202.jpg

mapodo.de-castrol-magnatec-stop-start-5w-30-c2-31.thumb.jpg.47f4b0f410d0b5d18b533b7f8a2ec8f5.jpg

אם רשום על שמן "טכנולוגיה סינתטית", הוא לא סינתטי מלא, אין שום דרך אחרת לפרש את זה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עדיין לא מסכים לגבי טוטאל.

התמונת השוואה בין השמנים שהבאתי היא מהאתר הראשי העולמי.

הם מתייחסים לחצי סינטטי ואז מדברים רק על סינטטי. טוטאל היא חברה צרפתית במקור לזכרוני. מוביל היא אמריקאית או קנדית ושייכת לקונצרן הנפט אקסון, זה עם התאונת מיכלית בעברו.

באתר הקנדי שלא מצאתי שם 0w30 אבל יש שם בקישור שהבאתי את ה5w30 , הוא גם עם טכנולוגיה סינטטית.

https://catalog.total-canada.ca/canada-total-website/en-ca/products/lky/QUARTZ-INEO-MC3-5W-30

לגבי קאסטרול, האם שני השמנים שהבאת עומדים באותם תקנים ומפרט?

אני חושב שיש מדינות שיש שם בעיה לכתוב fully synthetic או שזה דורש תקינה נוספת ולכן היצרנים נמנעים מזה. השמן השני של קסטרול שהבאת רשום עליו בגרמנית.

אולי נניח כמו לרשום ללא אגוזים, חלב, גלוטן וכו. על מוצרים פרווה רשום עלול להכיל חלב...

עריכה - אם רשום על שמן שיש לו תקינה של c3 שזה התקן הכי מתקדם של האיחוד האירופאי  וחוץ מזה הוא עובר בכל מיני תחומים כמו זיהום ושימון את התקן בעשרות אחוזים,  כנראה שזה לא משנה אם הוא 99.99 או 100% סינטטי.

בגירסא החדשה של 5w30 הוא מצהירים על שיפור בLSPI ועל ירידה בכמות הפיח. לא היית משיג את זה עם שמן מינרלי.

עריכה אחרונה על ידי KipodYam
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

יש סיבה שכולם נצמדים לשמן 5W30? אכן התקן החדש B71 2297 מלבד טוטל ומוביל 1.

לפי תוכנית התחזוקה אצלי גם שמן 05W40 B71 2296 הוא תקין. וממנו יש מבחר גדול יותר של שמנים כמו של MOTUL או EUROLUB לדוגמא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, nir3 כתב:

לפי תוכנית התחזוקה אצלי גם שמן 05W40 B71 2296 הוא תקין. וממנו יש מבחר גדול יותר של שמנים כמו של MOTUL או EUROLUB לדוגמא.

רק ב 1.2 האטמוספרי התקן הזה מותר וגם לא בכל הגירסאות. 

בדגמי הטורבו אסור. 

Screenshot_20211210-094342.thumb.png.70ac86ce5408ede910a01214e8e306ea.png

לפני 13 שעות, sashatelaviv כתב:

איזה מי קירור מומלצים לרכב?

מקורי פיז'ו, הוא לא יקר (100 שקל) ואין סיבה להשתמש במשהו אחר. 

Screenshot_20211210-094748_(1).thumb.png.ac1d445b58ee47593e55be8f08c67072.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Buki כתב:

רק ב 1.2 האטמוספרי התקן הזה מותר וגם לא בכל הגירסאות. 

בדגמי הטורבו אסור. 

ייתכן מאוד. דגם המנוע שלי HMZ-HM01, לא ראיתי אותו בתמונה שצירפת.

אך ע"פ תוכנית התחזוקה שקיבלתי מלובינסקי ע"פ מספר השילדה שלי, שמן בצמיגות ותקן 05W40 B71 2296 מורשה לשימוש. אגב, דווקא 0W30 נפקד משם. רק 05W30 או 05W40.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, nir3 כתב:

אך ע"פ תוכנית התחזוקה שקיבלתי מלובינסקי

מתי קיבלת את זה? אם זה היה לפני כמה שנים כשקנית את האוטו, תבקש תוכנית עדכנית, יתכן שההמלצות השתנו. 

מנוע HMZ מופיע בטבלה בשתי השורות הראשונות. כנראה שלך זו השורה הראשונה שכן יכול להשתמש ב 5W40 B712296.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 837 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...