Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ישראל הפכה לשיאנית העולם בגובה המיסוי על בנזין

kobi_g
שימו לב! השרשור הזה בן 1453 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001324492#utm_source=RSS

עושק המיסים על הדלק - בלו + מע"מ הפך אותנו ליקרים בעולם במחיר של ליטר בנזין - כבוד מפוקפק ביותר

עריכה אחרונה על ידי kobi_g

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

אני הייתי מתנחם בזה שיש גם מיסי קניה מהגבוהים במערב וסביר להניח שבעקבות המשבר הכלכלי והגירעון הגדול שנוצר זה רק יחמיר

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל נושא הרכב הוא פרה חולבת בישראל.
מילא הדלק היה יקר אבל הקניה והאחזקה הייתה זולה או להיפך.
אבל גם המחיר של הרכב יקר, גם הדלק יקר וגם האחזקה יקרה - זה מה שקורה כשצריך לממן מגזרים שלא משלמים מיסים ויש להם הטבות וקצבאות.
לצערי זה לא ילך ויקטן אלא רק יגדל כי הריבוי של המגזרים האלה הוא פי 2 ויותר מהמגזר העובד והמממן.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

• רעיון טוב! 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט כבוד מפוקפק, לדעתי צריך להפחית את ההתערבות הכלכלית של המדינה (מ-2 הכיוונים, לקחת פחות מיסים ולתת פחות שירותים).

עריכה אחרונה על ידי Katom
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתום, אתה בטוח? זו בדיוק המדיניות כבר כמה עשורים. עכשיו תראה מה קורה במערכת הרפואה (ובעוד כמה מערכות).

דרך אגב, לכל המקטרים - איזה מיסים אתם רוצים להעלות במקום מיסי הרכב והדלק?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תדאג, 
אחרי שמחלקים 90 מיליארד שקל בגלל הקורונה , 
יעלו את הכל. 

גם את אלו ששכחת שקיימים. 

משהו צריך להחזיר את הסכומים הללו. 

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתכלס המדינה פשוט חיה על הענף הזה שנקרא הרכב הפרטי, זה מתבטא בכל חולייה בשרשרת מרגע הקנייה (עם עשרות אלפי שקלים הכנסה על כל רכב כשבשנה נמכרים מאות אלפי רכבים, רק תבינו איזה סכומים אלה) עד מחיר הטיפולים, האגרה, הדלק, הדוחות, הביטוחים וכו׳. 

מזל שעם ישראל מציית כראוי וקונה בכל שנה רכבים חדשים בהמוניו אחרת אני לא יודע מה היה קורה לכלכלה פה.

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל המקטרים - הייתם מסכימים שבמקום מיסי הרכב יעלו את המע"מל-23-25% כדי לאזן את המחסור? ואולי אפילו יותר, כיוון שלמיסי הרכב יש יתרון עצום, בתחום הזה (כמעט) אין אפשרות  להעלמות מס.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

המס על הדלק זה מה שמפריע לך? מה עם אגרת הרישוי?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

כתום, אתה בטוח? זו בדיוק המדיניות כבר כמה עשורים. עכשיו תראה מה קורה במערכת הרפואה (ובעוד כמה מערכות).

לדעתי, אם המדינה תפסיק לבנות כבישים, לחלק קצבאות ילדים,לשמן את ההסתדרות, לסבסבד תחב"ץ,בתי חולים וכו'.. 
ישאר לי כאזרח יותר כסף בכיס שבו אני אחליט מה לעשות כרצוני.
בכסף הזה אשלם לחברה שתבנה כביש שאני אסע עליו , ולא אצטרך לשלם על הכבישים בארץ.
בכסף הזה אני אקנה ביטוח בריאות יקר יותר, שיבטיח שלא יאשפזו אותי במסדרון, ולא אצרך לממן מיון שבחלק מהזמן הוא חצי ריק.

האוכולוסיות היחידות שצריכות לחיות על חשבוני הם נכים,חולים וההורים והילדים שלי.

הבעיה שכדי שרעיון כזה יצליח, על האזרחים להיות אחראיים כלכלית, וברור לי שאם מחר מבטלים חלק גדול מהמיסים אז אנשים פשוט יטוסו יותר לחו"ל.

ואם נחזור למציאות, אז לדעתי זה הרע במיעוטו, אכן זה מס שקשה מאוד להעלים וגם יש לא מעט אנשים שיכולים להמנע ממנו (תחב"ץ\קורקינט\נסיעה שיתופית במרכז).

לפני 28 דקות, asix כתב:

הייתי מציע שיהיה שוויון בחובות ובזכויות.
לא חוכמה לקחת ממגזר אחד ולהעביר למגזר אחר שאין לו מבחירה.

כלומר אתה מציע לגייס כל שנה את כל בני ה18 לצבא ? למרות שאולי אנשים יוכלו לתרום יותר במקומות אחרים ?
ולהטיל על כולם את אותו מס הכנסה בדיוק ? למרות שאנשים מרווחים משכורות שונות ?
או שכולם ירוויחו אותה משכורת ? למרות שיש אנשים שעושים עבודה טובה יותר?

וללמד את כל הילדים בדיוק אותו דבר ? למרות שיש ילדים טובים במתמטיקה יותר מילדים אחרים ?

שיווין יש בין הכסאות סביב שולחן האוכל, לא בין בני האדם.
לאנוס שיווין לא יתן כלום חוץ מדיכוי היכולת והרצון של האדם להיות הטוב ביותר שהוא יכול.

עריכה אחרונה על ידי Katom
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתום - אוי התמימות.

יהיה לך כסף - אבל מה תעשה בו? תשלם לבדיקת רופא משכורת של 3 חודשים כיוון שזה המחיר שקבע בית החולים ? אתה תקנה ביטוח יקר (מאד) - אבל לשכנך לא יהיה ביטוח, אז הוא לא יטופל, ימות צעיר, וגרוע מכך - גם ידביק אותך במחלות?  מי יחליט איזה כביש יבנה, הכן יעבור, באיזה תקן עליו לעמוד ומה יהיה מחיר הנסיעה? וכך לגבי כל שירות .ודרך אגב - מי יפעיל, למשל, כוחות ביטחון (חוץ ופנים)?

התיאוריות הקפיטליסטיות הקיצוניות יפות בדיוק כמו הסוציאליסטיות הקיצוניות. יש להן עוד מכנה משותף: הן לא עובדות. הדרך הנכונה היא דרך הביניים. 

• רעיון טוב! 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתום - כשרוצים לעשות את זה לא מעשי יש אלף סיבות למה לא ולמה להשאר עם הקיים.

לא, אני לא מציע לגייס את כולם. לגייס את מי שמתאים למסגרת ומוכן לבוא לקראת המערכת. מי שלא, יכול לתרום באלף דרכים אחרות.

למה אברך מקבל קצבה כי הוא לומד תורה וסטודנט לא מקבל וצריך גם לשלם ביטוח לאומי.

וזה על קצה המזלג. אינני חושב שמגזר שהחליט ללמוד ולא לעבוד אני צריך לפרנס אותו.
אם מגזר לא משלם מיסים כי הוא מקבל קיצבה מישהו צריך לממן את המס שלא משולם.
והבעיה הכי גדולה שהמגזר הזה גדל פי 2 יותר מהמגזר שמממן אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, sperial כתב:

התיאוריות הקפיטליסטיות הקיצוניות יפות בדיוק כמו הסוציאליסטיות הקיצוניות. יש להן עוד מכנה משותף: הן לא עובדות. הדרך הנכונה היא דרך הביניים. 

מסכים ב100%, רציתי לכתוב עוד פסקה על זה אבל חשבתי שיהיה ארוך מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1453 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...