Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ישראל הפכה לשיאנית העולם בגובה המיסוי על בנזין

kobi_g
שימו לב! השרשור הזה בן 1474 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

והדרך שלך אינה דרך ביניים. היא ממש לא ברורה לי, נראיתי יותר "איש הישר בעיניו יעשה". או שאני לא מבין אותך.

אם אתה רוצה לחיות בחברה מסודרת אתה צריך מנגנונים שמספקים שירותים. והמנגננים הלה עולים כסף. ומתברר שבלא מעט תחומים עדיף מנגנון מבוסס על המדינה, אם בניהול ישיר ואם בפיקוח הדוק. אבל למדינה יש מחוייבות לספק לאזרחים שירות בסיסי. אפשר להתווכח על מה כולל אותו שירות בסיסי, ואפשר להתווכח עוד יותר על חיוניות שירותים מסויימים (הדוגמא שעולה כאן, שירותי הדת, בצורה שבה הם קיימים בישראל, הם נושא לויכוח עצום).

אישית אני מעדיף את המודל האירופי, בעיקר הצפון אירופי, של מיסוי גבוה ושירותים איכותיים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

בשביל שהשיטה הזו תעבוד אתה צריך שכולם ישלמו מיסים.

פה יש אוכלוסיה שלא משלמת מס,ומשתמשת המון בשירותים ציבוריים שאני כמישהו שמשלם מס מעדיף להמנע מהם.

לא סתם יש ביטוחי בריאות דרך העבודה.

לגבי מס על הרכב,אם אנשים לא היו קונים-המס היה יורד כדי לאזן.

אבל עולים פה על הכביש רכבים בכמויות,אפשר להגיד פחות או יותר אותו דבר על הדלק.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, sperial כתב:

והדרך שלך אינה דרך ביניים. היא ממש לא ברורה לי, נראיתי יותר "איש הישר בעיניו יעשה". או שאני לא מבין אותך.

אם אתה רוצה לחיות בחברה מסודרת אתה צריך מנגנונים שמספקים שירותים. והמנגננים הלה עולים כסף. ומתברר שבלא מעט תחומים עדיף מנגנון מבוסס על המדינה, אם בניהול ישיר ואם בפיקוח הדוק. אבל למדינה יש מחוייבות לספק לאזרחים שירות בסיסי. אפשר להתווכח על מה כולל אותו שירות בסיסי, ואפשר להתווכח עוד יותר על חיוניות שירותים מסויימים (הדוגמא שעולה כאן, שירותי הדת, בצורה שבה הם קיימים בישראל, הם נושא לויכוח עצום).

אישית אני מעדיף את המודל האירופי, בעיקר הצפון אירופי, של מיסוי גבוה ושירותים איכותיים.

הדרך שלי לא דרך ביניים, אבל היא לא קיצונית, אני תומך באחריות כלכלית של הפרט על עצמו, הפרט צריך לאחריות אחראי על התא שלו ועל מי שלא יכול להיות אחראי לעצמו.

לא כתבתי שצריך לבטל את הבריאות הציבורית, או התחבורה הציבורית,או הצבא או החינוך.
פשוט כמו שאנחנו לא מצפים מהמדינה לקנות בשבילנו רכב או טלפון, אני חושב שאנחנו לא צריכים לצפות ממנה לטיפול טוב או חינוך טוב לילדים.
המדינה צריכה לתת בסיס, משם החובה שלי לקחת את המושכות ולנתב את הכסף שבתאוריה יש לי יותר ממנו לחינוך ולבריאות ולכל מה שנראה לי לנכון.

מניח שזה סוג של "איש הישר בעיני יעשה,כל עוד זה חוקי ולא פוגע באחר".

המודל הצפון-אירופי מעניין מאוד, (למרות שהבנתי שהניסוי להבטחת-הכנסה בסיסית בפינלנד נכשל- והוא היה תוכנית הדגל שלהם) , אבל אני חושב שהוא לא ישים ברוב מדינות העולם - שמורכבת מקבוצות אוכלוסיה שונות מדי אחת מהשניה.
המדינות הסקנדינביות יחסית הומוגניות, בעוד מערב אירופה יותר מגוונת תרבותית.

הבנתי גם שההגירה מאפריקה הגיעה גם לשם ושבדיה מתקשה מאוד לעמוד בעומס, יהיה מעניין לראות מה יהיה בעתיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולם אוהבים לקבל שירותים ממשלתיים ברמה גבוהה, ולא לשלם מיסים.

מה לעשות? המודל הזה לא כל כך עובד...

מאחר שבסה"כ מחיר הדלק כרגע נמוך (יחיסית למה שאנחנו רגילים) בסך הכל מצבנו לא הורע (רק אולי מרגישים קצת יותר פראיירים)

עם כל ההוצאות הגדולות של משבר הקורונה, כנראהנ שלא נראה ירידת מיסים בתקופה הקרובה (אלא להיפך...)

• רעיון טוב! 1

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק, ואין לי בעיה לשלם תמורת השירות. אני לא רוצה להעיר את הויכוח הישן על גובה המיסים בישראל בהשוואה לשאר העולם - יש מדדים שמראים שבסה"כ הם אינם גבוהים. בהחלט מתאים לירידה בטיב השירותים שאנו מקבלים (כמובן שגם לסדרי העדיפות יש חלק נכבד).

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, sperial כתב:

כתום, אתה בטוח? זו בדיוק המדיניות כבר כמה עשורים. עכשיו תראה מה קורה במערכת הרפואה (ובעוד כמה מערכות).

דרך אגב, לכל המקטרים - איזה מיסים אתם רוצים להעלות במקום מיסי הרכב והדלק?

כתבה מגלובס היום על תקציב הבריאות

https://orikatz.wordpress.com/2020/04/06/health_expenditures/?fbclid=IwAR2BFIfatIz9yvwxlDSTj4dyIEujPqun-bo-6M2261qVQqcmqPRvayidra8

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 6 דקות, khalil כתב:

כשהמערכת דפוקה, לא משנה כמה כסף תשפוך עליה. היא תישאר דפוקה עד שמישהו יתקן אותה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי מערכת הבריאות מצוינת, עדות על כך כמה מהר היא אימצה את האינטרנט להקלת הטיפול, וכמה יותר נוח היום לקבל טיפול במרפאות של קופות במקום בתי החולים, רוצה בור תקציבי בלי תמורה? תסתכל על מערכת החינוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא התכוונתי ספציפית למערכת הבריאות, (למרות שבבלוג שקישרת הוא כותב לדוגמא שתפוסת המיטות הגבוהה נובעת מתמריצים עקומים כדי למנוע קיצוצים בתקציב על תפוסה נמוכה) אלא לכל מיני גופים ממשלתים שאם היו צריכים לתפקד באותה מתכונת בשוק החופשי היו נעלמים אחרי יומיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע, חצי אמת גרועה משקר. 

בואו נסתכל על המספרים האבסולוטיים, לא היחסיים. אז מבחינת מספר המיטות  לנפש אנחמו לא לגמרי בתחתית אבל דומים למדינות שסובלותמאד מהמגיפה, ואם תסתכלו על כמה פרמטרים נוספים  (מכשירי CT, מכשירי MRI וכו') אנחנו ממש בתחתית.

סלואורייד - הדבר האחרון שאתה רוצה הוא מערכת בריאות פרטית. אלא אם אתה תושב המאיון העליון. מערכת הבריאות הישראלית יעילה פי כמה וזולה פי כמה מהמערכות המבסוסות על רפואה פרטית.

חליל - מודל ה-telemedicine הוא ממש לא פאנאציאה. יש לו לא מעט מגבלות. ודרך אגב, הוא מצריך לא מעט ציוד, כוח אדם מתאים, וכמובן אוכלוסיה שמסוגלת להתאים עצמה לשיטה הזו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בסינגפור מערכת הבריאות היא משולבת פרטית וציבורית, אבל כל אזרח מחויב לעשות חיסכון להוצאות בריאות. בניגוד למס בריאות שיש לנו, הם יכולים לבחור לאיזה רמה של בית חולים הם הולכים, כשהציבוריים הם בדרך כלל הכי זולים והכי פחות "מפנקים".
לדעתי זה מודל הרבה יותר טוב ממה שיש לנו. שילוב שמאפשר רפואה נגישה לכולם וגם מעודד תחרות בין בתי חולים פרטיים וציבוריים.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלנו יש משהו מקביל, אם כי דרך הפעולה שונה: יש 3 דרגות של ביטוח בריאות - הבסיסית היא הביטוח הממלכתי, מעליו השב"נ של הקופות ("מושלם" למינהו) וביטוח פרטי. ולא חסרים בתי חולים פרטיים עם רמת מלונאות לא רעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, Katom כתב:

בהחלט כבוד מפוקפק, לדעתי צריך להפחית את ההתערבות הכלכלית של המדינה (מ-2 הכיוונים, לקחת פחות מיסים ולתת פחות שירותים).

לפני 21 שעות, sperial כתב:

כתום, אתה בטוח? זו בדיוק המדיניות כבר כמה עשורים[1]. עכשיו תראה מה קורה במערכת הרפואה (ובעוד כמה מערכות).

דרך אגב, לכל המקטרים - איזה מיסים אתם רוצים להעלות במקום מיסי הרכב והדלק?[2]

1. ספר לנו עוד על מה קורה במערכת הרפואה - כי אאל״ט התקציבים רק עלו ועלו אבל לא נשמע שהאיכות השתנתה יותר מדי.

אם יש לך נתונים שמראים איך התקציבים יורדים כבר עשורים (כפי שמשתמע מהתגובה שלך), אנא, תחלוק איתנו.

2. זה השקר השחוק והידוע - תמיד אפשר רק להעלות מסים, אף פעם אי אפשר לקצץ בתקציבים. כך אפשר להצדיק כל מס בכל מספר, לשיטתך אם מחר הבלו הופך ל200%, תוך שנה הטענה שלך תהיה ״טוב תראה אי אפשר להוריד את המס הזה כי אין מס אחר להעלות במקומו״, במקום לשאול מה הפואנטה מלכתחילה.

לפני 3 שעות, sperial כתב:

אין ספק, ואין לי בעיה לשלם תמורת השירות. אני לא רוצה להעיר את הויכוח הישן על גובה המיסים בישראל בהשוואה לשאר העולם - יש מדדים שמראים שבסה"כ הם אינם גבוהים[3]. בהחלט מתאים לירידה בטיב השירותים שאנו מקבלים (כמובן שגם לסדרי העדיפות יש חלק נכבד).

3. או, זה אחד הנושאים הכי מעניינים שיש.

תרגיל מחשבתי לקורא התגובה שלי: שאל את עצמך האם המסים בישראל גבוהים, ממוצעים - או נמוכים.

ענית? יפה.

עכשיו קבל את זה: לפי רוב המדדים, המסים בישראל לא רק ״לא גבוהים״, אלא מהנמוכים ביותר בOECD. 

אני זוכר את הפעם הראשונה שנחשפתי לנתונים האלו, ואת גודל הmindfuck שנחת עלי באותו הרגע - הנמוכים ביותר(!!?), אני עוד זוכר איך בונוס של 9,000 ש״ח ברוטו הפך ל3,500 נטו, WTF

איך זה הגיוני???

התשובה היא, שמסים נמדדים ביחס לשכר הממוצע, ולכן פרוגרסיביות המיסוי בישראל היא ה״רוצח השקט״ של הסטטיסטיקה. זה לפני שאנחנו מכניסים למשוואה את ״ביטוח לאומי״ (שזה סתם שם למערכת מיסוי), מס בריאות, וכמובן מסים עקיפים כאלו ואחרים כמו בלו או המיסוי על הרכב שגורם לטויוטה קורולה בגרסת אבזור ״חחחח״ לעלות כמו רכב מנהלים בכל מקום נורמלי.

כך שהמס בישראל אינו נמוך, אלא נמוך מאוד לעניים, וגבוה מאוד לאחרים, וזה לפני שמפקטרים פנימה את עלויות המחיה המסים העקיפים ואיכות השירותים. קל בדיונים האלו לתפוס את הצד ה״מוסרי״ (לכאורה) ולטעון שהכי חשוב לעזור לעניים ושעשירונים 9-10 ילכו לחפש, אבל כשמבינים מה המשמעות האמיתית של הסיפור הזה ומה קורא כשהם הולכים לחפש ו״מוצאים״ (--> פחות תקבולי מס --> ירידה ברמת החיים של כולם), פתאום לא כזה ברור האם זו אכן ה-מערכת הטובה בעולם.

יבוא המגיב התורן וירשום שאני רוצה לאכול דם של עניים וכו׳, ולו אציין שקודם כל אם לא טעמת אל תפסול, ושנית שאולי ילך להסתכל על אהובת הסוציאליסטים (סקנדינביה) ואיך בנויה שם מערכת המס, הם כבר קלטו את הפטנט: אם רוצים מדינת רווחה, כולם צריכים לתת כתף.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה להשוות אתת המדינה שלנו לאירופה משום שכאן תקציב הביטחון הוא 11%!!!!

נתון שגבוה ממנו רק בצפון קוריאה.

בנו כאן קונספט מסוים של מדינה, ולא נתווכח על מידת הכדאיות להעיף מכאן את הבריטים משום שזו עובדה קיימת.

אין מה לקטר על המיסים כל עוד יש לנו (ובצדק) תקציב ביטחון אדיר כזה.

בלי קשר, אני סבור כי ביטוח החובה אמור אף הוא לעבור כפרמיה המשולמת מהמס על הבנזין והסולר וכך יחסכו חידושי ביטוח החובה.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1474 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...