Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב בן 20 שנה משתלם?

אתיוש
שימו לב! השרשור הזה בן 1484 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 30 דקות, davemustaine87 כתב:

מעולם לא הבנתי את ההגיון הזה של ערך הרכב בכתלות בעלות הטיפולים. 

גם ברכב חדש וגם ברכב ישן צריך להחליף צמיגים, מצבר, טיפולים שגרתיים וכו'. למה זה אמור לשנות מה הערך של הרכב? 

זה אולי פחות חשוב כשהרכב כבר בבעלותך ואתה רוצה לשמור עליו  אבל זה מאוד משנה מאוד כאשר אתה רוצה לקנות רכב ב 1500 שקל. אם עכשיו הוא יגלה שהרכב צריך טיפול, צמיגים מצבר וטסט פתאום העלות הוכפלה פי 3 וכל מערכת השיקולים השתנתה.

רכב ב 1500 שקל זה כמו צלחת חד פעמית . להשתמש ולזרוק. בסכום הזה אפילו למיכל דלק מלא או ריק יש השפעה של כמעט 15% על הערך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שעלות הטיפולים שווה יותר מהרכב, אני רק שואל למה זה משנה? 

האם ברכב שעולה 50 אלף לא תצטרך לעשות דברים בסיסיים כאלה? תצטרך.

הרי ככה או ככה תצטרך להוציא את הסכומים הללו במידה ואתה רוצה רכב כלשהו, אז מה זה משנה אם הרכב שלך עולה 1500 או 50 אלף? ההוצאה על הטיפולים והאחזקה הבסיסית היא עדיין זהה. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא משתלם, ולא משנה באיזה צורה מסתכלים על זה, 

טסט כל חצי שנה, אישור ברקסים מהמוסך, 

בלאי שצץ אחרי שנים 

אין סיבה לקנות רכב בן עשרים, במיוחד שהשוק מוצף ברכבים בני 4-5 , 

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, ESTK כתב:

אין סיבה לקנות רכב בן עשרים, במיוחד שהשוק מוצף ברכבים בני 4-5 , 

רכבים בני 4-5 בתקציב של 1,500 ש"ח לא תשיג- זה תקציב נמוך אפילו משל אופניים חשמליים.

סביר,גם שבסכום כזה הרכב יזדקק ליישור קו כזה או אחר.

אם זה התקציב זה הימור מחושב- תקלה במנוע /בגיר תהפוך את הקנייה ללא כדאית- אם שני אלו תקינים אז לפחות יהיה שקט נפשי חלקי.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, davemustaine87 כתב:

מעולם לא הבנתי את ההגיון הזה של ערך הרכב בכתלות בעלות הטיפולים. 

גם ברכב חדש וגם ברכב ישן צריך להחליף צמיגים, מצבר, טיפולים שגרתיים וכו'. למה זה אמור לשנות מה הערך של הרכב? 

טיפולים שגרתיים לא (למרות שכן הייתי מחפש מוסך הכי זול שאפשר, אולי אצל בני דודים איפשהו), אבל כן צריך לקבוע לעצמך מחיר מטרה, שכשמתקרבים אליו או עוברים אותו, מוכרים את הרכב לפירוק ומתקדמים למשהו קצת פחות גרוטאתי.

גם לקבוע איזה תיקונים לעשות ואיזה לא.

בלמים/צמיגים/היגוי (חלקים קטנים) - זה בטיחות, מתקנים. צמיגים גם הייתי שם הכי זול שמוצא חדש, זה עדיין עדיף על לנסוע על צמיג ישן ובלוי.

הלך מצבר 400 ש"ח - מחליפים. אלטרנטור/סטרטר 800 ש"ח - גבולי, לשיקולך, אני עדיין הייתי מחליף, אולי מחפש משופץ.

דברים קטנים וזניחים אפשר לא לתקן, למשל מרימי חלונות מאחורה שלא עובדים - לקבע במצב סגור, חימום שהפסיק לעבוד - לעשות מעקף, מזגן מעבר למילוי גז ואטמים - לעזוב.

הלך גיר/מנוע (כן, לא מעניין אותך מה הלך שם, מבחינתך זה קופסה שחורה) - אוטו לפירוק.

לדעתי רכב כזה יכול להיות אחלה אופציה לצעיר שלא מזמן הוציא רישיון, ורוצה רכב ללמוד עליו, אולי ללמוד לטפל בעצמך, אז לא הייתי פוסל, גם שני טסטים בשנה זה לא כזה נורא.

מצב אידיאלי - אם יש לך חבר/קרוב משפחה שמבין במכונאות ויכול לעזור עם התיקונים.

אבל - שים לב:

א) אתה לא היד הראשונה של הרכב, אבל אתה תהיה היד האחרונה.

ב) שים כמה אלפים טובים בצד ליישור קו. אוטו לא קונים בכסף האחרון.

ג) תתחיל מעכשיו לחסוך לרכב חדש ואמין יותר. אל תשתמש בכסף הזה לתיקונים של הרכב הזה, כי זה ירחיק אותך מהרכב החדש והאמין.

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, davemustaine87 כתב:

אני מבין שעלות הטיפולים שווה יותר מהרכב, אני רק שואל למה זה משנה? 

האם ברכב שעולה 50 אלף לא תצטרך לעשות דברים בסיסיים כאלה? תצטרך.

הרי ככה או ככה תצטרך להוציא את הסכומים הללו במידה ואתה רוצה רכב כלשהו, אז מה זה משנה אם הרכב שלך עולה 1500 או 50 אלף? ההוצאה על הטיפולים והאחזקה הבסיסית היא עדיין זהה. 

ברור אבל העניין שמי שמחפש רכב ב 1500 שח כנרה שאין לו לשים את הכסף על טיפולים כי אז מחיר הרכב כבר יכפיל את עצמו

באסה לשלם על טיפול סכום כזה שאתה יודע שזה כמעט שווי הרכב.

חוץ מזה שזה לא כזה משנה כי גם ככה כנראה שהרכב לא יחיה עוד הרבה זמן,פשוט רכב חד פעמי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחירים האלה אתה מקבל ערכה להרכבה עצמית, וצריך להיות מוכן לזה שתידרש הוצאה על יישור קו ותיקונים.

אל תאמין לכל מי שמספר לך ש"קניתי אוטו באלפיים שקל והוא נוסע פ33ה ולא רואה מוסך".

אוטו ישן ובלוי יעשה בעיות, ויזדקק לתיקונים. אתה צריך לקבוע אם עלות התיקונים שווה את הרכישה והאחזקה של הרכב.

סביר להניח שבאותה סוזוקי תקבל דברים כמו מזגן לא עובד ("רק לשים גז", כן, שמענו), מנוע עושה רעשים מוזרים וצורך שמן ומים, וגיר מחליק.

אתה יכול לנסות למשוך עם הדברים האלה עד שהאוטו ייעצר לגמרי, אבל שים לב גם שזה יכול לקרות בכל רגע.

אם יש תיקון מונע לזה יחסית בזול, זכית, אם לא - אם אתה מוכן לקחת את הסיכון, אתה יכול לקנות, אבל להתחיל מעכשיו לשים כסף בצד לאוטו יותר נורמל, ולהחזיק אופניים + רב קו בהיכון (עד כמה שזה אפשרי עכשיו).

• רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מאוד תלוי כמה אתה נוהג. 

לי היה רכב ב-9 אלף שהראה אמינות מוחלטת מעבר לטיפולים שוטפים. אלא מה? נהגתי 8 אלף בשנה וגם הם בבינעירוני.

היום שאני נוהג 35-40 אלף בשנה אני אצפה לאותה אמינות מרכב כזה? ממש לא. 

עריכה אחרונה על ידי davemustaine87
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1484 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...