Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

כינוס עושים גם במקרה של פירוק שותפות.

מקרים של ירושות שלא מגיעות לכדי פתרון.

ממה שמוכר לי אלו מרבית המקרים שמגיעים למכרז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנקדוטלית לחלוטין אבל אצלי בפרוייקט במרכז (מחיר למשתכן) הקבלן שפרסם באגרסיביות דירות שלו למכירה (ויש לו עשרות במלאי) עד לפני כחודש - הן באמצעות מתווכים והן ישירות עם שלטי חוצות / יד2 וכו׳ - הוריד הכל בבת אחת. ההרגשה שלי היא שאחרי פסח הוא יציע כמות קטנה בהרבה של דירות ובמחירים מפולפלים בהרבה .... אעדכן בלי נדר מה הוא יעשה.

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, farkash7 כתב:

מכירות מכונס נכסים.
אמרת שלא מוציאים אנשים מהבית, אז מוציאים, כל הזמן יש שם מכירות של כינוס, חלקן סתם עזבונות חלקן אנשים שצברו חובות ומוכרים להם את הבית.

אני מדבר על אנשים שזאת הדירה היחידה שלהם ואין להם אחרות - נדיר שמוציאים.

אומר לך מעבודה של שנים בביקורות על בנקים.

נדיר מאוד שזה קורה

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, G. P. Magnus כתב:

אנקדוטלית לחלוטין אבל אצלי בפרוייקט במרכז (מחיר למשתכן) הקבלן שפרסם באגרסיביות דירות שלו למכירה (ויש לו עשרות במלאי) עד לפני כחודש - הן באמצעות מתווכים והן ישירות עם שלטי חוצות / יד2 וכו׳ - הוריד הכל בבת אחת. ההרגשה שלי היא שאחרי פסח הוא יציע כמות קטנה בהרבה של דירות ובמחירים מפולפלים בהרבה .... אעדכן בלי נדר מה הוא יעשה.

השאלה היא כמה הוא יכול למשוך מבלי למכור דירות?.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Lior_Django כתב:

השאלה היא כמה הוא יכול למשוך מבלי למכור דירות?.

זה קבלן גדול יחסית אז סביר להניח שיש לו נזילות מסוימת, מה גם שתזכור שאת הקרקע הוא קיבל במחיר שהוא אפילו לא מצחיק  ...

בסופו של יום, זה מישהו שיש לו חושים חדים והוא גם שולט באופרציה שלו בצורה ישירה ושוטפת, אז אני מניח שגם הקפאת המכירות באה ממנו

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

הכלכלן הראשי פירסם סקירה.

בפברואר נמשכה ההתאוששות במספר העסקות בשוק הנדל"ן הישראלי, לאחר השפל שנרשם בחודשיים הראשונים של מלחמת חרבות ברזל, כך עולה מהסקירה שפרסם הכלכלן הראשי במשרד האוצר. סך הדירות שנמכרו הגיעו ל-7,511, כולל דירות בסבסוד ממשלתי (דירה בהנחה וכו'). לעומת פברואר אשתקד, מדובר בעלייה של 19%, ולעומת ינואר זו ירידה של 7%. בניכוי המכירות בסבסוד ממשלתי, הגיע מספר העסקות בשוק החופשי בפברואר ל-6,569 - עלייה של 13% לעומת פברואר 2023, וירידה של 7% לעומת החודש הקודם.

מקור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי היום בכלכליסט.  שמכירת הבתים החדשים הייתה עליה. בחודש פברואר.

אבל דירות יד שניה חווה שפל היסטורי.

https://www.calcalist.co.il/real-estate/article/s16hqzrga

ראיתי גם פרסומת של בנק הפועלים. שלקחת משקנטה אחשב. ולהתחיל לשלם עוד שנתיים.

לא יודע מה התנעים.

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, shimta כתב:

הכלכלן הראשי פירסם סקירה.

בפברואר נמשכה ההתאוששות במספר העסקות בשוק הנדל"ן הישראלי, לאחר השפל שנרשם בחודשיים הראשונים של מלחמת חרבות ברזל, כך עולה מהסקירה שפרסם הכלכלן הראשי במשרד האוצר. סך הדירות שנמכרו הגיעו ל-7,511, כולל דירות בסבסוד ממשלתי (דירה בהנחה וכו'). לעומת פברואר אשתקד, מדובר בעלייה של 19%, ולעומת ינואר זו ירידה של 7%. בניכוי המכירות בסבסוד ממשלתי, הגיע מספר העסקות בשוק החופשי בפברואר ל-6,569 - עלייה של 13% לעומת פברואר 2023, וירידה של 7% לעומת החודש הקודם.

מקור

בלי להביא גרף של שלושת השנים האחרונות, זה לא רציני.

רואה דירות במרכז אפילו להשכרה שפשוט תקועות ביד2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגענו לסוף עליית הריבית ועברנו שנה של קיפאון במכירות.

אלא אם תהיה פה עכשיו מלחמה מטורפת מול חיזבאללה, אנחנו מגרדים את התחתית של שוק הדיור.

מי שרוצה לקנות, כנראה שלא תהיה לו הזדמנות טובה יותר בשנים הקרובות.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נניח שהריבית יורדת באחוז, עד כמה זה ישפר את מצבם של רוכשי דירה ראשונה?

הריבית 4.5, נניח שתהיה 3.5, ריבית על משכנתאות תהיה גבוהה יותר.

עריכה אחרונה על ידי Lior_Django
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה עניין של מגמה ופסיכולוגיה.

ירידה של אחוז תאותת לציבור על חזרה לעליות וכל מי שיכול לגרד משכנתא ירוץ לקנות.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אבל מי יכול ?!?!
מה אתה חושב שהציבור כזה חכם שהוא מבין עלויות מימון ודירוגי אשראי וריביות וכו׳ אנשים בקושי מסיימים את החודש, ואלה שכן הולכים לבנק עם ה400 אלף שחסכו ומקבלים ברקס כי הם לא יכולים לעמוד בהחזרי המשכנתא. הקיפאון בשוק הדיור הוא רק בגלל חוסר זמינות הכסף לצרכנים, הבנקים לא מאשרים משכנתאות.
הדבר היחיד שיכול להציל אותם זה כל תשלומי המילואים שאנשים עדיין בצו 8 ומקבלים 2 משכורות כל חודש ועוד מענקים שצפויים לבוא, אבל על כל אחד כזה יש 2 משפחות שקורסות, שלא לדבר על עצמאיים... 
עוד נק׳ - הרבה רוצים לרדת מהארץ
עוד נק׳ - כל המפונים שלא גרים במלונות מקבלים כסף ושוכרים עם זה דירות בכל המדינה, אחרי המלחמה יתפנו המון דירות
עוד נק׳ - כל פרוייקט פינוי ביוני (באזור המרכז יש המון) מממן שכירות לדיירים שיחזרו לדירות חדשות גם כן יתפנו המון דירות
עוד נק׳ - משקיעי האייר בי אנ בי לא יודעים מה לעשות עם הדירות שלהם, יש קצת תיירות פנים אבל בטח שלא במחירים של ימים טובים, ובטח שלא בכל הדירות, נראה כמה זמן הם יוכלו להמשיך להחזיק את הדירות האלו... 

בקיצור- שוק הנדל״ן באמת תמיד עולה (משברים, קורונה, מלחמה!!!) וזה נורמלי עם האינפלציה הסבירה, פשוט ב3 שנים האחרונות הוא יצא משיווי משקל ויכול להיות שיהיה מעניין ואולי משהו היסטורי יקרה כאן והמחירים יפסיקו לעלות ואולי ירדו.

מה שבטוח אנשים כבר לא חיים בסרט, שכן שלי בראשון לציון קנה את הדירה לפני 3 וחצי שנים ב1.75, פרסם אותה ב2.6  באוגוסט (לפני המלחמה) ואף אחד לא התקשר, התייאש ונשאר לגור בה עד שהשוק יתאושש (קרית גנים) אותה דירה פשוט קומה מעל פרסמו ב2.1 למשך ארבעה חודשים וגם לא הצליח למכור אז הוא משכיר אותה ב4900 ושוכר במקום אחר (3 חד׳ בלי מעלית קומה 3 ; קומה מעל זה מינוס במקרה הזה). 

למי שיש דירה אחת לא צריך להתרגש, למי שאין דירה ומשקיע באפיקים נוספים גם לא צריך להתרגש
אז נחכה ונראה... 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, תחבצ כתב:

שכן שלי בראשון לציון קנה את הדירה לפני 3 וחצי שנים ב1.75, פרסם אותה ב2.6  באוגוסט (לפני המלחמה) ואף אחד לא התקשר, התייאש ונשאר לגור בה עד שהשוק יתאושש (קרית גנים) אותה דירה פשוט קומה מעל פרסמו ב2.1 למשך ארבעה חודשים וגם לא הצליח למכור אז הוא משכיר אותה ב4900 ושוכר במקום אחר (3 חד׳ בלי מעלית קומה 3 ; קומה מעל זה מינוס במקרה הזה). 

זו בדיוק הנקודה. השכנים שלך לא מורידים מחיר אלא פשוט יושבים ומחכים לשוק שישנה כיוון. בגלל זה אתה תראה ירידה במספר העסקאות אבל לא ירידה משמעותית במחיר.

מי שמצפה לקריסה של המחירים, יתבדה.

• מבאס 1

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...