Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עדכון גדול של מערכת כלמוביל

outlander
שימו לב! השרשור הזה בן 945 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אנא העזרו בסבלנות, המחךקה הטכנית של כלמוביל מכינה תשובת מקיפה ומפורטת לשאלותיכם בעניין הגירסה החדשה ו-Connected Car בכלל.

בקצרה אומר שהפריסה היא הדרגתית לפי דגמים, וכולם יקבלו את העדכון, בשלב זה חבל להטריד את נותני שירות.

בחדשות בוודאי, ומאיזושהיא נקודה ב-2015. למערכת מודם אינטגראלי, מקבלים אותו עם סים לשנה, אח"כ אפשר לחדש ב-140 ש"ח לשנה בכל מרכז שירות.

איך נקבל את התשובה שלהם?

ואת העדכון נקבל אוטומטית?

Hyundai Kona 2023 1.6T

I did not lose my mind, it was mine to give away

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 385
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יש לי עוד שאלה בקשר למערכת.

אפשר לעשות משהו עם הכפתורים, במיוחד של הוליום והטיוניר? זה ניראה ומרגיש לא שייך לרכב, כמו עצם זר. הכפתורים מרגישים עדינים ולא מעודנים. זה די משפיע על החויה. קצת חבל לאור העובדה שהמערכת עשירה כל כך בפיצ'רים.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצ"ב סרטון המתאר בפרוטרוט את התוכן שבמערכת המולטימדיה של היונדאי איוניק שהיתה הדגם הראשון לקבל את הגירסה החדשה.

כל הזכויות שמורות לאתר אוטוקום.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העדכון הגדול הוא מעבר לאנדרואיד 5.1.1 ולא כל המערכות יוכלו לקבל את זה. גרסאות MCU ישנות לא יתעדכנו.

אהבתי את החייגן שמאפשר להוסיף שיחת ועידה ישירות מהמערכת בלי לגעת בנייד.

מעבר לזה, המערכת הזאת סינית זולה עם כל המשתמע.

אין אפשרות להתקין שום אפליקציה כי המערכת חסומה.

עריכה אחרונה על ידי ceyal
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני קראתי בהתחלה שזו "מערכת סינית זולה". אחרי 10 חודשי שימוש אני ממש לא חושב כך.

נ.ב. יש משהו שלא מיוצר כיום בסין?

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר את כל התחנות הללו.... אני פשוט רוצה עוד ועוד.

תודה רבה לכם, אתם גדולים מהחיים.

עד היום היתה במערכת של כלמוביל אופציה של רדיו אינטרנטי עם עשרות תחנות בינלאומיות, אבל זה פשוט לא נוח ואין שום אפשרות לזפזפ ביניהם. עד שאתה מוצא תחנה נורמלית, אתה צריך לעבור רשימה מסודרת לפי א'ב', ואם אתה רוצה לצאת ולחזור בחזרה, אתה צריך לעשות שוב את כל הדרך, ובכלל שכחת איפה היית. אצלכם זה מסודר מדהים ונוח עם לחצנים גדולים וברורים.

יש גם (בעדכון החדש) אפליקציה של רדיו תל אביב, והלכתי לאיבוד שם לגמרי.

אגב, מידי פעם יש פרסומות של 100FM, אבל אין את הפרסומת האהובה עלי בכל פעם שאני מבקר במרכז ושומע 100FM. תראה פה, מהשניה 0.4 והלאה, רק שזה לא ממש דומה כי בג'ינגל המקורי זה חוזר על עצמו: רדיו--ס, רדיוס... :)

בנוגע לממשק, כן אני בתור חובב רכב פשוט יצרתי משהו שאני הייתי רוצה שיהיה לי, יש עוד כמה סופר הפתעות בדרך (מישהו אמר לזפזפ שירים בתוך הערוצים עצמם Pandora Style? :)) ובנוגע לאותות מעבר, מכיוון שהאפליקציה שלנו בכלמובייל היא נגזרת של האפליקציה החדשה של רדיוס - האותות תחנה שיש שם נלקחים ישירות מהאפליקציה של רדיוס

הנה הסרטון החדש שלנו :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבואני רכב מחוייבים למשרד התחבורה ולחוקים שלו - אתה לא יכול למכור רכב שיש בו גישה לדוגמא לגלישה חופשית באינטרנט / לצפות בסרטי יוטיוב וכו' כי זה מסכן את כל מי שעל הכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העתיד לדעתי נמצא ביכוללת לממשק את הטלפון למערכת ברכב ע"יי Mirror Link או Android Auto או Apple Car Play. חבל שכלמוביל לא תומכים באפשרות הנ"ל ונועלים את המערכת. האם יש דרך בכל זאת להתממשק לאחת האפשרויות הנ"ל עם הטלפון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור מי שיש לו סקודה עם AppleCar המערכת שם מאוד מגבילה. והאפליקציות שניתן להתקין שם הם TuneIn /Spotify ועוד 2-3 אחרות שלא ממש טובות, אין Waze אין Pango/Cellopark ואפילו אין את האפליקציה של רדיוס :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אני מודע למגבלות הנוכחיות, אבל אני בטוח שבטווח החודשים הקרובים זה ישתפר משמעותית. את הרכב קונים ל 3-5 שנים בממוצע כך שנראה לי שנכון יהיה לחשוב על זה כבר עכשיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה:

העדכון של כלמוביל הוא עדכון שנשלח דרך האוויר (FOTA) ובדיוק כמו בעדכוני אנדרואיד למכשירים תומכים (לדוגמא NEXUS) לא כולם מקבלים את העדכון בבת אחת, אלא הדבר נעשה בהדרגה.

כמו בעדכון למכשיר המשתמש מקבל הודעה שממתין לו עדכון והוא יכול לבחור אם להוריד אותו דרך הרשת הסלולרית או להמתין לחיבור WiFi בכדי להוריד את העדכון (לדוגמא תוך כדי עמידה בחניה והתחברות ל-WiFi של הבית או השכנים...)

לאחר גמר ההורדה, המערכת מודיעה שהעדכון מוכן להתקנה והמשתמש יכול לבחור מתי ברצונו להתקין את העדכון.

תוך כמה שבועות יקבלו כל כלי הרכב שמותקנת בהם מערכת Connected Car את העדכון.

מי שמעדיף לא להתעסק עם העדכון - אפשר לעדכן גם בכל מרכזי השירות (יתכן שזה כרוך בתשלום - אין לי מושג)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש משהו שלא מיוצר כיום בסין?

קודם כל, בודאי שיש. אבל, יש הבדל בין מיוצר בסין תחת מותג ידוע, או מוצר סיני ללא שם. סתם בשביל סקרנות אתה מוזמן לדפדף באחת מפלטפורמות קניות ברשת, כמו איביי לדוגמא. תכתוב 2 DIN CAR ANDROID ותיראה כמה עולות מערכות סיניות מהסוג ללא שם.

מחירים כ350~700ש"ח עבור מכשיר שכולל 3G וGPS.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 945 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...